Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Google käivitas piiramatu mahuga teenuse Google Photos märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 31.05.2015 19:16:07 Google käivitas piiramatu mahuga teenuse Google Photos vasta tsitaadiga


Google käivitas täna oma uue fotode pilves säilitamise ja organiseerimise teenuse Google Photos, mis pakub piltide säilitamiseks tasuta piiramatut mahtu - ükskõik kui palju ka ei sooviks salvestada, kõik mahub ära.

Üks olulisem neist on tasuta salvestus suurtele fotodele - kuni 16 MP kaameraga - ja Full-HD resolutsiooniga videotele - kuni 1080p. Ja see kehtib alates tänasest Androidi, iOSi ja veebikliendi kasutajatele.

Loe edasi: http://www.am.ee/Google-Photos

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.05.2015 22:45:17 vasta tsitaadiga

Ei taha Amazonist kehvemad olla. Varsti näeme kuidas ka teised järele tulevad. Kuigi isegi praegu olevad võimalused, kus pakutakse TB jagu ruumi, on ainuüksi fotosid silmas pidades päris suur maht, mida enamus ära ei suuda kasutada, siis "piiramatu" tundub kindlasti ka nendele ahvatlevam, kes pole terve oma elu jooksul senisest ruumist pooltki piltidega täita. Loodetavasti siis ei ole inimesed nii laisad, et endale koopiat kuhugi ei jäta ning ainult Google peale ei looda.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2015 00:59:51 vasta tsitaadiga

Loodetavasti oskavad endale esitada ka küsimuse "aga mida google sellest saab?"
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2015 08:49:19 vasta tsitaadiga

Vähemalt parem, kui Flickr thumbs_up.gif
Varasemalt kasutasin seda, aga kõigepealt kaotasid nad ära Google kontoga sidumise ja sisselogimise ja siis panid kohustuslikuks, et peab Yahoo konto olema. Siis saatsin nad sinnasamusesse.
Ainuke jama GP-ga tundub olevat küll see, et maht pole piiratud (v.a pildi enda maht vist), aga pildid vist pakitakse ikka mingil määral kokku üles laadides...
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrapper
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2006




sõnum 01.06.2015 10:16:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

aga pildid vist pakitakse ikka mingil määral kokku üles laadides...


See on minu ja mu fotosõprade jaoks dealbreaker. Peab kvaliteeti katsetama. Äkki on hea backupi backup.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.06.2015 14:20:20 vasta tsitaadiga

Tõesti ei viitsi kasutada lõhestunud Google teenuseid...
Kõik ühte - Drive!

Lased pildid üles Drive keskkonda "My photos" või "Photos" kataloogi ja ongi kõik - töötab.
Sama videote ja muude dokumentidega.

Seal mingisugused ühilduvuse seadistused olemas - kohe katsetan icon_smile.gif

EDIT: Huvitaval kombel avastasin photos.google.com kaudu hunnik pilte, mida ei olnud mul enam arvutis, Drive ega ka prügikastides.
Aga igal juhul töötab ilusasti Drive ja Photos vaheline ühendus icon_smile.gif

EDIT2: Mahu kohapealt nii, et pakitud piltide maht on lõpmatu, aga pakkimata (lossless) ikkagi ühine kõige pilveteenuse mahuga (ehk minu puhul 15GB).

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d_m
HV kasutaja

liitunud: 24.08.2002




sõnum 01.06.2015 16:28:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ainuke jama GP-ga tundub olevat küll see, et maht pole piiratud (v.a pildi enda maht vist), aga pildid vist pakitakse ikka mingil määral kokku üles laadides...


Oled selles kindel? Ma ise pole ka muidugi katsetanud / võrrelnud seda. Kui aga nii siis kehva lugu jah...

Võrrelda näiteks Drive folderisse ja Photosse salvestatud sama fotot. Kas kvaliteet, suurus / faili hash muutub või mitte.

Veidi arusamatuks jääb Google-i vastus küll:

What should I choose if I take photos with my phone?

"Most phone cameras are less than 16 megapixels (like iPhone 6 and Samsung Galaxy phones), so most stored photos will essentially look the same if you choose High quality."

What if I choose High quality and I back up photos taken with a high-resolution camera?

"If the camera takes photos with 16 megapixels (MP) resolution or lower, most stored photos will essentially look the same using either storage option. If the camera takes photos with a resolution higher than 16 MP, then photos will be downsized to 16 MP."

https://support.google.com/photos/answer/6220791

Mis tähendab: "most stored photos will essentially look the same" !?? Kas siis ikka compressitakse ka 8, 10 ja 16MP faile mingil moel või mitte!?

Ja millises "pilves" hoitakse Photos pilte ja kuidas see on eraldatud sinu konto tavapärasest 15/25GB free storagest!?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2015 19:00:14 vasta tsitaadiga

d_m kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Ainuke jama GP-ga tundub olevat küll see, et maht pole piiratud (v.a pildi enda maht vist), aga pildid vist pakitakse ikka mingil määral kokku üles laadides...



