Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 188, 189, 190
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 23.04.2024 19:18:36 vasta tsitaadiga

Tehke eraldi teema "pirnivaatlus" vms, see on siin targa kodu oma. Btw, LED'd on enivei juba täna ulmeliselt efektiivsed, see paar watti siia-sinna mõjutab peamiselt siiski valgusti hinda ja näiteks need rohelised "Ultrad" ei teeni ennast mitte kunagi tagasi. Voolutarve on täiesti sekundaarne teema, mis kvaliteediga valgust see toodab, enam mitte ja selles osas on eelkõnelejal õigus, CRI on väga oluline, kui ei soovi oma nägemist p'sse keerata. Eriti käib see odavate hiina junnide kohta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2024 01:48:25 vasta tsitaadiga

Dubai Philips ja Osrami pirne saab jah ainult sealt osta. Lausa toodetakse spetsiaalselt sinna ja ei kuhugi mujale

Aga kui vähegi kvaliteetse valgusega pirni tahad, siis lisaks CRI’le tuleb võtta dimmerdatav pirn. Tavaline mitte dimmerdav pirn esiteks flickerdab teiseks nutikodu seisukohast… jube nigel automatsioon kui lambil ongi ainult kaks olekut (on/off). Valgustugevuse reguleerumine erinevatel aegadel, erinevate tegevuste käigus on minu meelest yks kõige nähtavam ja tajutavam automatiseerimine.

Olles valgustitega ~8aastat tegelenud et ennast elatada, siis mõningased tähelepanekud.
Kodusesse tingimusse üldvalguseks 4000k valgus on täpselt see mis kohe paistab välja inimese närvilisusest… pigem soojem kui kylmem valgus. Mul kasutuses olevad osramid on 2600k aga see eelpool mainitud ikea pirn kannatab päris kollasest kuni umbes 5000k’ni keerata ja koristamiseks on kylm valgus parem. Une kvaliteedile mõjub samuti paremini vähem seda LEDide sinist valgust

Enamik pirnitootjaid ei kirjutaCRI’d kuhugi ja isegi need kes kirjutavad… valetavad suuresti sisuliselt kuigi mitte faktiliselt. Kirjutavad “highCRI” mis tähendab siis 80+… mida nad ka arvatavasti on aga väga suur vahe on kas värviedastus on 82% või 96%

LED pirnid võivad täiesti vabalt kesta see 50000h. Enamasti sureb see elektroonika ära mitte töötundidest vaid sisse/välja lülitamise tsyklite arvust, eriti kui see lylitus on “klõps põlema/klõps kustu”. Need kes fibaro dimmereid kasutavad või on kasutanud need teavad kuidas lamp saab pehmelt põlema ja pehmelt kustu minna ja see aitab selle elueale kõvasti kaasa.

Ja nüüd kui panna kokku pirn mis on 4000+k, mitte dimmerdatav, küsitava CRI’ga ja flikerdav, siis see on kokku kõike muud kui nutikas. See on pigem paras tervise tapmine (eelkõige silmade).

Kahjuks enamik inimesi ei tea mida vaadata kui poodi ostma minna ja isegi kui teab, siis kodustes tingimustes ilma ysna suurt rahalist kulutust tegemata ei saa mõõta ei flikerdamist, ei CRI’d ega ka mitte oma tervist (viimase saab mõõdetud siis kui muuta pole enam midagi)

_________________
Müüa: Fibaro HomeCenter 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2024 02:31:10 vasta tsitaadiga

Pean samuti dimmeradamist üheks kõige tähtsamaks omaduseks. Flickeringi või selle puudumist saab vaadata läbi telefonikaamera manual režiimis ja see võiks olla isegi olulisem kui CRI.

Mitmed IKEA pirnid on väidetavalt CRI 90
https://www.ikea.ee/et/products/elutuba/valgustid-ja-nutikodu/lambipirnid/solhetta-led-lambipirn-gu10-345-lm-art-90498774

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2024 08:38:02 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Pean samuti dimmeradamist üheks kõige tähtsamaks omaduseks. Flickeringi või selle puudumist saab vaadata läbi telefonikaamera manual režiimis ja see võiks olla isegi olulisem kui CRI.

