Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 144, 145, 146, 147  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 19.01.2024 18:36:30 vasta tsitaadiga

Need igasugu "boosterid" jne. kraam on suht kahtlase väärtusega ettevõtmine pea alati.
Mürarikast signaali ei puhasta nad sugugi, pigem lisavad moonutusi juurde. Kobedam antenn aitab ennem.
Teine aspekt on väljuva signaali võimendamine. Sellega võib operaatori ja järelevalveorganitega pahuksisse minna ilmselt.

Sama jutt TV puhul, ülevõimendamine ei paranda signaali kvaliteeti, võib anda hoopis vastupidise efekti. Korralikust ja sobivas asukohas olevast antennist algab kõik. Võimendus on pm. kaabli sumbuvuse kompenseerimiseks.
TV-signaalist 4G äralõikamine täidab just seda eesmärki, et vastuvõtjate sisendeid nö. vale signaaliga üle ei koormata, ehk lukku ei lastaks.
Täna peaks see filter olema 700MHz juures. (4G Band28).

Enda ühendusest siis ka.
Laias laastus tuleb 80-100M downloadi ja ca 40M uploadi. Ping on 24-30. Tugijaam ca 6km. 100/25 on siis pakett+Telia1.
Ruuteriks Mikrotik RBM33G koos modemiga R11eL-FG621-EA, 54 elemendised Iskrad antennideks.
Sellise tulemusega, kui see ka ajas püsib, võib praegu enam-vähem rahule jääda. 20/5 pealt on igatahes tugev edasiminek.
Telia1 läheb ilmselt likvideerimisele, see TV-teenus ei istu mulle niikuinii.


viimati muutis avrn 19.01.2024 20:49:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 19.01.2024 18:42:53 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Need igasugu "boosterid" jne. kraam on suht kahtlase väärtusega ettevõtmine pea alati.
Mürarikast signaali ei puhasta nad sugugi, pigem lisavad moonutusi juurde. Kobedam antenn aitab ennem.
Teine aspekt on väljuva signaali võimendamine. Sellega võib operaatori ja järelevalveorganitega pahuksisse minna ilmselt.

Sama jutt TV puhul, ülevõimendamine ei paranda signaali kvaliteeti, võib anda hoopis vastupidise efekti. Korralikust ja sobivas asukohas olevast antennist algab kõik. Võimendus on pm. kaabli sumbuvuse kompenseerimiseks.
TV-signaalist 4G äralõikamine täidab just seda eesmärki, et vastuvõtjate sisendeid nö. vale signaaliga üle ei koormata, ehk lukku ei lastaks.
Täna peaks see filter olema 700MHz juures. (4G Band28).

Enda ühendusest siis ka.
Laias laastus tuleb 80-100M downloadi ja ca 40M uploadi. Ping on 24-30. Tugijaam ca 6km. 100/25 on siis pakett+Telia1.
Ruuteriks Mikrotik RBM33G koos modemiga R11eL-EC200A-EU, 54 elemendised Iskrad antennideks.
Sellise tulemusega, kui see ka ajas püsib, võib praegu enam-vähem rahule jääda. 20/5 pealt on igatahes tugev edasiminek.
Telia1 läheb ilmselt likvideerimisele, see TV-teenus ei istu mulle niikuinii.

Kasutan philipsi tv võimendit, mis on toaantenn+filter+ võimendi (32 euri) ja olen rahul HD televisiooniga, ennem ei saanud toast üldse vaadata, nüüd saan!
4g signaalivõimendi:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kuradi targad siin koos.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 19.01.2024 18:52:09 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:

Kuradi targad siin koos.

Ei ole siis või? icon_eek.gif
Sa viitsid, otsi mu postide hulgast üles selle süsteemi kirjeldus, millega ma TV-signaali vastu võtan ja tarvitan.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 19.01.2024 19:30:10 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
mina634 kirjutas:

Kuradi targad siin koos.

Ei ole siis või? icon_eek.gif
Sa viitsid, otsi mu postide hulgast üles selle süsteemi kirjeldus, millega ma TV-signaali vastu võtan ja tarvitan.


