Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 12:53:06 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Mul nüüd see Genius kasutusel mõnda aega, lasknud peaaegu ühe PLA Geetech filament rulli ära.

Kuna esimesed kogemused, siis oli kohe imelik, et PLA rull seistes tükke küljest ära murrab. Kõik mis jääb siis ühendatuks ja rullist välja, siis paar tundi ja murdub filament pooleks.
On mingi tunniksese seisnud ja kui uue töö panen käima, siis tõmbab kohe esimese liigutusega puruks.
Peale töö lõpetamist kohe rulli kõik tagasi kerin, siis OK.
Kas sitt filament või ongi see nii? Ei olnud odav rull kah (Odavad olid sealt 15€ ringis ostmise aeg, too oli 20% alega ja kokku 25€ rull).


Vertikaalis sirged detailid murduvad väga kergelt. Võib olla ka mingi 4mm paks mõlemasse suunda ja 100% täitega, kuid läheb kohe praktsi puruks prinditud detail.
Kui mingi kerge kumerus või vääne sisse panna, siis pole probleemi.
Proovisin ka ventide võimsust vähendada, aeglasemalt printida, vähendada tõusu, kuid miski ei aidanud - muutus vaid detaili välimus paremaks, ei tekkinud neid jooni/laineid.

See murdumine on väga väga kahtlane. Ma arvan, et selle filamendiga on midagi valesti, kui su keskkond vähegi humanoidsetele eluvormidele sobiv on.
Muidu z suunal nõrkust põhjustavad ka underextrusion ja liiga külm trükkimine. Aga filament ei peaks kindlasti niimoodi murduma, ma hangiks alustuseks teise rulli lisaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 21:18:50 vasta tsitaadiga

miq12, https://www.gearbest.com/3d-printer-supplies/pp_3004786010131956.html?wid=2000001 - selline filament.
Kuus teises pooles vast rohkem aega, siis hakkab uut filamenti otsima/katsetama.
Praegu seda samust veel üks rull.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 22:35:47 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
miq12, https://www.gearbest.com/3d-printer-supplies/pp_3004786010131956.html?wid=2000001 - selline filament.
Kuus teises pooles vast rohkem aega, siis hakkab uut filamenti otsima/katsetama.
Praegu seda samust veel üks rull.


Ma oolen selle geeetechiga printinud. Ei ole kõige andestavam, kippus stringima kergelt ja vajab üsna täpset temperatuuri, aga sellist porri nagu sa kirjeldad polnud. Ilmselt ikka praakpartii.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2020 11:22:00 vasta tsitaadiga

kjaups, kindlasti soovitan jah proovida alustuseks mõne muu filament'iga
eSun filamenti väga saadaval pole (värv pole ideaalne, aga katsetamiseks kindlasti mõistlik) -> https://www.3dpartner.eu/1-75mm/esun-175mm/esunpla-175mm-lilla-500g
Seda tootjat ma ise kasutanud pole ja kvaliteeti ei oska kommenteerida -> https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Tarvikud-ja-lisad-Kulumaterjalid-3D-printerite-tarvikud498/511814

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
simo5555
HV kasutaja
simo5555

liitunud: 30.12.2007




sõnum 07.08.2020 20:53:53 vasta tsitaadiga

EDIT: leidsin lahenduse icon_biggrin.gif Aitäh abistajatele
_________________


viimati muutis simo5555 08.08.2020 09:01:34, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 07.08.2020 21:54:25 vasta tsitaadiga

eSUN on hea. Kahjuks saadavus tõesti kogu aeg väheneb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2020 09:43:17 vasta tsitaadiga

Teie pakutud filamenti pole veel hankinud, sest võtsin teise tellitud sama, kuid valget värvi filamendi kilest välja ja kasutusse.
Ei murdu mingist asendist painutades jne, kuid mingi peale viite minutit printimist tõmbab ennast voodi pealt paindesse ja tõstab otsad üles.
Olen lugenud, et kasutatakse liimi, et seda ei juhtuks. Millist ise kasutate, soovitate?
Pidavat olema liiga suured temp erinevused voodi ja nina vahel. Voodil kasutasin kuni 60 kraadi ja ninal 200, vendid üldiselt seisma pandud.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2020 09:53:26 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Teie pakutud filamenti pole veel hankinud, sest võtsin teise tellitud sama, kuid valget värvi filamendi kilest välja ja kasutusse.
Ei murdu mingist asendist painutades jne, kuid mingi peale viite minutit printimist tõmbab ennast voodi pealt paindesse ja tõstab otsad üles.
Olen lugenud, et kasutatakse liimi, et seda ei juhtuks. Millist ise kasutate, soovitate?
Pidavat olema liiga suured temp erinevused voodi ja nina vahel. Voodil kasutasin kuni 60 kraadi ja ninal 200, vendid üldiselt seisma pandud.


