Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.10.2020 13:17:04 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
KyBer kirjutas:
Üks küsimus veel, et kas selline printer nn esimeseks printeriks haridusasutusele sobiks: https://www.galador.ee/1352-3d-printerid/7421383-gembird-ff-3dp-1nf-02-printer-3d-flashforge-finder-2
Lapsed saaksid harjutada ja printida, hinnaklass peaks jääma 400€ kanti.


Siin võib olla oleks õige küsida, et mis vanuses lapsed on?
Sellest johtuvalt, et kui palju ise seadet kasutama plaanid õppida? Keegi peab ju ka lapsi õpetama. Ja siinkohal mitte ainult see, kust stl leida, see slicerisse panna, vaid ka erinevate objektide seadistamine, et edukalt prindiks ja sinna juurde siis juba kõik füüsiline tegevus masina juures.

Mina ütlen ausalt, et sellise raha eest, nii väikse buildvolume'ga seadet ei ostaks. Üks hetk avastad ka ise, et sellega saab palju ägedaid asju teha ning suuruse piirang võib üsna kiiresti ette tulla.

Sain teada, et 6-7 klassi lastele pakuks esialgu tegevust.
Kui hinnaklass tõsta 700€ peale on paremat/suurema alusega saada, näiteks 3D-printer Creality Ender-5 Plus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tilikum
HV vaatleja

liitunud: 27.10.2014




sõnum 08.10.2020 17:48:37 vasta tsitaadiga

Flashforge kaubamärgiga asjade suhtes tasub ettevaatlik olla. Need on tihtipeale ainult tootjapoolse sliceri faile nõus printima. Cura jt. vabalt saada olevate tugi võiks ikka olemas olla. Konkreetsel Gembird Flashforgel pole ka soojendusega builtplatet (vähemaltl tootja specist ei leia), mis lihtsalt peab olema, ilma printida on lootusetu.

Ender-5 plus on hea. Kas on kohustuslik, et peab Eesti poest olema?
link

Igati norm printer, Euroopa laost tuleb nädalaga. Ainuke puudus, et saabub legona, mida kokku panna nii et hästi töötab on tüütu.

Mul endal on selliseid 3 tükki laual : https://www.anycubic.com/collections/anycubic-mega-3d-printers/products/anycubic-i3-mega-s Üldiselt sama, mis Ender, aga ei tule pakist legona ja raam stabiilsem.

200x200x200 on risttelgedega printerile optimaalne mõõt, üle selle läheb printimise aeg imho liiga pikaks (eriti kui laste järjekord) ja soovitan vaadata delta telgedega printerite poole, mis kiirema käiguga (50mm/s vs 150mm/s).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.10.2020 13:02:17 vasta tsitaadiga

tilikum kirjutas:
Flashforge kaubamärgiga asjade suhtes tasub ettevaatlik olla. Need on tihtipeale ainult tootjapoolse sliceri faile nõus printima. Cura jt. vabalt saada olevate tugi võiks ikka olemas olla. Konkreetsel Gembird Flashforgel pole ka soojendusega builtplatet (vähemaltl tootja specist ei leia), mis lihtsalt peab olema, ilma printida on lootusetu.

Ender-5 plus on hea. Kas on kohustuslik, et peab Eesti poest olema?
link

Igati norm printer, Euroopa laost tuleb nädalaga. Ainuke puudus, et saabub legona, mida kokku panna nii et hästi töötab on tüütu.

Mul endal on selliseid 3 tükki laual : https://www.anycubic.com/collections/anycubic-mega-3d-printers/products/anycubic-i3-mega-s Üldiselt sama, mis Ender, aga ei tule pakist legona ja raam stabiilsem.

200x200x200 on risttelgedega printerile optimaalne mõõt, üle selle läheb printimise aeg imho liiga pikaks (eriti kui laste järjekord) ja soovitan vaadata delta telgedega printerite poole, mis kiirema käiguga (50mm/s vs 150mm/s).

