Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Mõnuainete jms arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kanep võiks olla
illegaalne (täielikult keelatud)
27%
 27%  [ 49 ]
dekriminaliseeritud (lubatud omada, müük keelatud)
25%
 25%  [ 45 ]
legaalne (lubatud müüa ja omada)
46%
 46%  [ 83 ]
hääli kokku : 177

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 17:46:26 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
ei ole praktiliselt negatiivseid mõjusid.

icon_eek.gif

Päriselt või? Et narkoloogide ja psühhiaatrite väljamõeldud vandenõu takistamaks kanepikaubandust!?

Narko.ee kirjutas:
Kanepitoodete pikaajaline toime

Pikaajalisel tarvitamisel tekib osadel tarvitajatel pidev väsimus, kaob huvi ümbritseva suhtes, tekivad keskendumisraskused, mäluhäired ja nõrgeneb tähelepanu.

Kanepisuits (nii marihuaana- kui hašiši suits) sisaldab oluliselt rohkem vähkitekitavaid aineid kui tubakasuits (ligi neli korda rohkem tõrva kui tubakasigaretis!), see võib põhjustada hingamisteede vähki, südame- ja veresoonkonnahaigusi. Reeglina tõmmatakse kanepisuits võimalikult sügavale kopsudesse ning hoitakse võimalikult kaua hinge kinni (sellest viimasest pole küll tegelikult mõju suurendamiseks mingit abi), uksed-aknad hoitakse hoolega kinni ning sigaret suitsetatakse ära viimse piirini (erinevalt tubakasigaretist, mida üldjuhul filtrini või näppude kõrvetamiseni ei tõmmata). Vähi ja mitmesuguste hingamisteede haiguste soodustamiseks on sellest kõigest rohkem kui küll.

Pidev tarvitamine kipub tekitama ka unehäireid ning psüühilist sõltuvust. Tarvitamine võib põhjustada ka korduvaid pettekujutlusi (flashback). Lisaks tekivad limaskesta põletikud, krooniline bronhiit, oluliselt kahjustatakse hingamisteid.

Umbes 10% kõigist nendest inimestest, kes kas või korra elus on kanepitooteid proovinud, jõuavad mingil eluetapil sõltuvuse faasi. Sõltuvus areneb välja pikemaajalise tarvitamise jooksul, lisaks tekib mõnedel tarvitajatel tolerantsus: et uuesti kogeda samaväärset mõju, läheb tarvis üha suuremaid koguseid. Kui sõltlane enam oma harjumuspärast annust ei saa, tekivad võõrutusnähud. Enamasti tähendab see unetust, ärevustunnet ja kergesti ärrituvust, lisaks vaevavad higistamishood, kerge iiveldus ja värinad. Võõrutusnähud olenevad tarvitatava aine kogusest, tarvitamise kestusest ja isiksuseomadustest ning neid esineb tihti siis, kui rohke ja pikaajaline tarvitamine järsku lõpetatakse.
Kanepitoodete tarvitamine võib anda tõuke mitmete vaimsete häirete ilmnemisele või halvendada seisundit märkimisväärselt, näiteks võib tarvitamise tagajärjel tekkida:

Deliirium. Inimesel on raskusi ajas ja ruumis orienteerumisega, ta ei pruugi ära tunda tuttavaid ega aru saada, mis tema ümber toimub. See kestab mõnest tunnist kuni mõne päevani. Deliiriumi tekkimine on tõenäolisem, kui inimene on lisaks suurele tarvitatud THC-kogusele veel näiteks magamata või pohmeluses.

