Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 86, 87, 88  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 23:31:06 vasta tsitaadiga

Aeg appi minna: https://www.err.ee/1068726/lati-vaikefirma-alustas-3d-printeriga-naokatete-valmistamist
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 25.03.2020 23:45:43 vasta tsitaadiga

https://www.prusaprinters.org/prints/25857-prusa-protective-face-shield-rc1/files

Keegi Reemet Sarv oli prusa sõnumirakenduses nelja päeva eest sellekohase päringu saatnud. See sunnik jälle ei saada meili peale märguandeid sõnumitest. icon_evil.gif Pakkus 4€ tükist raami printimise eest. Olen nõus neid ka tasuta laskma, kui ta ise transa orgunnib. Kahjuks on PETG varud sisuliselt otsas ja uus pandi täna välkamaalt teele. Ma ei tea, kas tal on läbipaistva osa tootmiseks võimekus olemas, või ta lihtsalt organiseerib osapooled kokku. Ta pole Prusa sõnumirakenduses veel vastanud. Igal juhul mina olen käpp. thumbs_up.gif

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 01:40:38 vasta tsitaadiga

https://www.3dprinteros.com/covid-19/ "At 3DPrinterOS, we launched a global 3D printing volunteering movement to fight COVID-19. Go to https://www.3dprinteros.com/covid-19 (this page you are reading now) for detailed instructions on how to volunteer your 3D printer in an organized way so you could be easily found by the government and people who need it and when they need it."
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 26.03.2020 03:58:59 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
https://www.prusaprinters.org/prints/25857-prusa-protective-face-shield-rc1/files

Keegi Reemet Sarv oli prusa sõnumirakenduses nelja päeva eest sellekohase päringu saatnud. See sunnik jälle ei saada meili peale märguandeid sõnumitest. icon_evil.gif Pakkus 4€ tükist raami printimise eest. Olen nõus neid ka tasuta laskma, kui ta ise transa orgunnib. Kahjuks on PETG varud sisuliselt otsas ja uus pandi täna välkamaalt teele. Ma ei tea, kas tal on läbipaistva osa tootmiseks võimekus olemas, või ta lihtsalt organiseerib osapooled kokku. Ta pole Prusa sõnumirakenduses veel vastanud. Igal juhul mina olen käpp. thumbs_up.gif


thumbs_up.gif Sama siin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 09:30:44 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
NightStriker kirjutas:
https://www.prusaprinters.org/prints/25857-prusa-protective-face-shield-rc1/files

Keegi Reemet Sarv oli prusa sõnumirakenduses nelja päeva eest sellekohase päringu saatnud. See sunnik jälle ei saada meili peale märguandeid sõnumitest. icon_evil.gif Pakkus 4€ tükist raami printimise eest. Olen nõus neid ka tasuta laskma, kui ta ise transa orgunnib. Kahjuks on PETG varud sisuliselt otsas ja uus pandi täna välkamaalt teele. Ma ei tea, kas tal on läbipaistva osa tootmiseks võimekus olemas, või ta lihtsalt organiseerib osapooled kokku. Ta pole Prusa sõnumirakenduses veel vastanud. Igal juhul mina olen käpp. thumbs_up.gif


thumbs_up.gif Sama siin

Ka minule oli vastav sõnum tulnud. Tõesti ei saa aru miks ei võiks sealt sõnumi teavituse kohta e-mail tulla.
Aga olen ka valmis aitama.

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 26.03.2020 16:10:39 vasta tsitaadiga

Pole veel temaga ühendust saanud.

Igaks petteks mainin, et ülalpool lingitud poes on veel PETG plasti saada. Rõhk sõnal VEEL, sest ka seal oli eile PETG valik vaba ja vallatu, aga täna on tumesinine out of stock (võisin selle ka ise põhjustada oma kuue rulliga). Sama idee levib ka mujal ja laosesisud siinpool maailmaotsa pole kellelgi piiritud. Mul on PETG sisuliselt otsas ja Prusast tuleva tellimusega läheb arvatavasti kauem kui naaberriigist sõitva kaubaga. https://www.3dplastx.com/main/petg-filament.html

Eelnevatele maailmapäästmislinkidele panen omalt poolt ühe lisaks.
Slackis on käimas tõsine inseneerlus orgia. Olen poole silmaga vaadanud, aga pole hetke istuda ja süveneda. 99% arendusest käib niikuinii üle pea. Pigem ootan sealt valmis lahendusi kui midagi sobivat välja lastakse. https://www.vox.com/2020/3/25/21191562/slack-helpful-engineering-crowdsourcing

