Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  NH-D15 vs Corsair H110 vs Nzxt Kraken X61 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
One_Of_Us
Kreisi kasutaja
One_Of_Us

liitunud: 24.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2015 20:05:49 NH-D15 vs Corsair H110 vs Nzxt Kraken X61 vasta tsitaadiga

olles teemat korralikult googeldanud pole saanud siiski ammendavat vastust, millist jahutust kasutada oma süsteemis.

Leppisin algul Noctua lahendusega kuna veebi järgi on ta neist kõige vaiksem, paigaldades selgus et 1 ventikas ei saa kinnituda tänu mäluradikatele, ainult ühe vendiga noctua vastu on jälle AIO vesijahutused jahedamad.


Hetkel huvitab milline Closed loop vesijahutus või õhkjahutus hoiaks tempid kõige madalamal samas olles ise võimalikult vaikne.

_________________
mida saab öelda, saab öelda lühidalt.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2015 21:18:34 vasta tsitaadiga

Üks variant oleks praegused mälud vahetada low profile mälude vastu ja siis mahub ka teine vent radika külge.

Rääkides AIO'dest siis pea kõigil mingi häda - ühel kaasasolevad vendid lärmakad, teisel pump lärmakas. Krakeni kohta paljud kurdavad, et kui pump madalal pöördel siis mingi vastik lõgin. Corsair H110 puhul tean ise, et vendid lärmakad mis kaasas kui pöörded suuremad kui seal 1200rpm.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 24.04.2015 21:38:06 vasta tsitaadiga

kaasasolevad vendid on jah lärmakad.
pead valima
ostad LP mälud ja hoiad noctua alles
vahetad noctua AIO vastu ja kulutad sulli ventikate peale.
endal on h100 push pullis miskite enermaxidega. Tempid on madalad ja asi vaikne.
oleneb maitsest. AIO annab puhta "looki" kastile, teisalt massiivne radikas ei jäta kasti tühjaks.

millises korpuses sul komplekt paikneb? Case: Antec one? seal pole vist 240 radikat kuhugi pannagi. ei viitsi guugeldada. aga kui mäletan siis ees ja peal 1 vendiavad
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
One_Of_Us
Kreisi kasutaja
One_Of_Us

liitunud: 24.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2015 21:39:26 vasta tsitaadiga

finantsis probleemi pole, ehk siis kui taga ajada võimalikult jahedat kasti on mõistlik võtta AIO jahutus ning custom vendid külge et asi ka vaikne oleks?
_________________
mida saab öelda, saab öelda lühidalt.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2015 07:39:40 vasta tsitaadiga

One_Of_Us kirjutas:
finantsis probleemi pole, ehk siis kui taga ajada võimalikult jahedat kasti on mõistlik võtta AIO jahutus ning custom vendid külge et asi ka vaikne oleks?


Pmst küll. AIO puhul vähemalt enda arvates mitu head omadust - esiteks ei ole seda raskust platet väänamas mis massiivse radika puhul ja teiseks liigutatakse soe õhk sinna kust ta kohe kastist välja puhutakse. Loomulikult ka clean look on nice. Kui tegu pole mingi hardcore klokatud prosega siis on 240 ja 280 radikaga jahutuste vahe pmst olematu.

Samas kiidetakse veel ka näiteks DeepCool Maelstrom 240, Enermax Liqtech 240, Cooler Master Nepton 240M.

Mulle isiklikult meeldib idee, et paned pumba ja jahutuse plate küge ja bioss regullib asja mitte ei pea laskma peale mingit tootja enda softi ja siis sellega jeblama a'la H100 näiteks.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
One_Of_Us
Kreisi kasutaja
One_Of_Us

liitunud: 24.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2015 12:57:18 vasta tsitaadiga

swiftech h240x jäi silma, aga kahjuks eesti turult seda toodet ei leia.
_________________
mida saab öelda, saab öelda lühidalt.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2015 02:06:00 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Corsair H110 puhul tean ise, et vendid lärmakad mis kaasas kui pöörded suuremad kui seal 1200rpm.