Mul töötab see toode hästi:
Spoiler Spoiler Spoiler


Teema sisse ka, 4g repeater ei ole ebaseaduslik, sest see võimendab signaali, mis mobiilimastist tuleb. Antenn ikka külge.


viimati muutis mina634 19.01.2024 19:33:18, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.01.2024 19:30:43 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Enda ühendusest siis ka.
Laias laastus tuleb 80-100M downloadi ja ca 40M uploadi. Ping on 24-30. Tugijaam ca 6km. 100/25 on siis pakett+Telia1.
Ruuteriks Mikrotik RBM33G koos modemiga R11eL-EC200A-EU, 54 elemendised Iskrad antennideks.
Sellise tulemusega, kui see ka ajas püsib, võib praegu enam-vähem rahule jääda. 20/5 pealt on igatahes tugev edasiminek.

Tehniliselt on modemi lagi sisuliselt ees, cat4 modem rohkemat ei suuda. Proovi leida mõni cat12 modem, pane see RBM33 peale ja siis võime küll öelda et on tugev edasiminek.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 19.01.2024 20:51:55 vasta tsitaadiga

Viitasin valele modemile. icon_redface.gif
Tegelikult on see:
R11eL-FG621-EA
https://mikrotik.com/product/r11el_fg621_ea
Too peaks CAT6 olema.
Parandasin varasema posti ka ära.
CAT12 oleks muidugi uhke küll. Aga las ma harjun nüüd veidi selle uue kiirusega. icon_cool.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2024 19:01:21 vasta tsitaadiga

Sain prooviks NR7101 ja panin Mikrotik LHG LTE-ga "joonele". Kiire kokkuvõte, NR7101 ei sobi* levi äärealadelt (5km mastini) signaali püüdmiseks.

LHG toiminud stabiilset ~5a, aga tekkis soov 5G kasutama hakata. Telefoniga on maja ees 5G 200/20 (katusel 300/30 3,5GHz sagedusel) aga mitte iga päev. LHG LTE teeb kahe bandi CA-d, NR7101 olen näinud 5-6 bändi korraga küljes, aga signaal kõigub korralikult ja 5G sagedust pole kordagi kätte saanud, ühenduse nimeks näitab 5G.

NR7101 vs LHG LTE CAT6 (Telia 5G pakett vs Koduinternet)
RSSI -70..-85 vs -59dBm
RSRP -88..-104 vs -85dBm
SINR 8..16 vs 24dB
RSRQ -8..-12 vs -8dB

ping 100..300 vs 14..15ms
DL 50...60 vs 40Mbps (alustab 100 pealt ja kukub 40)
UP 17 vs 10Mbps (alustab 30 pealt ja kukub 10)

Kas kellelgi on kogemust, miks NR7101 vahepeal signaal täitsa nulli kukub? Zyxeli äpp näitab signaal Excellent ja SINR ~10. Peal on viimane firmware ja lubatud ainult need LTE bandid, mis mastis 20MHz + NR. Preferred Access Technology on hetkel Auto, aga olen proovinud ka lukustada NR5G-NSA, tulemus on sama. Kas võib olla, et Zyxel on vigane?

* ei sobi - samades oludes võrreldes Mikrotik LHG-ga signaal tugevalt kõigub, ping on tohutult kõrge. Antennid/ruuterid on samas mastis, Zyxel kohe Mikrotiku all.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 24.01.2024 19:39:54 vasta tsitaadiga

5Km on Telia puhul N78 ehk 3500Mhz piir, see võib vastavalt maastiku oludele ollagi kättesaamatu.
5G levi näed sa ka N28 ehk 700Mhz peal näha aga seal pole suurt kiirust.
CA teeb sul ilmselt selle 200M ära aga stabiilsust alla 3500Mhz ilmselt ei saa.