Mitmed IKEA pirnid on väidetavalt CRI 90
https://www.ikea.ee/et/products/elutuba/valgustid-ja-nutikodu/lambipirnid/solhetta-led-lambipirn-gu10-345-lm-art-90498774


See läbi telefoni kaamera flikerdamise vaatamine toimib kui… see flikerdamine ei ole samal sagedusel kui su kaamera kaadrisagedus. Lisaks, on hulga erinevaid dimmerdusmeetodeid, üks nendest ongi selle flickerdamisega. Ehk siis peaks kaameraga vaatama ja samal ajal ka dimmerdama.

Minupoole eespool mainitud Ikea pirn (soe/kylm valge 1000+ luumenit) on reaalsuses CRI 97 (ise mõõtsin)

Flikerdamine on jah kvaliteedimõistes tähtsam number, samas kui inimene harjub ära kehva cri’ga (ehk on harjunud nägema vähem värve) siis ei tasu imestada kui meil on peale tulnud terve põlvkond fotograafe kelle pilte vaadates tekib õigustatud küsimus “kas nad on pimedad”.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.04.2024 13:02:44 vasta tsitaadiga

Päris nii öelda ei saa, et dimmerdatavad led'id ei vilgu ja teised vilguvad, see pole nii ühene midagi, sõltub väga kasutatavast skeemist. Kui sul on ledi sees täisperioodalaldi mille väljund on korralikult silutud, siis ei ole sul seal mingit vilkumist. Lisaks sõltub dimmerdatava lahenduse puhul palju ka konkreetsest dimmerist, leading vs trailing edge on märksõnadeks. Mu ei vilgu mitte üks valgusti kodus ka läbi kaamera vaadates ja nende hulgas on nii dimmerdatavaid, kui mitte dimmerdatavaid. Et seda täpselt mõõta, oleks vaja ilmselt fotodioodi ja ostsillograafi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2024 13:28:07 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Päris nii öelda ei saa, et dimmerdatavad led'id ei vilgu ja teised vilguvad, see pole nii ühene midagi, sõltub väga kasutatavast skeemist. Kui sul on ledi sees täisperioodalaldi mille väljund on korralikult silutud, siis ei ole sul seal mingit vilkumist. Lisaks sõltub dimmerdatava lahenduse puhul palju ka konkreetsest dimmerist, leading vs trailing edge on märksõnadeks. Mu ei vilgu mitte üks valgusti kodus ka läbi kaamera vaadates ja nende hulgas on nii dimmerdatavaid, kui mitte dimmerdatavaid. Et seda täpselt mõõta, oleks vaja ilmselt fotodioodi ja ostsillograafi.


Minu algne väide ei ole pöördvõrdeline väide. Minu väide tugineb kogemusele (räägime pirnidest mitte valgustitest üldiselt) et enamik mittedimmerdatavaid pirne vilguvad ja enamik dimmerdatavaid pirne ei vilgu. (Tegelikult vilguvad enamik dimmerdatavaid pirne lihtsalt vahe on kas vilkumine on 50hz või 250hz) aga ma siinkohal märgingi, et flickerdav pirn on see mis on alla 100hz aga jah, on korralike mittedimmerdatavaid pirne mis ei vilgu ja on dimmerdatavaid mis vilguvad. Lihtsalt flickerdavat dimmerdatavat pirni on sul märgatavalt keerulisem leidakui mitteflickerdavat mittedimmerdatava.

