Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Miks me üldse Chromebookidest ei räägi? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleks tarvis Chromebooki foorumi sektsiooni?
Jah
23%
 23%  [ 11 ]
Ei
76%
 76%  [ 36 ]
hääli kokku : 47

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Jux
HV vaatleja

liitunud: 11.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2015 15:10:12 Miks me üldse Chromebookidest ei räägi? vasta tsitaadiga

Niisama jauran sel teemal, et meie HV foorumi otsingut kasutades ei leia ma midagi Chromebook-ide kohta. Millest küll nii leige vastukaja meiesuguse IT-lembelise rahva poolt?

Kes ei tea, siis Chromebookid on sülearvutid, mis töötavad eel-installeeritud ChromeOS-iga. See on see Google-i uus OS, mis on nagu browser ja mis paneb igasugused power-userid nina krinksutama. Sellegi poolest tuleks aru saada, et Chromebookid pakuvad endas mitmeid eeliseid teiste raalide seas.
Nendeks eelisteks on:
- vähenõudlik OS võimaldab kasutada vähenõudlikku riistvara
- odav hind
- aku kestvus
- "viiruste" ja hoolduse vaba - OS ja tarkvara uuendused toimuvad ilma et kasutaja seda tähelegi paneks
- lihtne kasutada (nagu browserit), mis sobivad hästi seenioritele ja lastele

Lisaks olid chromebookid eelmine aasta ühed müüdavamad laptopid. Lisaks chromebookidele, on saadaval ka chromeboxid, mis on siis Chrome OS-il töötavad desktop arvutid. Tulevikus on Google-il plaan ka võimaldada Androidi rakendusi jooksutada Chrome OS-il.

Lõpetuseks viskan õhku ka küsimuse, et kas oleks tarvis luua HV foorumisse eraldi sektsiooni Google Chrome-i teemade kohta, nagu näiteks Apple/Mac-i jaoks loodud on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 29.04.2015 15:46:14 vasta tsitaadiga

Google Chrome üldteema
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 29.04.2015 15:52:02 vasta tsitaadiga

Apple/Mac on palju rohkem, kui sülearvuti OS/sülearvuti liik. Pigem tee teema Sülearvutite alafoorumisse, kui on piisavalt vajalik, siis küll inimesed loevad. Pigem tundub, et kuna Google infrasturktuur alles kinnitab Eestis kanda, siis ei ole need nii levinud siin. Paljud meist ei teagi, et pmst kõik saab Googles ära teha, väga raske on liikumine desktopi põhistelt asjadelt eemale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2015 18:08:32 vasta tsitaadiga

Sai ühele tuttavale HP Chromebook hangitud. Täiesti keskmine kasutaja, teeb koolitööd, käib FB's, vahib Youtube'i jne. Alguses oli küll kerge hirm, et kas niivõrd piiratud op.süsteem ikka vajadusi rahuldab, aga endalegi üllatuseks on ta peaaegu kõik oma igapäevatoimetused saanud sellega ära teha. Ainult tõsisem pilditöötlus on jäänud lauaarvuti ülesandeks, aga kõik muu teeb ta ära just Chromebookiga. Ja selle ~230 euri eest on arvutit küll ja rohkem! Asi jookseb tõesti kiirelt ja samas aku kestab väga kaua.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jux
HV vaatleja

liitunud: 11.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2015 18:22:19 vasta tsitaadiga

Üks võrdlemisi värske Chromebooki unboxing video. Need valged Acer-i chromebookid on päris ilusad:
https://www.youtube.com/watch?v=7TulXp-tozI

Ise ootan, kuni tuleb sama Acer-i tooteseeriast 13-toline variant, i3 Broadwell CPU, IPS ekraaniga. Usun, et enam ei lähe kaua.

EDIT: nüüd on review kah olemas:
https://www.youtube.com/watch?v=W56dts-FR-A


viimati muutis Jux 03.05.2015 12:10:55, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 02.05.2015 20:15:39 vasta tsitaadiga

Chrome OS teema on olemas ammusest ajast Linux & Unix foorumis, sest Chrome OS on samuti üks Linuxi distrotest. Et seal midagi värskemat ei ole, siis tähendab et kedagi eriti ei huvita. Kui huvilisi on veel vähem kui mõnel teisel Linuxi distrol või FreeBSD-l, millest ükski oma eraldi foorumit, a´la Mac/Apple foorum, välja pole teeninud, siis mis hea pärast Chrome OS-ile eraldi foorumit veel vaja on?

