Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Ühistranspordi infot reaalajas kuvav äpp TRAFI jõuab nüüd tallinlasteni märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2014 10:38:09 Ühistranspordi infot reaalajas kuvav äpp TRAFI jõuab nüüd tallinlasteni vasta tsitaadiga

link :: TRAFI


PRESSITEADE 9. september 2014 - Ühistranspordi infot reaalajas kuvava mobiilirakenduse TRAFI eesmärk on aidata inimestel ühistranspordiga kiiresti ja mugavalt linnas liikuda, sõltumata sõiduplaanidest, vaid lähtudes reaalsest olukorrast linnas.

Näiteks kasutab mobiilirakendus enamikes bussides, trollides jt oleva GPS-seadme infot sõiduvahendi reaalse asukoha kohta, arvutades selle põhjal täpse saabumisaja konkreetsesse peatusesse. Äpi kasutaja ei pea teadma peatuste nimesid ega linna tundma - otsing leiab sobiva transpordiühenduse ka organisatsioonide nimede vms märksõnade põhjal. Tasuta äpp on nüüd kättesaadav ka tallinlastele. TRAFI mobiilirakendust kasutab tänaseks 500 000 inimest 18 Leedus, Lätis, Türgis ja Brasiilias.

Mobiilirakendus TRAFI kuvab Tallinna ühistranspordi infot reaalajas, võttes arvesse enamikes Tallinna bussides, trollides jt oleva GPS-seadmete infot sõiduvahendi reaalse asukoha kohta, arvutades selle põhjal täpse saabumisaja konkreetsesse peatusesse. Nii on rakendusest saadav info alati täpsem kui sõiduplaanides nähtav. Otsing võimaldab leida ühistranspordi ning jalgsi liikumisega kiireima ja mugavaima teekonna soovitud sihtpunkti jõudmiseks, teekonda kuvatakse ka kaardil. Üks olulisim otsingu eelis on see, et sihtpunktina saab sisestada ettevõtte või organisatsiooni nime, näiteks “botaanikaaed”. Nii pole oluline teada täpset aadressi ega peatuste nimesid selle koha lähedal, kuhu on soov jõuda. Kirjutades otsingusse “kohvik”, pakub äpp välja lähimad kohvikud ning teekonna nendeni.



Sagedasti kasutatavad teekonnad saab lisada lemmikvalikute hulka, et need oleksid kiiresti leitavad. Lisaks julgustatakse rakenduse kasutajad andma märku ummikutest ja muust, mida nad linnas liigeldes märkavad, mis võiks ka ühistranspordivahendite liikumist mõjutada. Sisestatud infot arvestatakse automaatselt otsingutulemuste kuvamisel ning problemaatilisi piirkondi või peatusi siis ei soovitata.

Leedu idufirma TRAFI juhi ja ühe asutaja Martynas Gudonavičiuse sõnul andis äpi loomiseks põhjuse Vilniuse linna kehv ühistranspordi info. "Umbes kuus aastat tagasi tegime Vilniusele uue ühistranspordiveebi, sest olemasolev oli väga nõrk. See sai palju tähelepanu ja peagi oli kasutatajate arv 200 000 kuus. Kaks aastat tagasi tegime esimese äpi versiooni ja sealt hakkasid asjad juba kiirelt edasi arenema - saime suure investeeringu, hakkasime tugevat tiimi kokku panema ja teistele turgudele laienema," rääkis Gudonavičius.
"Miks me seda üldse teeme? Jah, see on tänaseks ka meie äri, aga me usume, et linnaelu võiks olla lihtne ja mugav ning ühistranspordil on selles tähtis roll. Meil on hea meel, kui inimesed tänu sellele äpile meelsamini ja rohkem ühistransporti kasutama hakkavad, ei pea ringi ekslema või asjatult ootama ning saavad seega oma aega targemalt kasutada," lisas äpi looja.

TRAFI mobiilirakendust saab kasutada Androidi ja iOS (Apple) tarkvaraga. Rakendus on tasuta allalaetav nutiseadmete rakenduste keskkonnast (App Store) ja Google Play'st. Äppi saab kasutada eesti ja vene keeles.

Äpil on tänaseks ligi 500 000 unikaalset kasutajat 18 linnas Leedus, Lätis, Türgis ja Brasiilias. Äpi tootja kavatseb siseneda just kiiresti kasvavatele turgudele ning miljonilinnadesse üle maailma nagu Mexico, Moskva jt. Eestis loodab ettevõte saada 50 000 aktiivset kasutajat selle aasta lõpuks. Praegu on mobiilirakendus Eestis kasutatav vaid Tallinnas, tulevikus võivad lisanduda ka teised suuremad Eesti linnad.