Mis tähendab: "most stored photos will essentially look the same" !?? Kas siis ikka compressitakse ka 8, 10 ja 16MP faile mingil moel või mitte!?

Ja millises "pilves" hoitakse Photos pilte ja kuidas see on eraldatud sinu konto tavapärasest 15/25GB free storagest!?

Kvaliteet tundub suht ok olevat: http://www.reddit.com/r/Android/comments/37qz6m/a_comparison_google_photos_vs_jpegminihow_does/

Ja kui kasutad seda compressionit, siis saad lõputult ruumi.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.06.2015 19:50:59 vasta tsitaadiga

Eks seal olegi mõeldud seda, et saaksid kõik enda pildiarhiivi pilve visata - mõistlik lahendus icon_smile.gif
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 01.06.2015 20:07:35 vasta tsitaadiga

Otsing töötab ka kenasti. Panin otsingusse "lehm" ja leidis kõik mu lehmapildid üles. thumbs_up.gif Ingliskeelne otsing töötab siiski kindlamini. Otsing "teksa" ei leidnud midagi aga "denim" leidis mu teksadega pildid. Samuti "kets" ja "ketsid" ei leidnud midagi, aga "sneakers" leidis terve posu pilte, kus ketsid jalas.
_________________
Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.06.2015 20:12:52 vasta tsitaadiga

Tore, ainult see Google teenuste laialipillutatud värk on veidi tülikas, ise kasutan google drive 100 GB teenust ja kõik fotod videod on seal koos.
Võiks olla nii, et oleks võimalik drive ja tasuta pilve kama kuidagi koos hallata.
Google music tõstis kah tasuta üleslaetavate lugude limiiti, enne sai pilve toppida kuni 25000 lugu, nüüd 50000. icon_biggrin.gif
Lossless formaadid nuditakse mp3 320 kbps. Peab ikka vaeva nägema, et 50000 limiidini jõuda... aga see on võimalik. icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2015 20:32:53 vasta tsitaadiga

Risku kirjutas:
Otsing töötab ka kenasti. Panin otsingusse "lehm" ja leidis kõik mu lehmapildid üles. thumbs_up.gif Ingliskeelne otsing töötab siiski kindlamini. Otsing "teksa" ei leidnud midagi aga "denim" leidis mu teksadega pildid. Samuti "kets" ja "ketsid" ei leidnud midagi, aga "sneakers" leidis terve posu pilte, kus ketsid jalas.

Õige pea on nii, et kui ma kirjutan google'i otsingusse "Risku", leitake mulle kõik Risku pildid. Ja kui ma teen Riskust tänaval pilti ja soovin teada saada, kes see selline on, laen ma selle google'i pildiotsingusse üles ja google annab mulle kenasti kogu toimiku ette. Minu arvates ka maru vahva! Nothing to hide, nothing to fear!
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.06.2015 20:35:45 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Risku kirjutas:
Otsing töötab ka kenasti. Panin otsingusse "lehm" ja leidis kõik mu lehmapildid üles. thumbs_up.gif Ingliskeelne otsing töötab siiski kindlamini. Otsing "teksa" ei leidnud midagi aga "denim" leidis mu teksadega pildid. Samuti "kets" ja "ketsid" ei leidnud midagi, aga "sneakers" leidis terve posu pilte, kus ketsid jalas.

Õige pea on nii, et kui ma kirjutan google'i otsingusse "Risku", leitake mulle kõik Risku pildid. Ja kui ma teen Riskust tänaval pilti ja soovin teada saada, kes see selline on, laen ma selle google'i pildiotsingusse üles ja google annab mulle kenasti kogu toimiku ette. Minu arvates ka maru vahva! Nothing to hide, nothing to fear!

Siin aitab ainult failinimede krüpteerimine või foolium! icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2015 21:17:27 vasta tsitaadiga

d_m kirjutas:
Kas siis ikka compressitakse ka 8, 10 ja 16MP faile mingil moel või mitte!?
Testisin, mu 7.x mpix seebika pildid compressitakse ikkagi kokku. 3 megasest pildist sai 1.27
Samas mina kiirel vaatlusel küll mingit erinevust ei märganud icon_rolleyes.gif

Aga noh, nagunii originaalpiltide jaoks mul tasuline ruum kasutusel. Telefoni pildid võivad sinna minna kh. Eks paistab kas lasen edaspidi dropboxi või mitte icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 01.06.2015 21:20:26 vasta tsitaadiga

Google avas järjekordse rahateenimismasina.
Privaatsusele selliste teenuste mõtlematu kasutamine hästi ei mõju.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2015 21:21:36 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Google avas järjekordse rahateenimismasina.
Privaatsusele selliste teenuste mõtlematu kasutamine hästi ei mõju.

Räägid ehk lähemalt? icon_lol.gif
Tegeled miski 18+ pildistamisega?

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 01.06.2015 21:37:40 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:

Tegeled miski 18+ pildistamisega?

