Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 35, 36, 37  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 27.10.2015 22:45:38 vasta tsitaadiga

Aga kas on alati ja igal pool vaja just 5G? Kas mõni MTÜ kes tegeleks kolkaküla andmesidega, üldse kunagi suudaks endale hankida xG seadmeid et siis niimoodi teenust pakkuda? Ma väga kahtlen. Kahtlen ka et 5G jääks koormustevabaks - sama mantra on kõigil ISPidel juba lauldud 4G tulekul, kuid täna teame kõik et tegemist on jagatud ressursiga ja seda mitte magistraali puudumise tõttu vaid mastiseadmete läbilaske tõttu, mille pärast (väidetavalt) oli ISPidel tarvis kehtestada mahupiirangud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 27.10.2015 22:55:31 vasta tsitaadiga

Milline selle projekti reaalne edulugu ka on - mitu maamajapidamist said siis traadiga neti oma koju tänu sellele?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 27.10.2015 22:58:47 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

Aga miks sa siis ei uuri 5G tulevikuvisioone? icon_smile.gif
Enamuses visioonides pole mingeid kaableid olemas, selle asemel töötavad Point-to-Point lingid saatjate vahel.


tahanteada, nii nagu Sa masendav (et mitte ütelda loll) olid, nii sa selleks jääd. Kurb on vaadata, kuidas aastad lähevad, aga inimene ei arene.
Miks peaks 5G tulevikuvisioonides olema kaablid, see on ju 5G for-a-gods-sake. Aga VÕRK != 5G.
Sul on niikuinii konstantne AM peal, äkki võtad aega ja teed endale lõpuks mõned füüsika põhitõed selgeks, et aru saada, miks isoleeritud signaalikandja oli, saab olema ja jääb igaveseks paremaks kui elektromagnetlainete spektri "eeter".

Ja võiksid oma foorumi nime ka adekvaatsemaks muuta: näiteks "eitahateada" "eitahagimidagimuudkuulata" "ajanigavestiomalollijoru" vms.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.10.2015 08:56:38 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
Milline selle projekti reaalne edulugu ka on - mitu maamajapidamist said siis traadiga neti oma koju tänu sellele?

Ma ei ole kuulnud ühtegi operaatorit oma klientide arvu kusagil välja ütlemas, mobiilioperaatorid küll kiitlevad ühe või teise numbriga aga fiksside väga täpselt ei räägi.

Küll on aga endal lihtne näha kuiteed mõned arvutused, võrdle ELASA kaarti Telekomi VDSL leviala kaardiga:
http://ela12.elasa.ee/elakaart/
https://geopank.elion.ee/haaletus/

Seal kus ELASA optika valmis ja samas külas Telekomi sõlm, näed majapidamisi kes saavad kuni 60/10 VDSL teenust, võid ka optika sisse jätta kuid maapiirkonnas on pigem haruldane, et suuri maju optikasse veel ühendatud on.
ADSL kliente küll ei näe kuid ümaralt võid VDSL tulemi korrutada kahega sest võrk on suurem kui VDSL leviala.

Minu silmade läbi numbreid öelda ei saa kuid see number ei ole väike.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 28.10.2015 09:19:49 vasta tsitaadiga

Need kel enne oli nett traadiga toas - neil on nüüd lihtsalt kiirem internet. Need kel traati ei olnud - neil pole seda siiani. Mahupiiranguga G'd ei käi minu arvates selle "eduloo" alla mitte kuidagi. Lisaks tundub et väiksemad tegijad ehk netipakkujad - kes oma madalama kulubaasi abil on ehk isegi võimelised teenima väiksemate kliendimahtude pealt on sellest "eduloost" kõrgete rendihindade barjääri tõttu lihtsalt suurte telekomide poolt garanteeritult ukse taha jäetud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.10.2015 09:25:45 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
Need kel enne oli nett traadiga toas - neil on nüüd lihtsalt kiirem internet. Need kel traati ei olnud - neil pole seda siiani. Mahupiiranguga G'd ei käi minu arvates selle "eduloo" alla mitte kuidagi. Lisaks tundub et väiksemad tegijad ehk netipakkujad - kes oma madalama kulubaasi abil on ehk isegi võimelised teenima väiksemate kliendimahtude pealt on sellest "eduloost" kõrgete rendihindade barjääri tõttu lihtsalt suurte telekomide poolt garanteeritult ukse taha jäetud.

