Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Staatiline müra kõlarites (ainult PC helikaardist) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
10Fold
Piiratud kasutaja
10Fold

liitunud: 03.10.2007




sõnum 17.02.2015 11:34:57 Staatiline müra kõlarites (ainult PC helikaardist) vasta tsitaadiga

Mingil põhjusel ei taha mu emaplaadi helikaart ja uued aktiivkõlarid absoluutselt koostööd teha. Vahet pole millist audioväljundit kasutades on kõlaritest kosta vali sumin ning müra (klahvivajutused, programmide avamine jms)
Probleem esineb ainult konkreetse PC ja kõlarite kooslusega. Ühendades kõlarid ükskõik millise teise seadme taha ei esine mingit müra. Sama PC taga teisi kõlareid või klappe kasutades pole samuti mingeid probleeme.

Emaplaat on MSI Z97 Gaming 5 - Realtek ALC1150 kiibi "uhkete kondekate" ja isoleeritud PCB'ga eriti puhta heli jaoks icon_lol.gif

Kõlarite andmed järgmised:
Spoiler Spoiler Spoiler



Ühendatud on nad omavahel 3.5mm to RCA kaabliga.

Tundub nagu mingi maanduse teema olevat aga enda aju probleemile peale ei hakka icon_neutral.gif
Kommentaarid: 269 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 229
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2015 12:04:56 vasta tsitaadiga

Mina sain oma "mürast" lahti esipaneeli heliväljundi lahti ühendamisega.
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 167
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 17.02.2015 12:06:23 vasta tsitaadiga

Kui mürad tekivad ainult arvuti tarkvaralise aktiivsuse hetkedel (st kui arvuti arvutab icon_smile.gif), siis ikka mingi helikaardi/draiverite kala. Ehk teised kõlarid polnud nii tundlikud, et oleks välja kostnud?
Vigase maanduse korral peaks pidev ühtlane 50Hz urin kostma. Igal juhul tasub teist kaablit ka proovida!
Üks võimalus, et kusagil tekib nn. ground loop. See tekitab digimaailmas vahel kummalisi nähtusi. Mul omal koosluses PC - mixer - 3 erinevat kvaliteetset sisemist/välimist soundikat on iga kaardiga mingi digimüra sees, kui ei kasuta sümmeetrilisi kaableid-pistikuid icon_neutral.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 17.02.2015 13:09:47 vasta tsitaadiga

Kõige kindlam lahendus oleks võtta selliste kõlarite juurde balansseeritud väljunditega väline DAC/helikaart. Otseselt ei saa öelda, et see probleem on helikaardi/draiverite kala, pigem on see konkreetse kaardi/kõlarite koosluse probleem, mõlemad on tõenäoliselt omamoodi süüdi selles tulemuses.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2015 13:28:07 vasta tsitaadiga

kqpahv, kas toiteplokk või mingi ahel induktseerib sul müra.
Integreeritud helikaartidega on selline pinin üsna tihe nähtus. Vahel on põhjuseks maanduse puudumine.
Vahel aitab toiteploki vahetus. On juhtunud ka emaplaate, kus isegi pci-e helikaardi toppimine ei kaotanud pininat ära. Eriti on seda kosta kui keerad voluumi juurde ning liigutad hiirt.

Mul näiteks b85 kiibiga ASROCK plate chiectec 650W toitega piniseb läbi kõlarite ja isegi kõrvaklappide, samas b85 platega Gigabyte ja 450W chiefteci SFX toitega ei tee mingit pininat. Mõlemal kasutuses integreeritud helid. Kusjuures HDMI digiväljundit kasutades pole ühelgi variandil mingit pininat.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10Fold
Piiratud kasutaja
10Fold

liitunud: 03.10.2007




sõnum 17.02.2015 13:52:00 vasta tsitaadiga

Esipaneeli connectorit, spetsiaalse connectoriga kogu helikaardi vool otse PSU'st võtta ja originaal/ASIO driverite reinstalli proovisin ja miski tulemust ei andnud icon_sad.gif
Mingi sumin esineb pidevalt ja midagi toimetades läheb asi veel hullemaks. Tegin ka väikse video:
https://www.dropbox.com/s/s3oltdfrnzk9eq8/VIDEO0016.mp4?dl=0


