Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  PLEX serveri ehitus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 13.11.2023 18:10:49 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Hetkel 6TB ei ole kuskilt otsast mõistlik osta. TB hind on kõrgem kui suurematel ketastel.


Päris raidis ei ole mõistlik kettaid väga suureks ajada, kui sul R5 on, R6 puhul natuke leebem, aga probleem on ure ja perf langus, kettarikke puhul. See kehtib siis meil nüüd soho ja sata korral mõistagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2023 18:24:26 vasta tsitaadiga

Ma oma RAID6’te küll suuremaid kettaid, kui praegused 8TB enam panna ei julgeks. icon_rolleyes.gif
Samas kui see peaks täis saama, siis ilmselgelt hoian ma seal juba asju, mida seal hoidma ei peaks.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2023 18:32:53 vasta tsitaadiga

Uuendasin oma serveri 6.11.5 -> 6.12.4 peale, sest paar pluginit ei olnud vana versiooniga enam toetatud.
Kõik läks probleemideta. Mul muidugi väga minimalistlik setup ka, et vähe dockereid (plex, transmission, sonarr, gaps) ja VM ei jooksuta.

Kui mingi probleem on siis Unraidil rollback funktsioon ka vanale versioonile thumbs_up.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 29.11.2023 18:53:38 vasta tsitaadiga

Ma uuendasin kohe kui tuli ja pole probleeme olnud.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 16:07:31 vasta tsitaadiga

Peab mainima, et need shuckitud white label WD kettad on väga hästi oma hinda hoidnud. Olen kõik siiani 10 eur/TB maha müünud, mille otsa olen lisanud transa + eBay 10%. Tavaliselt müüdud samal või järgmisel päeval kui olen kuulutuse pannud thumbs_up.gif

Hetkel veel ainult kaks 12TB ketast serveris järgi, enamus 18TB vastu vahetatud.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 10.02.2024 00:34:14 vasta tsitaadiga

Kriban natuke oma koduserveri tegemistest.
Andsin nüüd Truenas Scale serverile uue võimaluse ja tuleb tunnistada, et korralikud arengud on olnud. Konteinerite käima lükkamine oli nüüd juba päris mugav. Plexiga läks täiesti valutult, keerukamad asjad nagu uus Sia hostd ja Radicale tahtsid veidi nuputamist. Järgmiseks Radarr, Sonarr, Prowlarr stäkk ette võtta. Uurisin variante ja ilmselt läheb läbi truecharts docker compose see asi mul.

Aga asi, mis eriti vinge on HDD Raidz2 + metadata NVME jõudlus, mis mu 2x sfp+ poolt piiratud võrgus on pea võrdne NVME jõudlusega üle sama võrgu.
Suured failid liiguvad üles alla 1,1-1,2GBps. See on võrgu poolt piiratud ja ilmselt kuskil 75% datasetis olevate kõvaketaste teoreetilisest maksimumist. Aga väikeste failide kirjutamise/lugemise jõudlus on samuti puhta NVME jõudluse lähedal.
Mitte, et need toredad kiirused nüüd hädasti vajalikud oleks, aga mõnus, mugav on kui kraam kiirelt liigub. Näitab, kui hästi ZFS läbi Truenas Scale toimetab.
Põhimõtteliselt võiks ka suurema osa kohalikest kataloogidest üldse võrku kolida, sest enamus kraamiga kiirusevahesid enam ei tunnetaks. Lisaks on ZFS'ga üks tore trikk, kuidas saab kogu alam dataseti metadata nvme ketastele sundida nii, et HDD'sid selles datasetis oleva kraamiga üldse ei puudutatagi. Seda tegin näiteks pildikataloogidega. Ehk siis metadata nvme pool toimetab kaks ühes, nii kõvaketaste kiirendajana kui ka eraldi nvme datasettidena. Lihtsalt tuleb jälgida, et mahtu piisavalt oleks.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2024 01:02:01 vasta tsitaadiga

Unraidis ka ZFS olemas nüüd, jääb üle oodata kuna lõpuks ZFS RaidZ laiendama saab hakata. Ei julge ennem üle kolida ZFS peale, äkki jõuab OpenZFS 2.3 mitme aasta pärast Unraidile alles.

https://github.com/openzfs/zfs/pull/15022#issuecomment-1802428899

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 10.02.2024 09:11:53 vasta tsitaadiga

On olemas ja ma ka jooksutasin koos metadataga. Töötab, aga kogu täpsem seadistus tuleb teha käsurealt ja jõudlust ei saanud mina eriti heaks. Eks see hetkel alles väga värske asi Unraidis ja Truenas tasemele ilmselt ei jõuagi. Unraidi leib on ja jääb nende tore array, mis sööb kõike ja lihtsalt töötab.
Truenas hirmutab paljusid oma failisüsteemi ja õiguste keerukusega ja ka mina ei saanud viimane kord kui katsetasin kraami tööle, sest õiguste andmine ei töötanud nii nagu ma endale ette kujutasin. Lisaks oli probleeme võrkude seadistamisega, mis ei töötanud nii nagu linuxis töötama peaks/võiks. Seekord tundub, et sain asjadest lõpuks korrektselt aru ja võrgu seadistamine läks ka väga libedalt icon_biggrin.gif . Tagantjärele tarkusena ütlen, et polegi üldse nii keeruline kui ma esialgu endale peas ette kujutasin.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  PLEX serveri ehitus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.