Seega seadmes sa kinni pole, lihtsalt kaugus ja maastik ja sedagi ei tea kas masti sektor on täpselt sinu suunas või mitte.
Üldiselt ei soovita ka sagedusi lukustada, Seda on mõistlik teha kui olud vastavad ning teenusepakkuja tehniku ja raadiolahendusega selgitatud, et vajalik mõni sagedus eemaldada lubatutest.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.01.2024 20:51:00 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
Sain prooviks NR7101 ja panin Mikrotik LHG LTE-ga "joonele".


Nüüd oleks hea kui saaksid SIM kaardid seadmetes ära vahetada, näeksid mis kiiruseid LHG tegelikult saaks arendada icon_wink.gif.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 25.01.2024 07:15:58 vasta tsitaadiga

See, et kaarti (ja elektroonikat) oleks vajadusel lihtne vahetada, on põhjus, miks mina eelistan toas asuvat ruuterit ja katusel ainult antennid variant.
Praeguste ilmadega kausele mastis olevat SIM-i vahetama ...... Õudne.
Lisaks jäävad ära igasugused temperatuuride vaheldumisega seonduvad võimalikud probleemid.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




see post läheb kustutamisele sõnum 25.01.2024 12:51:35 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
5Km on Telia puhul N78 ehk 3500Mhz piir, see võib vastavalt maastiku oludele ollagi kättesaamatu.
5G levi näed sa ka N28 ehk 700Mhz peal näha aga seal pole suurt kiirust.
..

Suundantenni suunata telia masti poole ja siis võtab signaalivõimendi selle 5 kilomeetrit ja rohkemgi kinni. Praegult hetkel 4G signaalivõimendid saadaval siinkandis.
Aga kliendid ainult virisevad, ise oma katusele masti panna ei taha.. nii on.

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.01.2024 13:39:53 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
See, et kaarti (ja elektroonikat) oleks vajadusel lihtne vahetada, on põhjus, miks mina eelistan toas asuvat ruuterit ja katusel ainult antennid variant.
Praeguste ilmadega kausele mastis olevat SIM-i vahetama ...... Õudne.
Lisaks jäävad ära igasugused temperatuuride vaheldumisega seonduvad võimalikud probleemid.


Kuidas kellelegi. Mul on B818 õues custom lahenduses POE toite ja 4x4 antenniga, 0 probleemi niiskuse või temperatuuriga. Ega siis SIM kaarti ei pea pidevalt vahetama, mul näiteks on seal sees see esimene kaart mille kunagi Telia mulle andis. Eespool antud soovituse ajend on selles et öeldi - "panin joonele" ning et seda tehti korrektselt samasse punkti paigaldades, siis sinna pidi olema normaalne ligipääs. Eeldades et tavaliselt ei jäeta kahte modemit sama provaideri ja masti peale, siis minnakse sinna "joonele" paneku kohta veel ( ja veel). Testimise huvides mina vähemalt läheks ka kaarte vahetama. Ja niisuguste lahenduste juures tuleb lisaks tehnilisele teostusele alati ka eelnevalt lahendada ligipääsu küsimused, ei ole mõtet teha oma (või kunde) elu keeruliseks ning ka soorituses ei tasu alla jätta. Lisaks, sõltuvalt kaablist, aga rusikareegel on et 10m antennikaablit omab sedavõrd sumbuvust et kadu ilmestamiseks võib rahulikult öelda - ilma väliantennideta CPE töötab katusel sama hästi kui toas koos antenni ja 10m kaablitega.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 13:46:32 vasta tsitaadiga

Mul on NR7103 kasutusel ja 95% ajast toimib väga kenasti, aga mingitel ajahetkedel (korra või paar kuus) kaotab mastiga ühenduse ära. Telia omad ei näe, et ruuter oleks võrgus, mina sisevõrgust sisse login siis näen, et ruuter justkui on kenasti võrgus, levi korras. Interneedust aga ei ole. Sealjuures esimesed 6 kuud suvel toimis täiesti probleemivabalt. Telia viimased paar kuud juba menetleb seda probleemi. Korra käisid ja vahetasid panni mastis välja tutika vastu, aga see ei ole kasutuskogemust muutnud. Kui toimib, siis on kõik väga hästi ping 20 kiirused korras, umbes 190/40 (200/50 pakett). Kui ei toimi, siis siiani on aidanud ainult ruuteri vooluvõrgust eraldamine ja värske vool. Mastini on just see piiripealne 5 km, kuid siis kui Telia on vaadanud, siis väidab, et signaalitugevus peaks olema piisav ka kõrgemate sageduste jaoks.

