Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 15:46:00 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
kaua syno plaanib 500€+ karpidesse seda 1gbit lani toppida?

väga vahet pole, pane USB pulgaga mis-iganes külge ja töötab ilusti. Paljud panevad 2,5G külge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.02.2024 15:54:37 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kas keegi on DS920+ sisse m2 SSD-d pannud? Kaks pesa seal on, väidetavalt cache jaoks, aga kas ilma suurema häkkimiseta saab neid storagena kasutada?
Mitte et ma häkkimisega hakkama ei saaks, aga ei taha lihtsalt, et peale iga upgrade on vbl jälle miskit lappida vaja.


Ilma häkkimiseta saad ainult syno enda nvme'si, mis teadagi on kirve hinnaga. Häkkides saad suvalisi, kuid peale upgradet pead lappima hakkama. Aga siin võib üllatus tabada, väidetavalt on nvme slotid nii 423+, kui 923+'l lane x1 peal, mis tähendab, et kiirus on 500MB's max, ehk teoreetiliselt madalam, kui satadel, mis istuvad x4 peal. Suht mõttetu on sinna nvme'si panna, kui siis puhtalt slottide juurdesaamiseks, kui lepid madalama kiirusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 08.02.2024 18:02:42 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
kaua syno plaanib 500€+ karpidesse seda 1gbit lani toppida?
Kunagi oma NAS-i uuendasin komistasin sama arutelu otsa, enam ei suuda seda kohta kuidagi leida... Mälu järgi, oli kuidagi kenasti ja loogiliselt ära seletatud, ma ise raua spets ei ole, võin seletamisega puusse panna icon_confused.gif
See võrguosa pidi jooksma seal emaplaadil (või cpu-ga seotult) mingeid oma andmesiini pidi, mis ei toeta kiiremat kui 1Gbp kiirust. Kui tahta kiiremat tuleks kogu platvormi vahetada, aga NAS-ide arhitektuur pidada olema konservatiivne, eelistatakse läbiproovitut, stabiilset, töökindlat ja ka energiasääst olevat oluline.
Enamus NAS lahendusi ei vajavat suuri kiirusi, et oleks vaja nö iga uue emaplaadi+cpu platvormiga kaasa joosta, nii pidada PC entusiastidele NAS-i maailm tunduma mahajäänud icon_smile.gif Uute platvormidega kaasajooks NAS/i ilmas võib tuua tagasilööke stabiilsuses ja ka riistvara hinnas.

Kellel kiiremat võrguühendust vaja on selleks lisamoodulid, mis pidada jooksma riistvaraliselt teisi andmesiine pidi.
Ka minu DS923+ on vaikimisi küljes 1Gbp pesa, aga USB adapteriga saab kergesti 2.5Gpb või eraldi 10Gbp mooduli soetada https://www.synology.com/en-global/products/E10G22-T1-Mini
Ehk enamusel ei olegi vaja ja neil kellel vaja, on seda võimalik teostada.

Sai võrku uuendatud ja Unifi seadmeid soetatud, kus Unifi Network Controlleri's saab võrguliiklusest, kasvõi iga seadme kohta eraldi hea ülevaate - minu kodune järeldus, isegi 1Gbp on 99% asjade jaoks overkill. Kõik need digiboksid, valvekaamerate striimid ja arvutite varundused ei vaja erilist kiirust.
Vahest harva kui vaja mingeid suuremaid andmemahte migreerida, võiks ju tuntav vahe sisse tulla aga see on nii harva, et kas selle tarbeks tasub kiiret koduvõrku ehitada.
Tegelikult ma ei suutnud ka kiusatusele vastu panna ka minu PC>switch>NAS-i vahel on 2.5Gbp, kas olen kuskilt otsast erinevust eelneva 1Gbp tundud - ei ole icon_redface.gif
Kõik NAS-i rutiinid tunduvad vanaviisi toimetavat, ehk ma tegelikult ei vajanuks seda 2.5Gbp.
Isegi huvipärast NAS-i vm-is jooksev Ubuntu ei tundunud kiirem, ju NAS-i enda prose jm mõjutavad OS-i kiirust rohkem, kui andmelink ise.

See muidugi ei tähenda, et kellelgi ei võiks olla mingit skeemi, kuskohas kiire võrguühendus annaks märgatava eelise.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.02.2024 18:35:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
minu kodune järeldus, isegi 1Gbp on 99% asjade jaoks overkill.


Kui sa veel teaksid, mis andmekeskustes toimub, kus on kümneid (sadu) hoste ja tuhandeid vm'e, üllatuksid veel enam. Siia alla ei kuulu striimingulahendused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 18:51:54 vasta tsitaadiga

Andmekeskus ilmselt ei kasuta SOHO NAS-e icon_wink.gif
Tegelikult ei pea ju üldse NASi ostma, võib mingi linuxi purgi ka nurka tiksuma panna. Syno eelis on see, et kui väga erilisi soove pole, siis isegi natuke vähem eriliste soovidega töötab out of the box.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.02.2024 19:02:30 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Andmekeskus ilmselt ei kasuta SOHO NAS-e icon_wink.gif
Tegelikult ei pea ju üldse NASi ostma, võib mingi linuxi purgi ka nurka tiksuma panna. Syno eelis on see, et kui väga erilisi soove pole, siis isegi natuke vähem eriliste soovidega töötab out of the box.


Ma räägin trafficust, see ei ole nii suur nagu arvatakse ja siis mõni mees arvab, et kodus on tal vaja 10G eetrit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 08.02.2024 20:03:58 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Andmekeskus ilmselt ei kasuta SOHO NAS-e icon_wink.gif
Tegelikult ei pea ju üldse NASi ostma, võib mingi linuxi purgi ka nurka tiksuma panna. Syno eelis on see, et kui väga erilisi soove pole, siis isegi natuke vähem eriliste soovidega töötab out of the box.