Peast ei ütle, aga mingi paar euri kuus, paarkümmend kilomeetrit kiudu pole küll hind, mille pärast ka kõige väiksem teenusepakkuja higistama peaks.
Maapiirkonnas on kõige kulukam rajada võrk ja jaam ning hilisem hooldus ning tarnete ja rikete lahendamise kiirus.
Selle kohapealt oleks väikestel ISPidel kõige soodsam tegutseda, suvalisse mobiilimasti 5Ghz "airfiber" ülesse ja hakka kliente korjama.
Küsijate järgi tundub, et täiesti haaramata turg olemas, kes vajavad piiramatu mahuga ja kiiret netti.

Hetkel jääb pigem mulje, et rääkijaid on rohkem kui tegijaid.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 28.10.2015 09:29:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mahupiiranguga G'd ei käi minu arvates selle "eduloo" alla mitte kuidagi.



Jeh, on kliendile kordades kulukamad ja ebastabiilsemad kui ADSL, VDSL lahendused.
tagasi üles
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.10.2015 09:48:43 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
tsitaat:

Mahupiiranguga G'd ei käi minu arvates selle "eduloo" alla mitte kuidagi.


Jeh, on kliendile kordades kulukamad ja ebastabiilsemad kui ADSL, VDSL lahendused.


Samas pilusilmadega inimesed imestavad, et kuidas meil metsade vahel nii kiire internet taskus on.
Ega enne ju ei mõista, kui kõike seda mis olemas on, enam pole.
Mõtelge siis ühe voolukatkestuse peale kui telefon käes on, ja selle aku veel tühjaks saamas on.
Mul on helgelt meeles 2-3G katkendlikud kiirused vs. nüüd kui 4G meenutab telefonis pigem püsiühendust.
Alati jäävad mõnes kohas leviprobleemid, mõnel kasutajal mahuprobleemid aga see on pigem ületatav raskus kui see, et sul üldse midagi pole.

Kuid võibolla on tõsi, et riik on tegelenud inimestele mittevajaliku mugavusteenuse loomisega, oleks ju saanud nagu aastal 2000, Elisa GPRS 100kr teenusega ka töö ära teha. (seda ma siis just tol ajal kasutasin 5000kr maksva BT Nokia 6310i telefoniga), Eesti telefoni 64kbit/s dialup oli backupiks nädalavahetuse paketiga.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 28.10.2015 10:00:56 vasta tsitaadiga

4G mobiilis on minu meelest ilmselgelt mugavusteenus. Kui see on olnud sihtasutuse põhieesmärk siis väidaks et tegu on EU ja riigi toetuste ebasihipärase kasutamisega.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 28.10.2015 10:11:46 vasta tsitaadiga