Kanepipsühhoos. Psühhoos erineb deliiriumist peamiselt selle poolest, et analüütilise mõtlemise võime justkui toimib, kuid reaalsustaju ehk side tegelikkusega on muutunud või hoopis kadunud. Analüütilisest mõtlemisest pole kasu, istudes katuseäärel eesmärgiga sealt alla hüpata, teadmata oma nime ja tekkinud olukorra põhjusi, kuid andes endale suhteliselt hästi aru sellest, kus sa oled ja mida teha kavatsed. Psühhoos püsib kauem kui deliirium, ühest kuni kuue nädalani, kuid kaob vaid siis, kui rohkem kanepitooteid ei tarvitata. Uuringud näitavad, et umbes 10% nendest, kes on elus rohkem kui ühe korra marihuaanat või hašišit suitsetanud, on kogenud kas psühhoosi või deliiriumi. Riski ulatus on otseses seoses THC-sisalduse ja tarvitamise sagedusega.

Skisofreenia. Kas kanepitoodete tarvitamine võib põhjustada skisofreeniat ka nendel inimestel, kellel see muidu (niipea) ei avalduks? Vastus kaldub olema „jah”. Lisaks on tõendeid, et skisofreenia avaldub kanepisuitsetajatel keskmisest mitu aastat varem. Mida nooremalt kanepisuitsetamisega alustada, seda suuremad on riskid.

Paanikahood. Kanepitoodete tarvitamine võib põhjustada ka erineva tugevusega paanikahoogusid. Sagedamini juhtub seda juhuslike tarvitajatega või nendega, kes saavad kogemata harjumuspärasest suurema koguse THC-d. Inimene tunneb, et igasugune kontroll kaob, hapnikku ei jätku, ta sureb kohe või läheb hulluks. Sageli tekib ebareaalsuse tunne. Mõnikord saavad paanikahoost alguse ärevushäired, mis vajavad juba psühhiaatrite sekkumist.

Tahtetuse sündroom (amotivational syndrome). Pikka aega kanepitooteid tarvitanud inimene võib muutuda ükskõikseks, apaatseks ega suuda millelegi pikemalt keskenduda. Ta võib küll teha tulevikuplaane, kuid ei suuda neid ellu viia. Samuti on tal raske kohaneda uute olukordadega või keerukamates situatsioonides hakkama saada. Tekivad probleemid lühimäluga: inimene ei suuda meenutada, mida hetk tagasi öeldi või mis äsja juhtus. Halveneb eneseväljendusoskus ja analüüsivõime. Tähelepanuvõime on puudulik, samuti on kehvem reaktsioonikiirus ja ajataju.

Allikas: http://www.narko.ee/kanep/
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 12.01.2015 17:52:30 vasta tsitaadiga

ei ole jah negatiivseid mõjusi.
thumbs_up.gif
oli klassivend kes suitsetas igapäev. ise ka tunnistas et muidu ei saa ja näha oli ka kuidas mõjus... kui ei saanud siis kukkus värisema jne.
icon_lol.gif
pärast hakkas süstima...
thumbs_up.gif
life is good. beer_yum.gif
täpselt samamoodi võib öelda, et alkoholil pole ka negatiivseid mõjusid. me istume baaris ja võtame neli õlut näkku, hea olla ju, midagi negatiivset küll ei ole. või istume kellegi juures lahendame kahepeale 0,7 valge viina ära, midagi halba küll selle juures pole, isegi positiivne ju.
aga miskipärast ei tohi alaealised alkot tarbida.
icon_mad.gif

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 17:53:27 vasta tsitaadiga

Sellele teemale oleks sobilikum Vaba Mikrofon+ icon_idea.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
naaskel
jooda

liitunud: 26.11.2001




sõnum 12.01.2015 18:03:43 vasta tsitaadiga

minu poolt igasugune tolerants narkole puudub. keelatud ja kõik! vähimagi koguse omamise või müümise korral trahvid selga ning sundravile.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 18:36:16 vasta tsitaadiga

naaskel kirjutas:
minu poolt igasugune tolerants narkole puudub. keelatud ja kõik! vähimagi koguse omamise või müümise korral trahvid selga ning sundravile.


