Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Online

sõnum 03.03.2021 08:40:28 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
pwn13, lahe projekt! Ka endal see meeles mõlkunud. Palju enda töötunde selle alla läks?


Kokkupanek võttis 4-5h küll. Vaatasin telekat ka samal ajal.

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2021 08:46:55 vasta tsitaadiga

datas0ft, tänud! Kas epoxy baasil Gorilla? (vaatasin, neid ka päris mitu ja olen täiesti võhik
Uurin, kuna leidsin ühe ITX korpuse mudeli, mida hetkel prindin (ootan veel Alist vajalikke juppe). See juba disainitud väiksemateks osadeks, mida kokku printida.
Postitan pärast ka pilte siia, kui korpus valmis.

pwn13, tuleb ka endal siis see ette võtta. Sa printisid PLA'st?

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Online

sõnum 03.03.2021 09:57:46 vasta tsitaadiga

jah, katete jaoks on vaja väga siledat plaati. mul on klaas peal, aga defekte on ikka. põhjad on remixitud, kus kaabli ava on lahtine, nii oluliselt kergem joota kokku. samuti kasutasin 3 soonega valmis kaablit. superliimiga liimisin ledid kinni ja juhtmed selliselt, et välja ei paistaks midagi
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 03.03.2021 12:06:18 vasta tsitaadiga

miq12, äkki on sul prinditava mudeli linki jägada. Noh nii huvi pärast.
Liimist aga niipalju, et sinu jutu järgi sellele mudelile soovitan epo põhist Gorilla Epoxy. Kui mudeli ühenduste kokkuliimimine lubab pikemat liikumisvaba võimalust siis Bison Plastik. Loctite Gel võib kah kasutada aga see kipub jätma valge/hallikas jälge ühenduskohtadele. Loctite Gel on selline kiirete paranduste jaoks rohkem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2021 13:51:10 vasta tsitaadiga

datas0ft, Tänud. Võtan selle gorilla epoxi ligi. Mudel muidu see -> https://cults3d.com/en/3d-model/gadget/itx-gaming-pc-case-banditochinchilla49
_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 03.03.2021 15:05:41 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
Mudel muidu see -> https://cults3d.com/en/3d-model/gadget/itx-gaming-pc-case-banditochinchilla49


Vaatasin seda ja tekkis küsimus, et milleks just konkreetne mudel? Väga pole aega hetkel (kolisin elamisega nädalake tagasi) süveneda aga seal oleks saanud vist pisikese kohendamisega kõik peitepea kruvidele teha. Nagunii seal kruvid kasutusel. Nädalakese pärast võiksin ehk mudeli valmis teha ette antud riistvara ja nõudmiste põhjal icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2021 15:26:51 vasta tsitaadiga

datas0ft, see oli ainuke kast mille valmis kujul leidsin. Olen nõus, et ideaalne pole (mulle otseselt ei meeldi olemasolevad liitekohad, need oleks saanud kuidagi kavalamalt teha kindlasti jne). Kuna ise joonestamisoskust ei oma, siis otsisin kõige meelepärasema mis valmis kujul saada oli.
_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 03.03.2021 17:38:57 vasta tsitaadiga

miq12, ma ei taha lubada aga kõige kiirem oleks teha mõne nn metall korpuse koopia. Kui sul mõni silmapiiril, mis meeldib siis viska link. Ma võin proovida selle prinditavaks teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2021 17:59:08 vasta tsitaadiga

https://www.yeggi.com/q/itx/

Laia otsinguga tuleb päris palju erinevaid.

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2021 18:14:28 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
datas0ft, see oli ainuke kast mille valmis kujul leidsin. Olen nõus, et ideaalne pole (mulle otseselt ei meeldi olemasolevad liitekohad, need oleks saanud kuidagi kavalamalt teha kindlasti jne). Kuna ise joonestamisoskust ei oma, siis otsisin kõige meelepärasema mis valmis kujul saada oli.

