Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Mõnuainete jms arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kanep võiks olla
illegaalne (täielikult keelatud)
27%
 27%  [ 49 ]
dekriminaliseeritud (lubatud omada, müük keelatud)
25%
 25%  [ 45 ]
legaalne (lubatud müüa ja omada)
46%
 46%  [ 83 ]
hääli kokku : 177

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.09.2019 12:11:41 vasta tsitaadiga

Kindlasti oleneb inimesest ning isegi rohkem meeleseisundist enne tarbimist. Sinu kirjeldatud on nö bad trip, on ka seda osadel tuttavatel juhtunud aga nii hulluks asi pole läinud, et kallale oleks mindud või midagi segi peksma hakanud.
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 12:20:04 vasta tsitaadiga

Üldiselt nende sünteetiliste asjadega ongi 50:60. Diiler veel lisab omalt poolt pesupulbrit ja saadki mingi õuduse.
Kahjuks olen mõni aasta tagasi näinud liigagi lähedalt ja kokku puutunud igapäevaselt noortega, kelle mõttemaailm on sama nagu sellel lopese vennikesel siin. Ainus erinevus on see, et 30-ndatesse jõudes võiks väheke rohkem mõistust olla võrreldes tiinekate ja abiturientidega, kes ennast noorusehulluses lolliks suitsetavad või muul pole ennast sodiks tõmmanud mingi ainega.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 12:20:36 vasta tsitaadiga

ma neid pulbreid ja tablette ikkagi kanepiga ei võrdleks
eks kanepit on ka erineva toimega
aga kuidas sa kontrollid mida tabletti on kokku keeratud ja mis konsentratsioonis

ning neid eredaid näiteid mis lõppevad mingi jamaga võib tuua pea iga asja kohta
et kõik ära keelata igaks juhuks icon_rolleyes.gif
nagunii elame keeluvabariigis, reegel selle kohta, keeld tolle kohta, ainult sodiks võib ennast juua
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 12:23:54 vasta tsitaadiga

Kanepit on samuti erineval kujul. Sünteetilist ja taimset.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.09.2019 12:30:30 vasta tsitaadiga

No see sünteetiline "kanep" on väga hull asi, sadu kordi tugevam kui tavaline kanep. Ei soovita kellelegi, olen näinud pealt, kus 20s peale tarbimist keerasid tüübid ikka täitsa ära.

Aga see segamise asi tundub nagu mingi müüt pigem, võinoh pole aastaid sellest teemast ise enam kuulnud, et keegi oleks sellist asja saanud.
Mitmeid laialt levivaid saab druge müüakse ka puhta kristallina, siis pole praktiliselt võimalustki, et segatud mingi jamaga.

_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 12:37:27 vasta tsitaadiga

Segamiste osas rääkis üks noorsoopolitseinik mulle mõned aastad tagasi, et nad on konfiskeerinud tiinekatelt pulbreid, mille sisalduse kohta on tulnud laborist näiteks vastus, et 1/5 fentanüül ja 4/5 pesupulbrit. Masendav.
Kristallidel on samuti puhtuseaste, aga see sõltub juba "narkovabrikust". Kui tead, et peaksid saama kristalli kujul narkootilise aine ja see antakse sulle üle purustatuna, siis on suure tõenäosusega segatud.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 03.09.2019 12:43:16 vasta tsitaadiga

Ei soovita neid aineid torkida, kuni hilja on.
Kindlasti saadanast thumbs_down.gif icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.09.2019 12:47:40 vasta tsitaadiga

Siin on üks tõsine droog näiteks, täiesti vabalt müügis ja midagi ei maksa: http://www.aiamaailm.ee/ettekulvatavad-lilled/3278-kuradi-ogaoun-datura-metel.html
Delirant, reaalsustaju kaob täiesti ning tarbija võib näiteks täiesti tuimalt pea põlevasse ahju pista. Ise õnneks tarbinud pole aga lugusid olen kuulnud...