A miks sa alkoholi osas samasugust poliitikat ei poolda? Kus erinevus on?
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.01.2015 18:40:33 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:
ei ole jah negatiivseid mõjusi.
thumbs_up.gif
oli klassivend kes suitsetas igapäev. ise ka tunnistas et muidu ei saa ja näha oli ka kuidas mõjus... kui ei saanud siis kukkus värisema jne.
icon_lol.gif
pärast hakkas süstima...
thumbs_up.gif
life is good. beer_yum.gif
täpselt samamoodi võib öelda, et alkoholil pole ka negatiivseid mõjusid. me istume baaris ja võtame neli õlut näkku, hea olla ju, midagi negatiivset küll ei ole. või istume kellegi juures lahendame kahepeale 0,7 valge viina ära, midagi halba küll selle juures pole, isegi positiivne ju.
aga miskipärast ei tohi alaealised alkot tarbida.
icon_mad.gif


mul otseselt tugev seisukoht ühes või teises osas puudub, saan aru mõlema poole argumentidest.

Aga iir sinu jutu kommentaariks võib küll nii palju öelda, et sa vist ei saa aru mis vahe tarbimisel ja LIIGtarbimisel. See ei ole päris sama asi. Ükski asi liiga suures koguses pole hea. Sinu demagoogilist retoorikat kasutades peaks ju samahästi toidu ka ära keelama, vaata kui palju tervisehädasid see ju põhjustab. icon_rolleyes.gif

Kui sulle nädala aega süüa ei anna, kukud ka värisema ja on näha kuidas mõjus. icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 12.01.2015 18:55:56 vasta tsitaadiga

Jah. Kokaiin on ka ohutu ju. Mardisalu vist täie tervise juures? Oli tema see kes avalikult tunnistas? Pagan, vanasti arvati, et tegu on ravimiga, miks enam ei arvata?
Ja kus jookseb piir liigtarbimisel? Minu näide oli tavalisest pühapäevasutsetajast. Pidevalt viibis ravil, kasu null... nagu alkohoolik. Täpselt sama. Aga miskipärast ikka öeldakse, et kanep on ohutu ja alkohol pähh...
Kuidas saab seda toidu või veega võrrelda? Mu näide polnud erand. See on sõltuvust tekitav. Nagu suitsetamine, aga peale LM tõmbamist oled sa veel sirge poiss. Kõik kes ütlevad, et ei ole sellest sõltuvuses, samas aga tahavad jälle saada, nojah...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 19:15:22 vasta tsitaadiga

iir, kokaiin on siiani ravimina kasutusel. Mitte küll selle nimetuse all, aga keemiline valem on sama.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 12.01.2015 19:17:03 vasta tsitaadiga

Ma räägin sellest, et lähed apteeki ja küsid. Kus ja mis on teadmatus siin? Teadmatus on kasutajatel, kes arvavad, et asi on ohutu...
Aga muuda siis pealkiri ka vastavaks, mõnuainete tarbimine või sanrnane, mitte arutelu...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 19:29:20 vasta tsitaadiga

iir, On ka praegu retseptiga saadav.


Eelnevalt toodud anektootlik naide ei ole arvestatav argument. Selliseid jutte voib kuskil saunalaval vesta.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
naaskel
jooda

liitunud: 26.11.2001




sõnum 12.01.2015 19:30:37 vasta tsitaadiga

Ardo, namstoop jutule täiendavalt, et küsimus ei ole mitte ainult liigtarbimises vaid plusside-miinuste kaalumises. antud juhul on plussid 0 vs miinused paljud.
jah, olen nõus, et ka alkohol on paha. aga alkoholi puhul nt salaalkohol jm saast on ka keelatud. kui nüüd siia kõrvale kanep võtta, siis selle võimalikud (mitte 100% isegi) positiivsed kaasnevused on meditsiiniliselt samuti rakendatavad. kui rääkida lihtsalt mõnust, siis mõnu võid saada ka lihtsalt jalutamisest, töö tegemisest, seksist, tantsimisest, sõpradega koos olemisest, isegi netis istumisest (mitte, et seda õigeks peaksin) jpt asjadest/tegevustest.
ja nagu öeldi, et see alkoholiga jm võrdlemine on labane demagoogia. samuti peaks siis väga piltlikult võttes võrdlema eluga üldse, mis 100% juhtudest surmaga lõpeb icon_biggrin.gif kui rääkida samasugusest poliitikast, siis suitsetamine vajaks küll kaalumist. ma olen küll ise suitsetaja aga ei pea tegelikult seda kah heaks sõltuvuseks.
SKG, ma arvan, et ajad oopiumiga segamini praegu icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 20:02:50 vasta tsitaadiga