Teema on siin, kui kellelgi midagi uut öelda on selle kohta:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=417514&highlight=chrome

Kusjuures vaid pool kuud tagasi on loodud teine samasisuline teema: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=642233&highlight=chrome

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jux
HV vaatleja

liitunud: 11.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2015 20:53:44 vasta tsitaadiga

Antud teema olekski laiem kui ainult OS ise. Sinna juurde kuluvad ka riistvara ja muud ChromeOS-i rakendused - ehk siis just täspelt nagu Apple/Mac ja kindlasti mitte Linux distro. See, et sellest ei räägita, jääbki mulle arusaamatuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2015 21:01:58 vasta tsitaadiga

Jux, huvi ei ole, seepärast ei räägitagi. Kõik saab alguse teemadest - kui need on popid siis vajadusel tuleb ka eraldi alamfoorum. Kui on paar üksikud lõime siis pole mõtet neid kokku koguda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.05.2015 11:32:43 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Jux, huvi ei ole, seepärast ei räägitagi. Kõik saab alguse teemadest - kui need on popid siis vajadusel tuleb ka eraldi alamfoorum. Kui on paar üksikud lõime siis pole mõtet neid kokku koguda.

Psühholoogiat tundav inimesena eksid kõvasti - sorry ja ära mossitama hakka icon_cool.gif - kuna tegu pole huvipuudusega vaid tegu on hoopis viimase aja moehaigusega Kardan Kõike Uut ja Ma Ei Taha Esimesena Mitte Midagi Teha.

Nii, et pigem räägi, psühholoogia tundjana, seda, et olles julge ja esimesena asjadega tegeleja on inimesele rõõmutooja ja tihti on ka tervisele kasulikum kui kusagil nurgas pisaraid valada ja siis unnata, et miks küll pole kedagi kes selle teemaga esimesena tegeleda tahaks. icon_cool.gif
--------------
Ja ma ei räägi asjata, aastakümneid tegasi olid Eesti tehnikainimesed küll palju julgemad ja tahtsid alati olla esimesed.
Olen ise ka samast ajastut koolitustega ja mina julgen küll olla, siiamaani, see, kes esimesena midagi kasutada julgeb ja ma ei pööra üleüldse tähelepanu neile kadedatele "kriitikutele", kes siis hädaldavad, et miks tema jälle esimene peab olema, mitte keegi kusagilt mujalt, näiteks välsmaalt.

Kirjutatud arvutst millel jookseb ultramoodne leiutis, nimega:
Chromixium 1.0

A couple of weeks ago, we've introduced you to Chromixium OS, a Linux kernel-based operating system based on the latest LTS release of the Ubuntu distribution and designed to look and act like Google's famous Chrome OS.

http://linux.softpedia.com/blog/Chromixium-1-0-Out-Now-Offers-the-Best-of-Ubuntu-and-Chrome-OS-479387.shtml
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jux
HV vaatleja

liitunud: 11.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.05.2015 12:07:52 vasta tsitaadiga

Chromixium tundub tore asi. Ei tea mis seal all jookseb - GNOME? Kui kiirelt üles bootib - vist alla 10 sekundi mitte?

Aga just sellist funksionaalsust ootaks ChromeOS-ilt endalt, et saaks Steami ja linuxi mänge seal kah tööle panna. Seni kavatsen ise Crouton-iga mingi õhema Ubuntu paraleelselt tööle panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2022 20:48:46 vasta tsitaadiga

Seitse aastat hiljem ei räägi ikka me veel Chromebookidest. Veebilehitsemiseks ideaalne tööriist ja arvan, et suurem osa arvutikasutajatest saaks oma asjad sellega aetud. Kuna veebilehed on nüüd muutunud juba omamoodi rakendusteks, siis minu jaoks eriti mugav ongi salvestada veebilehed tegumiribale rakendustena ja kasutada neid nagu vanasti arvutiprogramme. Võta misiganes veebileht ja tee sellest rakendus (Gmail, Youtube, Twitter, Netflix, Office, ...). Töötavad Linuxi rakendused ja lisaks Androidi rakendused, millele muidu saab ainult telefonist ligi.

Chromebookide hinnad on täiesti jaburad. Mu 15" ekraaniga kerge ja hääletu Samsung Chromebook Plus 5 maksab praegu Klickis 150€ ja töötab laadimata 10 tundi. Mõtlesin juba, et pean ostma 1500€ Macbooki, aga sellest vaid kümnendiku maksev Chromebook teeb ära peaaegu kõik, mida vajan. Tõsisema töö jaoks kasutan küll lauaarvutit 3 suure kuvariga, aga mobiilseks veebilehitsemiseks on Chromebook ainus mõistlik valik.

Nii et ma ei saa ka aru, miks me Chromebookidest räägi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 30.10.2022 07:40:07 vasta tsitaadiga

No mina näiteks ei saaks mitmeid mulle olulisi asju Chromebookis teha. Seepärast ei tunne ka huvi. Ei hakka ju ainult veebis sirvimiseks eraldi arvutit ostma, mis mõte sellel oleks? Kaasas kandmiseks on mul Surface Pro. Väike ja kerge, kuid peale veebi sirvimise saab sellega teha ka muid asju.