Mu sisetunne ei petnud mind ja asjad ongi täpselt nii nagu nad mulle paistsid, ja isegi hullemad. Sest turutõrke nägemiseni ise oma mätta otsast vaadates ei küündinud. Sisuliselt on tegemist suuremate operaatorite poolse kartelliga, mida riik on soosinud ja võimaldanud. Üks asi on vaadata Eesti siseses kontekstis aga kartelli teadlikud tegevused pidurdada kiire võrgu ühendamist konkureerivate operaatorite võrkudega on ilmne fakt konkurentsi tekke pärssimisest. Kaudsed tõendid, mis Eesti "eduloost" jutustajate vastu räägib on naabrite olukord, Läti-Leedu, kus sarnase võrgu rajamisega saavutatud palju laiapõhjalisem kiire internetiühendus märkimisväärselt soodsama hinna eest tarbijale - see iseenesest viitab, et meil on midagi väga mäda, ja "edulugu" kiire internet igasse metsakülla on paras muinasjutt.
Väga huvitab, mida toob nende ülestunnistuste valguses tulevik, kas valitakse uus juht, rahvuslikus julgeolekuhuvides on soovitav eurorahade mittesihipärane kasutamine maha vaikida, ja kõik läheb edasi nii nagu kartell on kokku leppinud - euroopa ja eesti maksumaksja raha eest teeme investeeringud ja tarbijalt korjame kasumit, ja kasum nagu märgitud on suurtel korralik.
Tegelikult on suure turujõuga telekomi ettevõtted kogu aeg omanud mõjujõudu turgu oma huvides mõjutada. Olen natuke tööga seoses kokku puutunud Elioni töökorraldusega ja sealsed madalama taseme spetsialistid on ausalt tunnistanud, et neil on juhtkonna poolt range korraldus sidekanalisatsiooni infot teistega mitte jagada, et igasugu STV-d, Starmanid tahavad oma võrku sinna pressida. Teatavasti Elion kes Eesti Telefoni järglasena sai oma käsutusse valdava osa nõuka ajal rajatud maaalustest sidetorustikest, kuhu saab ka täna ilma kaevamata kaableid lisada, ja regulatsioonidega nähti ette, et neid torusid saavad kasutada ka teised peale Elioni. Nii jooksevad neis torudes teadus-ülikoolide andmeside võrgud ja hiljem tahtsid nendesse torudesse omi võrke paigaldada ka Elioniga konkureerivad STV, Starman jt aga kui infot torude ja vaba ruumi kohta valdab Elion ja seda infot välja ei anna - saab efektiivselt pidurdada konkureerivaid võrke märkimisväärselt. Ja see pidurdamise jutt oli juba 10 aastat tagasi. Samas Elion ja teised omavad mõjujõudu ka regulatsioonide kehtestamisel, kus MKM kes ise tehnilist kompetentsi ei oma laseb sisuliselt regulatsioonidesse kirja panna olulist turujõudu omavate operaatorite äriplaane teenivad äriplaanid. MKM on üdini mäda ja tegelikult tuleks kogu kartellistunud-korruptsiooni hõnguline telekommunikatsioonisektor korralikult laiali peksta. Ka vabalevikanalitega ei ole ju läinud palju teisiti - rahvas sunniti ilusa tuleviku nimel digibokse soetama aga digiga kaasnema pidanud kvaliteedihüpe on sisuliselt jäänud olemata, on jäänud ainult telekavataja poolsed kulutused ja hirm, et vabakanalid kaovad päris ära.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.10.2015 10:17:51 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
4G mobiilis on minu meelest ilmselgelt mugavusteenus. Kui see on olnud sihtasutuse põhieesmärk siis väidaks et tegu on EU ja riigi toetuste ebasihipärase kasutamisega.

just nii võibki seda öelda, samas on see ka ettevõtluse arendamise vaates väga oluline täiendus, tagada kiirem ja stabiilsem ühenduse kättesaadavus maapiirkonnas mida aga ilma selle projektita poleks sündinud.

Spoiler Spoiler Spoiler

Kõrvaltvaatajana võiks ka minul selline mulje jääda. Täna asjades sees olles määrab seadus selle, et vähemalt ET on kohustatud oma võrku välja rentima ja õnneks toimub see ka vastastikuselt konkurentide võrkudega, jagatakse nii kaablikanalisatsiooni kui kaableid. Küll aga on tõsi see, et kui "vanasti" rajati kanalisatsioon suhteliselt väike, siis võib see täis olla ning sinna pole võimalik rentniku peale lasta.


viimati muutis indrpo 28.10.2015 10:18:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 28.10.2015 10:18:27 vasta tsitaadiga

G-õhuühendused ei käi "eduloo" alla? 4G mobiilis on mugavusteenus? Mis kohaga te mehed mõtlete?

seesama G ühendus on parem kui mitte midagi ja tavalisele kodukasutajale kes ei tegele piraatlusega on see arvestatav ühendus (muidugi on koha suhtes erandeid aga see on muude teemade teema). Tean inimesi kellel paar aastat tagasi ei olnud absoluutselt mingit võimalustki interneti kasutada. 3G oli küll olemas aga sellega teate ju küll mis juhtus. 4G tulekuga saavad nad Delfist uudiseid lugeda nii et pildid ka laevad ja lapsed saavad isegi youtubet kasutada. Okei igalpoole pole mingit ulmeühendust aga ulmekiirusi ja speedteste aetaksegi ainult siin foorumis taga. Tavainimesele on oluline et tal OLEKS ÜHENDUS mis tema vajadused kataks. Kui tervele HinnaVaatluse foorumile anda 10 euro eest piiramatu mahuga G ühendus siis mida teeb tädi Maali kui tal on vaja uusi proteese tellida aga nt PTC ja olavsu1 samal ajal torrentist UHD porri tirivad? Proteesid jäävad tellimata, Maali normaalselt süüa ei saa ja sureb nälga.