Telia viimane ettepanek oli, et vahetaks prooviks NR7101 vastu, aga kuna see kuu ei ole imekombel veel netti maha visanud, siis ma hetkel ei ole sellega veel nõustunud. (mul endal on mingi selline tunne tekkinud, et see jama võib olla seotud kuidagi tugeva vihmaga. Ma küll ei tea kuidas, aga vähemalt paar korda on netijamad tekkinud just siis kui väljas kõva vihmasadu, näiteks viimati jõulude ja uusaasta vahel)


spezwend kirjutas:
Sain prooviks NR7101 ja panin Mikrotik LHG LTE-ga "joonele". Kiire kokkuvõte, NR7101 ei sobi* levi äärealadelt (5km mastini) signaali püüdmiseks.

LHG toiminud stabiilset ~5a, aga tekkis soov 5G kasutama hakata. Telefoniga on maja ees 5G 200/20 (katusel 300/30 3,5GHz sagedusel) aga mitte iga päev. LHG LTE teeb kahe bandi CA-d, NR7101 olen näinud 5-6 bändi korraga küljes, aga signaal kõigub korralikult ja 5G sagedust pole kordagi kätte saanud, ühenduse nimeks näitab 5G.

NR7101 vs LHG LTE CAT6 (Telia 5G pakett vs Koduinternet)
RSSI -70..-85 vs -59dBm
RSRP -88..-104 vs -85dBm
SINR 8..16 vs 24dB
RSRQ -8..-12 vs -8dB

ping 100..300 vs 14..15ms
DL 50...60 vs 40Mbps (alustab 100 pealt ja kukub 40)
UP 17 vs 10Mbps (alustab 30 pealt ja kukub 10)

Kas kellelgi on kogemust, miks NR7101 vahepeal signaal täitsa nulli kukub? Zyxeli äpp näitab signaal Excellent ja SINR ~10. Peal on viimane firmware ja lubatud ainult need LTE bandid, mis mastis 20MHz + NR. Preferred Access Technology on hetkel Auto, aga olen proovinud ka lukustada NR5G-NSA, tulemus on sama. Kas võib olla, et Zyxel on vigane?

* ei sobi - samades oludes võrreldes Mikrotik LHG-ga signaal tugevalt kõigub, ping on tohutult kõrge. Antennid/ruuterid on samas mastis, Zyxel kohe Mikrotiku all.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 25.01.2024 14:21:04 vasta tsitaadiga

Eraldi on ka olemas signaalivõimendi, mis käib antenni ja ruuteri vahele - 40db peaks olema minimaalne võimendus nagu mul TV HD võimendi. Siis ei sõltu ilmast.
5G võimendit hetkel ei teagi..

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.01.2024 15:01:49 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
5G võimendit hetkel ei teagi..


... keegi ei tea, sest kui "sina634" kasutad teleka jaoks ühe võimenduskanaliga võimendit, seejuures ühesuunalist, siis 5G jaoks oleks vaja min. 8 kanaliga duplexvõimendit, mis maksaks ilmselt vähemalt samapalju kui vastav saatja ISP mastis. 2G/4G kõneside boosterid on siiski ühekanalilised.

dex kirjutas:
(mul endal on mingi selline tunne tekkinud, et see jama võib olla seotud kuidagi tugeva vihmaga. Ma küll ei tea kuidas, aga vähemalt paar korda on netijamad tekkinud just siis kui väljas kõva vihmasadu, näiteks viimati jõulude ja uusaasta vahel)