Üldiselt dimmerit on keerulisem valida (valikut on vähem) siis tuleks valgusti valida vastavalt sellele kas ta dimmeriga kokku sobib. Mul on kahed osrami led purnid kus yhed sobivad kokku fibaro dimmeriga ja teised mitte. Olgugi, et mõlemad on trailing edge. Muidu töötavad ilusti aga peale paari tundi täisvõimsusel põledes hakkavad lihtsalt vilkuma, mitte flickerdama aga konkreetselt kusrub ära mingiks alla sekundiliseks ajaks. Ja seda ei juhtu kordagi kui ta ilma dimmerita tööle panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.04.2024 14:33:59 vasta tsitaadiga

See on huvitav, ma just ehitasin ühe kaskaadi relee pealt dimmeri (dimmer2) peale ümber (klõpsuminne häiris) ja panin ka osrami dimmerdatavad. Mitte midagi ei vilgu, ega flikerda, kuigi põlevad õhtuti ca 5h täisvõimsusel, dimmimist kasutan nüüd ühes öises scenes vaid. Eks need osrami pirnid on ka pidevas muutumises, kunagi saa kindel, kas saad enam täpselt sama toote, kui lähed parameetrite järgi ostma. Valik on keeruline igal juhul, enne suuremat ostu tasub alati ühekaupa järele proovida. Selle dimmer2 saab ledidega sujuvaks kalibreerida muidu tavalise halogeeniga, jube hästi töötab, teed initiali halogeeniga ja siis paned ledid asemele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2024 15:12:48 vasta tsitaadiga

Mul elutoa põhilampides pirnid värelevad vahest pikalt põledes. Arvasin, et probleem selles, et pooled on dimmerdatavad ja pooled mitte. On 2 eri suuruses prini lambi kohta ja ühtesid ei ole leidnudki dimmerdatavaid.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.04.2024 15:17:20 vasta tsitaadiga

Sõbral pelleri laes mingid odavad ledid, minu jaoks täiesti väljakannatamatu strobo, tema ei saa midagi aru icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2024 15:26:20 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
See on huvitav, ma just ehitasin ühe kaskaadi relee pealt dimmeri (dimmer2) peale ümber (klõpsuminne häiris) ja panin ka osrami dimmerdatavad. Mitte midagi ei vilgu, ega flikerda, kuigi põlevad õhtuti ca 5h täisvõimsusel, dimmimist kasutan nüüd ühes öises scenes vaid. Eks need osrami pirnid on ka pidevas muutumises, kunagi saa kindel, kas saad enam täpselt sama toote, kui lähed parameetrite järgi ostma. Valik on keeruline igal juhul, enne suuremat ostu tasub alati ühekaupa järele proovida. Selle dimmer2 saab ledidega sujuvaks kalibreerida muidu tavalise halogeeniga, jube hästi töötab, teed initiali halogeeniga ja siis paned ledid asemele.

Seda kalibreerimise asja sa rääkisid jah (siis kui käisin seda temp andurit ostmas) ja uurisin seda asja. See toimib Dimmer 2’ega. Lihtsalt kui kalibreerimine teha halogeenlambiga, siis läheb dimmer leading edge mode’ii. Algne fibaro dimmer 1 ei võimalda seda.

See osrami (arvatavasti ka teiste tootjate) pirnide muutumise teema jah, algsed pirnid mis ma ostsin on mul 5 aastat töötanud, lihtsalt nende heledus on ajaga madalamaks läinud (või ma olen vanemaks jäänud) ja lihtsalt ei piisanud enam 6x4,6w pirnidest. Ja kui läksin uusi ostma, siis neid vanu enam ei toodetud ja on miski uus seeria aga need jah hakkavad paari tunniga vilkuma ja kui sul toas 6 pirni suvalises rütmituses vilguvad, siis see on suhteliselt häiriv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.04.2024 15:33:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Lihtsalt kui kalibreerimine teha halogeenlambiga, siis läheb dimmer leading edge mode’ii.


Leading edge peaks tegelikult ledi jaoks no go olema, aga ei paista küll sedamoodi.

tsitaat:
Mul elutoa põhilampides pirnid värelevad vahest pikalt põledes.


Mul hakkasid 12v GU5.3'd värelema vanade halogeeni toroidide otsas ja kippusid ka kiiresti läbi minema, kuigi pirnid ise on AC/DC ja retrofititavad. Toroidid ise ei arvanud ka neist eriti hästi, sest min koormus tuli napilt täis, undasid ja vilistasid kohati. Hiljuti viskasin viimased välja ja nüüd on rahu majas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2024 21:51:43 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Lihtsalt kui kalibreerimine teha halogeenlambiga, siis läheb dimmer leading edge mode’ii.


