Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 25.03.2021 15:16:04 vasta tsitaadiga

datas0ft, ma viimasest postist lugesin välja et NightStriker on nõus sulle tüki ja Omniva välja käristama. Mis on igati tervitatav käitumine kaasfoorumlase abistamisel beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 25.03.2021 15:52:35 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
datas0ft, ma viimasest postist lugesin välja et NightStriker on nõus sulle tüki ja Omniva välja käristama. Mis on igati tervitatav käitumine kaasfoorumlase abistamisel beer_yum.gif
Ma sain sellest aru. Aga see baseerus asjaolul, et olen ennast nn auku laenanud. Ei, ei ole ja sellest ka minu ära ütlemine. Ma tõesti mõtlesin, et kellelgi on hetke "lockdown" seisukorras masin niisama nurgas konutamas ja tahab selle kuumaks ajada.
Ja ma saan olemasolevast seisukorrast ka jootekolbi ning järgneva a 24 tunnise juhtmepuntra otsas olemisega hakkama kuniks oma eluka kurjaks ajan ja selle tüki ise välja lasen. Lihtsam oli enne küsida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 25.03.2021 16:57:00 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 04:23:39, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 25.03.2021 17:32:19 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
Pole vaja kõike tõsise näoga lugeda.
Püksata miljonär oli omal ajal käibefraas värskelt kodu soetanud sõprade seas. Negatiivne alatoon puudub.
Finantsseis ei mõjutanud pakkumise olemust. 100% lõõpimine.
Homme läheb siitsamast koduväravast poolteist tonni kaupa saatmisele. Täiendav Omniva pakk oleks kuskil kolmanda rea komakohas oma töömahu ja kuluga.

Muidugi kui jootekolviga saab asja aetud siis pole vaja üleliigset jännata. thumbs_up.gif
No vot, see on see kuiv tekst ekraanil ja hääle/miimika jms puudumine. Ma viskan sulle igaks juhuks faili. Saab siis saab ja kui ei saa siis on katki ainult see, et segadus majas/tööruumis püsib kauem
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pohhkar
HV kasutaja
pohhkar

liitunud: 15.05.2006




sõnum 17.04.2021 21:35:51 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab, kas Eestist e3d tüüpi düüse ka kuskilt mõistliku tarneajaga osta saab? Oleks huvitatud 0.6 ja 0.8mm suurusega.
Äkki kellelgi vedeleb ja on nõus mulle müüma?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 18.04.2021 03:56:05 vasta tsitaadiga

pohhkar, lecktor.com: http://lecktor.com/en/extruders/210-v6-brass-nozzle-175mm-x-040mm.html võid uurida. Neil tihtipeale ka kaupa mis e-poes väljas ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 24.04.2021 14:29:05 Kuidas ma Klipperi usku pöörasin vasta tsitaadiga

Ma tõesti ei mäleta, kus kohast ja miks tekkis mul idee just konkreetse 32bit juhtplaadi suhtes aga nii ta läks, et möödunud aasta septembris sai soetatud omale BIGTREETECH SKR V1.4 Turbo. Turbo lihtsalt sellepärast, et kui juba siis maksimum ja hinnavahe tollal oli vist mõni euro ainult.
Kuna soetamise hetkel oli mul teada, et nagunii kohe seda vahetatud ei saa, sest ees seisis 99% kindla teadmisega elukohavahetus, jäi soetatud juhtplaat oma aega ootama. Nüüd uue "pandeemia" vaikuse ajendil võtsin vahetuse ette. Ja see vahetus mind uue tarkvara usku pööraski!
Esmalt siis avastus, et varasemalt valmis tehtud "all in one" korpus printeri raami külge (Tevo Tornado-l on eraldi seisev jube ja tüütu metallkolakas), eeldas veel üht uuendust, mida ma aga kahjuks hetkel lubada ei saa. Uuendus siis toiteploki näol. See korpuse probleem sai lahendatud, millest olete siin eelpool lugeda saanud. Igatahes suur aitäh NightStriker!

