Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
Sahasrahla
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2011
|
25.08.2015 13:50:25
ERRi telekanalid jõuavad septembris vaatajani HD-kvaliteedis |
|
|
7. septembrist alustab rahvusringhääling telekanalite ETV ja ETV2 edastamist HD (1080i) kvaliteedis. Samuti lisanduvad digitelevisiooni subtiitrid, mis annavad televaatajale võimaluse valida subtiitreid erinevas keeles (eesti, vene, vaegkuuljate) või jätta need kodusel televiisoril üldse kuvamata.
HD-kvaliteedis telepilt jõuab esialgu Starmani ja Elioni klientideni, loodetavasti tulevikus hakkavad HD-telepilti edastama ka teised teenusepakkujad. Tavaantenniga digitelevisiooni (DVB-T) vaataja HD-telepilti praegu nägema ei hakka.
HD-pildi nägemiseks peab televiisor ja/või teenusepakkuja digiboks olema võimeline esitama 1080i HD standardile vastavat telepilti. Viimastel aastatel müüdud televiisorid peaksid enamuses olema selleks võimelised.
Õhulevis säilib standardresolutsioonis (SD) telepilt, millele tulevad juurde valitavad subtiitrid.
Subtiitrite korrektseks kuvamiseks tuleb televiisor või digiboks seadistada kuvama subtiitreid oma vajaduse järgi valitud keeles. Valesti seadistatuna võivad subtiitrid ekraanilt kaduda või kuvatakse subtiitreid, mis ei ole vaataja jaoks sobivas keeles. Subtiitreid saavad valida ainult digitelevisiooni kasutajad.
Abi teleri ja/või digiboksi seadistamisel ning ETV ja ETV2 HD-kanali kanaliloetelust leidmisel saab oma televisiooni teenusepakkuja klienditoelt.
ERR töötab ka järelvaatamise osas HD-kvaliteedi suunas, kuid üleminek ei toimu samaaegselt telekanalitega.
Rahvusringhäälingu uus venekeelne telekanal ETV+ jõuab alates 28. septembrist eetrisse samuti HD-kvaliteedis.
Allikas: ERRi telekanalid jõuavad septembris vaatajani HD-kvaliteedis
Pildil: "Terevisiooni" saatejuhid Katrin Viirpalu ja Urmas Vaino (Foto: Ülo Josing/ERR)
|
|
tagasi üles |
|
 |
olka
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2002
|
25.08.2015 14:41:41
|
|
|
1080i pffft
_________________ You, all gonna make me loose my mind, loose my mind |
|
Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
25.08.2015 14:50:41
|
|
|
olka kirjutas: |
1080i pffft  |
Televisioonis valdavalt kasutataksegi 1080i resolutsiooni.
|
|
Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
tagasi üles |
|
 |
CurJam
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2005
|
25.08.2015 16:13:56
|
|
|
Aega läks aga asja sai
|
|
Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
25.08.2015 18:10:59
|
|
|
See on ikkagi poolik tulemus. Ma saan aru, et üle õhu HD edastus on kallis, aga lõppkokkuvõttes suur vaatajaskond peab ikkagi leppima vana standardiga. Kui kauaks...???
|
|
tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.08.2015 18:41:44
|
|
|
ab79, miks see lahendus on poolik ja milline standard on vana?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
126 |
|
tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
25.08.2015 18:41:47
|
|
|
ab79 kirjutas: |
See on ikkagi poolik tulemus. Ma saan aru, et üle õhu HD edastus on kallis, aga lõppkokkuvõttes suur vaatajaskond peab ikkagi leppima vana standardiga. Kui kauaks...??? |
Kui nii võtta siis ega me väga naaberriigist Soomest maas ei olegi. DVB-C ja muudes kaabelvõrkudes hakkas seal YLE HD levima aastal 2006 ja DVB-T võrgus alles 2011, seal plaanitakse järgmisest aastast vist HD kanalid vaid DVB-T2 võrku kolida mis tähendab, et meie jätame selle vaheinvesteerigu ära ja ehk näeme ka paari aasta jooksul DVB-T2 võrgus rahvusringhäälingu kanaleid.