Edit: Toide on mul kvaliteetne ja seda ka vahetama ei tahaks hakata icon_neutral.gif
Ilmselt pean siis tõesti DAC'i sinna vahele ikka vaatama thumbs_up.gif
Kommentaarid: 269 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 229
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plekkpurk
HV vaatleja
plekkpurk

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2015 01:35:46 vasta tsitaadiga

Mm, kunagi oli Windows XP-ga mul täpselt sama jama. Aitas see, kui windowsi volume mixerist igasugu üleliigseid audiokanaleid (wave, mikrofon, line in etc) kinni panna. Ma täpselt ei mäleta, milline see oli ja uuematel windowsitel paraku sellist paneeli enam ei ole, ehk on need asjad mujalt ligi pääsetavad. Kui viitsid, võid Control Panelis veidi möllata. Aga üldiselt heade kõlaritega ja klappidega on korralik DAC nagunii must have, integreeritud kaartide helikvaliteet jätab enamasti soovida
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.02.2015 12:45:12 vasta tsitaadiga

Saundinäite põhjal tundub sama probleem, millega ma veel täna öösel maadlesin...
Nüüd tuli idee, et probleem võib tekkida maandusega pikendusjuhtmetest. Mul majas vana el.süsteem, ilma maanduseta pesad, aga aparaadid ise maadpidi koos nii kaablite kui toite kaudu. Sealt see ground loop tekibki ehk... Vaja katsetada.

Aga konstruktiivne soovitus, kui muu ei aita, siis selline asi helikaardi ja võimu vahele: http://www.thomann.de/gb/behringer_microhd_hd400.htm
Mul mingis ahelas toimis ideaalselt.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10Fold
Piiratud kasutaja
10Fold

liitunud: 03.10.2007




sõnum 18.02.2015 23:45:20 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
Saundinäite põhjal tundub sama probleem, millega ma veel täna öösel maadlesin...
Nüüd tuli idee, et probleem võib tekkida maandusega pikendusjuhtmetest. Mul majas vana el.süsteem, ilma maanduseta pesad, aga aparaadid ise maadpidi koos nii kaablite kui toite kaudu. Sealt see ground loop tekibki ehk... Vaja katsetada.

Aga konstruktiivne soovitus, kui muu ei aita, siis selline asi helikaardi ja võimu vahele: http://www.thomann.de/gb/behringer_microhd_hd400.htm
Mul mingis ahelas toimis ideaalselt.


Suur tänu, see tundub päris kasulik asi thumbs_up.gif
Võibolla ükspäev katsetan ka veel kõlarid täiesti teise faasi peale kuidagi vedada aga hetkel tundub küll, et mingit lihtsat lahendust pole ja tuleb hakata raha välja käima icon_neutral.gif

tsitaat:
Mm, kunagi oli Windows XP-ga mul täpselt sama jama. Aitas see, kui windowsi volume mixerist igasugu üleliigseid audiokanaleid (wave, mikrofon, line in etc) kinni panna. Ma täpselt ei mäleta, milline see oli ja uuematel windowsitel paraku sellist paneeli enam ei ole, ehk on need asjad mujalt ligi pääsetavad. Kui viitsid, võid Control Panelis veidi möllata. Aga üldiselt heade kõlaritega ja klappidega on korralik DAC nagunii must have, integreeritud kaartide helikvaliteet jätab enamasti soovida


Üritasin näppida kõike mida vähegi võimalik aga tulemust kahjuks polnud jah thumbs_up.gif
Kommentaarid: 269 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 229
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 24.02.2015 22:40:13 vasta tsitaadiga

Kas ma sain aru, et kõlarid on KRK Rokit? Neid on lausa patt onboard helikaardi taha sokutada. Onboard helikaardid on mul ka lärmakad olnud. eraldi sisemised kaardid pole lärmanud.
ainult siis lärmas kui kunagi netscape't sai kasutatud, see kippus tegema lärmi kõlaritesse. hiire liigutamine, HDD töötamine oli kõlaritest kuulda. sedagi siis kui netscape netiraadio töötas.

