Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1147, 1148, 1149 ... 1828, 1829, 1830  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.11.2019 22:46:58 vasta tsitaadiga

Vaadates kirjapilti, siis ei tundu eriti kirkad kriidid olevat.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 19.11.2019 22:53:47 vasta tsitaadiga

Ma pole väga asjatundja just, olen mõelnud, et kas seegi tegelikult päris kindlalt aitab. Et protsess näeb välja kuidagi nii, et ühendud enda X aadressilt aadressile Y ja avalikkusele paistabki et sa oled Y? Kas sel juhul hiljem interneti teenusepakkujalt teada pole võimalik saada, kes ühendus aadressile Y? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 20.11.2019 02:50:14 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Ja välismaal olles läheb mobiilse interneti kulu kah sinna juurde.

Välismaall ei saa mms vist saata, vähemalt kunagi ei saanud. Pm selle mms seadistuse peaks üldse ära keelama, mõttetu

Peaks? See on algusest peale mõttetu olnud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2019 02:56:24 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Ja välismaal olles läheb mobiilse interneti kulu kah sinna juurde.

Välismaall ei saa mms vist saata, vähemalt kunagi ei saanud. Pm selle mms seadistuse peaks üldse ära keelama, mõttetu

Peaks? See on algusest peale mõttetu olnud.

Muidugi. Ma laste telefonides seaded ära muutnud. Muidu nad suht mõtlematult saadavad pilte mms-iga, Kuigi saata saaks nii FB-i kui ka whatapiga.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2019 20:07:53 vasta tsitaadiga

Mobileman kirjutas:
Ma pole väga asjatundja just, olen mõelnud, et kas seegi tegelikult päris kindlalt aitab. Et protsess näeb välja kuidagi nii, et ühendud enda X aadressilt aadressile Y ja avalikkusele paistabki et sa oled Y? Kas sel juhul hiljem interneti teenusepakkujalt teada pole võimalik saada, kes ühendus aadressile Y? icon_rolleyes.gif

Nii ja naa. TOR kasutamisega on Eestis isegi kohtulahend olemas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8590477
ISP nagunii logib, kes kuhu ja millal ühendus.
EDIT: Lõpptulemuseks oli siis õigeksmõistev otsus ikkagi: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/pevkuri-ja-vaheri-meilikontode-lukustamise-parast-kohtu-all-olnud-mart-pirita-oigeks-moistmine-on-nuud-loplik?id=74558039
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2019 21:26:11 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
Mobileman kirjutas:
Ma pole väga asjatundja just, olen mõelnud, et kas seegi tegelikult päris kindlalt aitab. Et protsess näeb välja kuidagi nii, et ühendud enda X aadressilt aadressile Y ja avalikkusele paistabki et sa oled Y? Kas sel juhul hiljem interneti teenusepakkujalt teada pole võimalik saada, kes ühendus aadressile Y? icon_rolleyes.gif

Nii ja naa. TOR kasutamisega on Eestis isegi kohtulahend olemas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8590477
ISP nagunii logib, kes kuhu ja millal ühendus.
EDIT: Lõpptulemuseks oli siis õigeksmõistev otsus ikkagi: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/pevkuri-ja-vaheri-meilikontode-lukustamise-parast-kohtu-all-olnud-mart-pirita-oigeks-moistmine-on-nuud-loplik?id=74558039


https://www.riigiteataja.ee/kohtulahendid/fail.html?id=180104716

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 20.11.2019 22:01:26 vasta tsitaadiga

Nii et põhimõtteliselt igasugu proxy serverite jms kasutamine selliseid tüüpe täielikult anonüümseks siiski ei jäta? Vähemalt juhul kui kasutab oma tavapärast arvutit oma koduses võrgus? icon_razz1.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.11.2019 22:13:22 vasta tsitaadiga

kõik sõltub sellest, kellele ja mida sa ütled või teha lubad. mida rohkemat sa lubad seda kaugemale sind otsitakse.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 20.11.2019 22:24:37 vasta tsitaadiga

Seda kindlasti. Usun, et ilmselt ikkagi piisavate teadmiste ja soovi korral on võimalik siiski ka anonüümseks jääda kasvõi kõige hullema ähvarduse tegijal, aga lihtne see pole.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 20.11.2019 23:27:41 vasta tsitaadiga

Küll tehakse kuskil mõni eksitus ning saadakse ikkagi kätte.
Meenutades või mõne aasta tagust Lulseci saagat.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2019 23:38:08 vasta tsitaadiga

muffyN kirjutas:
on meil kohalikes poodides ka seda rootsi haisukala surströmmingut vms saada? või on kellelgi äkki üle jäänud ja tahaks lahti saada?