Kui Sa nüüd kõik kulud kokku lööd, kas siis on sellel üritusel ka mõtet? Ehk kas Sul on vaja lihtsalt võimalikult odavat võimalikult väikest korpust.. või lihtsalt huvitavat projekti?
Kui esimest, siis see (https://www.geeekstore.com/shop/a50-plus-mini-itx-case/) on vist üks soodsamaid alla 10 liitriseid kopuseid, mis saadaval.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2021 18:56:20 vasta tsitaadiga

datas0ft, O väga lahe pakkumine! Kindlasti kirjutan sulle!
IffikaS, tänud! Esmapilgul enamusi juba näinud. Soov on, et ITX plate, SFX PSU ja full size GPU mahuks ära alla 10 liitrisesse korpusesse.
warwas, kui nüüd aus olla, siis lihtsalt mõte, et saab endale korpuse printida, tundus huitav (nagu enamus 3d printimise projektid on + mis sa hetkel kodus istudes ikka teed). Hinna mõttes otseselt kalkuleerinud pole, aga ilmselt tuleb odavam (materjali läheb max 1kg rull + Riser + powercord + power nupp + kruvid).

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 03.03.2021 19:47:56 vasta tsitaadiga

Kus te Openbuilds V-slot profiile ostate?
_________________
möhhh..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 03.03.2021 21:48:15 vasta tsitaadiga

Mis materjalist korpuseid prindite? PLA vist läheb pehmeks kui kuum riistvara sees?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 03.03.2021 22:08:22 vasta tsitaadiga

mõned kõvemad gaming sessioonid ja PLA kipub rippu vajuma, aga vaid siis kui GPU ja mobo vaheline sein on prinditud. ise valisin korpuse südamikuks just sel põhjusel enda vana hea ATX korpusest välja saetud terasplekist mb-tray.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 04.03.2021 00:12:10 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Mis materjalist korpuseid prindite? PLA vist läheb pehmeks kui kuum riistvara sees?
Kui sa ettepoole vaatad siis kogu jutt sai alguse korpuse tegemiseks PETG liimimisest.

DeTHiCa. kirjutas:
mõned kõvemad gaming sessioonid ja PLA kipub rippu vajuma, aga vaid siis kui GPU ja mobo vaheline sein on prinditud. ise valisin korpuse südamikuks just sel põhjusel enda vana hea ATX korpusest välja saetud terasplekist mb-tray.
Mõte on hea. Korra mõtlesin isegi sellisele lahendusele. Aga natuke edasi mõeldes, tekkis üks huvitavam idee, kõike kaunist ei pea alati millegi taha peitu panema. Ja tolmu probleem on alati, nii kastis sees kui väljas. Me miq12-ga alles alustasime suhtlemist ja eks vaatab, mis ja kuhu viib või kas viibki. Annan teada tulemustest. Aga see ei saa olema homme ega ka ülehomme, sest peale kolimist näeb minu kodune töötuba hetkel umbes selline välja:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2021 23:04:15 vasta tsitaadiga

von Wu, ma proovin jah PETG'ga ära teha. Mul peaaegu juba prinditud kõik detailid. Täna peaks viimased valmis saama (olen pannud printima kuidas aega on, st muidu oleks juba varem valmis)

Sain jupid prinditud. Kõik vajalik veel kohal pole aga uudishimu oli suur ja panin korraks välimise kesta kokku:





Banana for a scale ka ikka 😆

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 15.03.2021 19:53:32 vasta tsitaadiga

Sai siis nüüd mitmed päevad asjaosalise/tellija miq12-ga siin vesteldud ja natuke pusitud ja hetkeseisu tulemus on selline
Ei, ei ole veel valmis. Muudatusi tuleb veel mitmeid. Ainuüksi kasvõi see, et kogu a 330x320x70 kast tuleb neljaks lõigata ja teha liited. Seda siis selleks, et saaks vähemalt 200x200x200 printimisalusega printeriga asja välja vuristada. Plitidel on näha, et põhi on juba valmis lõigatud aga liited tegemata veel.
No ja muidugi on vigadeparandus kah vaja teha. Siiani ainult 1 testprint tehtud tükile, mis kannab emaplaati.

