Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005




sõnum 20.07.2018 00:00:36 vasta tsitaadiga

Kirjuta mulle kui maha kandma hakkad icon_smile.gif
_________________
Dima oli siin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 20.07.2018 05:10:17 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:06:00, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2018 10:06:35 vasta tsitaadiga

Kuidagi kahtlane jah. Kas see junn pole mitte filamendi pikkuse lugeja? Kas sa selle magneti ikka panid vahele ja jätsid torule liikumisruumi?
https://www.youtube.com/watch?v=QSby_q1Ibho
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 20.07.2018 11:42:59 vasta tsitaadiga

Klienditeenindus on abivalmis, aga nad ei saa probleemist üldse aru.

Nad soovitavad mul printida selline vahejups https://www.thingiverse.com/thing:2160342 aga see oli karbis kaasas ja prusa mk2/s see ei sobi kuna on liiga suur. Selle jupiga saab panna paika selle suure plasttoru printeri peale kus on filamendi ava ja sealt jookseb filament exdruderisse.

Suure plasttoru sisediameeter on 4mm, aga printeri pea filamendi kanali auk on 2mm ja filament sõidab vastu serva ja takerdub - oleks vaja hästi sujuvat üleminekut 4mm > 2 mm peale, aga seda on raske teha kuna prinditud plast on kare ja filamendi ots on kõver ja kohe takerdub.
Kui ta on juba takerdunud, siis hakkab peale söödetav filament seal magneti juurest end välja pressima. See on tehtud jah selleks, kui umbe läheb, siis kusagilt saab väljaajada.

Klienditeenidus soovitas mul printeripeale augu 4mm puurida, aga prusa mk 2/s on see auk täiesti serva peal ja ma ei taha sinna sellist mulku teha. Kui ma teen, siis 4mm plasttorust tulev filament ei liigu ikka extruderi veorattale vaid jookseb sealt metsa. Ma ostsin teflon toru 2 meetrit ja siis selle feeeder jupsist üritan printeripoolse vooliku teha sellega, et kaoks ära kõik võimalikud trepid ja konarused mille taha filament seisma jääb. Terve jupp tefloniga kuni extruderi hammasrattani 1mm. Siis ei tohiks tal olla ühtegi kohta kus ta saab end valeks keerata. Feederi pleksist kaanele ma teen uue pleksist kaane, ilma selle auguta.

Arusaadav, seda masinat saab kasutada sadadel erinevatel 3dprinteritel ja kõigil on printeri pea omamoodi. Aga nende lahendus on selline mis prusale niisama lihtsalt ei sobi. Aga see teflon toru jõuab postiga alles augusti alguses kohale, eks ma siis ootan niikaua, ma midagi lõhkuma ei hakka.

edit: kõik oleks okei kui nad oleks ise teinud selle feederi juurde mitu erinevat torulahendust. Oleks kaasas olnud ka 2mm teflon toru samas pikkuses nagu on see 4mm sise diam. plasttoru. Tefloni oleks kohe otse prusale niidi auku susanud ja voila. Prusa MMU on samuti kõigil niitidel oma teflon toru algusest lõpuni.

Ühetgi manuali ka kaasas polnud, isegi mälukaardil ei olnud ühtegi pdf. Kui see Chroma tunnistab 30 erinevat printerit, võiks nii kalli seadme puhul need ühendused kuidagi skemaatiliselt ära näidata. Mul oleks väga palju abi sellest olnud. Aga oligi kast, adapter, siis need voolikud ja feeder. Vaata ise mis teed nendega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 20.07.2018 13:17:38 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:05:47, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 20.07.2018 13:34:14 vasta tsitaadiga

Ma proovin printida sellise ülemineku.
Spoiler Spoiler Spoiler

Kahe kruviga kinni ja sinna surun suure plasttoru ja alla läheb see pisike teflon jups millel on 3mm kõrgune pea otsas. Suur plasttoru on väga kange, ta ei taha üldse painduda. Mul on väike kahtlus sellega, äkki oma kangusega hakkab printeripea liikumist takistama ja prindikvaliteet muutub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2018 20:24:18 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab kes Eestis 2020 alumiiniumprofiili müügiga tegeleb?
Tahtsin törtsu ABS-i printida ja avastasin, et plastikust bed support hakkas 100C juures veits sulama. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
m.han
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2016