Mul poolik karp juba tükk aega külmikus lahti. Enam vist ei söö, nii et üle ja võid omale saada.
Spoiler Spoiler Spoiler

jeesus188 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Ja välismaal olles läheb mobiilse interneti kulu kah sinna juurde.

Välismaall ei saa mms vist saata, vähemalt kunagi ei saanud. Pm selle mms seadistuse peaks üldse ära keelama, mõttetu

Algusest saati ära disablenud ja APN-i ära kustutanud, kui seda vägisi saatma hakati.

Betamax kirjutas:
Vaadates kirjapilti, siis ei tundu eriti kirkad kriidid olevat.

Võimalik, et hoopis piisavalt kirkad, et teadlikult feikida. Võimalik, et nii kirkad, et feikida isegi erakonda ja teadlikult halva maine kujundamisega tegelda. Võivad täitsa omad poisid ja tagatoas planeeritud strateegia olla. Eriti kuna oli just vaja tähelepanu KK enda väljaütlemiselt hajutada.

Mobileman kirjutas:
Seda kindlasti. Usun, et ilmselt ikkagi piisavate teadmiste ja soovi korral on võimalik siiski ka anonüümseks jääda kasvõi kõige hullema ähvarduse tegijal, aga lihtne see pole.

Oleneb kummagi poole motivatsioonist. Proxy ei pea tähendama ainult üht vahepunkti ega isegi, et proksiserver teadlikult oma rollis on. Su oma koduarvuti võib seda teenust juba aastaid pakkunud olla.

Kuna antud juhul süüdistust esitatud ei ole ja motivatsiooniks on ainult politsei maine, siis küll hääbub. Ressursse mujalegi puudu.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2019 23:56:23 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Betamax kirjutas:
Vaadates kirjapilti, siis ei tundu eriti kirkad kriidid olevat.

Võimalik, et hoopis piisavalt kirkad, et teadlikult feikida. Võimalik, et nii kirkad, et feikida isegi erakonda ja teadlikult halva maine kujundamisega tegelda. Võivad täitsa omad poisid ja tagatoas planeeritud strateegia olla. Eriti kuna oli just vaja tähelepanu KK enda väljaütlemiselt hajutada.

Good1 icon_lol.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 21.11.2019 00:15:52 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Küll tehakse kuskil mõni eksitus ning saadakse ikkagi kätte.
Meenutades või mõne aasta tagust Lulseci saagat.


Lihtsalt fantaseerides, tundub olema raske välja mõelda isiku tuvastamist kui: ostab "jälgi jätmata" mõne suvalise eraisiku käest või nurgatagusest kasutatud tehnikat müüvast poest nutiseadme ja kasutab seda näiteks kusagil avalikus WIFi-võrgus (või äkki on ka mingid internetiga kõnekaardid olemas) niimoodi et kusagil kaamerate peale ei jää. icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 02:02:59 vasta tsitaadiga

Eks saab ikka, kui huvi/motivatsiooni on. Erinevad riigid on sellele vastanud kohustusega ka kõikide kõnekaartide ostud-müügid registreerida ja keeluga lahtiseid WiFi-võrke üleval hoida (mitte, et piisava motivatsiooni korral ka mõnda turvatusse sisse pugeda ei saaks). Ehk kõik kuritarvitajad nussivad sellega tavalisele inimesele näkku, kuna tagajärjena regullitakse kõik üle. Nagu iga asjaga. Kui joomine piirduks pitsiga söögi alla, poleks meil ka öist alkomüügikeeldu.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 21.11.2019 02:06:08 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
muffyN kirjutas:
on meil kohalikes poodides ka seda rootsi haisukala surströmmingut vms saada? või on kellelgi äkki üle jäänud ja tahaks lahti saada?

Mul poolik karp juba tükk aega külmikus lahti. Enam vist ei söö, nii et üle ja võid omale saada.
Spoiler Spoiler Spoiler

sellest oli sitaks kasu. tänks clown.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 08:38:02 vasta tsitaadiga

muffyN, mul1 karp üle, hoian seda õues, nii et enne miinuskraadide tulemist võiks tegelt sellest lahti saada.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 21.11.2019 11:20:28 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
muffyN, mul1 karp üle, hoian seda õues, nii et enne miinuskraadide tulemist võiks tegelt sellest lahti saada.