4G mobiilis mugavusteenus? Kui sa pead mugavuseks seda, et ma ei pea pangaülekande tegemiseks asukohta vahetama siis jah. Kui sa pead mugavuseks seda et ma saan inimlikult avada oma e-mailid koos manustega sõltumata asukohast siis jah. Nii on terve elu mugavusteenus: elekter on mugavusteenus, ühistransport on mugavusteenus. Isegi faking jalanõud on mugavusteenus sest PALJAJALU SAAB KA KÕNDIDA.

Veits kerisin üles aga no lihtsalt kettasse ajab selline ignorantne suhtumine "olen ilgelt tehnikateadlik ja see kuidas mina interneti kasutan ongi TÄIESTI TAVALINE ja kõik TEEVADKI NII!"

kui veids kuukeldada saab igasugu küsitluste tulemusi ning inimesed teevad netis:

E-mail
Otsingumootorist infi otsimine
uudised
ilm
poliitika üle mölisemine kommentaariumites
pangatehingud
videode vaatamine (7ndal kohal!)

see on võetud küll USA järgi aga ega meil see palju erine. Eesti inimesel on poliitika üle mölisemine natuke ülalpool ainult.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 28.10.2015 10:19:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Samas pilusilmadega inimesed imestavad, et kuidas meil metsade vahel nii kiire internet taskus on.



See on neil ajutine eufooria, nagu mul. Kui kasutada rohkem kui mõni nädal ja asukohta vahetada. siis tulevad probleemid ilmsiks.
Kaks nädalat on nett ja siis enam ei ole, sest maht on täitunud. Ole lahke osta mahtu juurde ja kaunis kirve hinna eest.
Mõnes kohas pole mobiil netti üldse, just seda Gee nelja ei ole. Kuigi leiviala kaart näitab, et seal peab väga tugev levi olema.
Peabki vist garmini kaardiplotteri püsivalt rattakülge kinnitama.

Paari kuuse proovimise järel said Geed välja lülitatud, kui kallis ja kasutu teenus.
tagasi üles
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.10.2015 10:28:42 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
tsitaat:

Samas pilusilmadega inimesed imestavad, et kuidas meil metsade vahel nii kiire internet taskus on.



See on neil ajutine eufooria, nagu mul. Kui kasutada rohkem kui mõni nädal ja asukohta vahetada. siis tulevad probleemid ilmsiks.
Kaks nädalat on nett ja siis enam ei ole, sest maht on täitunud. Ole lahke osta mahtu juurde ja kaunis kirve hinna eest.
Mõnes kohas pole mobiil netti üldse, just seda Gee nelja ei ole. Kuigi leiviala kaart näitab, et seal peab väga tugev levi olema.
Peabki vist garmini kaardiplotteri püsivalt rattakülge kinnitama.

Paari kuuse proovimise järel said Geed välja lülitatud, kui kallis ja kasutu teenus.


1 2 ja 3 on lahendatavad probleemid.
Täna sööd 5€ eest lõuna ajal kõhu täis, õhtuks ikka tühi, teed ise süüa, teine päev sama 5€ jne.

Mahud tellid vastavalt kõhule, täna vaieldakse siin 5€ kuutasuga 15GB pakettide pärast ja sellega tuleb iga mõistlik inimene välja. Isegi kui olen tavahinnaga klient ja tellinud 10€ kuumaksuga 5GB netti ja peaks väheks jääma siis mõne euro eest on jälle mõned Gigad juures. Ausalt ei tahaks eestist väljapoole vaadata kus on hoopis krõbedamad hinnad.

Levikaardid tekivad tavaliselt ruuteri ja antenniga maapinnast 7m kõrgusel, seega kui vajad maamajja head ja kiiremat, tuleb paigaldada statsionaarne lahendus.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 28.10.2015 10:52:08 vasta tsitaadiga