Ja nüüd, kus kõik kenasti kokku lapatud, rõõmu tuntud ja ka masina "uut" häält kuuldud ning silmailu nähtud on uus probleem kohal. Enne mainin igaks juhuks ära, et toona sai ka uus sama firma dispaly BIGTREETECH TFT43 V3.0 vsoetatud, et ikka oleks oleks fun'i kogu raha eest. Ja tundub, et ongi.
Mõlemal uuel seadmel kenasti viimased tarkvarad peal. SKR-il viimane Marlin, mitte BTT enda oma. Display'l aga BTT viimane pakutav versioon. Prindib masin kenasti. Mingeid etteheiteid pole. Pisut peab veel timmima seadeid aga kvaliteet on hea. Küll aga olen siiani saanud lõpule viidud ainult 2 printimist. Esimene, mis oli XYZ Calibration cube ja teine uue display korpus. Seda viimast tegelikult üritasin printida nüüdseks vist 6-8 korda ja iga kord fiaskoga. Nimelt täiesti suvalisel ajahetkel lõpetab või lõpetavad töö suvalises valikus X, Y, Z või E0 mootorid. Viimasel korral oli töös ainult E0. Display näitab, et print toimib ja mingeid probleeme pole. Suvaliselt siis üks või mitu mootorit on aga tegelikult seiskunud. Kui aga siis valida näiteks Pause Print või Stop Print siis masin sekundi mõtleb ja annab teate, et Printer Halted ja vastavalt mõne suuna mootroti tähise, mis seiskunud tegelikkuses. Kontrollisin võimalikku ülekuumenemist TMC2208 peal, no pole. Näpuga katsudes ehk kergelt soojad need radikad. 120 vent neile otse peale suunatud. Oleks, et probleem ühe suunaga, võiks arvata, et TMC ise või juhe. Aga täiesti suvaliselt, 1 korraga, 2 korraga, 3 korraga. Üks mitte minu ebaõnnestunud sama probleemiga printimise näide on siin lingil pildina

Täiesti teadlikult, et asjast ei pruugi asja saada, kirjutasin Hiina poekesele, kelle käest plaadi olin ostnud. Hetkel veel diskussioon käib ja on isegi lootust asenduse saamisele.
Kuna mainitud arutelu sai alguse nädalase mittevastamisega poe poolt ja ise on kestnud kirjavahetus nüüdseks juba nädala, ei jäänud ma istuma käed rüppes ja nukralt mittetöötavat masinat vaatama. Poepidajale peab ju tõestama, et sa kaamel pole ja tahtsin ka ise kindel olla, et viga on juhtplaadis endas. Sai diskussiooniga seotult tarkvara üle lastud mitmeid kordi ja ka ESP3D proovitud. Ikka sama lugu.
Siis turgatas korra pähe, et mismoodi printereid veel juhitakse. Loomulikult Raspberry Pi. Octoprint? Ei, mulle Octoprint mingil pühjusel ei meeldinud kui seda aastakese tagasi katsetasin. Liiatigi tundus kallis lõbu, et lisada 45 + eurot printerile, mis töötab ka ilma selleta. Netist teadmisi ammutades võimaliku Marlin’i alternatiivse tarkavara paigaldamiseks komistasin blogi otsa, kus kooslus Klipper ja Raspberry Pi Zero W juhtisid printerit edukalt. Idee mulle meeldis, sest tegelikult kogu põhi osa teeb Klipper ära RPI peal (ehk siis teada tuntud töökindel loom Linux) ja printeri plaadile antakse ainult nn töökäsud.
Muidugi vaatasin vahepeal ka võimalust RepRapFirmware paigaldada, sest konkreetset juhtplaadi isendit ka toetatakse. Kuid miinus on see, et kogu tarkvara jookseb siiski juhtplaadil endal. Mul aga on/oli vajadus välistada printeri juhtplaat võimalikult suures ulatuses kogu protsessist, et tuvastada selle nn katki olek.
Niipalju kui olen Klipperi osas varasemalt kokku puutunud siis võib paljudest kohtadest leida, et see on ainult nn “friikidele” ja jube raske toimetada. Tegelikkus aga tänaseks on hoopis vastupidine. Jah teadmisi asjast peab olema aga seda peab ka Marlin'i puhul. Otsuse võtsin vaastu Fluidd kasuks Klipperi puhul. On ka teisi võimalusi muidugi.
Tunnike pusimist, manualide jms sellise lugemist ja häält see masin mul tegema hakkaski. Tunnikest 3-4 veel seadistamisele, sest erinevus asjades võrreldes Marlin'i või RepRapFirmware’ga on mõneski osas suur. Samas on kõik loogiline ja mõistetav kui eelnevad teadmised eelpool nimetatud tarkvaradega olemas.
Loodan, et see pole minu see nn “uus ja hea” silmi pimestav seisund aga tundub, et masin ise on kuidagi sujuvama ja pehmema liikumisega. Samuti täpsem, mis kasvatab kvaliteeti.
Hetke seisuks on Klipper Raspberry Pi Zero W juhtimisel ja BIGTREETECH SKR V1.4 Turbo osavõtul ära printinud kaks 12h printimis ajaga detaili ilma vahejuhtumiteta. Häälestamist ja silumist on veel teha, sest alati saab kvaliteeti parandada. Ja seejärel saab ka printimis kiirusi tõsta ilma kvaliteeti kaotamata. Selles osas on Klipper hetkel tegija (Voron printerid ongi Klipperile orienteeritud kuigi töötavad edukalt ka muudel tarkvaradel).

