Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 01.04.2020 11:14:47 vasta tsitaadiga

ifffff, see hirm oligi põhjus miks ma küsima hakkasin. Lootsin, et äkki keegi on testinud juba.

mikk36, ma eile proovisin erinevate tootjate omi ja tulemused on täiesti erinevad ikkagi. Kehtib tõsiasi, et saad seda mille eest maksad.


Eile lasin huvi pärast ühe PETG toru ja ühe ABS toru välja ja liimisin 6mm alu toru sinna sisse. Täna õhtu poole vaatan kui palju selline komposiit tugevam on.
Lisaks printisin öösel ka ühe kukkumispunni jälja veel ABSist. Pean veel ostma liimi ja siis saab homme testida kui tugev see päriselt on kui alu torud sees on.

Päris teaduslikku testi tegema ei hakka - koopamehe test peaks esialgu piisav olema icon_biggrin.gif

Uued kukkumispunnid aga tellin poest ikka icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 08.04.2020 21:08:45 vasta tsitaadiga

Ideid, mida mudida?
Pildil näha siis ülemine pind, alumine on OK.
Hetkel olen tõstnud "top solid infilli" 0.4-0.45 ja vähendanud "perimeters" 0.45-0.43 (sest nagunii sisemised mõõdud prindib liiga väiksed)


_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.04.2020 00:58:51 vasta tsitaadiga

Extrusion widthi muutes sa seda ei paranda, pigem vaata ega sul slopi vms mehaanikas sees pole.
Vajadusel suurenda overlapi perimeetriga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 09.04.2020 01:59:53 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 02:00:40, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goodkiller
HV vaatleja

liitunud: 23.11.2006




sõnum 13.04.2020 19:44:23 vasta tsitaadiga

Tere

Kas keegi omab sellist printerit nagu Flashforge Adventurer 3? Mul mure selline, et prindi millega tahad siis stock aluse külge ei jää mitte midagi kinni ning mulle tundub üldse, et see "painduv" alus on kergelt laines. Ainuke meetod millega nii PLA kui ABS haakub on kasutada "raft"-i, kuid sellega printides ei jää põhi soovitud kvaliteediga ning muidugi raiskab omajagu filamenti...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 13.04.2020 21:03:35 vasta tsitaadiga

NightStriker, infilli overlapi tõstmisega 25% -> 65% sain servad test-tükkidel korda.
Ender 3 ehk bowden.

Hetkel enda mudelil valetan jah viimase käsuna mõõdud nihkesse, aga üle keskmise tüütu icon_biggrin.gif

_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.04.2020 21:08:08 vasta tsitaadiga

Reaalsuses on probleem mehaanikas. Kui välja mõtled, et kust sul lõtk sees on, saad mujal ka kvaliteedis võitu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 13.04.2020 21:10:08 vasta tsitaadiga

Kohati on mingid naljakad jõnksud sees küll, eks tuleb vist korra kõik lahti kruvida...sest niisama näpuga torkides pole nagu midagi otseselt silma jäänud, et kehvasti/ebaühtlaselt teljed liiguks nt.
_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.04.2020 21:14:15 vasta tsitaadiga

MorRAW, kiirus ei mõjuta tulemit?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Stalker
HV kasutaja
Stalker

liitunud: 29.10.2002




sõnum 18.04.2020 13:35:31 vasta tsitaadiga

Millega oma lead screw'd või lead screw'sid hooldate? Proovinud olen nii liitium- kui ka teflonmääret aga hetkel tundub, et parimaid tulemusi annab ikka millegipärast isast vedelema jäänud 30 aastat vana tavottimöks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2020 15:15:19 vasta tsitaadiga

Stalker kirjutas:
Millega oma lead screw'd või lead screw'sid hooldate? Proovinud olen nii liitium- kui ka teflonmääret aga hetkel tundub, et parimaid tulemusi annab ikka millegipärast isast vedelema jäänud 30 aastat vana tavottimöks.