Huvitav et kõige paremini teavad elust maal need kes seal ei ela - just need kes refereerivad pidevalt mingitele tädi Maalidele - ja kujutavad ette et nood tädid ongi internetilaadse toote peamine sihtgrupp maal? Ei - tädi Maali ei ole enam maal elava inimese tänapäevane stereotüüp. Pigem on need nooremad või vanemad üldjuhul lastega tegusamad perekonnad. Kel on üldjuhul kodus 1 või pigem rohkem arvuti, tahvelarvutid, mõnikord kodu jälgimiseks IP kaamere jne jne. Ainuüksi youtube, skype, tarkvara uuendused jooksutavad mahupiirangud suht kiiresti täis. Tulles tagasi EstWin'i projekti juurde - kui püütakse väita et justnagu need G'd on EstWin'i edulugu siis loeme lepingut "2009 aasta aprillis ITL-i poolt koostatud ja Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud „Eesti uue põlvkonna lairibavõrgu arendusvisioon“ püstitab eesmärgi, et kõikidele kodudele, ettevõtetele ja asutustele peab olema kättesaadav 100Mbit/s andmesidekiirust võimaldav lairibaühendus. Selle eesmärgi saavutamine on otseses sõltuvuses EstWin projekti realiseerumisega." - kas praktikas 5Mbits 4G koos mingi paarikümne GB mahulimiidiga ikka vastab püstitatud eesmärgile?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2015 10:52:20 vasta tsitaadiga

indrekp, jah aga seda statsionaarset lahendust nagu ei tule, ega tule...kuigi optika kaabel jookseb mõnel mehel sõna osteses mõttes maja alt läbi... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2015 10:58:32 vasta tsitaadiga

indrekp, ehk aitab juba? Me teame juba ammu, kelle palgal sa oled, kõigis su argumentides jäävad vasturääkivused nii sobivalt kahe silma vahele, et selle kohta ei saa muud iseloomustavat sõna kassutada kui demagoogia. Ma tahaks näha, mis näo sa siis teed, kui riik siiski otsustab oma kohust täita ja operaatorid fakti ette paneb. Kas siis on kah hapud viimanarjad või hakatakse kihku-kähku klientidele võimalusi looma? Üsna vähe oli vaja, et alkoholitootjate pika ilu peale pill tuleks, asi see operaatoritele sama moodi saba peale asutda ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.10.2015 11:01:21 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
indrekp, ehk aitab juba? Me teame juba ammu, kelle palgal sa oled, kõigis su argumentides jäävad vasturääkivused nii sobivalt kahe silma vahele, et selle kohta ei saa muud iseloomustavat sõna kassutada kui demagoogia. Ma tahaks näha, mis näo sa siis teed, kui riik siiski otsustab oma kohust täita ja operaatorid fakti ette paneb. Kas siis on kah hapud viimanarjad või hakatakse kihku-kähku klientidele võimalusi looma? Üsna vähe oli vaja, et alkoholitootjate pika ilu peale pill tuleks, asi see operaatoritele sama moodi saba peale asutda ...


Mida ma valesti ütlesin, räägin teiega kaasa, ikka olen paha, paha?
Mulle ei astu küll keegi saba peale, nagu ütlesin, minu poolest oleks võinud see võrk ka olemata olla, samas oleks seda kiunu siin teemas siis kordades rohkem, et riik ei aita ja ei tee midagi.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 28.10.2015 11:20:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Peaks eraldi teemaks/uudiseks tegema?

Tanel, mulle tundub et uudiseks sobiks teha küll, aruteluks aga saab olemasolevat teemat rakendada. Võibolla hoiab see meede natuke rohkem asja silme ees kui aegajalt uue postituse kaudu esilehele vilkuv rida.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 28.10.2015 11:26:37 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
Huvitav et kõige paremini teavad elust maal need kes seal ei ela - just need kes refereerivad pidevalt mingitele tädi Maalidele - ja kujutavad ette et nood tädid ongi internetilaadse toote peamine sihtgrupp maal? Ei - tädi Maali ei ole enam maal elava inimese tänapäevane stereotüüp. Pigem on need nooremad või vanemad üldjuhul lastega tegusamad perekonnad. Kel on üldjuhul kodus 1 või pigem rohkem arvuti, tahvelarvutid, mõnikord kodu jälgimiseks IP kaamere jne jne. Ainuüksi youtube, skype, tarkvara uuendused jooksutavad mahupiirangud suht kiiresti täis. Tulles tagasi EstWin'i projekti juurde - kui püütakse väita et justnagu need G'd on EstWin'i edulugu siis loeme lepingut "2009 aasta aprillis ITL-i poolt koostatud ja Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud „Eesti uue põlvkonna lairibavõrgu arendusvisioon“ püstitab eesmärgi, et kõikidele kodudele, ettevõtetele ja asutustele peab olema kättesaadav 100Mbit/s andmesidekiirust võimaldav lairibaühendus. Selle eesmärgi saavutamine on otseses sõltuvuses EstWin projekti realiseerumisega." - kas praktikas 5Mbits 4G koos mingi paarikümne GB mahulimiidiga ikka vastab püstitatud eesmärgile?