Kahjuks saame osta ainult e-arvega mis seab soetamisel teatud piirangud. Vaatasin, et siit valikust sobivad esimesed 4 mudelit: https://www.byroomaailm.ee/arvutid-ja-tehnika/3d-printerid/3d-printerid?product_list_order=price
on suur vahe osta 300€ või 600€ seade, need siis toetavad sobivaid slicer formaate? Vabandan, olen selles vallas "roheline" icon_redface.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 09.10.2020 14:17:37 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 03:26:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tilikum
HV vaatleja

liitunud: 27.10.2014




sõnum 09.10.2020 15:29:01 vasta tsitaadiga

Büroomaailmast Ender 3 200€ eest on alustuseks hea küll. Kui klassitäis lapsi, siis võta 3-4 tükki, sest printimine on paratamatult aeglane protsess ja nii saavad kõik osa võtta (ja ei teki tüli, kes esimesena saab).
Kokkupanek tee selle järgi: https://www.youtube.com/watch?v=me8Qrwh907Q

Edit: Meenus, et äheb laste kasutusse. Ender 3 ei ole hea - palju paljaid juhtmeid, kust uudishimulikud võivad elektrit saada.
Põhierinevus 300€ -> 600€ ja edasi vahel ongi vabade juhtmete kogus ja elektriohutus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kirjumega
HV veteran
kirjumega

liitunud: 25.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2020 16:13:29 vasta tsitaadiga

Aga mida võiks proovida Ender 3 pealt edasi liikumiseks? Hind võiks sinna 300-500 vahele jääda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rzmz
HV kasutaja
rzmz

liitunud: 29.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2020 18:00:19 vasta tsitaadiga

tilikum kirjutas:
Edit: Meenus, et äheb laste kasutusse. Ender 3 ei ole hea - palju paljaid juhtmeid, kust uudishimulikud võivad elektrit saada.
Põhierinevus 300€ -> 600€ ja edasi vahel ongi vabade juhtmete kogus ja elektriohutus.


Wut. Ei ole ühtegi ripakil juhet kuskil. Sa vist panid oma printeri valesti kokku...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tilikum
HV vaatleja

liitunud: 27.10.2014




sõnum 11.10.2020 01:14:12 vasta tsitaadiga

rzmz kirjutas:
tilikum kirjutas:
Edit: Meenus, et äheb laste kasutusse. Ender 3 ei ole hea - palju paljaid juhtmeid, kust uudishimulikud võivad elektrit saada.
Põhierinevus 300€ -> 600€ ja edasi vahel ongi vabade juhtmete kogus ja elektriohutus.


Wut. Ei ole ühtegi ripakil juhet kuskil. Sa vist panid oma printeri valesti kokku...


Enderi PSU IMHO minu meelest veidi liiga lahtiselt 6-7 klassi jaoks (IQ kõvera esimese poole kohaolekuga laste seas tuleb arvestada).

kirjumega kirjutas:
Aga mida võiks proovida Ender 3 pealt edasi liikumiseks? Hind võiks sinna 300-500 vahele jääda.

Midagi mis su printimisvõimalusi laiendab:
Delta telgedega printer - kiirem, deltadega saab enamasti suurema tüki ka teha
Direct extruder printer - saab elastseid filamente kasutada. Mul on Anycubic Predator, suur delta, mille tegin ümber direct extrude peale (lihtne töö, ainult üks keermejätk Hydroscandist osta vaja). Praegu olen väga rahul, eks näis kuidas printer töö käigus kestab. Creality CR-10 V3 paistab ka hea
SLA - suur täpsus, palju põnevaid materjale ja peavalu keemiaaurudest. Elegoolt Saturn kohe kohe välja tulemas. Mono ekraan ja build area mis võrreldav FDM printeriga.


viimati muutis tilikum 11.10.2020 02:02:43, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.10.2020 01:50:35 vasta tsitaadiga

Kas odavas hinnaklassis sellist printerit ka on, mis filamendi ise sisse imeb või muu lihtne moodus sisestamiseks?
Praegu on kasutused Wanhao i3-ed ja nende juures on kõige hullem asi just filamendi vahetus. See muidugi häirib ka korralikult, et alust vaja enne igat printimist loodida, aga see on vähemalt väiksema vaevaga tehtav.