Arvestades, et Eesti riigil on jälle ühe kuldmune muneva firmaga vaja kiirmüüki teha ehk Levira poolmuidu maha parseldada ja vaid selle nimel, et teise poole omanikud Prantslased saaks kogu firma eest tervikuna müües SUUREMAT HINDA KÜSIDA, siis ma ei saa aru millele need riigiisad mõtlevad. Tuleviku HD osas muudab see 100% mustaks sest praegu makstakse kui palju ühe kanali SD edastuse eest? pool milli euri aastas?
Peale lüpsilehma müüki saab vaid eesti riiki ennast lüpsta ja kui raha pole, mida sa lüpsad.
Teeks ministritele ise hea pakkumise, osta sundkorras ise see Levira täielikult endale tagasi ja muidugi hea hinnaga ning teha koostööd praegu vabalevis olevate kanalitega, et tagada edastusel mõistlikud hinnad, tulla kuludega nulli ja veidi ka investeeringuteks koguda. Pole mõistlik vahel hoida mingit kasumit teenivat välismaalast sest rahvusringhääling on vaja ju riigil tahes tahtmata tagada ja nii võib igaüks seda hinda kergitada.
Igal juhul kaua oodatud kaunikene, et nüüd vähemalt kaablis kõrglahutust nägema hakkab.
Muige suule tekitab muidugi asjaolu, et mis siis saama hakkab, kõik olümpia ja eruoviisude ülekanded ostetakse sisse SDs kuna HD ostmine on kallis (siiani oli) ja pilt pakitakse ikka sdst hdsse?
|
|
Kommentaarid: 259 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
226 |
|
tagasi üles |
|
 |
Laizk
HV kasutaja

liitunud: 23.06.2003
|
25.08.2015 19:01:04
|
|
|
indrekp kirjutas: |
Muige suule tekitab muidugi asjaolu, et mis siis saama hakkab, kõik olümpia ja eruoviisude ülekanded ostetakse sisse SDs kuna HD ostmine on kallis (siiani oli) ja pilt pakitakse ikka sdst hdsse? |
oma (uus) kama vähemalt senisest parema pildiga ning kui etv juba ise hd'na olemas, et ehk ostetakse juba HD sisse ning pakitakse see SD'ks alla neile kes HD'd ei saa
(lootus surem viimasena)
|
|
Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
25.08.2015 19:11:00
|
|
|
Tavaantenniga digitelevisiooni (DVB-T) vaataja HD-telepilti praegu nägema ei hakka.
Ehk siis pealkiri on BS.
Korrektne oleks - Starmani ja Elioni kaabellevi kliendid, saavad HD ETV.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
62 |
|
tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
25.08.2015 19:59:10
|
|
|
tsitaat: |
Tavaantenniga digitelevisiooni (DVB-T) vaataja HD-telepilti praegu nägema ei hakka. |
MUX7 juba edastab ülesse skaleeritud ETV HD'd. Kas keegi ei oska seda kasti sealt vahelt ära võtta, või aru ma ei saa, miks seal seda septembrist alates naturaalses HD's edastada ei või?
Kui Levira sõrad vastu ajab, siis on küll viimane aeg ta prantslastelt tagasi osta, mitte maha müüa.
|
|
Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
25.08.2015 21:04:10
|
|
|
netmaster kirjutas: |
tsitaat: |
Tavaantenniga digitelevisiooni (DVB-T) vaataja HD-telepilti praegu nägema ei hakka. |
MUX7 juba edastab ülesse skaleeritud ETV HD'd. Kas keegi ei oska seda kasti sealt vahelt ära võtta, või aru ma ei saa, miks seal seda septembrist alates naturaalses HD's edastada ei või?