üks asi mis võib lärmi sissevõtta on helikaardi ja kõlarite vaheline kaabeldus. kuidas see sul tehtud on?

soovitaks seda: http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i2.htm

sellel on 2 sisendit ja 2 väljundit.
tagasi üles
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.02.2015 16:35:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:
soovitaks seda: http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i2.htm
Rada7-s sama hinnaga 2i4 praegu müügis icon_idea.gif Aga lihtsalt musakuulamise jaoks see veidi overkill...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10Fold
Piiratud kasutaja
10Fold

liitunud: 03.10.2007




sõnum 01.03.2015 12:10:42 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Kas ma sain aru, et kõlarid on KRK Rokit? Neid on lausa patt onboard helikaardi taha sokutada. Onboard helikaardid on mul ka lärmakad olnud. eraldi sisemised kaardid pole lärmanud.
ainult siis lärmas kui kunagi netscape't sai kasutatud, see kippus tegema lärmi kõlaritesse. hiire liigutamine, HDD töötamine oli kõlaritest kuulda. sedagi siis kui netscape netiraadio töötas.

üks asi mis võib lärmi sissevõtta on helikaardi ja kõlarite vaheline kaabeldus. kuidas see sul tehtud on?

soovitaks seda: http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i2.htm

sellel on 2 sisendit ja 2 väljundit.



Rokitid jah aga kuna losless muusikat kuulan suht vähe siis lootsin ilma hakkama saada. Hetkel on kõrvad juba ära harjunud ja tunnen ise ka, et midagi sinna vahele ikka vaja oleks icon_razz.gif
Kohalikus Progearis ka mõistliku hinnaga see Scarlett olemas seega ilmselt võtangi sealt ära thumbs_up.gif


Tänud kõigile vastajatele !
Kommentaarid: 269 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 229
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.03.2015 00:34:19 vasta tsitaadiga

kqpahv kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Kas ma sain aru, et kõlarid on KRK Rokit? Neid on lausa patt onboard helikaardi taha sokutada. Onboard helikaardid on mul ka lärmakad olnud. eraldi sisemised kaardid pole lärmanud.
ainult siis lärmas kui kunagi netscape't sai kasutatud, see kippus tegema lärmi kõlaritesse. hiire liigutamine, HDD töötamine oli kõlaritest kuulda. sedagi siis kui netscape netiraadio töötas.

üks asi mis võib lärmi sissevõtta on helikaardi ja kõlarite vaheline kaabeldus. kuidas see sul tehtud on?

soovitaks seda: http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i2.htm

sellel on 2 sisendit ja 2 väljundit.



Rokitid jah aga kuna losless muusikat kuulan suht vähe siis lootsin ilma hakkama saada. Hetkel on kõrvad juba ära harjunud ja tunnen ise ka, et midagi sinna vahele ikka vaja oleks icon_razz.gif
Kohalikus Progearis ka mõistliku hinnaga see Scarlett olemas seega ilmselt võtangi sealt ära thumbs_up.gif


Tänud kõigile vastajatele !


Ma ei tea, maksta 130 euri lihtsalt väikese anomaalia eest on küll üle mõistuse. Focusrite Scarlett 2i2 on ikka eelkõige mõeldud rohkem kodustuudio jaoks, kes muusikat teevad.
On ju odavamaid DAC helikaart variante ja kvaliteetseid.
Näiteks see Behringer UCA222 USB väline helikaart. Kvaliteetne DAC usb helikaart, eriti just oma hinna kohta ja heli on mõnus puhas klappidega kuulates.
http://www.behringer.com/EN/Products/UCA222.aspx

http://www.amazon.co.uk/Behringer-UCA222-U-Control-Ultra-Low-Interface/dp/B0023BYDHK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1426107881&sr=8-1&keywords=Behringer+UCA222+USB


viimati muutis Meshboy28 12.03.2015 00:37:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 12.03.2015 00:37:54 vasta tsitaadiga