Kui lead screw ainult z teljel, messing mutriga, siis lihtsalt puhasta tolmust jm ladestunud asjadest.

_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 18.04.2020 16:34:46 vasta tsitaadiga

Just thumbs_up.gif Igasugused kleepuvad määrded ainult koguvad tolmu jms sinna laagrite vahele
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2020 20:27:21 vasta tsitaadiga

Kas keegi on saavutanud hea läbisaamise Spectrum Premium PLA filamendiga, mida poolakad siin maailmajaos suht laialt müüvad?
Ma olen sellega kuidagi tülis, üldse ei jää aluse külge kinni, on mingis ebamäärases poolplastses olekus suures temperatuurivahemikus ja jubedalt jätab blobe, suva retractioni juures. Teiste pla-dega nagu käitub printer palju ootuspärasemalt. Olen nii tempide kui muude seadetega pisut katsetanud, kuid head suhet seni pole tekkinud. Et kui kellelgi ehk on hea kogemus, siis jagage mis seadetega ja mislaadi printeriga see tulemus on saadud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 23.04.2020 14:13:15 vasta tsitaadiga

Kellelgi Tallinnas PT100 temperatuuriandurit heater blocki sisse on sahtlis vedelemas?

Metallhülsis varianti:


Vaja oleks ainult juhul kui selle nädala sees kätte saaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 23.04.2020 16:04:39 vasta tsitaadiga

Sellist metallhülsis pole. On nn tavaline (kohe mitu). Just vahetasin ka oma ühel pillil selle välja. Olen neid paigaldanud termopasta või termoliimiga heatblock sisse. Asukoht on Peetri kahjuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 23.04.2020 17:04:46 vasta tsitaadiga

Selliseid on 2tk sahtlus varuks:
#Aliexpress € 0,76 10%OFF | KINGROON 1PC 12V 40W Ceramic Cartridge Heater 6mm*20mm For Extruder 3D Printers Parts Heating Tube Heat 12V40W 1M Extrusion Part
https://a.aliexpress.com/_BT7NwV

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 23.04.2020 17:49:22 vasta tsitaadiga

maxfox04, tarvis on ikka andurit, mitte küttekeha. datas0ft, eelistaks ikka metallhülsis varianti kuna plokil ei ole muud kinnitust selle anduri jaoks kui grub screw mis otse vastu hülssi keeratakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 23.04.2020 18:09:27 vasta tsitaadiga

raitl, sorry, kiiruga vaatasin valesti...
Andurid samuti ilma hülsita kahjuks...

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 23.04.2020 18:54:02 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
datas0ft, eelistaks ikka metallhülsis varianti kuna plokil ei ole muud kinnitust selle anduri jaoks kui grub screw mis otse vastu hülssi keeratakse.

Mina olen kasutanud selle tootega:

Ja pole siiani ükski paigast liikunud (delta ja cube tüüpi printerid). Samuti pole probleemi temp muutusega olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 23.04.2020 18:59:03 vasta tsitaadiga

datas0ft, kõnealune printer on Tallinnas ja esmakordselt printimisega tutvust tegeva printerioperaatori käes. Mul on endal vajalik andur sahtlis olemas aga sellega saan printeri juurde alles esmaspäeval. Ei taha algajale üleliigset stressi tekitada et vaja asju ringi ehitada 🙂

Sellepärast lootsingi, et kui oleks Tallinnas kohapeal kellelgi päris õige jupp olemas, saaks nädalavahetuseks printeri tööle. Aga kui ei siis kannatab esmaspäevani ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Estnx
HV Guru
Estnx

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.05.2020 16:03:53 vasta tsitaadiga

Kus kohast Eestist kõige mõistlikuma hinnaga PLA'd kätte saaks.
Sai üks Ender 3 (Non Pro ) ligi võetud.