Ühte asja avastasin koosluse Klipper (fluidd baasil) ja Simplify3D slicer puhul, et viimatinimetatut ma kasutada enam ei saa. Ja ka siiani kasutusel olnud Simplify3D seaded enam ei sobi. Nimelt kirjutab Simplify3D gcode faili algusesse M106 S10 ventilaatori kickstart jaoks, mis paneb Klipperi puhul koheselt detaili jahutuse 20% peale tööle. Ja oleks neid ridu üks, saaks algul kohe ka jahutuse välja lülitada aga neid on rohkem ja passida pidevalt pole kah tahtmist esimese kolme kuni viie layer’i puhul. Hetkel kasutan Prusaslicer’it ja olen kah väga rahul. Sobib väga hästi Klipperiga kokku. Ainult vajadusel vaja minevate support’ite toetus on Prusaslicer poolel kehva.

Lisan ka pildimaterjali lingi kahest viimati õnnestunud detailist. Kokku on see vaheühendus 90mm vihmaveetorule, et koguda vett tünni või mujale. Ühendust saab ka veerand päärdega vajadusel sulgeda kui tünn täis või vajadus kogumiseks puudub (meie kehva suusailmaga talvedel). Kuna ma tegin projekteerimisel ühe valearvestuse siis hetkel prindib masin juba uusi detaile ja parandatud versioon on juba olemas ning saadaval kui kellelgi huvi. Samuti võin ümber teha teisele mõõdule.

Pildilink
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2021 18:06:53 vasta tsitaadiga

Viga võib olla mobos, aga võib ka mujal. Üks variant on toide, mis jookseb piiri peal. Marlini seaded SKRi peal võib mootoreid jooksutada pisut suurema vooluga. Samuti võib marlinis sul kiirendus olla suurem - klipper on sujuvam, st kiirendus ongi väiksem. Ehk siis mingitel hetkedel läheb Marlinit jooksutades voolutarve ja selle vastavalt pingelang üle piiri ja tuleb brownout. Kas sul millegagi mõõta on, mis seal toites toimub? Oss oleks ideaalne, siis näed piike ka, aga suva testriga näeb ka, kas pinge langeb, kui bedi ja pea soojendus taha tuleb, ning mootorid liiguvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Blaze
HV kasutaja
John Blaze