Soovitan osta Krakeni X61, ma olen neid mitmeid paigaldanud ja hinna headuse suhe paigas. Kallis brand aga tunnen saksa maaletoojat ja ma olen neid viimasel ajal sisse võtnud Ära Krakeni poehinda vaata, ma saan poole hinnaga müüa http://www.galador.ee/23978/2750437/nzxt-kraken-x61-water-cooling-280mm

Corsair on ka hea (ise kasutan sest sai kunagi panndud ja ei viitsi välja vahetada) aga tõesti nii lärmakas, et minu ladu pakub lausa bundle versiooni Corsair jahutitele, millel on väga head Noiseblockeri vendid kaasas. Ju kliendid on ikka seakisa tõstnud sest reaktiivlennuki hääl võib mõnda häirida. Muide, see kõlab humoorikalt aga ma loobusin toas ventilaatorist http://ee1.pigugroup.eu//colours/754/65/75465/d9ed8d0bfca3a9da737c2919c57fe644_xbig.jpg
Corsair kast on mul külje all ja ma lausa tunnnen, kuidas õhk liigub (mind Corsaire ventide llärm ei häiri sest ma kuulan nagunii koguaeg musa, röögib ventide detsibellid üle). Täidab suvel suvel õhkventilaatori kohuse ära

Noctuna kohta olen ainult head lugenud aga niikaua kui nende tooted on fekaali värvi siis mul on mingi tõrge



ps. Kas keegi oskab Silverstone kohta midagi tarka öelda? Ostsin Silverestone kasti ja juurde jahuti aga kas on sellisel brandi tagaajamisel mõte http://www.silverstonetek.com/product_cooling.php?tno=1&area=en
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
osoonikum
HV vaatleja
osoonikum

liitunud: 30.11.2004




sõnum 09.08.2015 01:18:02 vasta tsitaadiga

Ise Kasutan Antec Kühler H2O 920 (push and pull) ja ei kurda mitte ja seda vana januse AMD Phenom II X6 1100T prose peal mis on pandud tiksuma 4GHz peale. No see on ikka väga harva kui vendid end veidi min pealt üles kerivad. Ma pole muidugi Hardcore mängur aga 70% prose uti juures suudab asi kõige vaiksemas olekus prose tempi hoida alla tehase poolt ette nähtud safe olekus ja seda ilma et käivituks reaktiivmootor st 99% ajast min pöörete peal. Pumpa on ainult kuulda õrnalt vahest harva, kui kasti mõlemad küljekorpused on ära ja mitte mingit muud heli toas pole. Maksin tutika eest 70EUR ja olen väga rahul ning väga meeldib selle tootja utility kiiruste/temp reguleerimiseks. Kastil muidugi eest sisse imemas 2x120MM no name venti, mis kah minu arust väga vaiksed. Muidugi tegu ikka vana mudeliga, aga kuna alguses oli plaan osta Corsairi miskine H80 kanti mudel, siis peale mitmete testide ja arvamuste lugemist loobusin st kellel pump mega lärmakas, kellel suri kiiresti kuniks leidsin selle mudeli ja selle võrdlused! Ja eks pudget oli kah veidi piiratud...päris mingi nn nime pärast utoopilisi summasid ei ole nõus loopima, pigem huvitab money vs value/performance(seda tänaste hindade juures mis saadaval) ja isegi näiteks vanad Corsair mudelid maksavad kohati ulme hinda!
EDIT! Krakenit vb prooviks isegi, kui oleks sulli raatsimist välja köhida.....mulle üldiselt need mainstream tooted, mis maksavad rohkem "nime" kui "value per suutlikus", ei istu st märgi eest ma tühja maksma pole alati nõus! Ja no camoon...kas 2c pärast on mõtet tüli norida, kui odavam teeb sisuliselt sama töö aga vaiksemalt!

EDIT! Pean veel muidugi ära mainima, et tundub et minu 920 versioon on sutsu uuem, sest CPU tald on täiesti ümmargune....enamus vanemaid ülevaateid vaadates on see ring külgede pealt nn maha lõigatud st pmt on tald ovaalne vms. Ja veel...temp osas.....hetkel asi CPU peal tallaga kaasas olnud termopadjaga/pastaga....küll aga korraliku järelturu kraami kasutades pidi asi ikka paremaks muutuma ja see nii ilmselt mistahes jahutiga!


viimati muutis osoonikum 09.08.2015 02:45:05, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2015 01:29:44 vasta tsitaadiga

Üks hea foorumlane on nendest NZXT Kraken jahutitest väga põhjalikult siin kirjutanud: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=649598
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 09.08.2015 12:29:44 vasta tsitaadiga

See algupärase investeeringu küsimus ikkagi jääb. Sinna juurde kast, kasti õhuvool koos ventilaatoritega ja siis jahutus ise koos oma vendiga(katega). Samuti ei pruugi vesi olla vaiksem kui vaikne õhkjahutus.

Mul on prose 2500K ja 4.5Ghz peal ja õhuga, ainult üks vent puhumas (Akasa Apache, päris huvitav ja harvamainitud), mis loadis piirdub 1300rpm juures.

Olen piidelnud vesijahutusi sellegipoolest, et ära proovida ja reviewde põhjal on NZXT üks parem kraam, mis saada. thumbs_up.gif

_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  NH-D15 vs Corsair H110 vs Nzxt Kraken X61
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.