õhkõrn võimalus oleks proovida spread spectrum sisse lülitada biosist igalt poolt, kust võimalik. teoreetiliselt peaks see digimüra vähendama, kas ja palju sest abi võib olla, ei oska kahjuks öelda.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 12.03.2015 00:56:56 vasta tsitaadiga

kqpahv kirjutas:
Esipaneeli connectorit, spetsiaalse connectoriga kogu helikaardi vool otse PSU'st võtta ja originaal/ASIO driverite reinstalli proovisin ja miski tulemust ei andnud icon_sad.gif
Mingi sumin esineb pidevalt ja midagi toimetades läheb asi veel hullemaks. Tegin ka väikse video:
https://www.dropbox.com/s/s3oltdfrnzk9eq8/VIDEO0016.mp4?dl=0


Edit: Toide on mul kvaliteetne ja seda ka vahetama ei tahaks hakata icon_neutral.gif
Ilmselt pean siis tõesti DAC'i sinna vahele ikka vaatama thumbs_up.gif

Mul oli Behringer B3030A kõlaritega sama häda, ka välise poolprofi EMU 0404 helikaardiga. Õnneks kaardil on ka balanseeritud väljundid, tegin vastavad juhtmed ja müra kadunud. Niiet balanseerimata audioga USB helikaart võib osutuda pettumuseks.

Müra põhjustas minu arvuti puhul LCD monitor. Kui monitori välja lülitasin siis oli majas peaaegu vaikus.

Miks nii kõva müra sisse tuleb, ei oska öelda. Kui ma endale DIY võimendi ehitasin Hong Kongist tellitud juppidest, siis küll nii ränka müra balanseerimata signaalist ei saanud nagu on seda KRK-l ja Behringer-l. Behringer võtku minust õppust, õpetan kuidas AliExpressist juppe tellida ja need kokku lapata.

Kellel USB helikaart vigiseb, see võib proovida USB isolaatorit: http://us.hifimediy.com/HiFimeDIY-USB-Isolator
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2015 22:37:42 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
Saundinäite põhjal tundub sama probleem, millega ma veel täna öösel maadlesin...
Nüüd tuli idee, et probleem võib tekkida maandusega pikendusjuhtmetest. Mul majas vana el.süsteem, ilma maanduseta pesad, aga aparaadid ise maadpidi koos nii kaablite kui toite kaudu. Sealt see ground loop tekibki ehk... Vaja katsetada.

Aga konstruktiivne soovitus, kui muu ei aita, siis selline asi helikaardi ja võimu vahele: http://www.thomann.de/gb/behringer_microhd_hd400.htm
Mul mingis ahelas toimis ideaalselt.


Juhuslikult sattusin seda threadi lugema ja paar kuud tagasi just maadlesin sama probleemiga ning lõpuks tegingi sama ja ostsin selle behringeri asja vahele.
Samamoodi PCI-e helikaart ja paar JBL 305 molli. CPU aktiivsuse helid sai maha BIOS settingutega aga GPU ja hiire helid kostsid läbi. Idle-is ei olnud probleem ja samuti muusika kuulamisel, probleemid tulid just mängude puhul. Sageduskarakteristik on netist otsides selle Behringeril ka väga talutav ja ausalt öeldes, mingit helilist vahet ei kuulnud ära, nii et täitsa ok lahendus.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
es1
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2015 11:44:56 vasta tsitaadiga

Samuti mure "buzzing" heliga. Ühendasin arvuti küljest kõik juhtmed lahti, peale vooluka ja helikaardi. Kohe kui helikaart tööle hakkab tekib müra (välja tulevad sagedused 150hz,300hz,450hz). Eeldan et tegemist on kõlarite kaablite veaga?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 02.05.2015 12:51:55 vasta tsitaadiga

Endal tegid balansseerimata ühendusega creative sb0570 helikaardi taha ühendatud Pioneer'i S-DJ60X kõllid aeg-ajalt pobinat nigu ärritatud siil. Maxxtro SPK-A2A komplekt vahest siutsus sama helikaardi taga.