liitunud: 20.07.2004




sõnum 24.04.2021 19:03:42 vasta tsitaadiga

Plaanisin enda printerit upgrade'ida ja pika peale olin kogunud vaikselt vajaminevaid juppe... SKR1.3, TMC2209 jne. Viitsimise taha jäi lõplik teostus. Juhuslikult sain sõbralt ender 3 raami. Tundus mõistlik enda töötavat printerit mitte lammutada ja upgrade'iks kogutud juppidega ender 3 tööle panna. RepRap on SKR https://teamgloomy.github.io/

Läks üsna valutult, julgen soovitada.

Enamasti prindin PETG 1,2 mm düüsiga umbes 20 mm^3/sec. Mosquito magnum hiina klooniga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 24.04.2021 21:40:52 vasta tsitaadiga

redart kirjutas:
Viga võib olla mobos, aga võib ka mujal. Üks variant on toide, mis jookseb piiri peal. Marlini seaded SKRi peal võib mootoreid jooksutada pisut suurema vooluga. Samuti võib marlinis sul kiirendus olla suurem - klipper on sujuvam, st kiirendus ongi väiksem. Ehk siis mingitel hetkedel läheb Marlinit jooksutades voolutarve ja selle vastavalt pingelang üle piiri ja tuleb brownout. Kas sul millegagi mõõta on, mis seal toites toimub? Oss oleks ideaalne, siis näed piike ka, aga suva testriga näeb ka, kas pinge langeb, kui bedi ja pea soojendus taha tuleb, ning mootorid liiguvad.
No seda võib kah karta, et toiteplokk ei jõua välja vedada või on ise saast. Tootja poolt pandud ja nn noname. Varasemalt olen lugenud, et soovitatavalt välja vahetada Meanwell vastu. Mul ongi see plaanis aga nagu eelnevalt olen viidanud siis pisut kaugemas tulevikus on see rida ka eelarves. 3D masin ja sellega toimetamine pole minu põhitegevus siiski, vaid hobi.
Täpselt sama kooslus ainult et 8bit MKS Gen L v1.0 juhtplaadi puhul töötas eelnevalt veatult. TMC oli kiibi enda poteka pealt suhteliselt viimase piiri peale aetud. Seega ma kipun arvama, et toide siin vaevalt rolli mängib. Kuigi jah, ka see võib olla nn saba andnud vahepeal.
Mõõtevahendi leiaks kah isegi (endal pole aga saan võtta kasutada kui vajadus on). Aga hetkel Klipper mulle isegi väga meeldib. Ainuke, mis kulmu kortsutama paneb on see, et mida paganamat ma selle display'ga peale hakkan icon_biggrin.gif

Rääkides Marlini ja Klipperi vahedest, siis tegelikult seadistasin samadele näitajatele Klipperi nagu oli Marlinil. Samuti viitan kohe ära, et TMC osas on CURRENT seadistatud 700 mõlemas tarkvaras. Samuti ka kiirendused jne on samade väärtustega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 24.04.2021 22:11:10 vasta tsitaadiga

ma toppisin kah enda ender3pro külge uue mobo ja displeimooduli (SKR Mini E3 v2.0 + TFT3.5 v3.0). touch displeil on oma usb pesa, mida aga kasutada ei kõlba, sest sealt jooksutades jäävad stepperid mingihetk seisma ja printer jääb ninapidi plastikusse istuma (küte peal). ainult emaplaadi enda pesa saab kasutada, aga siis jääd ilma touch interfacest, mille pärast too displei ostetud saigi.
peal uusim tootja tarkvara, googeldades leidsin teisigi, kel sama jama. sai issue ära reportitud githubis, aga tootjat vist need väga ei huvita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 25.04.2021 00:18:11 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
ma toppisin kah enda ender3pro külge uue mobo ja displeimooduli (SKR Mini E3 v2.0 + TFT3.5 v3.0). touch displeil on oma usb pesa, mida aga kasutada ei kõlba, sest sealt jooksutades jäävad stepperid mingihetk seisma ja printer jääb ninapidi plastikusse istuma (küte peal). ainult emaplaadi enda pesa saab kasutada, aga siis jääd ilma touch interfacest, mille pärast too displei ostetud saigi.
peal uusim tootja tarkvara, googeldades leidsin teisigi, kel sama jama. sai issue ära reportitud githubis, aga tootjat vist need väga ei huvita.
Ma vaatasin uusimate juhtplaatide seas ringi siis märkasin seda, et tootjad on hakanud USB pesa plaadile toppima. Näide 1 ja näide 2. Ju see on siis nende lahendus asjale. Muidugi pole see kasutajale kasulik.