EDIT: Muutsin piltide lingi ära kuna kogemata eelmise kustutasin.


viimati muutis datas0ft 23.03.2021 02:19:34, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2021 08:55:58 vasta tsitaadiga

Ma enne lisasin korpusest pildid, aga kuna upload.ee'ga on hetkel jamad, siis panin uuesti siia pildid: https://imgur.com/a/m1Pmhnx
Sain eile ka sobiva riser kaabli ja sain arvuti sisse ära tõstetud. Eile loomulikult tuli ka e-mail, et mu power nupp jõuds Eesti, aga ei tea kaua Omniva seda käsitleb, seega loodetavasti äkki järgmine nädal saab power nupu ka kätte.
Liimimine ka ei õnnestunud kõige paremini. Pean seda veel veidi puhastama, aga pildi saab ette.

Järgmiseks ootan juba datas0ft mudeldatud korpust.

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 24.03.2021 15:21:41 vasta tsitaadiga

Otsustasin peale elukohavahetust/kolimist oma printeri kah tööle panna. Kuna see oli transpordiks osaliselt lahti võetud ja mul oli ammuilma plaanis upgrade teha 8nit mb pealt 32bit peale siis otsustasin selle kah samas ette võtta. See aga polnud hea idee. Lammutasin kõik laiali. Hakkasin kokku panema ja avastasin, et minu enda modelleeritud uus mb/psu karbike oli lahendatud Meanwell toiteka peale. Hetkel aga puudub eelarves rida selle ostuks ja ei oska ka öelda millal selloine võimalus avaneb. Olemasolev hiina toode aga on kahjuks 13mm kõrgem ja ei mahu kuidagi uude korpusesse. No ja vana laialilammutamise juures pidi mitmeid juhtmeoid ka läbi lõikama. Ja olengi olukorras, kus tekkis nüüd vajadus siin küsida, et ega kellelgi printer jõude ei seisa ja tööd/tegemist ei oota. Vaja oleks printida mulle karbike mõõtudega 105x178x167. Cura näitas mulle tulemuseks 02 ja 60 juures 202g - 67.83m - 19h. PLA on mulle täiesti piisav ja värv pole oluline selle nn "ajutise" karbikese jaoks.

Karbike ise näeb välja selline:link


viimati muutis datas0ft 25.03.2021 01:41:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 24.03.2021 23:41:44 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 04:21:35, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 25.03.2021 01:42:28 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
datas0ft, pilt ei avane. See link paistab kuidagi...funky.
Huvitav, mul avanes. Aga muutsin olukorda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 25.03.2021 02:33:14 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 04:21:56, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 25.03.2021 09:38:59 vasta tsitaadiga

Ma tegelikult mainisin oma eelnevas jutus, et mul puuduvad hetkeseisuga materiaalsed vahendid uue toiteka ostuks ja nüüd maksaks Omniva kullerile jne. No way!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 25.03.2021 12:02:56 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 04:22:06, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 25.03.2021 14:38:53 vasta tsitaadiga

No mida ma sulle nüüd vastaks NightStriker selle kolimise jms osas. Jah ma võtsin kodulaenu aga seda ainult osas, millist reeglina sisse makstakse pangale kodulaenu saamise puhul. Ja võib vabalt hetkeseisuga olemasolevatest tagavaradest ilma mingigi sissetulekuta 5a ära elada. Lihtsalt ma loen ja kasutan raha teisiti. Ja Omniva pole minu jaoks kindlasti prioriteetne koht kuhu oma raha pagutada.

Muidugi ma ei märganud sinu asukohta koheselt, seega hetkel ma loobuks sinu pakkumisest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.