Klaasile trükid? Seal enamuse filamentidega ei kleepu jah ilma liimita. Võid proovida tempi tõsta 70-ni ja nina tempi ka, aga see ei pruugi ikkagi edukas olla. Ma creality klaasile ilma liimita pidama ei saanudki, hakkasin PEI klepsule trükkima. Teisel printeril on klaas, aga seal on tehasest mingi liim juba peal, seda pole vaja veel uuendada olnud.
Räägivad, et osad paberiliimi pulgad toimivad, aga mul pole veel vajadust olnud katsetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 31.08.2020 10:19:27 vasta tsitaadiga

kjaups, mis materjaliga tegu on? Ei tundu PLA olevat. ABS on eriti varmas ennast üles koorima, PETG ja ASA mõnevõrra vähem. Iga materjali jaoks on oma pinnad ja "liimid" mida kasutada et kinni hoiaks.

Quick&dirty fix võiks olla sinise maalriteibi kasutamine prindilaual.


Kui prinditav detail ei ole väga suur siis võib piisata ka "brim'i" kasutamisest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 31.08.2020 10:44:34 vasta tsitaadiga

Olen proovinud kunagi "sinist teipi" - ei meeldinud. Kasutan tavalist "pulgaliimi" thumbs_up.gif
_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2020 10:58:08 vasta tsitaadiga

raitl, ülalpool toodud link Ceetech vmt oli, PLA ikka.
Panin prooviks peale raami joonistamist kummiliimi täppe järgmise raamjoone printimise ajal. Kuivas kohe ära seal 60 kraadisel voodil. Samas veel lahti pole, muudab pinna piisavalt poorseks vmt.
Ei teagi mis voodiks on, tundub küll klaas. Pakkekilega tõmmata äkki ja teibiga servad kinni. Samas üle 40 kraadi ei tohiks siis lasta ning 200ga ninast plastiks peaks ka kohe ära lõhkuma selle...

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 31.08.2020 11:08:40 vasta tsitaadiga

kjaups, pakkekilet ära kindlasti kasuta. Maalriteibi (ka tavaline valge ajab asja ära) mõte on selles, et ta on tekstuurne pind kuhu sisse plastikut pressida ja kust tal on "kinni võtta". Esimese kihi kõrgus peab olema selline et plastik surutakse vastu seda pinda lapikuks.
See lapikuks pressimise jutt peab muidugi paika enamiku pindade puhul. Kui esimene kiht laotakse pinnale lihtsalt niisama, vorstina vedelema siis on nakkuvus väga kehv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.08.2020 11:35:24 vasta tsitaadiga

Ma kasutasin klaasi peal ka juukselakki. Ütleks, et sarnane tulemus pulgaliimiga. Hiljem kleepisin mingi musta aluse sinna peale ja ei kasutanud enam ühtegi lakki ega liimi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2020 14:39:28 vasta tsitaadiga

Ma olen proovinud PVAd, pulgaliimi, juukselakki, puhas klaas.

Puhas klaas-mingite asjade puhul ok, suurte detailide puhul ei saa kasutada. Oht on, et serv tuleb lahti.
Juukselakk-toimis enamvähem. Sai ühtlane kiht lastud.
PVA ja vesi-toimis ok-lt. Sain asja kinni küll.
Pulgaliim-mingi punane pulgaliim. Toimis kõige paremini. Et klaasile jääb liim ebaühlaselt, siis soojendan klaasi üles. Panen mõne tilga vett peale ja näpuga hõõruda ühlaseks. Aurab vesi ära ja jääb ilus sile pind. Siis jääd prinditud detaili alumine pool ilus sile.

Kõike proovisin klaasi peale.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2020 15:17:55 vasta tsitaadiga

maalriteip ka !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2020 16:18:13 vasta tsitaadiga

Ma ise olen proovinud ka:
1. Maalriteip - Tasapind mille prindib maalri teibile jääb väga ebaühtlane ja võib üpris tugevalt detaili külge jääda.
2. Juukselakk klaasile - jääb kena sile alumine kiht, aga sellega on raske aru saada, kuhu ma seda lasknud piisavalt olin. icon_biggrin.gif
3. Pulgaliim - see on olnud kõige tõhusam, aga kui panna ilma veega lahustamata, siis on tasapind väga ebaühtlane. Nagu eelpool ka mainiti, siis sooja aluse peal veidi märja lapiga laiali nühkida, et jääks ühtlane tasapind.

Aga kõige paremini on minu jaoks töötanud ikkagi täiesti tavaline puhas pei kleeps:
1. Teen märja lapiga (märg majapidamispaber) aluse nii puhtaks, et näppudega alust ei katsu. Lihtsalt tavalise veega.
2. Kuivatan majapidamispaberiga ka veest puhtaks.
3. Lasen peale veidi piiritust ja puhastan seda kuiva uue majapidamispaberiga.

Selle meetodiga kui näppudega enam PEI kleepsu (printimise alust) ei katsu, saab väga pikalt järjest printida, ilma et peaks igakord puhastama või liimi vms panema.
Loomulikult kui kodus/toas on loomad ja tolmu/karvu satub palju printimise alusele, siis see ka nõuab tihedamat aluse puhastust.

