Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Tööd tasub teha tasuta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 24.08.2022 18:10:50 Tööd tasub teha tasuta vasta tsitaadiga

Just maksude peale mõeldes on hoopis mõttekam teha tasuta tööd. Kui keegi tellib mingi teenuse, siis selle pealt tuleb palgale sarnaselt maksta maksude täispakett koos sotsiaalmaksu ja kogumispensioniga. Aga kui näiteks fotograaf ei tee mitte pulmas tellimuspilte, vaid pildistab rabamaastukku öises kuuvalguses, laadib pildid üles Shuttertocki ja muudesse taolistesse paikadesse, siis temale makstavate litsentsitasude pealt tuleb tal maksta ainult tulumaksu. Või tarkvaraarendaja: kui ta mitte ei täida kellegi tellimust, vaid loob täiesti tasuta mingi äpi ja siis seda müües võib igasugused tulumaksule veel lisanduvad tööd tegeva inimese paketilisad rahumeeli ära unustada.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Voyage
HV Guru

liitunud: 07.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2022 18:14:01 vasta tsitaadiga

tuled mulle tasuta sulaseks? thumbs_up.gif
Kommentaarid: 708 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 574
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2022 18:14:34 vasta tsitaadiga

Ühtlasi ei maksa siis imestada, miks tuletõrje kohale ei tule kui sul maja põleb.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 24.08.2022 18:25:02 vasta tsitaadiga

Voyage kirjutas:
tuled mulle tasuta sulaseks? thumbs_up.gif


Tuleksin raudselt, kui sa oled a la Elon Musk ja sulane töötab sinu lähikonnas äriasjadega ja mitte ei pese näiteks vabrikus põrandaid. Info ja kogemus oleks rohkem väärt, kui ka oluliselt keskmisest kõrgem töötasu.


Spezz kirjutas:
Ühtlasi ei maksa siis imestada, miks tuletõrje kohale ei tule kui sul maja põleb.


Ma mõtlen, et tuletõrjujatele peaks tulumaksust laekuvast ka jätkuma.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2022 18:57:30 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Voyage kirjutas:
tuled mulle tasuta sulaseks? thumbs_up.gif


Tuleksin raudselt, kui sa oled a la Elon Musk ja sulane töötab sinu lähikonnas äriasjadega ja mitte ei pese näiteks vabrikus põrandaid. Info ja kogemus oleks rohkem väärt, kui ka oluliselt keskmisest kõrgem töötasu.


Spezz kirjutas:
Ühtlasi ei maksa siis imestada, miks tuletõrje kohale ei tule kui sul maja põleb.


Ma mõtlen, et tuletõrjujatele peaks tulumaksust laekuvast ka jätkuma.

Näh, eks kliki ise ja vaata sügavuti, mis maksud laekuvad ja kuhu raha kulub.
https://riigiraha.fin.ee/QvAJAXZfc/opendoc.htm?document=riigiraha.qvw&lang=en-US&host=local&anonymous=true/
EDIT: siit vast lihtsam aru saada: https://riigiraha.fin.ee/QvAJAXZfc/opendoc.htm?document=riigiraha.qvw&lang=en-US&host=local&anonymous=true/
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.08.2022 23:24:48 Re: Tööd tasub teha tasuta vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Just maksude peale mõeldes on hoopis mõttekam teha tasuta tööd. Kui keegi tellib mingi teenuse, siis selle pealt tuleb palgale sarnaselt maksta maksude täispakett koos sotsiaalmaksu ja kogumispensioniga. Aga kui näiteks fotograaf ei tee mitte pulmas tellimuspilte, vaid pildistab rabamaastukku öises kuuvalguses, laadib pildid üles Shuttertocki ja muudesse taolistesse paikadesse, siis temale makstavate litsentsitasude pealt tuleb tal maksta ainult tulumaksu. Või tarkvaraarendaja: kui ta mitte ei täida kellegi tellimust, vaid loob täiesti tasuta mingi äpi ja siis seda müües võib igasugused tulumaksule veel lisanduvad tööd tegeva inimese paketilisad rahumeeli ära unustada.


Kummaline mõttekäik. Kui sa oled SE (self employeed), siis põhimõtteliselt võid endale ka vaid dividende maksta, need on maksustatud vaid tulumaksuga. Maksuametil on muidugi siin oma arvamus, aga reaalsuses ei saa nad dikteerida, kas ja mis määral keegi omale palka peaks maksma, või siis üldse mitte. Ainuke erisus on lepingulise teenuse pakkumine vormis, mis võiks viidata OÜ'tamisele, ehk, kui teenuse tellijal võiks selle töö tegemiseks olla fte.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2022 01:34:38 vasta tsitaadiga

Tegelikult Markos juba ütles ära, et võid OÜ või FIE-na tegutseda ja samuti makse optimeerida.
AGA:
1. kui haigeks jääd siis ei saa haigekassast midagi kui "optimeerid"
2. kui töötuks jääd, siis ei saa töötukassast midagi kui "optimeerid"
3. kui nii vanaks saad, et enam ei taha/jõua tööd teha, siis pensioni ka väga ei saa
4. kui pangast enamvähemgi mõistliku intressiga laenu tahad saada, siis ei pruugi neile ka sinu "optimeerimine" meeldida kui on näha, et see pole tegelikult reaalne ettevõtlus

Minu nägemuses on siiski kaks varianti - teed ausalt palgatööd ja mingi pisikese lisa selle skeemitamisega teenid või siis hakkad päris ettevõtjaks koos kõigi kaasnevate võlude ja valudega.

Ma pole kunagi haige, mul on s_taks tööd ja selle puuduse üle ei kurda, pensionisamba tegin endale juba ise ja laenu pole ka vaja kuna pappi on jalaga segada on muidugi lahe kõvatada. Aga reaalsuses on neil skeemitajatel kohe viu-viu-viu kui elus mingi tagasilöök tekib.
Miks ma kasutan sõna skeemitaja? Eks ikka selleks, et ettevõtja tegeleks oma äriga ja ei teeks foorumisse sellist kummalist teemat.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Tööd tasub teha tasuta
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.