Võimalik, et mingite Linuxi ja Androidi rakendustega saaks midagi tehtud ka Chromebookis, kuid Linuxit ma ei tunne ja Androidi fänn ei ole. Eelistan Windowsit koos kõigi tema puudustega.

Tunnen samas mitmeid inimesi, kelle vaba aja arvutikasutus suuresti piirdubki netis käimisega. Küllap neile sobiks Chromebook hästi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 00:42:31 vasta tsitaadiga

chromebook on nagu telefon mis näeb välja nagu arvuti. Mingi sihtgrupp sellel kindlasti on, aga päris läpakaga siiski võrrelda ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.07.2023 14:17:22 vasta tsitaadiga

Olles nüüd aastaga aru saanud, et Chromebookide ost on olnud minu jaoks ilmselt kõige paremini kulutatud eurod, siis räägin veel.

napoleon kirjutas:
chromebook on nagu telefon mis näeb välja nagu arvuti.


Eks see ongi Chromebookide probleem, et enamus arvutikasutajaid ei tea nendest mitte midagi ja nii on tekkinud mingid jaburad arusaamad. Jah, Chromebookidel saab kasutada teatud Androidi rakendusi, aga samamoodi saab ka Macbookides kasutada iOS telefonirakendusi. Ehk tegelikult on Chromebookil telefoniga sama palju ühist kui Macbookil.

napoleon kirjutas:
Mingi sihtgrupp sellel kindlasti on, aga päris läpakaga siiski võrrelda ei saa.


Ma ütleksin, et Chromebook (ja Macbook) ongi ainukesed "päris läpakad". Windows vajab palju arvutusvõimsust ja jahutamist, mis tähendab, et vastaval arvutil on enamasti lühike aku eluiga, kuumenev korpus, undav ventilaator ja suur kaal. Ehk Windowsi arvutid mõne erandiga ei ole eriti mugavad kaasas kandmiseks ega süles kasutamiseks ning on eelkõige ikkagi sisuliselt lauaarvutid.

Chromebook ei sobi tõesti neile, kes soovivad sülearvutiga lisaks veebilehtisemisele ka nt nõudlikke mänge jooksutada või video-ja fototöötlust teha. Aga minu jaoks on igati loogilisem jätta tõsised arvutused lauaarvutile ning sülearvuti peakski olema vähem võimekas, et olla kergem, jahedam, vaiksem, väiksem ja pikema aku elueaga.

Kui arvuti kasutamise oskus piirdub Windowsiga, siis jäävad ka Chromebookil paljud rakendused kättesaamatuks. See on ilmselt olulisim põhjus, miks Chromebook paljudele ei sobi. Kuigi nt Microsofti kontoritarkvara väga hästi Chromebookis ei jookse, siis mina olen saanud kõik vajaliku tehtud Office'i veebirakenduses, sest kolleegidega on paraku mõnikord vaja ka dokumente, arvutusi või ettekandeid koos teha. Ja vähemalt minu jaoks on Linuxi tundma õppimine olnud üks parimaid ajalisi investeeringuid ning avanud väga palju võimalusi. Muuhulgas saan Chromebookis kasutada kõiki vajalikke rakendusi. Nii et vaja on ainult tahtmist.

videvlane kirjutas:
Tunnen samas mitmeid inimesi, kelle vaba aja arvutikasutus suuresti piirdubki netis käimisega. Küllap neile sobiks Chromebook hästi.


Isegi kui seda tahtmist ei ole, siis on paarisaja-eurone Chromebook tõesti ideaalne kui on soov ainult veebi lehtiseda või kasutada veebirakendusi. Chromebookid on igas mõttes lihtsad. Erinevalt nt Windowsist ei tule Chromebookid koos tootja poolt paigaldatud hunniku rämpstarkvaraga, mida ei saa eemaldada. Viirusi pole olemas. Ja igasuguseid seadistusvõimalusi on ka just nii palju, et isegi vanaema ei saa nendes ära eksida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 16.07.2023 23:49:13 vasta tsitaadiga

Minu arust on nüüd nedest juba piisavalt räägitud. Aitab kah. Räägiks parem millestki päriselt asjalikust icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar68
HV vaatleja

liitunud: 12.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2023 08:53:19 vasta tsitaadiga

Kas keegi on saanud ID kaardi lugeja Chromebookis tööle? Ostsin Lenovo guuglimasina ja kõik minule vaja minev toimib suurepäraselt. Ainult see õnnetu ID...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003




sõnum 01.08.2023 09:19:49 vasta tsitaadiga

Kas chromebooki jaoks digidoc äppi siis pole?
https://www.id.ee/artikkel/ria-digidoc-rakenduse-versioonide-info-release-notes/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2023 10:01:41 vasta tsitaadiga

Smartid/mobiilid.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Miks me üldse Chromebookidest ei räägi?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.