naaskel, esimene Google vaste: http://www.rxlist.com/cocaine-drug.htm Pole küll ilmselt laialt kasutatav.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 12.01.2015 20:35:53 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:

täpselt samamoodi võib öelda, et alkoholil pole ka negatiivseid mõjusid. me istume baaris ja võtame neli õlut näkku, hea olla ju, midagi negatiivset küll ei ole. või istume kellegi juures lahendame kahepeale 0,7 valge viina ära, midagi halba küll selle juures pole, isegi positiivne ju.
aga miskipärast ei tohi alaealised alkot tarbida.
:x
Alkohol on siinkandis ajalooliselt lihtsalt olnud üks osa kultuurist, meeldib see meile või mitte. On siiani. Samamoodi on maailmas piirkondi kus popsu tegemine on osa (meeldivast) igapäevarutiinist, mõnes kohas on mõni klaas veini toidu kõrvale normaalne jne. See, et oled Eestisse sündinud toob omad tavad kaasa. On ju maailmas kohti kus mingi muu narko on lubatud ja alkoholi tarbimise eest on vist isegi surmanuhtlus määratud.

Omaette teema on see kas lubada, tolereerida, keelata või midagi neljandat teha. Mulle sobib see kui inimene teeb mida iganes, peaasi, et ise on rahul ja ei sega enda tegemistega teisi. Mis on teoorias ilus, praktikas ilgelt keeruline rakendada. Minu jaoks on alkohol üks hullemaid "gateway drug"-e, hea meelega näeksin karmimaid piiranguid. Milliseid? Ei taha sellest avalikus kohas arutada, ei vii kuhugi (korduvalt läbitud teema). Samamoodi on mu jaoks igasugused süstitavad mõnurid ilmselgelt kuripahad kui piisab vähesest, et konksu otsa jääda.

Noh ja siis on see hall ala. Tubakas, kanep, kohvi, ühtede ja teiste negatiivsete kõrvalmõjudega ja sõltuvust tekitamisega. Jumal tänatud, et ei pea tegelema teemaga, et mis on legaalne ja mis mitte.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 20:45:53 vasta tsitaadiga

Mulle ei ole samuti alkohol vajalik, saaksin vabalt taiskarsklasena elu lopuni elatud. Vahest hea relaxida, siidripudelitega kamina ees kolksu teha ja ryybata. Monikord harva ka kangem kraam. Samas ei kujutaks ette, et peaksin hakkama teiste joomist piirama, kuna mulle endale pole see vajalik voi ei meeldi. Ma ei saa aru sellistest inimestest, kes soovivad teiste vabadusi piirata, kuid enda ninast kaugemale ei nae. Kui sa mind segama ei tule, siis joo end kasvoi surnuks.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
naaskel
jooda

liitunud: 26.11.2001




sõnum 12.01.2015 20:49:50 vasta tsitaadiga

jah, selline ükskõiksus on lihtne. süsti ennast surnuks, kui tahad aga ainult kuni minu koju ei jõua. aga kui ükskord sinu laps selle süstla otsas istub?
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 21:14:58 vasta tsitaadiga