Samuti tasub ära märkida, et suured temperatuuri erinevused tulenevad ka sellest, kus printer asub. Ei tasuks jätta ukse või akna lähedale, kus ka õhu liikumine saaks prinditavat detaili jahutada. See võib mõjutada isegi PLA printimist, rääkimata siis ABS materjalist, mis just selle tõttu nõuab ka eraldi soojendusega kambrit.

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVBGod
HV kasutaja

liitunud: 02.09.2003




sõnum 31.08.2020 16:23:31 vasta tsitaadiga

Kas keegi siit Voron 2.4 ka on juba kokku pannud?
http://vorondesign.com/voron2.4

_________________
Never loose your dreams!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 31.08.2020 22:06:27 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 03:15:44, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2020 23:16:14 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:

Kuna esimesed kogemused, siis oli kohe imelik, et PLA rull seistes tükke küljest ära murrab. Kõik mis jääb siis ühendatuks ja rullist välja, siis paar tundi ja murdub filament pooleks.
On mingi tunniksese seisnud ja kui uue töö panen käima, siis tõmbab kohe esimese liigutusega puruks.
Peale töö lõpetamist kohe rulli kõik tagasi kerin, siis OK.
Kas sitt filament või ongi see nii? Ei olnud odav rull kah (Odavad olid sealt 15€ ringis ostmise aeg, too oli 20% alega ja kokku 25€ rull).


Toon korra vanema teema tagasi.
Mul nüüd valgel Geeetechil juhtus sama. Seisis printeri peal ja murdus lambist kahest kohast. Mustal pole olnud. Väga väga veider.
Minu rull on küll üle aasta lahtiselt olnud ja varem pole midagi juhtunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2020 11:58:18 vasta tsitaadiga

redart kirjutas:
kjaups kirjutas:

Kuna esimesed kogemused, siis oli kohe imelik, et PLA rull seistes tükke küljest ära murrab. Kõik mis jääb siis ühendatuks ja rullist välja, siis paar tundi ja murdub filament pooleks.
On mingi tunniksese seisnud ja kui uue töö panen käima, siis tõmbab kohe esimese liigutusega puruks.
Peale töö lõpetamist kohe rulli kõik tagasi kerin, siis OK.
Kas sitt filament või ongi see nii? Ei olnud odav rull kah (Odavad olid sealt 15€ ringis ostmise aeg, too oli 20% alega ja kokku 25€ rull).


Toon korra vanema teema tagasi.
Mul nüüd valgel Geeetechil juhtus sama. Seisis printeri peal ja murdus lambist kahest kohast. Mustal pole olnud. Väga väga veider.
Minu rull on küll üle aasta lahtiselt olnud ja varem pole midagi juhtunud.

Mul on PLA-ga sama kogemus (Gembird ja eSun). Printer tegi töö ära. Filament jäi külge. Osad kus filament oli sirgeks painutatud murdusid ära. Pidin kogu selle jupi ära lõikama, mis oli lahti keritud. Mul see paari tunniga ei juhtunud. Printer seisis nii nädal või 5 päeva. Erinevate eSun rullidega oli sama teema üldiselt, pikemaks ajaks seisma jäi, siis murdus.

https://www.reddit.com/r/3Dprinting/comments/64kadz/do_you_have_any_tipstricks_to_stop_pla_filament/

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2020 14:29:46 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
Mul on PLA-ga sama kogemus (Gembird ja eSun). Printer tegi töö ära. Filament jäi külge. Osad kus filament oli sirgeks painutatud murdusid ära. Pidin kogu selle jupi ära lõikama, mis oli lahti keritud. Mul see paari tunniga ei juhtunud. Printer seisis nii nädal või 5 päeva. Erinevate eSun rullidega oli sama teema üldiselt, pikemaks ajaks seisma jäi, siis murdus.

Jep. Mul on ka eSun'i PLA'ga sama asja juhtunud.
Kuna juhtus kogu aeg ühe ja sama rulliga, siis kahtlustasin lihtsalt kehva partiid aga nagu näha, siis probleem on üldisem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 06.09.2020 09:59:30 vasta tsitaadiga

Filamente ju hoitaksegi vaakumpakendis selle jaoks. YT's mitu õpetust kuidas filamendile hoiustamiseks kasti teha
_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AO199
HV vaatleja
AO199

liitunud: 01.10.2012




sõnum 08.09.2020 11:26:40 vasta tsitaadiga

Kas keegi dasfilament-st tellimas on lähiajal?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 08.09.2020 16:25:44 vasta tsitaadiga

ise kasutan nakkeks suvalist juukselakki. eriti hea nake tekib kui seda lakki on jube 10+ kihti seal. vahepeal peab pesema, muidu kalibratsioon läheb paigast.
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2020 11:21:10 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on Enderi standard hotendi temperatuuriandurit koos kaabliga üle? Või oskab viidata kohapealsesse poodi?
Hiinast oskan tellida küll, aga tahaks kiiremini.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.