Kui Levira sõrad vastu ajab, siis on küll viimane aeg ta prantslastelt tagasi osta, mitte maha müüa. |
DVB-T2 on praegu testplatvorm. Ja et sealt midagi näha tuleb enamusel vaatajatel vastuvõtu tehnika välja vahetada, kaasaarvatud mina.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
tagasi üles |
|
 |
erky
HV vaatleja
liitunud: 27.08.2004
|
26.08.2015 10:38:16
|
|
|
CurJam kirjutas: |
Aega läks aga asja sai  |
Jep, kõigest 9 aastat on möödas 2006 aasta Saksamaa jalgpalli MM'st, mida näidati esmakordselt HD's.
|
|
Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
26.08.2015 12:54:53
|
|
|
tsitaat: |
DVB-T2 on praegu testplatvorm. Ja et sealt midagi näha tuleb enamusel vaatajatel vastuvõtu tehnika välja vahetada, kaasaarvatud mina. |
Iseenest mõista on HD pildi jaoks vaja HD telekat. Kui kui sul on kineskoop- või HD ready telekas, siis pead nagunii uue hankima.
Ilmselt on olemas kuskil ka mingeid Full HD telereid, mis DVB-T2'e ei oska, kuid need peaks siiski suht vanad mudelid olema.
Vaatasin netist mõnda lõpumüügis olevad telerit (ehk siis mitte niiväga uued) ja kõigil olid DVB-T2 võimekus olemas.
Minu eelmise postituse point oli pigem selles, et kui juba nii kaua (paar aastat) "testitakse", miks siis ei võiks seda edaspidi teha naturaalse ETV HD pildiga. Edastamise (testimise) maksumuses ei tohiks ju vahet olla. Kuna skaleerimine jääb vahel ära, peaks isegi odavam olema.
|
|
Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.08.2015 18:40:50
|
|
|
netmaster, T2 on iseenesest uus asi meil müüdavatest telerites.
2014 aasta LG omadel oli suht standardis, muudel isenditel ainult juhul, kui mudel ei olnut balti turu jaoks mõeldud. Näiteks skandinaavia omadel oli see T2 tugi olemas.
Ka käesoleva aasta Samsungid on ikka hödised T2 osas. LG; Panasonic; Philips paistavad juba omavat enamustes mudelites.
Igatahes poes ei tasu osta telerit, selle tuuneriversiooni DVB-T2 olemasolus veendumata.
HD-ready logo omav teler aga on 720p ja 1080i resolutsiooniks suuteline, ehk siis ETV HD on vabalt vaadatav sellisel ekraanil.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
126 |
|
tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
26.08.2015 19:24:45
|
|
|
jägaja kirjutas: |
ab79, miks see lahendus on poolik ja milline standard on vana? |
DVB-T on tänapäeva mõistes juba iganenud. DVB-T2-s aga pole meil üldse ehtsat FHD kanalit. Kuigi MUX7 on praktiliselt tühjalt töös
See, et ETV ja ETV2 kaabelvõrkudes FHD-sse üle viiakse tähendab seda, et oma teleri kõrglahutusvõimet saavad ära kasutada vaid need, kes on nende operaatorvõrkude kliendid. Kõik teised peavad leppima endiselt SD pildiga FHD paneelil.
Mis on tegelikult teleka kasutamine aegunud moel. Muu maailm vaatab juba 90% saateid HD-s, olgu siis DVB-T2-s või DVB-S2-s.
Minu telekas on DVB-S2 võimekusega , nii et vabalevi HD sat kanaleid ma saan vaadata.
Aga selleks et vaadata rahvusringhäälingut FHD-s ma ühegi operaatoriga kaabeltv lepingut tegema ei hakka.
@indrekp : ETV-ETV2 HD kaabeltelevisioonis on natuke vähevõitu, et nimetada seda suureks murranguks ja revolutsiooniks.
Rõõmustada tasuks, kui kommertskanalid ka sellega kaasa tuleksid, paraku on kommertskanalitel tükk tegu, et SD edastustki täies mahus vabalevi DVB-T-s kinni plekkida.
Mind ei rõõmusta võimalus näha ainult AK-d ja ENSV-d FHD-s...
|
|
tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
26.08.2015 19:30:34
|
|
|
Aga viasati? Praegu on nii, et riidepuust antenniga on dvb-t etv pilt parem kui viasatiga.
|
|
Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.08.2015 19:42:38
|
|
|
ab79, sattelliidilt on küll HD kanaleid suht palju vaadata võimalik, me siin räägime küll maapealsest digitelevisioonist.