Hetkel M-Audio Firewire 410 karbi ja balansseeritud ühenduses s-dj60X kõllidega pole enam tabanud, et kõlarid pobisema kipuks.
tagasi üles
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.05.2015 11:18:39 vasta tsitaadiga

es1 kirjutas:
Samuti mure "buzzing" heliga. Ühendasin arvuti küljest kõik juhtmed lahti, peale vooluka ja helikaardi. Kohe kui helikaart tööle hakkab tekib müra (välja tulevad sagedused 150hz,300hz,450hz).
Kui see oli küsimus, siis täiesti olematu info põhjal küll raske midagi arvata või soovitada.
See ei puuduta ainult Sinu postitust, aga helitehniliste probleemide lahkamisel peaks terminoloogias võimalikult täpne olema ja vältima neid mittemidagiütlevaid amerikanisme nagu "staatiline müra", "buzz", jne... Eesti keel on väga rikas täpsete väljendite poolest igasuguste häirete kohta - urin, võrgumüra, sahin, sisin, krõbin, praksumine, valge/roosa müra, (eelpool mainitud) pobin, jne... jne... icon_smile.gif

tsitaat:
Eeldan et tegemist on kõlarite kaablite veaga?
Kõlarikaabel (kui ikka seda mõtled?) on jäme varjestamata juhe võimendi-kõlari vahel ja see üldjuhul häireid ei tekita kui just väga tugevas elektromagnetväljas pole.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 05.05.2015 23:18:53 vasta tsitaadiga

Petz, mul on kõlari kaabel selline, ühes ostas TRS pulk, teises otsas XLR.

Mis sa selle kohta ütleksid? Signaalikaabel?

Selle kaudu pole kõlariise pobinat tulnud aga kõrvaklappidesse pobiseb ikka (mõned sekundid ja siis on kuni järgmise korrani vaikus) Nagu mingi mobla raadiohäire kostaks sisse.
tagasi üles
ik
HV vaatleja

liitunud: 05.05.2015




sõnum 06.05.2015 00:10:21 vasta tsitaadiga

Soovitaksin kõigepealt proovida ground loop isolator'iga, ehk siis isoleerida arvuti ja kõlarite maa teineteisest.
Esialgu kasvõi laenatud või mõneeurose vidinaga, näiteks sellega: http://www.serigo.eu/car-nf01.html
Kui see aitab, siis peaks leidma mõne analoogse seadme, aga kallima ja kvaliteetsema. Põhimõtteliselt on tegemist kahe trafoga, mis isoleerivad sisendi ja väljundi maad teineteisest,
nii et eri seadmete maade potentsiaali erinevus ei tekitaks varjestuse kaudu tasandusvoolu, mis indutseerib häire ka signaaliahelasse. Minu poolt viidatud odaval seadmel võib esineda kanalite ülekostvus,
samuti on nende trafode kvaliteet partiide kaupa kõikuv (kõrgete sageduste kadu). Ka eespool soovitatud Behringeri HD400 tundub olevat kahe trafoga passiivne ground loop isolator, lihtsalt nimetatakse teisiti.
Audiofiilil soovitaksin kasutada välist helikaarti, ükskõik kuidas emaplaadile integreeritud helikaarti ka kiidetakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 06.05.2015 00:53:44 vasta tsitaadiga



säherdust asja mõeldakse? maanduse probleem ju

visake king ja sokk jalast ning paljajalu seistes libistage näpuga mööda arvuti korpust. kas krudiseb? kui jah, siis on maandusega probleemid.
tagasi üles
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.05.2015 10:34:23 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Petz, mul on kõlari kaabel selline, ühes ostas TRS pulk, teises otsas XLR.