Leading edge peaks tegelikult ledi jaoks no go olema, aga ei paista küll sedamoodi.

tsitaat:
Mul elutoa põhilampides pirnid värelevad vahest pikalt põledes.


Mul hakkasid 12v GU5.3'd värelema vanade halogeeni toroidide otsas ja kippusid ka kiiresti läbi minema, kuigi pirnid ise on AC/DC ja retrofititavad. Toroidid ise ei arvanud ka neist eriti hästi, sest min koormus tuli napilt täis, undasid ja vilistasid kohati. Hiljuti viskasin viimased välja ja nüüd on rahu majas.


Nu niipalju kui netist otsida, siis fibaro dimmer 2 ja led pirnid kipuvad trailing edge puhul maha dimmerdades mitte väga pimedaks minema. Alumine punkt on ikka lambid 25-30% heledusel. Ja mõned on siis manuaalselt seda parameter 30 muutnud. Mul nende fibaro dimmer 1’el pole seda seadete all
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.04.2024 23:34:43 vasta tsitaadiga

Vaatasin järele, mul on ikkagi trailing edge detected halogeeniga ja töötab kenasti ledidega. Pigem ta leiab leading edge, kui lediga kalibreerida ja sealt ka jamad. Hetkel pole ühtegi vaba dimmerit, et katsetada. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis oli leading edge probleem see, et ei dimmerdanud eriti, heledus muutus väga vähe ja mingist hetkest lihtsalt kustus. Hoian oma armast etalon-kalibreerimise GU10 halogeeni nagu silmatera karbis vati sees, tea kauaks neid enam saada ongi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 07:42:35 vasta tsitaadiga

https://forum.fibaro.com/topic/32335-dangers-of-using-leading-edge/
_________________
Müüa: Fibaro HomeCenter 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.04.2024 09:07:16 vasta tsitaadiga

Hollow kirjutas:
https://forum.fibaro.com/topic/32335-dangers-of-using-leading-edge/


No ei oska kommenteerida seda, aga panin tähele, et seal on "with bypass", ka see võib rolli mängida. Mina bybasse ei kasuta, ehk siis neutraalid on dimmeritel küljes nagu kord ja kohus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 12:22:22 vasta tsitaadiga

Sain uue Danalock V3'me jälle garantiist kätte. Näeb täpselt samasugune välja, täpselt sama mudel aga sisu teeb juba täiesti teistsugust häält. Oleks võinud vähemalt V3.1 vms nimetada muidu ainult kõrvaga vahet tehtav... pm vaja poes kuulamas käia kui juurde tahta osta.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.04.2024 14:22:36 vasta tsitaadiga

Ostsin uue, vanal oli garantii läbi ja asendiandur pekkis. Uus z-wave versioon on küll sama disainiga, aga musta värvi ja teeb selgelt teist häält. On nii vali, et kuuleb teise maja otsa ka ära. Tuli juba Salto kirjadega, enam mitte fancy's valges "Apple" stiilis, vaid tavalises pruunis pappkarbis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 14:28:51 vasta tsitaadiga

Huvitav, vali on küll aga märksa vähem kui mu eelmine icon_rolleyes.gif Kõik 3 on mul häälitsenud erinevalt olgugi, et sama toode icon_eek.gif

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.04.2024 15:16:58 vasta tsitaadiga

Väidetavalt olla viimases tehtud muudatusi just mehanismi ja asendianduri osas. Praegust toimib küll kenasti, vahel ei registreeri suletud-avatud asendit ära, arvab, et on lahti, tegelt ei ole ja kui sulgemise nuppu vajutad, siis tegelikult mehanism ei liigu, ainult staatus muutub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 21:59:08 vasta tsitaadiga

Ma enda danalocki võtsin lahti ja kasutasin vaseliin määret hammasratastel. No jäi hulka vaiksemaks
_________________
Müüa: Fibaro HomeCenter 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 188, 189, 190
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.