Mitu mu sopra on hakanud kanepit tarvitama ja muutunud hoopis teistsugusteks inimesteks. Konkreetsetel juhtudel, uhe jaoks oli tegemist just-nimelt "ulemineku"-ainega - nuud on kangema kraami peale ule lainud (tool voi koolis kaimisest pole enam juttugi). Teine katkestas opingud, spordiga tegelemise (oli enne kova sportlane), uldse koikvoimalikud huvitegevused. Samuti kaotas oma huumorimeele, kuid on see-eest siiramaks ja rahulikumaks muutunud. Kolmas sober kaib isegi ulikoolis edasi, kuid kunagi aarmiselt elavast, aktiivsest ja vaimukast inimesest on sisuliselt lokomotiivne kivi saanud. Samas on temagi aarmiselt zen olekuga. Suhtlemine on uhest kuljest temaga lihtne, samas kohati natuke frustreeriv, kuna ta paistab usna ebahuvitatud olevat koigest, mis meie paikese all aset leiab ning ei taju enam absolutuselt allegooriat ega huperboolset konet.
Mu enda seisukoht on, et valdavalt tuleks tervele inimuhiskonnale kasuks kanepi tarvitamist soosivam suhtumine, kuid monede inimeste puhul oleks kanepist soltuvusse jaamine vaga suur traagika.

Vabandan tapitahtede puudumise parast.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2015 22:44:25 vasta tsitaadiga

Mulle ei meeldi praegu kõige rohkem see, et jääb mulje nagu kanepi tarvitamisel ei ole mingeid ohte. Arstid ja spetsialistid muidugi hoiatavad kuid küllaltki palju on jutte et alkohol on veel hullem. Kuna ma ise olen 50 ligi siis minu nooruses kanepit minu tutvusringkonnas ei liikunud. Aga alkohol meeldis väga ja oleks siis kanepit ka olnud, oleksin kindlasti proovinud. Ja ega siis alkoholist loobumine kergelt läinud. Kas inimesed arvavad tõesti, et kanepist loobumine on kergem? Nagu iga aine mis pakub mõnu võib ta ka hukkutada. Ning seetõttu võiks mõelda ja ettevaatlik olla. Mihkel7
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 13.01.2015 02:10:39 vasta tsitaadiga

Maailmas on väga nõrga enesedistsipliiniga inimesi.
Suurim sõltuvus/liigtarbimine tarbijate arvu poolest on kindlasti toidust. Kuipalju on neid, kes:
"OMG ma olen haige, ma vajan abi...
- ja mis selle haiguse sümptomid on -
"Kõik asjad on hästi maitsvad!"

Lisaks kohvist; shoppamisest; kasiinodest kasvõi ninaspreist.

Leida näide, kus keegi on tarvitanud X asja ning aastaid hiljem kehvas situatsioonis olnud, ei ole pädev argument. Me jätame miljon muud põhjust arvestamata.
Selle ühe näite kõrvale leiab hulga teisi kus lähtepositsioon on sama olnud aga lõpptulemus hoopis teine. Mida me sellest siis järeldada saame?

Olen kanepit proovinud ja infoks neile, kes ei ole, siis selle mõju võiks võrrelda mingi tugevatoimelise raviteega. Teeb mõnusaks rahulikuks, mõtlemine on kuidagi fokusseeritud vaid ühele ajsale korraga ning tekib huvitavaid seoseid ja arutelusid. Umbes nagu oleks peale pikka päeva suusatamist kuskile kamina ette maha istunud. Kiiret ei ole kuskile, keha on väsinud ning saad hakata mõtisklema mingite eksistentsi küsimuste üle.
Võib muidugi ka lihtsalt sõpradega mingit nalja visata. Umbes nagu peale pikki väsitavaid tööpäevi sama seltskonnaga on mõttelaad selline, et täiesti labased ja jaburad asjad on ühtäkki väga naljakad.