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 26.03.2020 17:44:49 vasta tsitaadiga

Huvitav kas ABS ka nende maskide materjalina ok on? Kannatab ju 100C kuuma, saaks ka autoklaavi kasutada desinfitseerimiseks. Lasin täna testiks ühe RC1 ja RC3 komplekti ABSis välja
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 26.03.2020 18:18:21 vasta tsitaadiga

https://help.prusa3d.com/en/article/3d-printed-protective-face-shields-faqs_125479
tsitaat:
Can I print them from PLA / other materials?
PETG is preferable due to its mechanical properties - it doesn’t break/shatter as easily as PLA and it has better temperature resistance. Since we need the headband to be slightly elastic, we would suggest sticking to PETG. Many sterilization procedures also consist of heating the shield to over 60°C (140+ degrees Fahrenheit) - PLA isn’t suitable for such temperatures. ASA and ABS are better alternatives.


Ei oska kommenteerida.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 26.03.2020 18:24:24 vasta tsitaadiga

NightStriker, thumbs_up.gif Tundub et ABS on alternatiivina kasutatav
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 29.05.2002




sõnum 29.03.2020 02:15:45 vasta tsitaadiga

Eestis kohapeal PLA'd ja düüse ka kuskil on?
Või kui lähiriikidest tellida, siis kas peale silmajäänud DasFilamedi oleks veel kohti?

_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 29.03.2020 04:26:32 vasta tsitaadiga

http://isetegija.ee/?post_type=product&s=D%C3%BC%C3%BCs&submit=Otsi+tooteid
Laos järgi 0,5 mm 2tk ja 0,3 mm 1tk.
Eesti kaubanduse võlud. 0,4 mm peaks siin foorumis paljudel kotiga sahtlis olema.

Plast on valdavalt "välismaa ladudes". 3dpartner ladu on tühi. Tellisin viimane kord Prusa poest Tšehhist. Pole veel sealt liikuma hakanud. Ok, minu viga, et kasutasin kõige odavamat shippingut (Omniva). Paar päeva hiljem tegin tellimuse ka eelpool lingitud lõunanaabrite poodi. See juba liigub, aga pole veel riigipiiri ületanud. Neil ei olnud ka PLA-d kui õigesti mäletan. Suht pupu majandus hetkel.

Reemet Sarv pole ka kuskilt otsast ühendust võtnud. Jätsin oma meiliaadressi Prusa sõnumisüsteemi, aga siiani vaikus.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 29.03.2020 06:04:08 vasta tsitaadiga

3DPlastX'il on jah valikus ainult ABS ja PETG. Tavaliselt ka HIPS mis hetkel laost otsas. Selle poe eelis on see et nad reaalselt toodavad ise. Seega seniks kuni neil toorainet jätkub, saab ka filamenti. HIPS'iga pidigi hetkel seis nutune olema seetõttu et nende varustaja lõpetas HIPS pelletite tootmise.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2020 09:01:42 vasta tsitaadiga

MorRAW, büroomaailmas veel mõned rullid Verbatimi PLA-d on. Kvaliteet on hea aga hind suht krõbe (30€/kg).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 29.03.2020 10:35:45 vasta tsitaadiga

Üldiselt hulgist saab VEEL päris hea hinnaga plasti. Aga saadavus (loe: valik) on läinud kehvemaks ja hinnad on üles roninud.

Eile õhtul panin just rattale kukkumispunnid trükkima PETGga ja hommikul oli päris kole vaadata kui vähe oli ruli peale järele jäänud icon_biggrin.gif ....... samas otsin inimest kes oleks nõus neid testima oma ratta peal icon_biggrin.gif
Homme peab ilmselt mõned rullid riiulisse tellima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2020 11:02:47 vasta tsitaadiga

MorRAW kirjutas:
Eestis kohapeal PLA'd ja düüse ka kuskil on?
Või kui lähiriikidest tellida, siis kas peale silmajäänud DasFilamedi oleks veel kohti?


Mul vedelevad sahtlis kunagi ali'st tellitud düüsid 1.75mm jaoks: 0.25 / 0.4 / 0.6 / 0.8 (kõiki 1tk)
Kui huvi anna märku, endal pole midagi nendega peale hakata, sest praegusele printerile need ei istu.