mul elavad mõlemad vanemad maal ja seal on ka väiksemat peret. Ma ei tea kus riigis sa elad aga sinu kirjeldatud "IP kaamerad blablabla" ei ole nüüd ka mingi Eesti stereotüüp.

Enda vanemate ja nooremate õdede vendade elukohtades on tegevused nagu ikka: uudised, ilm, meilid, arved, lapsed vaatavad vahel youtubei (AGA EI ISTU SEAL PÄEVAD LÄBI!!!), mängivad arvutiga (MÄNGUD OSTETAKSE POEST, mitte ei piraadita kuskilt), mingist IP kaameratest ei ole juttu sest keskmisel perel selliseid asju kodus ei ole. Tarkvarauuendusi tehakse aga enamasti igalühel telefonis ja läheb seda mahtu, mitte koduinterneti mahtu. Mingeid arvuti uuendusi ei tee tavakasutaja ever nii tihti, et see ilgelt mõjutab. Kõige suurem mõjutaja ongi seesama youtube. Tõsi, talvel on kasutus suurem aga üle 100GB nad kindlasti ei tarbi ja selleks on opekatel paketid olemas.

Siin tekibki probleem, et keskmise HV-lase mõttes olevat stereotüübid on tegelikkuses rohkem sinna vähemuse poole.

Jah, kirjas olevat eesmärki pole täitnud aga kirjeldatud 100mbit võrk oli ju 2020 eesmärk?

Minu jutu mõte oli rohkem see, et sa ei saa väita et G-võrgud ei ole mingi edulugu ja ei saa ka väita et 4G on mugavusteenus.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006




sõnum 28.10.2015 11:28:16 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
Ei - tädi Maali ei ole enam maal elava inimese tänapäevane stereotüüp. Pigem on need nooremad või vanemad üldjuhul lastega tegusamad perekonnad. Kel on üldjuhul kodus 1 või pigem rohkem arvuti, tahvelarvutid, mõnikord kodu jälgimiseks IP kaamere jne jne. Ainuüksi youtube, skype, tarkvara uuendused jooksutavad mahupiirangud suht kiiresti täis.


Nagu minust oleks kirjutanud thumbs_up.gif

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 28.10.2015 11:29:22 vasta tsitaadiga

ivokas kirjutas:
PTC kirjutas:
Ei - tädi Maali ei ole enam maal elava inimese tänapäevane stereotüüp. Pigem on need nooremad või vanemad üldjuhul lastega tegusamad perekonnad. Kel on üldjuhul kodus 1 või pigem rohkem arvuti, tahvelarvutid, mõnikord kodu jälgimiseks IP kaamere jne jne. Ainuüksi youtube, skype, tarkvara uuendused jooksutavad mahupiirangud suht kiiresti täis.


Nagu minust oleks kirjutanud thumbs_up.gif


MOTT
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2015 11:30:02 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Tanel kirjutas:
Peaks eraldi teemaks/uudiseks tegema?

Tanel, mulle tundub et uudiseks sobiks teha küll, aruteluks aga saab olemasolevat teemat rakendada. Võibolla hoiab see meede natuke rohkem asja silme ees kui aegajalt uue postituse kaudu esilehele vilkuv rida.

Tegin nii. HV avalehel nüüd ka uudisena ja arutelu suunatud siia teemasse.
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 28.10.2015 11:49:46 vasta tsitaadiga

Lgp. indrekp

tsitaat:
Peast ei ütle, aga mingi paar euri kuus, paarkümmend kilomeetrit kiudu pole küll hind, mille pärast ka kõige väiksem teenusepakkuja higistama peaks.


Väljavõte ELASA tootetingimustest:
tsitaat:
Teenust võimaldatakse ainult Kliendi võrgusõlmest kuni tarbijale lähima ELASA
võrguühenduskohani. Võrgusõlmede vahel teenust ei võimaldata.