Välismaalt ostmisel võib sobida ka PDF arve (kui pood väljastab arve, mitte ei nõua krediitkaarti), küsi raamatupidajalt järele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rvader
HV vaatleja

liitunud: 04.10.2020




sõnum 13.10.2020 20:38:01 vasta tsitaadiga

Probleem Artillery Sidewinder x1 -ga
asendasin trapets keermed kuulkeermete vastu
Enne oli 8 sammuga praegu 4 samm (sfu1204)
Proovisin kompileerida Marlini 2.09.1
annab vea teate mingi fail puudu.
Oskab ehk keegi aidata?

soov oleks midagi sellist saavutada:
https://www.youtube.com/watch?v=Fp-cJR8ta9s

Tänud ette

k
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2020 12:52:03 vasta tsitaadiga

Kas Artillery Geniusele saab OFW koos orginaal riistvaraga seadmele miskise OFW uuenduse lihtsalt USB või mälukaardi pealt ka selga lasta, ilma laiali kakkumata.
Hetkel täitsa tehase orginaal FW peal. Power off resume funktsioon töötab heal juhul üks kord viiest.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.10.2020 13:36:55 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
See muidugi häirib ka korralikult, et alust vaja enne igat printimist loodida, aga see on vähemalt väiksema vaevaga tehtav.


Andurit ei saa lisada? See oli esimene upgrade, mis ma oma printerile tegin. Tootja muidugi ei olnud sama vaid mingi sommide DIY junn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Annatooli
HV vaatleja

liitunud: 20.04.2020




sõnum 15.10.2020 00:25:11 vasta tsitaadiga

Rvader kirjutas:
Probleem Artillery Sidewinder x1 -ga


Polnud ka ise firmware kompileerimisega tegelenud, kuid võtsin huvi pärast selle teekonna ette. Minu üllatuseks toimis juba esimese korraga.

Teejuhiks oli: https://www.youtube.com/watch?v=J9vxJT5Tgh4

ehk on abiks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 15.10.2020 00:32:32 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
von Wu kirjutas:
See muidugi häirib ka korralikult, et alust vaja enne igat printimist loodida, aga see on vähemalt väiksema vaevaga tehtav.


Andurit ei saa lisada? See oli esimene upgrade, mis ma oma printerile tegin. Tootja muidugi ei olnud sama vaid mingi sommide DIY junn


Mis sellest andurist kasu oleks? Kruttima peab ikka ju käsitsi ja igat nurka eraldi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 15.10.2020 04:43:54 vasta tsitaadiga

von Wu, oleneb mis firmwaret sa kasutad. Paljud, kui mitte kõik open source 3D printeri firmwared toetavad aluse mappimist. Näiteks mõõdab enne printimist laual 3x3 või 5x5 punkti ja siis on tal pilt selge, kas mõni nurk on madalam või mitte ja korrigeerib Z teljel vastavalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Annatooli
HV vaatleja

liitunud: 20.04.2020




sõnum 16.10.2020 01:34:03 vasta tsitaadiga

Kui suuri aluse ebatasasusi selline süsteem suudab korrigeerida ?

Kuid kas selle kompenseerimise korral tuleks kasutada "rafti" millele printida või printer prindib viltu ?
Oletan, et vastasel juhul on prinditud ese lauale pannes viltu nagu "pisa torn" ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 16.10.2020 03:39:00 vasta tsitaadiga

Annatooli, räägime siiski maksimaalselt kümnendik millimeetritest (mul reaalselt laual kõrguse erinevused -0.1 kuni 0.11). Kui prindialus on viltu juba millimeetrites, siis tuleks printer ikka korda teha enne kasutamist. Jupid seisavad lauapeal ilusti sirgelt.

Näiteks Klipperi puhul (firmware mida isiklikult kõikidel masinatel kasutan) saad seadistada, et iga järgneva kihiga hajutatakse seda kompensatsiooni vähehaaval välja.

Selle funktsiooni eesmärk on tagada kogu prindilaua ulatuses korrektne esimene kiht.