Ja Klipperi puhul veel meeldib mulle see, et kaob see kaardi või pulga tõstmise probleem vaheetapp ära. Laed asja otse arvutist üles. Jah Octoprint ja RepRapFirmware toetavad sama. RepRapFirmware või Marlin aga jooksevad siiski juhtplaadil endal edasi.
Octoprindil on kah miski Klipperi moodul või mingi integratsioon. Seda saaks kasutada siis kui mõni masin on RepRapFirmware või Marlin peal ja mõni Klipper. Aga siis mmuidugi peaks kasutama juba Raspberry Pi 3B+ minimaalselt. Klipperi ja Fluidd puhul saaks Raspberry Zero W hakkama kuni kolme printeri samaaegse juhtimisega. Jah, veebikaamerat siis juba külge ei pane.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 25.04.2021 05:50:53 vasta tsitaadiga

datas0ft, piilu slicerina ka SuperSlicerit. Sisuliselt "PrusaSlicer on steroids." Klipperit olen kasutanud nüüdseks mitu aastat. Enne seda olin 100% Marlini toetaja. Võin öelda et see sujuvuse ja kvaliteedi erinevus Klipperi kasuks ei ole näiline vaid täiesti reaalselt on vahe sees. NB! kasutan 8bit boardi CoreXY printeril ja "Draft" profiil näeb välja selline:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 27.04.2021 18:03:34 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
datas0ft, piilu slicerina ka SuperSlicerit. Sisuliselt "PrusaSlicer on steroids." Klipperit olen kasutanud nüüdseks mitu aastat. Enne seda olin 100% Marlini toetaja. Võin öelda et see sujuvuse ja kvaliteedi erinevus Klipperi kasuks ei ole näiline vaid täiesti reaalselt on vahe sees. NB! kasutan 8bit boardi CoreXY printeril ja "Draft" profiil näeb välja selline:
Spoiler Spoiler Spoiler
Ma olen viilutaja (loe slicer) viite eest väga tänulik! Ma kindlasti uurin ja katsetan seda lähipäevadel. Küll aga minu kiirused ka draft kvaliteedi puhul veel sinu omadeni ei küündi. Asjaarmastaja värk, kõik käib setp by step nagu käima õppival lapsel, algul aeglaselt ja siis ühel hetkel juba jooksuga ühe mööblieseme juurest teiseni.

Aga minu Klipper'i usku pööramise ja BTT SKR v1.4 Turbo saaga jätkub. Või noh ... täna varahommikul (pühapäeva jaoks varahommikul) oli ühe detaili printi jäänud veel alla tunni umbes ja "kotti" see emaplaat ennast panigi. Kaotas ära USB kaudu ühenduse Raspberry Pi Zero W'ga ja muidugi ei osanud enam ise midagi peale hakata. Õnneks on vist tarkvarasse sisseehitatud see, et plaadi poolne osa jätab ventilaatorid tööle. Igatahes minu 16 tunnine print lõppes pisut enneaegselt.
Välja selgitada, kas on viga ikkagi juhtplaadis endas või "Hiina ime" toiteplokis seisab ees järgmine nädal. Paigutasin "pisarsilmil" mõned read eelarve arvestuses ümber ja proovin toime tulla. Soetan selle Meanwell toiteploki ära. Seda siis selleks, et mingil imelisel põhjusel on tekkinud vajadus printimiseks, mida varasemalt oli harva.