sõnum 27.07.2018 23:24:53 vasta tsitaadiga

[quote="m.han"]Kas keegi on huvitatud Formfutura filamentidest? Aastase testperioodi jooksul jäi üle korralik kogus igasugu materjali, PLA; ABS; Flex, ASA, metall, puit jne. Kuna kliendile sobis lõpuks ainult PETG siis ülejäänud filamendid on lihtsalt "ruumitäide". Ära ei raatsi visata aga teha pole ka nendega midagi. Annaks huvilistele -50% Formfutura hinnast. 2 rulli on 2,3 kg, TitanX ja ApolloX, võin jagada ka thingiversi mudelit rullihoidjast millel neid kasutasin ja mida isegi i3 suutis rullilt maha keerutada. Vabandused kui see postitus rikub foorumi reegleid, siis võivad moded ära kustutada. Kui ära ei kustutata, siis jagan kontakti info@print3d.ee icon_wink.gif

Vabandused kõigi ees kes saatsid PS-i ja ma ei vastanud. Ei tulnud selle pealegi, et kõik vastused ei tule meilile icon_smile.gif

Siin pilt sellest mis järgi. HIPS-i, Flex-i, ABS-i, Metalli ja Puitu on järgi, kokku 14 rulli. Iga rull olenemata materjalist 10€. Kes võtab kõik korraga, annan 120€, saan riiuli puhtaks muude asjade jaoks


Koristasin kappe ja 2 rulli PLA-d tuli "ämblikuvõrgust" veel välja, kollane ja pimedas helendav. Aga nüüd tahaks kogu komplektist korraga vabaneda, ausalt, ruumi on vaja. Hetkel siis 2x PLA (kollane+pimedas helendav) + HIPS 2 rulli (must + valge) + Puit (seeder+eebenipuu+korgipuu)+ Metall (2xPronks) + PVA Support (tasuta) =90€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 28.07.2018 01:29:00 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:19:43, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2018 13:26:45 vasta tsitaadiga

Tellisin endale esimeseks printeriks: Creality3D Ender - 3 DIY 3D Printer Kit
Nüüd aga enne printeri kätte saamist tahaks ka mingit materjali osta printimiseks. Mis kohast oleks mõistlik vaadata materjali?

Vaatasin, et materjalideks sobivad: Supporting material: ABS,PLA,TPU

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2018 13:44:07 vasta tsitaadiga

ABS jäta esialgu kõrvale.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 28.07.2018 14:24:03 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
Tellisin endale esimeseks printeriks: Creality3D Ender - 3 DIY 3D Printer Kit
Nüüd aga enne printeri kätte saamist tahaks ka mingit materjali osta printimiseks. Mis kohast oleks mõistlik vaadata materjali?

Hea valik esimeseks printeriks. Väidetavalt Creality kahetseb, et nii odavalt Ender 3 müüb. Enam ei saa tootmisest maha ka võtta, konkurendid sarnaste printeritega välja tulnud.

PLA on põhiline, mida kodus prinditakse. Üks parimaid eestis saada olevatest on eSun PLA+ https://www.3dpartner.eu/1-75mm/esun-175mm Odav just ei ole.

_________________
möhhh..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 28.07.2018 14:36:32 vasta tsitaadiga

Pole konkreetselt sellega kokkupuutumist olnud:
https://www.photopoint.ee/printerid-ja-tarvikud/933480-gembird-3d-printeri-niit-pla-175mm-1kg-must
Aga alustada soovitaks küll PLA-ga.
3dpartneri PLA eSun olen proovinud ja väga hea oli.

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m.han
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2016




sõnum 28.07.2018 20:57:57 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Olgu, annan selle karbihunniku eest 90.
Kuidagi Tartu poole ka saadad?


Pakiautomaati? Seeder võeti ära ja PVA võeti ära. Kogu hunnik 80€+ saatmiskulu. Saada info meilile või PS-i
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 01.08.2018 18:55:44 vasta tsitaadiga

Sain vahepeal plastiklaagrid kätte, toppisin prusale külge, aga aga aga jah, ei suru nagu hästi kokku ja logiseb. Kui liiga pingutada, siis jääb kole tihkelt kinni. Prusal peaks laagripesad kõik ringi tegema, mingi selline kruvipingutiga ja suruks võrselt laagrit kokku. Panin metallid tagasi. Ta isegi printis, aga augud tulid ovaalid. Kui loomakesi printida siis äkki isegi ei saa aru kui natuke kõver on.