Ma siin vaatan Soomest levivaid kanaleid, mis ei paista kusagilt 1080p resolutsioonis olevat. DVB-T2 võrgus neid natuke küll on, (2014 aastal 5 kanalit)
Kui uurida maailma riikides levitavate HD kanalite ulatust DVB-T2 võrgus siis neid on ikka väga vähe.Enamus on SD kanalid.
Seega, väide, et kogu maailm on üle läinud, see on selline prantsuse keisrile omane suurusehullustus.
Kui aga rääkida tehnika arengust, siis kui aastal 2006 läks alustati eestis DVB-T edasta,ist, tehti seda tollal maailmas väga vähe levinud MPEG-4-h264 kodeeringus. Suur osa maailmast rühkis mitmeid aastaid veel MPEG2 peal edasi. Loomulikult jäigi neil see MPEG4 etapp üldse vahele. DVB-T2 oli tollal heal juhul alles laboris saadaval. 2009 aasta lõpus alustati alles Inglismaal testedastusega.
Jah, Eesti oileks võinud veel mõned aastad oodata ja kohe T2 peale hõpata, kuid selleks hetkeks oleks juba T8 standard väljas olnud jne.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
126 |
|
tagasi üles |
|
 |
karts3
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
26.08.2015 20:07:40
|
|
|
ab79 kirjutas: |
jägaja kirjutas: |
ab79, miks see lahendus on poolik ja milline standard on vana? |
DVB-T on tänapäeva mõistes juba iganenud. DVB-T2-s aga pole meil üldse ehtsat FHD kanalit. Kuigi MUX7 on praktiliselt tühjalt töös
See, et ETV ja ETV2 kaabelvõrkudes FHD-sse üle viiakse tähendab seda, et oma teleri kõrglahutusvõimet saavad ära kasutada vaid need, kes on nende operaatorvõrkude kliendid. Kõik teised peavad leppima endiselt SD pildiga FHD paneelil.
Mis on tegelikult teleka kasutamine aegunud moel. Muu maailm vaatab juba 90% saateid HD-s, olgu siis DVB-T2-s või DVB-S2-s.
Minu telekas on DVB-S2 võimekusega , nii et vabalevi HD sat kanaleid ma saan vaadata.
Aga selleks et vaadata rahvusringhäälingut FHD-s ma ühegi operaatoriga kaabeltv lepingut tegema ei hakka.
@indrekp : ETV-ETV2 HD kaabeltelevisioonis on natuke vähevõitu, et nimetada seda suureks murranguks ja revolutsiooniks.
Rõõmustada tasuks, kui kommertskanalid ka sellega kaasa tuleksid, paraku on kommertskanalitel tükk tegu, et SD edastustki täies mahus vabalevi DVB-T-s kinni plekkida.
Mind ei rõõmusta võimalus näha ainult AK-d ja ENSV-d FHD-s... |
Jutt jumala õige .Ühtlasi märgin ka teemat.
|
|
Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
26.08.2015 22:51:36
|
|
|
jägaja kirjutas: |
ab79, sattelliidilt on küll HD kanaleid suht palju vaadata võimalik, me siin räägime küll maapealsest digitelevisioonist.
Ma siin vaatan Soomest levivaid kanaleid, mis ei paista kusagilt 1080p resolutsioonis olevat. DVB-T2 võrgus neid natuke küll on, (2014 aastal 5 kanalit)
Kui uurida maailma riikides levitavate HD kanalite ulatust DVB-T2 võrgus siis neid on ikka väga vähe.Enamus on SD kanalid.
Seega, väide, et kogu maailm on üle läinud, see on selline prantsuse keisrile omane suurusehullustus.
Kui aga rääkida tehnika arengust, siis kui aastal 2006 läks alustati eestis DVB-T edasta,ist, tehti seda tollal maailmas väga vähe levinud MPEG-4-h264 kodeeringus. Suur osa maailmast rühkis mitmeid aastaid veel MPEG2 peal edasi. Loomulikult jäigi neil see MPEG4 etapp üldse vahele. DVB-T2 oli tollal heal juhul alles laboris saadaval. 2009 aasta lõpus alustati alles Inglismaal testedastusega.