_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 12:51:18 vasta tsitaadiga

No selleks peab ikka eriline meeleheitel narkar olema, et taoliseid asju tarbima hakata. Sama nagu need nikotiinisõtlased, kes prügikastist konisid korjavad.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 03.09.2019 12:53:44 vasta tsitaadiga

https://www.postimees.ee/1282176/tundmatu-taimega-maitsestatud-pasta-halvas-itaalia-perekonna icon_neutral.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 13:00:39 vasta tsitaadiga

Ketšupiga maitsestades poleks sellist asja juhtunud.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 13:28:17 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Ei soovita neid aineid torkida, kuni hilja on.
Kindlasti saadanast thumbs_down.gif icon_neutral.gif

sellise suhtumisega ratsutaksime siiani, sest auto oli saatanast
no tegelikult polegi vist olnud asja mis poleks alguses tagulaste jaoks saatanast olnud icon_biggrin.gif

ja elu sees ei usu ma, et näiteks usa ja kanada arstid-ametnikud ja muud keelamise lõpu otsustajad
nii palju lollimad meie omadest on
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 03.09.2019 14:11:54 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
No selleks peab ikka eriline meeleheitel narkar olema, et taoliseid asju tarbima hakata. Sama nagu need nikotiinisõtlased, kes prügikastist konisid korjavad.

Ma olin kunagi haiglas koos mehega, kellel olid varbad külma saanud. Tüübil keelati suitsetamine ära, sest see ahendab veresooni ja suurendab gangreeni ohtu. 1 päev hiljem mees palus arsti pisarsilmil, et lõigatagu varbad maha, temal on suitsu vaja. Ei ole mingit vahet opiaadisõltlasega. Kanep iseenesest füüsilist sõltuvust ei tekita. Ma olen 2 tuttava peal näinud kuidas nad kanepi suhtes kannapöörde tegi. Üks käis Amsterdamis, teine Californias. Enne olid väga vastu, pärast arvasid, et miks mitte. Kusjuures pakkusid nad välja seda just alkoholi asenduseks. Alkoholist on see kahtlemata leebem ja tervisele vähem kahjulik. Ja järgmine päev pole paha olla ka. Samas ei usu ma kanepi raviomadustesse mitte üks raas, aga levinud valuvaigisti asendajana oleks kindlasti abiks.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 14:26:00 vasta tsitaadiga

Minu puhul ei tule suitsetamine nagunii kõne allagi. Ja kopse tahmab nii kanep kui ka tubakas. Kanep isegi rohkem, kuna selle plärul pole ju filtrit. Järelmaitse sama rõve. Konihaisust ei hakka rääkimagi.

USA-s käies sai täiesti legaalselt kanepit ostetud. Omaette kogemus oli ostmisprotsess ja kõik selle äriga seonduv. Pärast seda on kurb vaadata, mis "puru" Eestis tõmmatakse hingehinnaga. Aga üks põhjus veel, miks Eestis see legaliseerimine ei toimiks, on kontroll. Praegu alkoholi osas vaadates, kuidas poeketid saavad paarsada eurot trahvi, kui rikuvad seadust, siis kuidas see kanepi puhul hakkaks olema? Paarsada eurot on naeruväärne. USA näitel võin öelda, et seal kaotad alkomüügilitsentsi, kui eksid seaduse vastu. Kanepiga samamoodi. Müüja ei vaata näo järgi, vaid dokumendi. Kui siin mõtleb müüja, et pohh-yolo, temaga ei juhtu midagi, saab vaid trahvi, siis USA-s kaotab töö + veel kohtulik karistus otsa. Ehk siis enne pläru kättesaamist tuli poes kohustuslikus korras näidata dokumenti, niiöelda EULA kassa juures läbi lugeda ja nõustuda + veel kinnitada, et sa tead, mida teed. Ei usu, et nii range mudel meil Eestis lähiajal toimima hakkab. Kõik tahavad ju anonüümsed olla ja kanepilohvidele bürokraatia ei meeldi. Represseerib. Samas on kõiksugu trahvid köki-möki ärikatele ja väike Juku saaks oma alko ning narko vägagi kergelt kätte.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.09.2019 14:33:08 vasta tsitaadiga

Kui suitsedada ei saa, siis saab võid teha ja sellest igasuguseid toitusid teha icon_smile.gif
Aga lisaks tahmale on see rõve tõrv ka...

Kuigi olen pigem kanepi pooldaja alkoholi asendajana, siis sellist täielikku legaliseerimist ei poolda, meil on see piisavalt legaalne hetkel. Kogu seda legaliseerimist tunduvat vedavat mingid stonerid, kes kasutavad neid raviomadusi ära. Tegelikult on neil jumala savi nendest raviomadustest ja tahaksid lihtsalt vabamalt kimuda ja võimalust 24/7 peale võtta. Nagu see sativa shop baltas, korralik komöödia, mingi kari jorre passib (võinoh alguses vähemalt olid kui sealt mõned korrad mööda läksin) ja kimub seda cbd jointidest. No wtf, see pole ju cbd mõte ja pähe see niikuinii ei hakka icon_lol.gif

_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 03.09.2019 14:44:55 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:

Alkoholist on see kahtlemata leebem ja tervisele vähem kahjulik.