PM thumbs_up.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 11:24:55 vasta tsitaadiga

Mitsev kala on icon_biggrin.gif. Paar korda proovinud. Suuremas koguses õlut enne söömist ei soovita ära juua. Krdi krooksud tulevad koos kala mekiga järgmise päevani beer_yum.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 15:18:37 vasta tsitaadiga

Mobileman kirjutas:
Killer85 kirjutas:
Küll tehakse kuskil mõni eksitus ning saadakse ikkagi kätte.
Meenutades või mõne aasta tagust Lulseci saagat.


Lihtsalt fantaseerides, tundub olema raske välja mõelda isiku tuvastamist kui: ostab "jälgi jätmata" mõne suvalise eraisiku käest või nurgatagusest kasutatud tehnikat müüvast poest nutiseadme ja kasutab seda näiteks kusagil avalikus WIFi-võrgus (või äkki on ka mingid internetiga kõnekaardid olemas) niimoodi et kusagil kaamerate peale ei jää. icon_rolleyes.gif icon_lol.gif


Noh, selleks peab ikka asja üsna hästi läbi mõtlema. Alustades sellest, et kui jõutakse selle suvalise eraisikuni või kasutatud tehnika poeni, siis sealt edasi võib juba sinuni ka jõuda.
Aga kohti kus viga teha on veel nii mõnigi, kõik oleneb sellest kui suure sigaduse korda saadad ehk kas politseil on motivatsiooni sind maksku mis maksab kinni püüda või on neil olulisemaid asju millega tegeleda
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2019 07:40:55 vasta tsitaadiga

Kui see 1992a. rahareform oli, siis mis vanusest alates sai raha vahetada?
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inczp
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2014




sõnum 22.11.2019 10:40:11 vasta tsitaadiga

Kas keegi on viimasel ajal kuskil veel müügil näinud "Tempo" pabertaskurätte. Ainukesed normaalsed rätid mis ei lagunenud kohe ära ja ei olnud ka karedad. Hädapärast on Zewa ka sobilik, aga Tempo ikkagi parim. Lambi rättides olen pettunud, võivad küll pehmed olla, aga nii kui nuuskad lagunevad ära. Ja ülejäänud firmad mis müüakse on veel hullemad, olen neid ka katsetanud.
Ma pean silmas ikkagi neid Temposid mis on 10 kaupa pakendatud. Neid suuremaid 100 tk pakis olen vähe aega tagasi veel näinud, aga sellist ju kaasas ei kanna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2019 10:43:35 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Kui see 1992a. rahareform oli, siis mis vanusest alates sai raha vahetada?

Ma olin siis 15 aastane, aga ma ei mäleta, kas vahetasin ise või pidin esivanema kätte rublad andma.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2019 10:52:07 vasta tsitaadiga

inczp kirjutas:
Kas keegi on viimasel ajal kuskil veel müügil näinud "Tempo" pabertaskurätte. Ainukesed normaalsed rätid mis ei lagunenud kohe ära ja ei olnud ka karedad. Hädapärast on Zewa ka sobilik, aga Tempo ikkagi parim. Lambi rättides olen pettunud, võivad küll pehmed olla, aga nii kui nuuskad lagunevad ära. Ja ülejäänud firmad mis müüakse on veel hullemad, olen neid ka katsetanud.
Ma pean silmas ikkagi neid Temposid mis on 10 kaupa pakendatud. Neid suuremaid 100 tk pakis olen vähe aega tagasi veel näinud, aga sellist ju kaasas ei kanna.

http://apteegiinfo.ee/search/prices?query=P012430
http://seele.ee/tempo-taskuratikud-6tk-7322540786958
Kindlasti on mujalgi. Google abiks.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 22.11.2019 10:52:21 vasta tsitaadiga

Ma olin 9a ja vend oli 7 kui käisime oma rutse kroonideks vahetamas. Ema oli vist kaasas küll aga raha andsime ise ja saime vastu ka.
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2019 10:55:18 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
SSD kirjutas:
Kui see 1992a. rahareform oli, siis mis vanusest alates sai raha vahetada?

Ma olin siis 15 aastane, aga ma ei mäleta, kas vahetasin ise või pidin esivanema kätte rublad andma.

Muigan selle postituse sisu üle, hea et vanuse teada saime? Või oli mõte pigem et nii vana asja ei mäleta enam
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1147, 1148, 1149 ... 1828, 1829, 1830  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.