Kuna mul on vana hea 8bit tööloom MKS Gen L (tegelikult kaks sellist isendit ka tagavaras) olemas siis olen selle BTT SKR v1.4 Turbo asendanud eelpool mainituga. Hakkan Klipper'it seadistama.

EDIT: Hiina poekesega Aliexpress'is läbirääkimised lõpetatud edukalt. Sain pool makstud summast tagasi. Nüüd võin rahuliku südamega selle deatilide saamiseks varuosade kasti visata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 28.04.2021 08:40:24 vasta tsitaadiga

SKR v1.4 Turbo osas on ka mul kogemusi.
Jooksutab kodukootud deltat. Kasutan tootjapoolsest sortsust kokkulastud tarkvara ning suuri probleeme pole.
Vahel on trükipea temperatuuri loogikaga jamasid, kui kohe peale printi uuesti üles kütta. Aga printi otseselt pooleli pole jätnud sellega.
ESP3D üritasin kasutada aga ilgelt ebastabiilne oli ta sel ajal veel (mingi aasta tagasi umbes).

Toiteka osas kasutan seda: https://www.hinnavaatlus.ee/423489/jsp-150w-o004-005-itx/ ja hinna/kvaliteedi osas ilmselt paremat ei leia icon_biggrin.gif
(ventikas tasub 12-5V pingele panna, muidu kraabib kõrvu).

Draiverid on drv8825, paremaid pole veel raatsinud osta.

Ma soovitan ikkagi korra tootja enda poolt pakutavat tarkvara proovida, kui lambist kokku jookseb. Äkiste on seal midagi pisikest, mis imet teeb... Vähemalt argumendiks vaidlemisel, kui ikka ei tööta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rimz
HV vaatleja
rimz

liitunud: 18.08.2008




sõnum 14.05.2021 13:09:06 vasta tsitaadiga

Kuna pidev filamentide defitsiit ja pikad ooteajad praegusel keerulisel ajal tekitasid omajagu peavalu, siis sai otsustatud ise selles osas midagi ette võtta. Mõeldud - tehtud ja pikaajalise ning väga laialdase testimise tulemusena sai tellitud alusetäis sellise tootja nagu „Print-Me“ filamente. Nagu mainitud, siis tänaseks olen isiklikult praktiliselt kõik nende erinevad materjalid ära proovinud ja siiani saab vaid positiivset öelda.
Lühikese ajaga kokku klopsitud e-poest www.3dcenter24.com saavad kõik soovijad esialgu enimlevinud materjale ja värve (erinevad PLA-d, PET-G, ABS, ASA, Flex-TPU) leida. Tellimisel olevaid materjalid üritame ka võimalikult inimlike tähtaegadega ära tuua.
Kõikvõimalik tagasiside on teretulnud...

_________________
http://www.3dcenter24.com/
Lai valik Eestist laost saadaval - filamendid, 3D printerid, tarvikud ja varuosad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 21.05.2021 10:32:49 vasta tsitaadiga

Proovisin selle toreda veebipoe ära. Esimesel katsel millegipärast ostukorvist "Telli" klikkides tegi korvi tühjaks, aga võimalik, et põhjus selles, et ma polnud sisse logitud enne. Teisel korral õnnestus kenasti. Eile saabusid kenasti filamendid kohale ning nüüd ootab printimine ainult printeri monteerimise taga. Kindlasti jätan omapoolse tagasiside ka siis kui printer seadistatud, kalibreeritud ning esimesed testprindid tehtud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 21.05.2021 18:34:19 vasta tsitaadiga

vana juukselakk sai otsa, mul platel klaas peal. uus lakk ei kleebi, isegi pla kipub üles tõusma, siis eile määrisin poes müüdavat pirnisiirupit peldiku paberiga peale ja lasin soojaks. see ikka ulme liim. icon_biggrin.gif
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2021 20:50:12 vasta tsitaadiga