Kusjuures, võibolla see ongi vihmast/lörtsist ja selle tihedusest tingitud ja avaldub nimelt piirsituatsioonis, kus (5G, mitte 4G !) paketi lendamise aeg on ette määratud ja millega defineeritakse max lubatud konnektimise kaugus mastist. Vihmaga hakkab signaal levima rohkem peegeldusi kasutades ja nii suureneb aeg/teepikkus mille jooksul pakett teel on, kuni ületab mastis määratud limiidi ja konnekt katkeb. Siin lihtsalt signaali parendamine otseselt ei aita, küll aga võiks anda võitu signaali kiire kitsendamine et signaal sisaldaks vähem peegeldusi. Kui selle juures siiski ka tugevust paremaks saab, on pisike boonus SNR jaoks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 25.01.2024 15:52:48 vasta tsitaadiga

5G olemas:
Spoiler Spoiler Spoiler

€895

"You can use it for boosting not only calls, but also 4G/5G signals."

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.01.2024 16:38:35 vasta tsitaadiga

Kuuleb koomik - isegi spetsides pole sel plärakal kirjas et töötaks 3,6GHz sagedusalas. Mis 5G'st me siin räägime?

5G kauguspiirang on Telial 5km. Kas "sina634" oled meil siin uus tahanteada, et suudad aega ja ruumi väänata, et raadiolained käiksid selle vahe kiiremini läbi ning ühendus ei katkeks? Ma ei oleks kindel vähemalt selles viimases. Seega, mis point on kasutada võimendit (jätame üldse kõrvale kas see tegelikult töötaks ka) hinnaga 900 juudirubla, mis lisanduks veel 5G ruuteri hinnale - kui kauguspiirangu tõttu seda rakendada pole konkreetsel juhul mõtet?

Jah, UK's on selle kauguspiiranguga lood teised. Tean tüüpi kes 5G esimestel päevadel sai seal Samsa teloga milles Mediateki chipset, kahe mäe vahel (st silmsides) 5G dataühenduse püsti 16km kaugselt. Kui kasutajaid hakkas lisanduma, lagunes ilus SNR ära ja see pidu lõppes.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 17:50:20 vasta tsitaadiga

Olen minagi mõelnud, et see tegelane on kadunud tahanteada reinkarnatsioon icon_smile.gif
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




see post läheb kustutamisele sõnum 25.01.2024 18:18:43 vasta tsitaadiga

On teil midagi reaalselt ettenäidata, et repeaterid ei tööta?

Isegi Telia müüb repeatereid:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)


viimati muutis mina634 25.01.2024 18:21:17, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

see post läheb kustutamisele sõnum 25.01.2024 18:19:57 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
On teil midagi reaalselt ettenäidata, et repeaterid ei tööta?

kopp.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.01.2024 19:54:22 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kus see sina634 Telial seda 5G repiiterit näeb, aga ta ilmselt näebki sellised asju mida teised mitte. Mul kuuri all vedelev mulle kingitud 4G repiiter igatahes data jaoks osutus sobimatuks, niipalju võin "reaalselt ette näidata". Kingiti seepärast et keegi ei saanud sellest abi, kuigi kõnesideks oli sobinud küll. Lahendus oli sama nagu tollel UK "5G" plärakal, sisendisse logoperioodline ühepolaarne antenn ja väljundis 10dBi paneel. Selle asemele sai LHG antenn üles pandud ja elu käib.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 20:32:03 vasta tsitaadiga

ma tagasihoidlikult näitaks turutõrkepiirkonda,kus ei ole ega tule, aga zyxeli testis on ju LHG kõigest cat6, sul on vaja ikka viimast mudelit
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.01.2024 20:44:16 vasta tsitaadiga

...LHG võib olla Cat4, Cat6, Cat12, Cat18 ja kui driveritega võimelda, siis saab ka Cat16 teha. Kasutatakse mida vaja ja mida kätte saab, nii levi kui seadme mõttes.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 23:28:35 vasta tsitaadiga

Vana hea tahanteada, huvitav kuidas tal läheb...
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




see post läheb kustutamisele sõnum 26.01.2024 12:45:40 vasta tsitaadiga

Lepime siis kokku, et eestis ei saa 2G,4G ja 5G signaali võimendada.
_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 144, 145, 146, 147  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.