Jah, Eesti oileks võinud veel mõned aastad oodata ja kohe T2 peale hõpata, kuid selleks hetkeks oleks juba T8 standard väljas olnud jne. |
Me ei pea võistlema standardite väljatöötamisega samas taktis. OK, DVB-T2-s võib-olla tõesti FHD-s palju kanaleid ei ole, aga krt isegi venelaste DVB-T2 on paremini korraldatud kui meie hädine kokkupakitud DVB-T. 6 aastat oli meie telemaastiku ja televiooniinfrastruktuuri haldavatel ettevõtel Leviral aega, et minna ajaga kaasa. Seda ei ole siiamaani tehtud. Kaabelvõrkudes on HD kanalite valik tõesti paranenud, no aga halloo, kas on mõistlik osta 4K lahutusvõimega paneel selleks, et vaadata DVB-T-s SD pilti??? Jah, juba käivad testsaated DVB-T3-s ehk 4k resos. Aga, mul on selline tunne, et meie digitaalringhääling jõuab sinnamaale võib-olla siis, kui ma pensionile jään...võib-olla vahepeal käib üldse mingi pauk ära ja esialgu pole üldse mingit pilti.
|
|
tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.08.2015 22:57:01
|
|
|
Kes selle lõbu kinni peaks ka maksma, et sa saaksid oma 4k ekraanil pooltki reso imetleda?
Selleks on turg taga, kui võrdled suurriikidega. Miljonid kliendid, kes selle raha takasi teenivad. Siin vaevalt 300 000.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
126 |
|
tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
27.08.2015 00:49:36
|
|
|
jägaja kirjutas: |
Kes selle lõbu kinni peaks ka maksma, et sa saaksid oma 4k ekraanil pooltki reso imetleda?
Selleks on turg taga, kui võrdled suurriikidega. Miljonid kliendid, kes selle raha takasi teenivad. Siin vaevalt 300 000. |
ma saan aru, aga asi on pigem põhimõttes. Ma usun, et kusagil 80% kõikidest paneeltelekatest on Eestis kasutuses 1920x1080i paneelid. Ma ei ütlegi, et mingi alla 1% ehk siis 4k telekate omanike pärast tuleks juurutada T3. Aga T2 ei tohiks olla teostamatu.
Tegelikult usun, et antud hetkel on asi ikkagi kommertskanalite taga kinni.
Starmanil ilmselt pole ka motivatsiooni Mux7-t rentida, et tasu eest siis hd paketti müüa. kalliks läheb see.
|
|
tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
27.08.2015 08:46:23
|
|
|
Starmanil ju pole DVB-T2 digibokse, et saaksid kliendile seda teenust müüa.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
126 |
|
tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.08.2015 17:15:06
|
|
|
netmaster kirjutas: |
Minu eelmise postituse point oli pigem selles, et kui juba nii kaua (paar aastat) "testitakse", miks siis ei võiks seda edaspidi teha naturaalse ETV HD pildiga. Edastamise (testimise) maksumuses ei tohiks ju vahet olla. Kuna skaleerimine jääb vahel ära, peaks isegi odavam olema. |
Vahe on olemas. Testimine käib levira oma kuludega, Edastamine käiks ERRi kuludega. Ning ERR-l vist enne 2019 aastat raha polnud (siis ilmselt tõmmatakse SD maha ja jääb vaid HD - nemad vaevalt 2 versiooni edastamise eest taguma hakkavad)
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
tagasi üles |
|
 |
karts3
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
07.09.2015 12:13:38
|
|
|
Täna siis pidi käima minema on keegi midagi näinud ka juba !
|
|
Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
07.09.2015 12:58:31
|
|
|
karts3 kirjutas: |
Täna siis pidi käima minema on keegi midagi näinud ka juba ! |
Tähemehe kaablis on pilt olemas. Igati vinks-vonks! Praegu jookseb mingi kokasaade, mis on küll väga ilusa terava pildiga.
|
|
Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
tagasi üles |
|
 |
|