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 31.03.2020 07:39:30 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemust PETG kulumiskindlusega?
Tegin rattale kukkumispunnid, ok esialgu ühe icon_biggrin.gif , aga nüüd on hinges kerge kahtlus, et kas ikka peab vastu kukkumisele/lohisemisele.
Esimene pilt läbilõikest. Punni enda läbimõõt 57mm ja pikkus 77mm. Väiksematesse avadesse on limmitud 6mm alumiinium torud.



Valmis toode




Kukkumispunni kere on värvitud ja lakitud, kork aga peaaegu vapor smoothitud .... ei olnud piisavalt suurt purki niiet kandsin sodi peale pintsliga icon_biggrin.gif mingi hetk proovin ka päris PETG vapor smoothi ära .... kui igav hakkab icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2020 07:50:50 vasta tsitaadiga

Outenter, PETG impact strenght on suht madal (ca 8 kJ/m2), mistõttu üleliia palju kukkumist ta üle ei ela.
Paremad variandid oleks ABS+ (42 kJ/m2), PC (ca 50 kJ/m2) või proovi nt TPU-d, kui see piisavalt jäik jääb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 31.03.2020 09:06:48 vasta tsitaadiga

Peab ilmselt proovima ABS+. Miks ma üldse PETG´d kasutasin oli see, et kihid jäävad omavahel palju tugevamini kinni kui ABSi puhul, vähemalt minul.
Võibolla aitab ABSi puhul see kui kamber ajada 40+ kraadini. Muidu tavaliselt kusagil 35+ kraadi mul.

PETGd proovisin niimoodi, et lasin välja 20x100mm pulga, panin kruustangide vahele ja tagusin haamriga niikaua kuni tükid taga. Kihid olid ikka väga ilusasi kinni omavahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2020 09:15:48 vasta tsitaadiga

Rataste ja tsiklite punnid on väga tihti tehtud nailonist, ehk seda võiks ka mõelda.
_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 31.03.2020 09:42:59 vasta tsitaadiga

Outenter, ABS puhul kui kihtide siduvus halb on, tõsta printimise temperatuuri. Mina prindin seal 230-240C kandis ABSi. Erandkorras olen läinud kuni 255'ni. Kambrit on vaja kuumutada siis kui detailid plaadilt lahti koolduma hakkavad. Stringing on kõrgete temperatuuride puhul muidugi probleemiks, eriti Bowden süsteemiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 31.03.2020 10:55:17 vasta tsitaadiga

Ma olen liiga kitsi, et nailonit osta icon_biggrin.gif
Peab ikka vist raskustega monstrumi kokku keevitama mida saab prooviks auto järel lohistada ..... ratast päris ei raatisi köiega järgi lohistada icon_biggrin.gif

ABSi ma prindingi 240 - 245 aga ikka PETG kihid on tunduvalt tugevamini kinni.

Väiksematel tükkidel on tõesti nii, et kui haamriga lööd siis kohe pooleks, suurematega on aga tükk tagumist enne kui järgi annavad. ABS kipub lagunema just kihtide vahelt, PETG aga on tunduvalt homogeensem ja sellist kihtide kaupa lagunemist ei ole.
PETG on tunduvalt elastsem kui ABS. Mäletamist mööda mul veel laos on paar rulli mahamüümata ABS+ ka vist. Kui on siis proovin ära kuidas see laguneb kui teda karmilt kohelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 31.03.2020 11:21:06 vasta tsitaadiga

Outenter, kiire testi tegemiseks võid suure pappkasti printerile pähe visata ABSi printimise ajaks. Peamine et sul PLA'st detaile printeri küljes ei ole icon_exclaim.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 31.03.2020 11:51:10 vasta tsitaadiga

raitl, tänud meenutamast - kõik printeri plastik osad pärinevad veel PLA ajast ....

Hetkel ma kambri temperatuuri üle 35 eriti ei aja ja ega PLAga rohkem ei võigi.
Peabki vist kõik tükid uued printima, ABSist seekord.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifffff
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2006




sõnum 31.03.2020 12:25:36 vasta tsitaadiga

See 3d prinditud kukkumispunn on selline dekoratiivne asi, aga päriselus on sellest kukkumise hetkel täpselt 0 kasu. Kui ei usu, löö seda korra haamriga. Haamri suurus visualiseeri sellistelt, et laks võiks olla sarnane 200+kg tsikli külilikäimisel kiiruselt 100+kmh.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.04.2020 00:21:58 vasta tsitaadiga

ABS temp paigas, kuid liiga kiirelt ei prindi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 86, 87, 88  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.