Mis sa selle kohta ütleksid? Signaalikaabel?
Ma ei annaks nimetust tema pistikute ja materjali põhjal (ja ma ei usu ka, et Sul on võimendi ja kõlari vahel 2x0.34 kaabel, kui pole just tegemist mingi tillukese arvutikõlariga) vaid otstarbe järgi ikka. Signaalikaabliks on jah sellist õige nimetada, kui ta ühendab signaaliallikat võimendi sisendiga.

Palun tehke omale selgeks, mis asi on KÕLAR! Kui pole postituses täpsustatud, et tegemist aktiivkõlariga ehk sisseehitatud võimendiga kõlariga (wiki) saab ju ainult järeldada, et jutt käib täiesti passiivsest audioseadmest, mis koosneb kastist, valjuhääldi(te)st ja filtritest. See ei ole tähenärimine... Palju mõttetut oletamist, arvamist ja üleküsimist jääks ära kui asju kohe õigete nimedega nimetatakse icon_idea.gif
Peace! icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2015 15:29:18 vasta tsitaadiga

Endal lahendas probleemi sahina või müra vastu profiilis olev DAC (usb väline helikaart) ja üleüldse läks heli klaarimaks, igast väikesed helid, mida enne ei kuulnud, tulid esile. Ühendatud siis ressiiveriga ja kõrvaklappidega. Läpakal ei kannatanud üldse muusikat kuulata integreeritud heliga. Hea väike vidin ja saab igalepoole kaasa vedada.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2015 01:14:57 vasta tsitaadiga

Meshboy28 kirjutas:
Endal lahendas probleemi sahina või müra vastu profiilis olev DAC (usb väline helikaart) ja üleüldse läks heli klaarimaks, igast väikesed helid, mida enne ei kuulnud, tulid esile. Ühendatud siis ressiiveriga ja kõrvaklappidega. Läpakal ei kannatanud üldse muusikat kuulata integreeritud heliga. Hea väike vidin ja saab igalepoole kaasa vedada.


Kui terminite peale jutt juba enne läks siis väline DAC pole päris helikaart. Helitöötluse siiski peaks tegema ära emaplaadil helikaart ja DAC lihtsalt muundab digitaalse info analooginfoks (ja võimendab - sama peaks kehtima USB headsettidele, kus on nii DAC ja ADC olemas (kui keegi kirjutab, et digitaalne mikrofon on kasutusel, siis see on jaburus)). Olen kohanud välismaa foorumites üldse termini "sound card" kohta kriitikat, et soovitatakse kasutada terminit audio interface ehk audio liides. Aga see juba läheb tähenärimiseks.


Probleemide tuvastamisel puhul ma alustaks loogiliselt nii:
- Võtaks järjest vähemaks seadmeid, et aru saada kas see tuleb mingist muust seadmest kui arvuti+kõlarid/kõrvaklapid. Kui mingi seadme ära võtmisel kaob häiriv heli siis tuleks sealt edasi mõelda.
- Kasutaks erinevaid kõlareid/kõrvaklappe. (mul olid ühed arvuti kõlarid, mis suutsid teatud asukohtades raadiot maha mängida)
- Kui eelnev on üle vaadatud siis jooksutaks windows experience indexit, testide käigus jooksutab GPU-d ja CPU-d ja kui mõni neist põhjustab seda, siis sellel ajal peaks seda kuulma kõige paremini (win 8-l seda pole minu teada, siis tuleb kuidagi teistmoodi CPU ja GPU aktiivsust esile kutsuda). Kui CPU aktiivsuse ajal kõlaritest midagi kostub, siis võib aidata BIOS-ist teatud power saving meetodid maha võtta (tasub guugeldada Digital Audio Workstation Bios). GPU noise-i puhul konkreetset lahendust ei oska kohe pakkuda.

Kui probleemi koht on olemas, siis lahendust on kergem pakkuda.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Staatiline müra kõlarites (ainult PC helikaardist) mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.