Ehk sisuliselt ei tekita mingeid selliseid efekte mida ilma droogideta ei oleks võimalik kogeda. Ei ole mingeid hallukaid, rohelisi mehikesi ega kuradeid kelle nägemisest kogenenud alkohoolikud ehk lugusid võivad rääkida.
Ei ole mingit pohmelust, ilmselt magad hästi sügavalt ja ärkad täiesti väljapuhanuna.


viimati muutis -Koppel- 13.01.2015 02:17:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 13.01.2015 02:15:09 vasta tsitaadiga

-Koppel-,

su jutt on väga tore ja aus, aga on inimesi, kellel tekivad paanikahood jms asjad taime tõmbamisest. On see siis taime enda kvaliteediga seotud või inimesega.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 03:39:20 vasta tsitaadiga

naaskel kirjutas:
jah, selline ükskõiksus on lihtne. süsti ennast surnuks, kui tahad aga ainult kuni minu koju ei jõua. aga kui ükskord sinu laps selle süstla otsas istub?

Ükskõiksus? Kui hakata maailmaparandajaks, jääb enda elu nautimata ja elamata, kõigi pärast ei saa lihtsalt muretseda.
Kui minu laps, siis saan ainult ennast süüdistada kasvatuses. Mu onu on väga tugeva alkoholiprobleemiga ja tema jaoks on ilma ampullita elamine võimatu. Ei ole mu vanavanemad ega ka mina selle tõttu karsklased või alkoholivastased.
Kui kellelgi on sõltuvusse jäämise probleem, siis ei ole see ainult ühe asjaga. Probleem on nendes, mitte alkoholis, kanepis vms. Kui tahe on, siis kellelgi need selle tõttu kätte saamata ei jää, et nad legaalsed pole. Kas peaks siis ühe lauaga kõigile virutama ja keelustama? Pigem on oht reguleerimata letialuse kaubaga, mille kvaliteedi üle puudub kontroll. Oleks legaalne, siis oleks asi reguleeritud, letialust kaupa poleks enam mõtet toota, kuritegevuslikud ringkonnad jääks rahast ilma, hinnad oleks madalamad, riik saaks maksud, narkovastasevõitluse kulud väheneks jms.
Selliste anektootlike näidete põhjal, nagu siin eelnevalt toodud, üritatakse inimeste emotsionaalsusel mängida.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 13.01.2015 12:14:10 vasta tsitaadiga

Nonoh... ja tuligi teema 2ra. Ja v2ga huvitav arutelu ka peaks mainima - nii heast kui ka t2iesti ignorantsest halvast kyljest - n2iteks see narko.ee "kanepisuits on hullem kui tubaka"... loogika tule koju, sama h2sti v6id puulehti suitsetada kuivatatult - saad t2pselt samu aineid. Suvel teed l6ket hingad sama kraami sisse mida kanepist saad. Sellised saidid yritavadki fokuseerida negatiivsele, tihtipeale valeinformatsioonile. Tahad 6igeid lugusid kuulda, erowid.org. Lisaks, nagu siit juba l2bi jooksnud on - kuidas teil, kanepivihkajatel, alkoga asjad on? Ma sygavalt loodan, et te v6itlete alkoholi illegaliseerimise poolt! Kui palju inimesi iga-aastaselt viinakuradile oma elu ulatab, ah? Ahjaa, kui palju inimesi kogu inimkonna ajaloos (teadaolevalt) kanepi yledoosi surnud on? Hmm... kurask... n2e, polegi yhte, 2kki soovib keegi yritada?


Ega vist pole kuigi suur saladus et mul on enda tutvusringkonnas p2ris palju potheade - osad kes aastaid mingil kujul kasutanud on - t6mmanud, ediblese teinud, jms. N2e t2itsa normaalsed inimesed on targad, osavad, ei ole mingid eluheidikud kelle jaoks tavaline elu igavaks l2inud on. Samas on ka neid, kelle jaoks on see alkholiasendaja - selle asemel, et 6llepurgiga ringi kaanida, tehakse v2ike mahv s6prade ringis, m6istus j22b alles, visatakse nalja, l6dvestab, ei ole v2givalda, vihkamist ega muud. On ka oeldud, et l2bir22kimisi peaks pidama kaks korda - yks kord kainelt, teine kord rohelisena - ja kui need kaks arvamust ei klapi, tuleb uuesti teha.