Väga julge väide.
Joomise kohta on meil oluliselt rohkem sajandite taha ulatuvat statistilist informatsiooni. Valim on Samuti märgatavalt suurem. Kanepi kohta oleks vaja ka p6lvkondade taha ulatuvat statistikat representatiivse valimiga.
Minu p6gus kokkupuude farmakoloogia ja neurofüsioloogiaga teeb mind legaliseerimise ja ohutuse kohapealt väga skeptiliseks.

See et suitsetamine otseselt tapab, oli teada juba hiljemalt eelmise sajandi esimesel poolel. Tubakatööstuse lobby on lihtsalt niiv6rd tugev, et alles nüüd räägitakse sellest avalikult.

Adekvaatse informatsiooni saamine kanepi ohutuse kohta võtab veel (kaua) aega

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 14:46:49 vasta tsitaadiga

Nii on.
Ahjaa, rääkides sellest, et kuritegevus langeb, kui kanep legaliseerida. Loomulikult langeb. Autovarguste arv kah langeb, kui autovargused legaliseerida icon_lol.gif
Räägiti veel, et Lõuna-Ameerika narkokartellidele paneb kanepi legaliseerimine põntsu. Panigi. Nüüd suurendati kartellide poolt inimrööve ja väljapressimist ning pestakse legaalsete kanepipoodide kaudu raha, et turuosa kaotust kompenseerida icon_lol.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.09.2019 14:56:12 vasta tsitaadiga

Siin keegi mainis, et kui legaliseerida, siis hind hoopis läheks kallimaks kuna rohkem on tegelasi, kes ahelas vahelt tahavad. Uruguay legaliseeris mõned aastad tagasi kanepi ja lubas 1$ hinda, huvitav kuidas neil läheb?
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010




sõnum 03.09.2019 15:12:27 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Siin keegi mainis, et kui legaliseerida, siis hind hoopis läheks kallimaks kuna rohkem on tegelasi, kes ahelas vahelt tahavad. Uruguay legaliseeris mõned aastad tagasi kanepi ja lubas 1$ hinda, huvitav kuidas neil läheb?


Kallimaks saab see aint siis minna, kui valitsus lisaks käibekale mõtleb veel mingi aktsiisi sinna juurde, mida iga aasta saab üles kruvida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 15:31:27 vasta tsitaadiga

Eestlane on nagunii ju totaalne rott ja üritab ikka hõlma alt osta, et odavamalt saaks icon_biggrin.gif
Läti ei plaani legaliseerida? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 03.09.2019 15:36:40 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Üldiselt nende sünteetiliste asjadega ongi 50:60. Diiler veel lisab omalt poolt pesupulbrit ja saadki mingi õuduse.
Kahjuks olen mõni aasta tagasi näinud liigagi lähedalt ja kokku puutunud igapäevaselt noortega, kelle mõttemaailm on sama nagu sellel lopese vennikesel siin. Ainus erinevus on see, et 30-ndatesse jõudes võiks väheke rohkem mõistust olla võrreldes tiinekate ja abiturientidega, kes ennast noorusehulluses lolliks suitsetavad või muul pole ennast sodiks tõmmanud mingi ainega.


See just ongi see probleem, et diiler või enne diilerit mingi vahendaja on millegagi seganud ja sealt tulebki see risk mustal turul. Ma tarbin healjuhul korra kuus ühe grammi.
Sama nagu ma tarbin healjuhul korra paari kuu jooksul ühe nelipakki õlut.


degrass kirjutas:
sukelduja kirjutas:

Alkoholist on see kahtlemata leebem ja tervisele vähem kahjulik.


Väga julge väide.
Joomise kohta on meil oluliselt rohkem sajandite taha ulatuvat statistilist informatsiooni. Valim on Samuti märgatavalt suurem. Kanepi kohta oleks vaja ka p6lvkondade taha ulatuvat statistikat representatiivse valimiga.
Minu p6gus kokkupuude farmakoloogia ja neurofüsioloogiaga teeb mind legaliseerimise ja ohutuse kohapealt väga skeptiliseks.

See et suitsetamine otseselt tapab, oli teada juba hiljemalt eelmise sajandi esimesel poolel. Tubakatööstuse lobby on lihtsalt niiv6rd tugev, et alles nüüd räägitakse sellest avalikult.

Adekvaatse informatsiooni saamine kanepi ohutuse kohta võtab veel (kaua) aega


Eestist saaks adekvaatseid uuringuid, siis kui see leagaalne oleks. Hetkel ei julge pea keegi midagi selle kohta uurida, kui neile oma töökoht ja lugupidamine armas on.