Seega peab see kiud algama ja lõppema ELASA juures, ja kuna sinna ei tohi ühendada võrgusõlmi (PTMP raadiovõrku, mobiilimasti jms.), siis tuleb ELASA kaevust kaevata kliendini kaabel. Me juba teame, kuhu see viib. Kas hirmkallis kaabli vedamine iga kliendini, või siis pigem on nende tingimustega silmas peetud PON võrke, mida praktiseerib ainult Elion.

Teeme lihtsa väikese tegija kalkulatsiooni olukorras, kus kiu eest tuleks maksta näiteks täishinda.
Kui 20km rent on 240eur ja mobiilimasti rent 100eur, siis peaks jätkusuutlikuse tagamiseks tulude number olema vähemalt 2x suurem. Seega peaks see üritus igakuiselt sisse tooma ~680 euri. Selleks, et mingisugustki kliendibaasi korjata, peab paratamatult 4G'ga konkureerima. Seega, kui küsiks kuumaksuks võrreldava numbri, näiteks ~15 euri, peaks olema ühe masti taga 45 klienti. See on täiesti ebareaalne number. Tegelik olukord on veel hullem, kuna peale amordi mahaarvamist ja maksude maksmist jääb lõpuks pihku võibolla 50 euri, siis selle raha eest ei ole ilmselt keegi nõus hooldama 40 kliendiga raadiovõrku.
Siinjuures sa küsid kindlasti, kuidas Elion ja mobiilifirmad selle kiu rendi üle elavad? Väga lihtsalt. Elion, rendib kiudu ainult sinna, kus tal on juba olemas piisava kliendibaasiga vasevõrk (ei ole mingit turutõrget) ja laseb selle kiu viia otse sinna, kus tal vaja on. Mobiilifirmad kas ei rendigi kiudu ja lasevad raadiolinkidega edasi, või subsideerivad kulusi kavalate turunduslike nippidega, mis pole väikestele tegijatele kättesaadavad. Totaalse ajupesu ja pooltõdede leierdamine massimeedias, mahupiirangud, kõnepakettide müük koos netiga, telefonide ja tabletite müük koos järelmaksu ja netiga, jne, jne. Kõigi nende meetmete tulemusel tekib piisav kogus kliente, kes küll maksavad neti eest, aga kasutavad (või saavad kasutada) seda minimaalselt, kui üldse.

Ja veel, oled sa siin korduvalt hädaldanud, et mis küll oleks saanud, kui ESTWIN oleks hoopis ära jäänud.
Kui ELASA pihtimuses oli kirjas, et Elisa Eesti'l oli 2014 aasta lõpus arvel 163M euri jaotamata kasumit (Telekom'il võiks siis ilmselt veel rohkem olla), siis oleks võinud iga operaator oma kulu ja kirjdega ehitada oma ESTWIN võrgu, mis maksis ainult 74M euri ja kasumit oleks veel ohtralt üle jäänud. Odavam on muidugi mängida vaest sugulast, lollitada riiki mingi turutõrkega ja lasta see võrk hoopis riigi rahadega valmis teha. Kasumi saab peale seda riigist välja kantida. Sa oled siin korduvalt väitnud, et Telekom ei tegele asjadega, mis ei ole kasulikud. Mulle jääb pigem mulje, et ei tegeleta asjadega, mille kasumlikkus ei ole 200% aastas.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009




sõnum 28.10.2015 12:05:52 vasta tsitaadiga

ivokas kirjutas:
PTC kirjutas:
Ei - tädi Maali ei ole enam maal elava inimese tänapäevane stereotüüp. Pigem on need nooremad või vanemad üldjuhul lastega tegusamad perekonnad. Kel on üldjuhul kodus 1 või pigem rohkem arvuti, tahvelarvutid, mõnikord kodu jälgimiseks IP kaamere jne jne. Ainuüksi youtube, skype, tarkvara uuendused jooksutavad mahupiirangud suht kiiresti täis.


