Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Postimees sulges anonüümse kommentaariumi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 18.08.2018 09:51:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Nii, mina loobun Postimehe artiklite kommentaaride lugemisest. icon_idea.gif
Pole lihtsalt aega kõiki kommentaare läbi lugeda, et jõuda mõne asjaliku normaalse kommentaarini.
Enne seda võib kümneid ja kümneid mõttetuid targutusi olla, pole vaja seda jama läbi hekseldada.

Ma loobun üldse Delfist ja Postimehest poliitilise maiguga artiklite lugemisest. Valimisvõitlus käib, aina hullemaks läheb ja minu vaadetele nende väljaannete süvenev sitaloopimise tava ei vasta.
Täiesti mõttetu materjal ja halvem on see, et lugejat peetakse üldiselt lolliks.
Lollid artiklid sünnitavadki lollakaid kommentaare ja kommetaatoreid.
Üks ongi kõik kommetaariumid igal pool täis reostanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2018 12:16:27 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Nii, mina loobun Postimehe artiklite kommentaaride lugemisest. icon_idea.gif

Mina loobusin PM veebi külastamisest juba aastaid tagasi kui anonüümsed kommid ära kaotati. Selge oli juba tollal, et head nahka sellest ei tule. Peale seda olen sinna sattunud ainult mõne otselingi kaudu aga komme olen näinud haruharva.

Registreeritud kommimine toimib unikaalse sisu puhul a'la HV Foorum aga mitte copy-paste uudiste puhul. Miks peaks inimene lugema sama uudist PM veebist kuii Delfis on see samuti olemas koos kommidega?
Isegi kui need Delfi kommid pole eriti kõrge väärtusega on see ikka parem, kui kõrbemaastik mis PM veebis on.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Paadialune
HV vaatleja
Paadialune

liitunud: 11.08.2012




sõnum 18.08.2018 12:44:05 vasta tsitaadiga

Vabandan juba eos, aga ma tõesti ei saa aru, kes loeb Eesti meediaväljaannete kommentaare? Seda pidada rahva arvamuseks on ju ilmselge eksimus. Midagi sisulist sealt leida on ka kahtlane ettevõtmine. Pigem karjub sealt vastu vajadus "kaasa rääkida" olla "osa diskussioonist" mingi marginaalse ääremärkusena või lihtsalt mõnitada artikli autorit - "loll ei tea millest kirjutab". Ma võin eksida, aga minu arvates need kommentaariumid said loodud konkreetse eesmärgiga - klikid. Mida rohkem "unikaalseid" lehekülje vaatamise, seda kallimad mõttetud bännerid artikli ülal, all, paremal, vasakul ja isegi teksti sees. Need kommentaarid pole kusagil, isegi ERR-is "kõrge väärtusega" - nii et, registreeritud või mitte. Lihtsalt nüüd ei räuskata seal täielikku absurdsusi, pole ähvardusi, ega laimu - sest saab siiski ju vastutusele võtta.

Soovitan eemaldada uudiste ja info tarbimisel sellega mitte seotud osad. Kommentaarid, click-bait pildid. Pole küll kõige mugavam, aga http://news.station.ee/ võimaldab jälgida uudiseid ajalises järjekorras ning kuvab ainult pealkirjad - paraku lugemisel tuleb siiski minna otselingiga artiklini ning sõeluda läbi reklaami ja sisuturnduse tekstini ning lihtsalt emotsioonitult minna üle kommentaaridest. Nädala lõikes viskan pilgu http://meediapank.ee/ -le, et näha mis teemad populaarsed olid.

Samm edasi minu puhul on RSS-feeds, konkreetsed väljaanded, konkreetsed isikud ja märksõnad, mis tõmbavad mulle veebist lugerisse artiklid - ilma, et ma peaks igapäevaselt postimeest või delfit külastama, kartes, et äkki magan maha mõne endale olulise teema. Ning ka selle puhul on hea, et ei pea vahtima neid pilte ehk kuvab pealkirjad. Aga artikli avamisel pole veel edukalt kõikidest bänneritest ja piltidest lahti saanud. Samas kõik meedia väljaanded RSS ei toeta - isegi ERR on sellest loobunud ametlikult ehk ei võimalda ainult mõne kategooria (nt majandus ja arvamus) artikklite eraldi kajastamist - pole ise suutnud käsitsi ka seda tööle saada. Lisaks oleme me jõudnud meedia 3.0 ajastusse, kus Artiklit "uuendatakse", "täiendatakse" ja "oluliselt uuendatakse" või isegi tehakse blogi iga tunni tagant ühe lause lisamisega, mis kõik kajastub RSS-feedist - kui kellelgi on sellele fix või work-around siis oleks väga huvitatud. Sest näha 10x päeva jooksul mida ja kuidas nt Yana-Toom tegi ja ütles ning kuida seda tõlgendada on minu jaoks ääretult ebaoluline. Selle pluss on ka see, et siis ei teki olukorda kus scrollid postimees.ee-d ja järsku loed pealkirja: "10 viisi kuidas voodis parem olla" ala stiilis sobranna või elu24 sisu.

See on minu meedia sirvimise ja info tarbimise ABC, et säilitada hea vaimne tervis!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2018 12:45:03 vasta tsitaadiga

Nimekirja lisaks veel Android "Uudishimu" äpi. thumbs_up.gif
Mobiilset versioonist Delfist ja Postimehest ei kasuta.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2018 11:55:49 vasta tsitaadiga

Tea kas oli tehniline probleem....või ajutiselt keelati. Hetkel on hindamine tagasi
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2018 11:59:28 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Tea kas oli tehniline probleem....või ajutiselt keelati. Hetkel on hindamine tagasi
Spoiler Spoiler Spoiler

Ilmselt vaadati, et kommenteerimine ja kommentaaride lugemise vähenemine andis liiga suure põntsu.
Loodetavasti see eksperimendiks jäigi.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 05.09.2018 15:11:36 vasta tsitaadiga

Tanel, saad uue laksu icon_wink.gif

https://science.slashdot.org/story/18/09/04/2322236/european-science-funders-ban-grantees-from-publishing-in-paywalled-journals

mis neist lehtedest ikka lugeda kui maksumüüritud lehtedel ei tohi enam huvitavaid artikleid olla.
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Postimees sulges anonüümse kommentaariumi mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.