Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Seadusega pahuksis »  Suur pettus: kasutaja Taavi© ehk Taavi Kuklase ehk Bit Invest OÜ märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  järgmine
Hinnavaatlus :: m.hv.ee :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KeZi
HV veteran
KeZi

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2015 17:30 Suur pettus: kasutaja Taavi© ehk Taavi Kuklase ehk Bit Invest OÜ vasta tsitaadiga

Poleks uskunud, et pean kunagi HV's midagi sellist kogema, aga nüüd on see reaalsuseks saanud.

Viimasel ajal on kasutaja Taavi© müünud foorumis hea hinnaga iPhone 6, iPhone 6 Plus ja Macbook Pro Retina arvuteid.
Nii palju kui ma olen suutnud tausta uurida, on antud kasutajale ettemaksu teinud 3 HV kasutajat: mina, reakas ja keimps1 ja seda kogusummas 1648€.

Algas asi sellest, et teemas müüs kasutaja Taavi© iPhone 6 64GB Space Gray mudelit hinnaga 599€, mõne aja möödudes langetati hinda 50€ võrra ning tegin teemasse pakkumise, et iPhone osta hinnaga 549€. Natuke aega läks mööda ning kasutaja Taavi© saatis mulle PS'i ning leppisime täpsemalt kokku, kuidas telefon minuni jõuab.
15.02.2015 palus kasutaja Taavi© saata raha Bit Invest OÜ kontole ning ülekanne sai tehtud. Taavi© lubas telefoni järgmisel päeval teele panna.
16.02.2015 küsisin, millal telefon täpsemalt teele jõuab ja kas oleks võimalik ka Smartposti triipkood saada, et paki kulgemist jälgida.
Selle peale vastas Taavi©, et paneb telefoni posti 17.02.2015 ja saadab ka koodi, et saaksin teekonda jälgida.
17.02.2015 saatmise kohta uurides tuli temalt selline vastus:
Taavi© kirjutas:

Tervist
Piinlik lugu küll, aga telefonid on läinud kõik.
Seletan sulle asja ära, mina ise olen eestist väljas ja saadan kaupa oma sõbrale eestisse, kes siis sealt edasi neid postitab ja majandab.
Tuli täna välja, et telefone on üle müüdud sellepärast ka postitamine viibis, mina lihtsalt annan info edasi, et sinna vaja saata jne.
Mul ju pole mõtet hakata seletama foorumis, et siin tehingud toimuvad läbi mitme inimese, kokkuvõte ju ikka see, et mina vastutan kõike eest siis pigem asja juba ühe isikuna teha.
Variandid:

1. Kas kannan kogu raha tagasi
2. Pakun omalt poolt 50 euri kompensatsiooni mille kannaks kohe üle ja saab telefoni kätte 21.02.2015, ehk 4 päeva pärast kui saabuvad uued.
Anna märku

Mõtlesin, et mis seal siis ikka - nii vana kasutaja ja profiilis on 328 positiivset kommenaari. Ei tekkinud erilist kahtlust, et miski võiks valesti olla.
Valisin 2. variandi ja kirjutasin, et olen nõus, et ta kannab 50 eurot tagasi ja saan telefoni kätte 21.02.2015, kui kindlasti rohkem mingit skeemitamist ei tule.
Taavi© kinnitas, et 21.02 on telefon kohal ning kandis 50€ tagasi.

Kui kätte jõudis 21.02.2015, hakkas asi kahtlaseks minema, sest Taavi© polnud alates 20.02.2015 07:06 foorumis käinud ja pole seda siiani teinud.
Kuna summa oli suur, hakkasin vaikselt uurima, mis tema nimi on ja kust tema telefoninumbri kätte saaks.
Tausta uurides ilmnes palju huvitavat infot - Esimese asjana selline artikkel: http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/fantoomautode-muuk-toi-kurjategijatele-miljoneid-kroone?id=64991878 .
Algselt ma mõtlesin, et ootan uue nädala alguseni, sest kasutaja on väga pikalt HV's aktiivne olnud ja profiil on korralik. Mõtlesin, et ehk on kõik okei ja ilmub uue nädala alguses välja.
Esmaspäeval hakkasin vaikselt erinevatele kasutajatele sõnumeid saatma ja uurima, kas kellelgi läks veel temaga tehinguks.
Sain vastuse kasutajale reakas, kes "ostis" samuti Taavi© käest iPhone 6 ja tegi ettemaksu 549€ ja täna sain infot, et kasutaja keimps1, kes "ostis" Macbook Pro Retina ning maksis ette 600€ poole arvuti raha.

Olen mitu päeva üritanud Taavi© numbrile helistada, aga tema telefon on pidevalt välja lülitatud. Samuti ei vasta ta oma profiilis olevale meiliaadressile saadetud meilidele.