Maailmas on sarnaseid äppe veel - Google, Citymapper, Hopstop jt, kuid paljud maailma suurlinnad on nende poolt veel katmata ja just nendele turgudele TRAFI plaanibki siseneda. "Me läheneme teisiti - me ei kasuta ainult nö open data't, vaid ka raskemini kättesaadavaid andmeid, millega on keerulisemad lood just vähem arenenud piirkondades. Tihti on need aga suure rahvaarvu ja kiire kasvuga turud. Google kasutab näiteks ainult väga kindlaid infoedastusformaate ja kui konkreetsel linnal pole neid võimalik pakkuda, siis Google sinna ei lähe," selgitas Martynas Gudonavičius.

App Store icon_arrow.gif https://itunes.apple.com/ee/app/trafi-eesti/id819301230?mt=8
Google Play icon_arrow.gif https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trafi.android.ee

TRAFI on Leedu ettevõte, mis alustas aktiivset tegevust umbes aasta tagasi, pärast 0,5 miljoni dollari suurust investeeringut Leedu fondilt Practica Capital. Ettevõtte peakontor asub Leedus, kus töötab kokku 12 inimest.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2014 11:54:37 vasta tsitaadiga

Paar päeva isegi kasutanud, väga eeskujulik rakendus thumbs_up.gif
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 09.09.2014 13:55:28 vasta tsitaadiga

kas see on google mapsi peale ehitatud vms? igatahes google mapsi ühsitranspordi kaart on tallinnas väga tasemel juba aastaid.
_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
markedmen
HV kasutaja
markedmen

liitunud: 25.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2014 16:33:31 vasta tsitaadiga

See TRAFI on juba pikemat aega ju olemas? Minu telefonis on ta nüüd üle kuu aja kindlasti olemas olnud. Aga väga hea app tõesti, olen kasutanud lugematul hulgal erinevaid ühistranspordi rakendusi ning siiamaani olen ikka pidanud kõige usaldusväärsemaks kodulehte ennast, aga nüüd TRAFI tulekuga olen jäänud seda kasutama.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 09.09.2014 23:25:40 vasta tsitaadiga

Ma ikka loodan, et millalgil vähemalt Harjumaaliinid ka sinna pannakse.
Nende ajad ikka varieeruvad väga palju ja käivad harva ka. Maha jääd siis tuleb järgmine alles mitme tunni pärast jne.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012




sõnum 09.09.2014 23:36:31 vasta tsitaadiga

ot:
tsitaat:
Näiteks kasutab mobiilirakendus enamikes bussides, trollides jt oleva GPS-seadme infot sõiduvahendi reaalse asukoha kohta


Kooliajal, kui tuli järjekordne pileti hinnatõus, võttis ikka silme eest mustaks küll. Veelgi arusaamatum oli asjaolu, et miks trollides ja trammides on kasutusel ülitäpne GPS, miks kurat neil veel seda vaja on? Kallis GPS sees ja julgevad veel pileti hinda tõsta. Peale selle küsimuse esitamist esmakordselt, vastust küll ei tulnud aga näiteks tekkisid trollikabiinidele kardinad. Mis täna küll enam nii väga ees ei ole.

Küll ma elan ikka toredas riigis.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2014 23:40:36 vasta tsitaadiga

dksvertix kirjutas:
Kallis GPS sees
Kui kallis? Tahad ehk lähemalt rääkida?
_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 10.09.2014 12:44:30 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif täitsa asjalik rakendus ja abiks samuti marsruudi planeerimisel icon_smile.gif
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erkinem
HV Guru
erkinem

liitunud: 06.11.2004




sõnum 10.09.2014 16:18:23 vasta tsitaadiga

Ma olen seda kasutanud juba varakevadest saadik ning tõesti, paremat oleks raske tahta thumbs_up.gif
Kommentaarid: 329 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 10.09.2014 18:07:36 vasta tsitaadiga

Üritasin ka seda kasutada, aga minu jaoks veidi keeruline või arusaamatu icon_razz.gif. Kas seal pole kaardil võimalik näha kuskohas buss hetkel on? Ma vähemalt ei suutnud seda leida. Kasutan pikemat aega Eesti Ühistransport äppi ja seal on kohe hea vaadata, kus bussid antud ajahetkel on. Häiris ka see, et back nupp viib kohe rakendusest välja mitte eelmisele menüüosale, kus eelnevalt olin. Ning nagu tavaliselt häirib mind ka värdkeelena kõlav tõlge.
_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erkinem
HV Guru
erkinem

liitunud: 06.11.2004




sõnum 10.09.2014 22:04:48 vasta tsitaadiga

Dijital, näitab nii trollide kui busside reaalajas asukohtasid väga kenasti.. vähemalt mul.
Kommentaarid: 329 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 10.09.2014 22:32:51 vasta tsitaadiga

Uurisin veidi veel. Mul näitab ainult siis asukohta, kui valin Sõiduplaanid ja mingi konkreetse liini numbri. Mind aga huvitaks see, kui ma olen mingis X-kohas ja vaatan läheduses asuvaid peatusi ja valin sealt kaardi, et siis näidataks siis asukohti. Seal näen ma aga ainult peatuste asukohti.
_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Ühistranspordi infot reaalajas kuvav äpp TRAFI jõuab nüüd tallinlasteni
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.