Siis ma hakkasin mõtlema kas filamendi baasil saaks plastipüstolit äkki teha. Liimipüstoli moodi, aga ma laseks kuuma plasti vormi. Netis nägin filamendi tegemise masinat. Purustad oma vanad pla tükid ära, lased nad mähise abil sulaks ja surud uuesti niidiks tagasi. Täitsa selline põlveotsas tehtud asi oli.
Väikseid kujukesi saaks sedasi lausa toota.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2018 10:07:57 vasta tsitaadiga

Keegi mulle paar tükki sellist jupstükki prindib? https://www.thingiverse.com/thing:2121422
Tartus oleks eriti hea. Täitsa esimene kord 3D printimsiega tegemist teha. Oomipoe suunas ka just saatsin päringu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m.han
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2016




sõnum 02.08.2018 13:11:02 vasta tsitaadiga

[quote="m.han"]
m.han kirjutas:
Kas keegi on huvitatud Formfutura filamentidest? Aastase testperioodi jooksul jäi üle korralik kogus igasugu materjali, PLA; ABS; Flex, ASA, metall, puit jne. Kuna kliendile sobis lõpuks ainult PETG siis ülejäänud filamendid on lihtsalt "ruumitäide". Ära ei raatsi visata aga teha pole ka nendega midagi. Annaks huvilistele -50% Formfutura hinnast. 2 rulli on 2,3 kg, TitanX ja ApolloX, võin jagada ka thingiversi mudelit rullihoidjast millel neid kasutasin ja mida isegi i3 suutis rullilt maha keerutada. Vabandused kui see postitus rikub foorumi reegleid, siis võivad moded ära kustutada. Kui ära ei kustutata, siis jagan kontakti info@print3d.ee icon_wink.gif

Vabandused kõigi ees kes saatsid PS-i ja ma ei vastanud. Ei tulnud selle pealegi, et kõik vastused ei tule meilile icon_smile.gif

Siin pilt sellest mis järgi. HIPS-i, Flex-i, ABS-i, Metalli ja Puitu on järgi, kokku 14 rulli. Iga rull olenemata materjalist 10€. Kes võtab kõik korraga, annan 120€, saan riiuli puhtaks muude asjade jaoks


Koristasin kappe ja 2 rulli PLA-d tuli "ämblikuvõrgust" veel välja, kollane ja pimedas helendav. Aga nüüd tahaks kogu komplektist korraga vabaneda, ausalt, ruumi on vaja. Hetkel siis 2x PLA (kollane+pimedas helendav) + HIPS 2 rulli (must + valge) + Puit (seeder+eebenipuu+korgipuu)+ Metall (2xPronks) + PVA Support (tasuta) =90€
Ja saingi foorumlaste abiga kapid tühjaks. Tänud kõigile! icon_smile.gif Jäänud on veel 1 rull 2,3 kg musta ASA-t. Selle loovutaks 25€ eest, kui keegi huvitub. Rullihoidiku leiate printimiseks Thingiverse-ist sest standardmasina hoidikusse see ei sobi.

P.S Veel on ka üks lahti võetud 2.3 kg. rull valget ASA-t, milles on ca. 200 g. ära kasutatud. Kes võtab mõlemad koos annan 40€ kompl. ära.


viimati muutis m.han 07.08.2018 13:15:45, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel^^
HV kasutaja
Mihkel^^

liitunud: 24.10.2009




sõnum 06.08.2018 20:00:36 vasta tsitaadiga

Olen hobi korras printinud, kuid nüüd pole aega ega huvi eriti tegeleda olnud, kellelgi huvi wanhao dublicator i3 + vastu on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 21.08.2018 20:27:49 vasta tsitaadiga

Saingi tünga selle palettega, nüüd on palette 2 väljas https://www.mosaicmfg.com/products/palette-2
Ma pole enda oma isegi tööle saanud.


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 21.08.2018 21:42:08 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:14:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2018 21:50:20 vasta tsitaadiga

See uus palette 2 tundub päris asjalik.
_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2018 22:21:00 vasta tsitaadiga

Kas Makerboti filamendi ostmine on õigustatud ja väärt või on see nende enda filamendi hype puhtalt järelmüügi teenimise mõttes tehtud BS?
Replicator+

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 21.08.2018 23:51:25 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:14:14, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2018 00:18:04 vasta tsitaadiga

Väidetavalt katkeb Makerbotil 3rd party filamenti kasutades garantii ja üldse olevat kaht varianti filamenti ok kasutada (kvaliteetsed), ent need kallimad kui MB enda omad. Tundus kahtlane jutt, sellepärast küsin, et järsku teatakse täpsemalt siin.
Väitis, et teised võtavad paremini vett sisse + võib olla jämeduse ebastandardsust, jne. Kui palju tegelikult filamendid erinevad omavahel? Just PLA...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 22.08.2018 03:52:13 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:13:56, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.