_________________
Ei ole nii lolli inimest, kes ei oskaks teist õpetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aista
HV veteran
Aista

liitunud: 18.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.05.2020 20:40:46 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/Flashforge-PLA-Filament-175-mm-diameeter-1kg-spool-oranz-498804
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2020 20:19:09 vasta tsitaadiga

Uskumatu seiklused 3d printimise maailmas icon_biggrin.gif
Jagan, ehk on kellelgi kasu või pakub muidu huvi.
Tahtsin oma ender 3-e direct driveks konvertida, kuna ümmargused nurgad ja blobid kihi vahetusel on ikkagi parasjagu tüütud. Ja veel tüütum on hotendi puhastamise vajadus, kuna aegajalt ikkagi leiab materjal tee toru ja düüsi vahele ja siis tavaliselt kiilub kõik kinni keset mingit pikka printi. Ja flex-i tahaks ka proovida. Jne.
Kuna Enderi ekstruuderi originaalmootor tundus jube raske kolakas ja mul oli mingi skanneri lammutamisest üks pisike nunnu NEMA14 mootor käepärast, siis mõtlesin, et proovin seda. Koroona tõttu on geared extruder kusagil postis pikalt kadunud, seega otsevedu. Dr google küll väitis, et momenti on vähe, aga ikka on ju vaja omal nahal järgi proovida. Esialgu tõepoolest skippis vahelduva eduga. Keerasin siis filamendi tempi 200 pealt 220 peale, et paremini voolaks, ning kruttisin ka mootorile voolu juurde. Mul on SKR Mini E3 32 bitine mobo koos TMC2209 draiveritega, nii et saan käigu pealt voolu keerata, lõpetasin 880 peal. Nüüd skippe enam ei märganud ja sain oma tunnike printida, mootori korpuse temp oli kusagil 50 kandis. Stepperile endale on ohtlik alates 80 kraadist. Aga siis läks mootori võll nii tuliseks ja extruderi veoratas koos sellega, et filament muutus pehmeks ja väga enam edasi ei liikunud.
Seega, tuleb tunnistada, et otseveo puhul jääb selline mootor lahjaks. Vb, kui kasutaks väiksema diameetriga veoratast, nt MK8 oma, see annaks nii kolmandiku võrra momenti juurde. Ja korraldaks mootorile jahutuse. Aga ikkagi oleks liiga piiri peal käimine. Nii et tuleb ülekandega extruder ära oodata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 11.05.2020 09:46:31 vasta tsitaadiga

Keegi iseehitamise käigus juppe ka tellib - "kuulpuks, lineaarlaager, Linear Ball Bearing"
https://www.amazon.com/HICTOP-Linear-Motion-Bearing-Bushing/dp/B01D8J4BZ4/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=Linear+Ball+Bearing&qid=1589178881&sr=8-3
https://www.robotdigg.com/product/624/SCS16UU-Linear-Block-Bearing

Saaks äkki 4xSCS16UU ka tellimusse panna. Juhtsiine/-raudu (2x1m) pole vist mõtet tellida,
sobivad eestimaal pakutavad "kalibreeritud ümarterased" ka?Ei pea olema poleeritud ja kroomitud?

Vaja puidutolmusesse keskkonda üks "kelk" tekitada, väikse iseleiutamise-platesae tarbeks.
(Tööstuse jaoks mõeldud tooteid ei raatsi Alas-kuulist ostma minna.)

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-lauri-
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2007




sõnum 13.05.2020 15:39:28 vasta tsitaadiga

Mis on Euroopas mõistlikud kohad ~500€ eelarve piires 3D printeri ostuks? Olen siin teemat põgusalt uurinud, aga hindade ja saadavustega keeruline. Paljud uued head printerid, näiteks Artillery Sidewinder X1 mitu korda silma jäänud, ikka ainult Hiinast ja saadavus pigem paar kuud kui paar nädalat. Olen vaatamas esimest printerit, aga see võiks tänapäeval ikkagi selline olla, et niipea upgrade'ima ei peaks... Ikkagi pigem filamentiga ja printimissuurus pole otseselt oluline, aga mida suurem, seda parem icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.