Tänapäeval on ju moodne vastassugupoolele oma rippuvatest jubinatest pilte saata icon_razz1.gif

Google'le annab säärane teenus veel rohkem teavet kasutaja kohta. Näotuvastusega suudab luua üsna põhjaliku ülevaate kasutaja vabast ajast. Kellega ja kus väljas käiakse. Millised on ühised huvid. Millisel ajal puhkusel käiakse. Googlele võrdub see rohkema suunatud reklaami müük ja rohkem raha.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2015 21:42:35 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
salatoimik kirjutas:

Tegeled miski 18+ pildistamisega?

Tänapäeval on ju moodne vastassugupoolele oma rippuvatest jubinatest pilte saata icon_razz1.gif

Google'le annab säärane teenus veel rohkem teavet kasutaja kohta. Näotuvastusega suudab luua üsna põhjaliku ülevaate kasutaja vabast ajast. Kellega ja kus väljas käiakse. Millised on ühised huvid. Millisel ajal puhkusel käiakse. Googlele võrdub see rohkema suunatud reklaami müük ja rohkem raha.
Nii? Vastu saad ju tasuta teenuse icon_rolleyes.gif
Mul küll suht kama ausaltöelda. Samamoodi näeb naabri Valve, kellega ma väljas käin...

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 01.06.2015 21:58:48 vasta tsitaadiga

Teenuse väärtus peab olema suurem või võrdne selle eest makstava tasuga. Praegusel juhul annab kasutaja palju väga vähese väärtuse eest.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2015 00:04:10 vasta tsitaadiga

Jah, laps mõtleb ju ka, et saab kommionult tasuta kommi.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gen
HV kasutaja
gen

liitunud: 04.01.2006




sõnum 02.06.2015 00:58:05 vasta tsitaadiga

Alati kui keegi midagi uut ja huvitavat teevad siis inimesed virised et on seda või toda. aga keegi ei ju sunni kasutama kui meeldi. Selle jaoks on meil endiselt veel turu peal oelmas NAS kettada, ostad selle ja pane sinna oma pildid keegi ei saa toriseda sinu privatsuse kao üle.
Aga mis selles halva on kui google saab selle tõttu paremat reklaami osutada, eks selles ole ju endale ka kasu. Kui mitu korda on olnud mul vähemalt nii et lähen midagi netist otsima ning google juba oskab mulle pakkuda seda mida vaja. Geniaalne ju icon_smile.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 02.06.2015 01:28:04 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Jah, laps mõtleb ju ka, et saab kommionult tasuta kommi.

See sõltub rohkem vanematest kui lapsest endast...
aga kui täiskasvanu kahtlustab, et kõik kes kommi pakuvad on kommionud - jõuluvana kaasa arvatud, siis seda nimetatakse foobiaks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2015 07:45:55 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
rex kirjutas:
Jah, laps mõtleb ju ka, et saab kommionult tasuta kommi.

See sõltub rohkem vanematest kui lapsest endast...
aga kui täiskasvanu kahtlustab, et kõik kes kommi pakuvad on kommionud - jõuluvana kaasa arvatud, siis seda nimetatakse foobiaks.

Pedofoobia? icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 02.06.2015 08:28:20 vasta tsitaadiga

No vot siinkohal saab nüüd küll öelda, et kui tõesti kardad, siis ära kasuta icon_smile.gif
Loomulikult peab Google ka kusagilt raha saama ja kindlasti arendavad nad ka mingisugust ulmesuurt andmebaasi igasugu kolmetäheliste spiooniorganisatsioonide otstarbeks, aga mis siis?

Kõvaketas on tänapäeval muidugi väga odav nii, et võid julgelt ka mingi 1TB võrguketta (või siis mingisuguse kontrolleri taha, RPi vms) istuma panna ja ongi mure lahendatud.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2015 08:57:55 vasta tsitaadiga

gen kirjutas:
Alati kui keegi midagi uut ja huvitavat teevad siis inimesed virised et on seda või toda. aga keegi ei ju sunni kasutama kui meeldi. Selle jaoks on meil endiselt veel turu peal oelmas NAS kettada, ostad selle ja pane sinna oma pildid keegi ei saa toriseda sinu privatsuse kao üle.
Aga mis selles halva on kui google saab selle tõttu paremat reklaami osutada, eks selles ole ju endale ka kasu. Kui mitu korda on olnud mul vähemalt nii et lähen midagi netist otsima ning google juba oskab mulle pakkuda seda mida vaja. Geniaalne ju icon_smile.gif

Ma ju kirjutasin ülalpool, mille arendamist sa sinna analüüsimiseks pilte üles laadides toetad. See mõjutab otseselt ka mind. Suunatud reklaam on üsna süütu tagajärg.

Lahe ja näiliselt populaarne on ju fooliummütsi soovitada. Analoogselt oma rahvusest lugupidajate ja homopropagandast tüdinute süüdistamisele faššismis, putinismis ja homofoobias.

Pacho, hea näha, et siiski on veel ka pesemata ajudega inimesi.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Google käivitas piiramatu mahuga teenuse Google Photos mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.