pwn13, kui sa täiesti puhtaks teed klaasi, siis niisama ei nakku? Mul eelmisel printeril oli klaas ja kõige paremini jäi pla kinni täiesti puhtale klaasile. Tegin kõigepealt märja majapidamispaberiga klaasi puhtaks ja kuivaks. Seejärel piiritusega üle.
_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 22.05.2021 08:42:37 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
pwn13, kui sa täiesti puhtaks teed klaasi, siis niisama ei nakku? Mul eelmisel printeril oli klaas ja kõige paremini jäi pla kinni täiesti puhtale klaasile. Tegin kõigepealt märja majapidamispaberiga klaasi puhtaks ja kuivaks. Seejärel piiritusega üle.

kottigi, keerasin veel telgesid nõksu võrra alla esimesel tiirul

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elevant
HV kasutaja

liitunud: 05.07.2009




sõnum 25.05.2021 10:56:40 vasta tsitaadiga

Mis võiks olla mingisugune entry-level lahendus millega printimisega pihta hakata? Lõpptulemus võiks natuke kvaliteetsem ka olla, ehk mingit väga jama ka ei tahaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.05.2021 11:08:42 vasta tsitaadiga

Flsun QQ S PRO Delta

https://www.aliexpress.com/item/32813476326.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.1.5b497be5YkeUdk

Kui juba siis juba.

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 26.05.2021 14:17:29 vasta tsitaadiga

Tegin nanoleafile mõned lehed veel juurde.
https://youtu.be/De6IqE_itlI

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2021 14:35:53 vasta tsitaadiga

Mul oli pikalt probleeme Ender 3 build plate-i tasasusega. Panin peale klaasi, nati parem aga ikka kuidagi ei lähe hästi kokku. Siis aga leidsin, et pannakse veel originaal build plate ja klaasi vahele termopadjad ning ilma klambriteta. Proovisin järgi ja väga viis. Neli termopatja nurkadesse ja klaas peale. Muidu tõmbasid need klambrid klaasi ka veidi kõveraks, et päris ideaalne polnud aga kannatas printida. Nüüd aga on klaas ilusti sile. Soovitan.
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 05.06.2021 11:30:09 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
Flsun QQ S PRO Delta

https://www.aliexpress.com/item/32813476326.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.1.5b497be5YkeUdk

Kui juba siis juba.
Kahju, et Anycubic oma Predator ära lõpetasid. Jäin hankimisega hiljaks. Olen seda Flsun deltat kah nillinud. Võimalik, et ehitan hoopis ise Predatori nn korpuse nurga postide asendamisega (need on mingid eritellimus ja saada neid pole).

Chaza! kirjutas:
Mul oli pikalt probleeme Ender 3 build plate-i tasasusega. Panin peale klaasi, nati parem aga ikka kuidagi ei lähe hästi kokku. Siis aga leidsin, et pannakse veel originaal build plate ja klaasi vahele termopadjad ning ilma klambriteta. Proovisin järgi ja väga viis. Neli termopatja nurkadesse ja klaas peale. Muidu tõmbasid need klambrid klaasi ka veidi kõveraks, et päris ideaalne polnud aga kannatas printida. Nüüd aga on klaas ilusti sile. Soovitan.
Oot ... kui ainult nurkades padjad siis ... klaas keskelt kausiks ei vaju või? Ma täpselt klaasi termoomadusi ei tea aga nn füüsika loogika järgi peaks see nii olema.

Kuna oma maja omanikul alati aega napib ja muru vajab hooldamist siis minu hetke projekt on see Link 1 ja Link 2. Loomulikult on nn esimene käivitus ja testimine plaanitud sügiseks (varuosade tarne, printimine jms). Seega seni veel uristan bensukaga. 1/3 on teostatud hetkeseisuga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.