Nagu minust oleks kirjutanud thumbs_up.gif

Sama siin. Olen sunnitud istuma 5mb alla ja 1mb üles. Just üleslaadimise kiirusest jääb kõvasti vajaka. Kaamerate ja NAS'i tõttu. Kaabel jookseb nii 100m kauguselt majast ja minu krundil, sõlm on 10m kaugemal. Võin vaid unistada sellega liitumisest. Räägitud nii Elasa kui ka elioniga. Nokk kinni saba lahti seis. Üks ütleb, et pean nõusoleku saama ühelt ja teine ütleb, et teiselt. Lõppude lõpuks ei taha keegi, et ma sellega ühineks. Visatakse ka mingeid utoopilisi € numbreid õhku ja kui ka nendega nõus oled siis ikka ei saa, sest Elion ise ei ole huvitatud läbi valguskaabli teenuse pakkumisest.

tsitaat:
Tere ja täname huvi tundmast EstWin valguskaabli võimaluste vastu.

ELASA paigaldab küll valguskaablit, kuid tegemist on baasvõrgu paigaldusega, mida teostatakse Euroopa Liidu rahastamise toel. Hetkel toimuv baasvõrgu paigaldus on EstWin-i esimene etapp ja selle projekti ellu viimine kestab vähemalt kuni 2015. aasta lõpuni.
Peale seda algab loodetavasti EstWin projekti jätkuetapp, mis hõlmab endas juurdepääsuvõrkude ehitust piirkondades, kuhu operaatorid ei ole võimelised ühendusi rajama. See projekt ei alga aga enne 2017. aastat ja sellest on tänasel päeval veel vara rääkida.

Kokkuvõtlikult tähendab eelnev seda, et ELASA paigaldab küll valguskaablit, kuid lõppklientidele me ühendusi välja ei ehita. Praegu on lõppühenduste välja ehitamine ja klientide ühendamine operaatorite ülesanne, mida nad teevad vastavalt oma võimalustele ja plaanidele. Samuti ei paku ELASA EstWin valguskaabli omanikuna teenuseid lõppklientidele, vaid rendib valguskaablikiudu operaatoritele, kes omakorda renditud kiudude pealt lõppklientidele teenuseid pakuvad e. siis „interneti kaablisse sisse lasevad“.
Selles suhtes on allolev Elion’i märkus õige, et kui lõppklient ei ole rahul olemasoleva ühendusega ja soovib praegusel hetkel saada paremat valguskaablil põhinevat ühendust läbi EstWin valguskaabli ning kui operaator lähiajal selles piirkonnas lõppühenduste tarvis uuendusi ega arendusi ei plaani, siis tuleb lõppkliendil leppida olemasolevate variantidega või investeerida ise parema ühenduse väljaehitamiseks.

Investeeringu suurus sõltub mitmetest nüanssidest – kui suur on vahemaa lähima liitumispunkti ja kliendi asukoha vahel, kas on vaja paigaldada lisamuhv, milline on pinnas, kuhu kaabel paigaldatakse, kas veetava kaabli trassile jääb asfalteeritud kattega teid, kuidas toimub kiudude ühendamine jne. + materjalikulu.
Samas on oluline ka, et piirkonnas oleks olemas tegutsev operaator, kes on EstWin kaabli kaudu kliendile valmis teenust pakkuma – EstWin kaabli olemasolu ei tähenda veel, et seal internet „sees“ on.

Soovitan Teil kindlasti lugeda meie kodulehel www.elasa.ee olevat rubriiki „Tahan EstWini“, kus on väga täpselt lahti selgitatud erinevad võimalused erinevatele huvigruppidele.

Kui te peale selle informatsiooniga tutvumist olete endiselt veendunud, et olemasolevad võimalused Teid ei rahulda ning soovite ise ja oma vahenditega ehitada endale välja lõppühenduse, siis soovitame Teil võtta ühendust ettevõttega Eltel Networks AS, kes on kompetentne tegema Teile kalkulatsiooni ja kes oskab täpsemalt selgitada, millised nõuded on lõppühenduseks kasutataval kaablil ning mil moel toimuks hiljem Teile kuuluva kaabli ühendamine EstWin magistraalkaabliga. Eltel Networks AS on ka meie lepinguline alltöövõtja, kelle kontrolli all toimuvad kõik kliendiühenduste liitmised EstWin magistaalkaabliga.

Rõhutan aga veel, et kõige esimese asjana peaksite uurima Teie piirkonnas tegutsevatelt operaatoritelt, kas nad on valmis Teile EstWin baasvõrgu kaudu teenuseid pakkuma, kui olete endale ise valguskaablil põhineva lõppühenduse välja ehitanud.

Lugupidamisega,
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 35, 36, 37  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.