EDIT:

Näiteks minu ühe printeri laud visuaalselt:
https://plotly.com/~thucar/1/


viimati muutis raitl 16.10.2020 06:39:53, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Annatooli
HV vaatleja

liitunud: 20.04.2020




sõnum 17.10.2020 04:37:29 vasta tsitaadiga

Asi selge, see kompenseerimine on kasulik ennekõike siis nendel magneetilise kinnitusega painduvatel alusplaatidel nagu on näiteks Prusal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 17.10.2020 04:53:35 vasta tsitaadiga

Annatooli, ka klaasist printimisalus ei ole kuumutamisel enam 100% lame ja sirge
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2020 14:25:59 vasta tsitaadiga

Ostsin ka endale prooviks seda Gembirdi PLA+ jõhvi. Aga ma ei saa aru, kuidas seda aluse külge kinni saab. Mummuline borisiliitklaas pluss pulgaliim - ei. PEI -ei. Prindin raftiga, ta tuleb sellest hoolimata krõbinal lahti. Temp calibration toweriga jõuab maksimaalselt nii 4cm kõrguseni ja siis on kõik. Bed 60. Samas 60-se bediga on kogu alumiste kihtide trükkimine nagu trükiks kummikommi, suht madalal tempil jääb veel poolvedelaks.
On mul erineva nakkega PLA-sid olnud aga kuidagi ikka lõpuks hakkama saanud, aga sellega ei saa. Kuidas teie kogemused?

Kuna mitut posti järjest teha ei saa (miks ometi?), siis panen vastuse ka siia:

Annatooli kirjutas:
Asi selge, see kompenseerimine on kasulik ennekõike siis nendel magneetilise kinnitusega painduvatel alusplaatidel nagu on näiteks Prusal.


See kompenseerimine on kasulik ka selleks, kui kasutad vaheldumisi erinevaid alusplaate. Nt vahepeal lased PEI-le, vahepean paned klaasi. Midagi kalibreerima ei pea, kõik toimub ise prindi alguses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 17.10.2020 14:50:43 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 03:26:27, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2020 15:13:50 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
icon_question.gif Pole siiani PEI peal PLA ja PLA+ nakkumises vahet märganud. Plaat tavaliselt 60C peal. Mingeid vedeldumise märke ka plaadi soojusest ei tähelda. Pole ka kunagi rafti kasutanud kui otsest vajadust pole.
Mis selle Gembird PLA+ temperatuurid olema peaksid? Kui 60c peal on plaadi peal vedel, siis a) plastiku pehmenemise temp on tavalisest madalam, b) plaadi temperatuur on kõvaste rohkem kui 60C hoolimata näidust... plaadi all olev termostaat ripub tuules?


Kas sul on ka sellesama gembridiga kogemus? Mul on neid 2 värvi, kuldne tundub paremini nakkuvat kui hall. Plaati olen infrapunatermomeetriga kontrollinud, paistab nagu õiges suurusjärgus.
See vedelus muidugi peaks nakkumisele just kaasa aitama.

Andmed:
Melt point: 19-220
Heat-defection temp: 55

aga kui plaat on 60 ja jahutus peal, siis paaris järgmises kihis võiks temp juba alla 55 olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 17.10.2020 16:29:02 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 03:26:20, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 10:49:06 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:


Lihtsalt proovi mõttes võid alustada plaadi temperatuuri langetamisega kuni esimene kiht siiski tahe jääb. Kummikommi konsistents tundub kuidagi kahtlane esimese kihi jaoks.


50 kraadiga jõudis tervelt korruse võrra kaugemale, enne kui lahti hüppas. Esmapilgul paistis kõik koššer, nii et ma julgesin magama minna. Aga ma ei kujuta ikkagi ette, kuidas sellist jõhvi praktikas kasutada, mis üldse kinni ei püsi. Olen ka spectrumiga hädas olnud, aga liimipulga ja brim-iga on siiski kõik tehtud saanud.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 12:08:44 vasta tsitaadiga

redart, mul bed 0 ja nina 200 peal, sellega algusest lõpuni ja 5mm brim kasutusel. Jääb hoidma küll.
_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.