Ilmselt tuleb ka selle inimese pihta nüüd vihkamist - aga mul on yks lugu teada mis _ehk_ paneb m6tlema. Eelmine aasta esimene pool oli tuttaval t2ielik eluisu kadumine ning ta oli poolel teel l2bi yhe tabletihunniku mille l6petamisel seda juttu siia panna poleks v6imalik. Igatahes, pool sai tal v6etud, n2rvirahustuseks yks mahv rohelist kui midagi hakkas takistama ylej22nu v6tmist ning selle asemel, et hauda minna, hakkas ta soovima mingit kogemust, mis eluisu tagasi tooks. Paar n2dalat hiljem suutis ta hankida LSD'd, ning koges selliseid asju nagu ego surm ja NDE - near-death experience, kogu maailma lahustumine, t2ielik solipsism ja solitaarsus. Sellest kogenuna ning valguslambi leidnuna, et eluteed uuesti avastada, lisas ta n2dal hiljem ka mdma'd. Taas koges ta egolahustumist ning NDE'd, kuid hoopis teisel kujul, otsekui taassyndides. See muutis ta elu ning ta kirjeldab seda kui yhte imelisemat ja parimat kogemust mille yle annab terve elu m6tiskleda.

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 13:11:49 vasta tsitaadiga

Jah, teisel lööb katuse minema ja on elu aeg pehmete seinte vahel.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 13.01.2015 13:12:09 vasta tsitaadiga

neros paljud NDEd jäävad olemata, sest NDE on tegelikult lihtsalt Death.
Ma ei vaidle vastu, et uuesti sünni lugusid jms tuleb sellest, lihtsalt paljud narkosurmad jäävad märkimata.

Minu laiemas tutvusringkonnas on ka mõned, kes rohelist suitsetanud v suitsetavad. Täiesti normalsed inimselt väljast pool vaadates ja mitte lähemalt tundes.
On ka nende hulgas kaks inimest, kes rohelise pealt läksid kangemate kraamide peale (lootes veel paremaid lõõgastumisi ja rahutundeid) ning mõlemad kukkusid omadega persse täiesti.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 13:29:38 vasta tsitaadiga

Kuna läks jutt teiste inimeste peale siis mul on ka tuttav kes tegeleb pideva mõtlemisega. Naine ja lapsed elavad eraldi,ta ema maksab kommunaalteenused ja viib pojale süüa. Kuid tema joob ja mõtleb. Ma olen püüdnud aru saada mis mõtted need on aga ega selget vastust ei tule. Ma ei tahaks endale sellist isa või siis poega. Ja püüda mingite ainetega leida suurt tõde,see on täielik jura. Mihkel7
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 13:59:05 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
Kuna läks jutt teiste inimeste peale siis mul on ka tuttav kes tegeleb pideva mõtlemisega. Naine ja lapsed elavad eraldi,ta ema maksab kommunaalteenused ja viib pojale süüa. Kuid tema joob ja mõtleb. Ma olen püüdnud aru saada mis mõtted need on aga ega selget vastust ei tule. Ma ei tahaks endale sellist isa või siis poega. Ja püüda mingite ainetega leida suurt tõde,see on täielik jura. Mihkel7

Palun pohjenda pikemalt miks see jura on kui on teada, et see on paljusid inimesi aidanud. Mis on sinu teadmised selles vallas? Hetkel tundub aarmiselt ignorantne enesevaljendus. Ayahuasca-st oled midagi kuulnud? See on mitmeid inimesi paremaks muutnud - muutnud iseloomu permanentselt. Psilocybin mushrooms?

Alles moned aastat tagasi oli see tadi CNN ekraanil ja umbes samasuguse suhtumisega.
http://reset.me/story/howpsychedelicssavedmylife/

Spoiler Spoiler Spoiler


edit:
Kes kardavad oma tervist monuainetega rikkuda, minge tehke yks floating sessioon, Tallinas taiesti voimalik, saab sarnase elamuse. Voibolla mitte esimesel korral.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Mõnuainete jms arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.