Mul pole aimugi, mitmelt kasutajalt ta tegelikult ettemaksu võttis ja kui suure summaga ta on ära kadunud, seega kes vähegi on talle viimasel ajal ettemaksu teinud, andke siin teemas endast märku.

Lisaks oleksin mina ja ka teised kasutajad, keda on petetud, vägagi tänulikud igasuguse info eest, mis kasutaja Taavi© leidmiseni viiksid. Igasugune info on teretulnud.
Vaatame esialgu, mis sellest teemast välja koorub, aga üks on kindel - järgmine samm hakkab pöörlema ümber selle paberi: https://www.politsei.ee/dotAsset/331674.pdf.
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 197
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

sõnum 25.02.2015 17:46 vasta tsitaadiga

Piiratud kasutaja läks peale. See on tal juba teine Piiratud kasutaja.
Kolmandat enam ei anta, järgneb eluaegne bänn.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
System32
HV kasutaja
System32

sõnum 25.02.2015 17:54 vasta tsitaadiga

Uskumatu!
Mina Kandsin Bit Invest OÜ 19.02 800€ Macbook Pro eest ettemaksu. Ei ole peal seda kontakti inimesega enam saanud. icon_sad.gif icon_sad.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

sõnum 25.02.2015 17:56 vasta tsitaadiga

Tundub süstemaatilise tegevusena ja tõsise juhtumiga, soovitan koheselt politseisse pöörduda.
tagasi üles
karts3
HV kasutaja
karts3

sõnum 25.02.2015 18:27 vasta tsitaadiga

Kas kuskile HV Foorumisse ei saaks ülesse panna kasutajaid ,kellel on piiratud kasutaja peal olnud, aga peale seda on sellest vabanenud (võiks olla ka teema viide sellele).Eks igaüks saaks siis otsuse teha, kas teha tegemist siis antud kasutajaga või mittte.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
KeZi
HV veteran
KeZi

sõnum 25.02.2015 18:30 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:
Kas kuskile HV Foorumisse ei saaks ülesse panna kasutajaid ,kellel on piiratud kasutaja peal olnud, aga peale seda on sellest vabanenud (võiks olla ka teema viide sellele).Eks igaüks saaks siis otsuse teha, kas teha tegemist siis antud kasutajaga või mittte.

See oleks äärmiselt hea mõte, sest pole mõtet pätte maha vaikida.
Kui tegemist on kunagise petturiga, siis võiks sellest märk maha jääda.
tagasi üles
KeZi
HV veteran
KeZi

sõnum 25.02.2015 18:55 vasta tsitaadiga

Antud olukorras pole olnud privaatsõnumite kaudu kauplemist.
Teemas oli hind 549€ ja selle summa ma ka teemasse pakkusin. Sama lugu ka kasutajaga reakas.
Kasutaja keimps1 kohta info puudub, pole toda MacBooki teemat ise näinud.
tagasi üles
robi95
HV kasutaja

sõnum 25.02.2015 18:56 vasta tsitaadiga

Ka minult sai Härra ettemaksu 1000€. Väidetavalt pidi tulema Eestisse 21.02 ning siis pidime temaga kohtuma 22.02. Lubas mulle tuua kolm telefoni, kahe eest maksin ära.

Olen temaga ka varem teinud äri. Kunagi juhtus sarnane asi, et maksin telefonide eest ära, kuid ei saanud neid. Siis maksis raha tagasi koos intressidega. Sellel põhjusel ei osanudki kahtlustada, et antud juhul võiks probleeme tulla.
Kommentaarid: 147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 139
tagasi üles
kjmrc
Kreisi kasutaja
kjmrc

sõnum 25.02.2015 18:57 vasta tsitaadiga

Tundub, et summa kasvab siin juba kaunis suureks.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
Herald
HV Guru
Herald

sõnum 25.02.2015 18:59 vasta tsitaadiga

Arvestades, et teema alustamisest on möödas vaid 1.5 tundi, võib see summa väga suureks kasvada.
Hiid
HV Guru
Hiid

sõnum 25.02.2015 19:03 vasta tsitaadiga

miks arvate, et seekord ei lähe samamoodi?
Saate raha või kauba, koos intressidega!
Olge optimistlikumad icon_lol.gif

robi95
HV kasutaja

sõnum 25.02.2015 19:06 vasta tsitaadiga

Pole vist hetkel põhjust väga optimistlik olla, kui inimene nii paljude inimeste rahadega kadunud ning telefon on väljas icon_confused.gif
Kommentaarid: 147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 139
tagasi üles
puujuur
HV kasutaja
puujuur

sõnum 25.02.2015 19:07 vasta tsitaadiga

nonii minagi siis tema ohver kes maksis talle ette 600€ ja pidin asjad kätte saama viljandis 23.02.2015
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
iir
HV Guru
iir

sõnum 25.02.2015 19:10 vasta tsitaadiga

kohe tuleb vabandus, et haige...
napoleon
Unknown virus
napoleon

sõnum 25.02.2015 19:14 vasta tsitaadiga

Paistab jah süstemaatilisem pettus, pole vist väga mõtet politseisse avalduse tegemisega oodata. Aga kannatanud võiks selle koos teha või vähemalt viidata teistele, kellel sarnane probleem on, see teeb uurimise politsei jaoks lihtsamaks ja tõenäoliselt kiirendab ka asjaajamist.
ot:

6kantv6ti, PS on privaatne, seda ei saa kuidagi müügiteemaga siduda kuna kellelgi peale saatja ja saaja pole vähimatki ettekujutust, millest seal juttu oli ja tehingu lõpetamine(st. detailide vahetamine kus ja mil moel kaup ja raha omanikku vahetavad) on täiesti normaalne privaatsõnumiga teha. Mis odava kola müümist või ära andmist puudutab, siis mõnikord olen seda teinud aga mnjah.... eriti ei viitsi, isegi praegu on sahtlis mingit põhimõtteliselt töökorras kola, millele mina tõenäoliselt enam rakendust ei leia, kuid ei viitsi ka müügi ega tasuta äraandmise teemat teha....
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
puujuur
HV kasutaja
puujuur

sõnum 25.02.2015 19:19 vasta tsitaadiga

mõtlesin ka alguses et äkki jutus inimesega midagi pidi ju usast tulema ja ka mulle iphone6+ tooma
aga nüüd ma ei looda enam seda ja tuleb ka pöörduda politsesse
vaatasin ise ka et tubli ja kohusedundlik müüa plusse pandud palju icon_evil.gif
tagasi üles
skulmars
HV Guru

sõnum 25.02.2015 19:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
18.02.2015 22:57
pealkiri: Iphone 6+
Hei
Vaatasin, et tahad 6+ endale, mul oleks võimalus reisult kaasa haarata 650 euri eest 64gb mudeli,kõik värvid olemas kui huvi 21 olen tagasi, 22 saaks üle anda icon_wink.gif

Hiid
HV Guru
Hiid

sõnum 25.02.2015 19:42 vasta tsitaadiga

arvatavasti pandi plate peale, salakauba hulgiveo eest doh.gif
puujuur
HV kasutaja
puujuur

sõnum 25.02.2015 19:43 vasta tsitaadiga

skulmars kirjutas:
tsitaat:
18.02.2015 22:57
pealkiri: Iphone 6+
Hei
Vaatasin, et tahad 6+ endale, mul oleks võimalus reisult kaasa haarata 650 euri eest 64gb mudeli,kõik värvid olemas kui huvi 21 olen tagasi, 22 saaks üle anda icon_wink.gif

kellelt: Taavi©
kellele: puujuur
postitatud: 18.02.2015 23:01
pealkiri: Iphone 6+ saada edasi vasta tsitaadiga
Hei
Vaatasin, et tahad iphone6+ endale, mul oleks võimalus reisult kaasa haarata 600 euri eest 64gb mudeli,kõik värvid olemas kui huvi 21 olen tagasi, 22 saaks üle anda icon_wink.gif
tagasi üles
Tihver
HV veteran

sõnum 25.02.2015 19:50 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt sama situatsioon kus väga suure postitiivsete kommnetaaride arvuga kasutaja ühel hetkel petiseks hakkab: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=557744&highlight=
commer
HV Guru
commer

sõnum 25.02.2015 20:07 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:

Kas profiili ei saaks mingit märki panna, kui kasutaja on omanud piiratud kasutaja staatust?

Kommentaarid: 665 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 523
tagasi üles
Mario.
HV Guru
Mario.

sõnum 25.02.2015 20:10 vasta tsitaadiga

commer kirjutas:
karts3 kirjutas:

Kas profiili ei saaks mingit märki panna, kui kasutaja on omanud piiratud kasutaja staatust?

Vot see on hea mõte! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 212
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

sõnum 25.02.2015 20:38 vasta tsitaadiga

commer kirjutas:
karts3 kirjutas:

Mõeldav. Praegu on see nähtav adminnidele ja Supermodedele.
Kommentaarid: 439 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 11 :: 7 :: 339
tagasi üles
elukaz
HV Guru
elukaz

sõnum 25.02.2015 20:40 vasta tsitaadiga

Sama teema kasutajanime vahetustega, see ajalugu peaks ka profiilis näha olema.
rex
HV Guru
rex

sõnum 25.02.2015 20:43 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:

commer kirjutas:

See on ka nii ja naa värk. Ka minul on kunagi piiratud staatus peal olnud, aga ma ei nõustu kuidagi, et minul selles mingit süüd olnud oleks. Asi sai klaaritud nii, et ma ise kandsin reaalset kahju.
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 178
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Seadusega pahuksis »  Suur pettus: kasutaja Taavi© ehk Taavi Kuklase ehk Bit Invest OÜ mine lehele 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.