Üks variantidest artikel miks kanep keelustati.
link
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 03.09.2019 15:44:13 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 03.09.2019 15:58:36 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Nii on.
Ahjaa, rääkides sellest, et kuritegevus langeb, kui kanep legaliseerida. Loomulikult langeb. Autovarguste arv kah langeb, kui autovargused legaliseerida icon_lol.gif
Räägiti veel, et Lõuna-Ameerika narkokartellidele paneb kanepi legaliseerimine põntsu. Panigi. Nüüd suurendati kartellide poolt inimrööve ja väljapressimist ning pestakse legaalsete kanepipoodide kaudu raha, et turuosa kaotust kompenseerida icon_lol.gif

Äkki on sul mingi adekvaatne allikas selle kohta? Kuritegevuse eesmärk ei ole kuritegevus, kuritegevuse eesmärk on ikka enamasti raha teenimine. Nagu iga turgu juhib seda nõudlus. Kui nõudlus ei kao, siis ei kao ka varustus mitte kuhugi. Mitte kunagi. See on kaotatud võitlus. Meil oli kunagi väga aktuaalne autode kojameeste vargus. Kui kadus nõudlus, siis kadus ka kuritegevus kui selline. Kui illegaalsete narkootikumide järele enam nõudlust pole, siis kaob ka sellega seotud kuritegevus. Selles mõttes olen ma ka kangete narkootikumide legaalse jagamise poolt sõltlastele. Heroiini ja kokaiini omahind on naeruväärne. Kalliks teeb selle käitlemine. Ühiskonna jaoks on probleemiks eelkõige sellega kaasnev kuritegevus. Moraalselt võib selline jagamine vale tunduda, kuid puhtpragmaatiliselt on see optimaalne. Šveitsis on seda aastakümneid tehtud ja väga heade tulemustega. https://transformdrugs.org/heroin-assisted-treatment-in-switzerland-successfully-regulating-the-supply-and-use-of-a-high-risk-injectable-drug/
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2019 16:21:08 vasta tsitaadiga

Pole päris see artikkel, aga mingi ajakirja oma oli veel: https://eu.usatoday.com/story/news/world/2018/02/20/mexican-cartels-switch-gears-after-u-s-states-relax-u-s-states-legalize-marijuana-mexicos-cartels-sw/343389002/
Jäi lihtsalt silma kõigi nende ülistavate "kanep vähendab kuritegevust" artiklite vahel.

tsitaat:
Few attribute Mexico's rising violence just to legalized marijuana north of the border or the increasing opioid crisis, but those changes in the U.S. are causing problems here.
In Chihuahua, state prosecutor César Peniche said criminal groups on Mexico’s Pacific Coast used to traffic marijuana to California. Now those groups are “looking for other routes to continue their trafficking” by using border crossings farther inland, he said.

“Criminal groups … enter the state of Chihuahua, and this causes confrontations,” Peniche explained. “It’s creating conflicts between criminal organizations to win control of the routes because some markets have closed, but others have stayed open. This sparks violence.”
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 03.09.2019 16:33:57 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Pole päris see artikkel, aga mingi ajakirja oma oli veel: https://eu.usatoday.com/story/news/world/2018/02/20/mexican-cartels-switch-gears-after-u-s-states-relax-u-s-states-legalize-marijuana-mexicos-cartels-sw/343389002/
Jäi lihtsalt silma kõigi nende ülistavate "kanep vähendab kuritegevust" artiklite vahel.

tsitaat:
Few attribute Mexico's rising violence just to legalized marijuana north of the border or the increasing opioid crisis, but those changes in the U.S. are causing problems here.
In Chihuahua, state prosecutor César Peniche said criminal groups on Mexico’s Pacific Coast used to traffic marijuana to California. Now those groups are “looking for other routes to continue their trafficking” by using border crossings farther inland, he said.

“Criminal groups … enter the state of Chihuahua, and this causes confrontations,” Peniche explained. “It’s creating conflicts between criminal organizations to win control of the routes because some markets have closed, but others have stayed open. This sparks violence.”

See küll sobiv näide ei ole, sest see ei ole ju üldse USA probleem, kus legaliseerimine toimus. Mehhiko kuritegevus on puhtalt Mehhiko (oma)valitsuse enda tegemata töö. Niikaua kuni illegaalne raha voolas jõena, pigistati silm kinni. See on enam vähem sama asi, et meie ei tohiks alkoholiaktsiisi langetada, muidu jäävad lätlased nälga ja lähevad vargile.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Mõnuainete jms arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.