Ma ütleks, et Syno suur eelis on OOTB tarkvara. Muus osas võid täpselt sama, mis Linuxi purgiga teha.

Markos kirjutas:
napoleon kirjutas:
Andmekeskus ilmselt ei kasuta SOHO NAS-e icon_wink.gif
Tegelikult ei pea ju üldse NASi ostma, võib mingi linuxi purgi ka nurka tiksuma panna. Syno eelis on see, et kui väga erilisi soove pole, siis isegi natuke vähem eriliste soovidega töötab out of the box.


Ma räägin trafficust, see ei ole nii suur nagu arvatakse ja siis mõni mees arvab, et kodus on tal vaja 10G eetrit.


Kui ainult kodulehtede ja registrite hostimisega tegeleda siis ehk küll icon_lol.gif


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 09.02.2024 10:22:50 vasta tsitaadiga

See 10G koduvõrk on sama kõvatamine nagu 90ndatel osta koju Silicon Graphics jaam, et emaile vahetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 09.02.2024 11:06:03 vasta tsitaadiga

Noh, arvestades, et eurovisiooni tippajal tuli platvormil eestis napilt 40G ära, siis ... Eks igaühe oma asi, kuhu ta oma raha paneb, keelata ei saa. Üle 10G on ju ikka parem kodus plexi vahtida, kuigi töötab 100M'ga ka, ja jääb ülegi veel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 09.02.2024 12:24:59 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
See 10G koduvõrk on sama kõvatamine nagu 90ndatel osta koju Silicon Graphics jaam, et emaile vahetada.
see on veider avaldus. gigabit ei ole nüüd nii üle mõistuse kiire eriti kui räägime asjadest nagu nas. 100mb/s piirab isegi nasis hdd-ga saavutatavaid kiiruseid. kasutajad ja kasutusjuhud on iseasi aga mingi hdr 4k video striiming, vm-indus, suuremate failidega tegemine jms on ju täiesti reaalsed ja vähemalt juba nasi kasutavate inimeste seas võrdlemisi levinud.

2.5gbit kas hakkab mainstreami jõudma või on juba jõudnud kuigi on jätkuvalt kallivõitu. küll aga on 2.5gbit võrguseadmetel tihtipeale juba ka paar 10gbit auku saadaval võrdlemisi minimaalse lisaraha eest ja ka 10gbit kaart pole üle mõistuse kallis, nii et miks mitte?

ma näiteks võtsin kiiremat võrku otsides switchi, kus on ka kaks 10gbit auku. hinnavahe puhtalt 2.5ghit aukudega sama seeria switchiga oli paarkümmend raha. nasile 10gbit sfp+ moodul ja arvutile 10gbit kaart olid mälu järgi 50-60 raha vahel kumbki. see kõik üle tavalise vase. koduste kaablite pikkuste juures see suur probleem ei tundu olema. proovitud, töötab.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 12:26:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

võtsin kiiremat võrku otsides switchi

Mida kasutad?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 09.02.2024 13:01:56 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
tsitaat:
võtsin kiiremat võrku otsides switchi
Mida kasutad?
https://www.qnap.com/en/product/qsw-2104-2t
(võrdlemisi) odav ja lihtne. kodus kasutamiseks, kiiret võrku vajavaid seadmeid õnneks vähe. suvalisem kraam elab 1gbit otsas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.02.2024 13:23:35 vasta tsitaadiga

londiste, thumbs_up.gif thumbs_up.gif tunduvalt parem seletus, mida ma öelda tahtsin lühemalt. Millegipärast suurtele võrguspetsidele peab üksipulki lahti seletama niivõrd lihtsa asja icon_lol.gif

Paarisaja GB liigutamine võtab kas ca 27min või 3 min. Paarsada GB ei ole ülalmainitud sisu puhul eriline suurus.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 09.02.2024 13:55:04 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
londiste, thumbs_up.gif thumbs_up.gif tunduvalt parem seletus, mida ma öelda tahtsin lühemalt. Millegipärast suurtele võrguspetsidele peab üksipulki lahti seletama niivõrd lihtsa asja icon_lol.gif

Paarisaja GB liigutamine võtab kas ca 27min või 3 min. Paarsada GB ei ole ülalmainitud sisu puhul eriline suurus.


Jällegi use cased. Paljud liigutavad pidevalt 200G, et see mingiks probleemiks oleks ? Üle eetri vm'de jooksutamine iscsi või nfs'i peal kodustes tingimustes on ka selline noh, ütleme nii, et probleemide juurde tekitamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 13:58:54 vasta tsitaadiga

Palju kodukasutaja NAS-ga üldse kiirust kätte saab kui 10G võrk panna? Seal võib siis juba miski muu pudelikaelaks saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.02.2024 14:02:02 vasta tsitaadiga

Kas keegi siin Surveillance Centrit ka kasutab, kui jah, siis mis kaameraga? Plaanin omal 2 tk maja ümber üles panna. Julgete soovitada mõnda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.02.2024 14:30:04 vasta tsitaadiga

Ei peagi kõike pidevalt tegema. Mul oli 500M väline link ainult selle tõttu, et kui L või P öösel saabub rahu ja vaikus, saab ala Steamist meelelahutuse / updated kätte piisavalt kiirelt huvi korral.
Sama on selle paarisaja GB liigutamiseks, vb kord kvartalis tahad kiirelt ära teha. Mingisuguste suurte mkv'de ümberpakkimine on niigi mõttetu nüri töö.
Samamoodi ladustad nt spetsiifilised VM'd NASi, mis on lihtsalt POC jaoks või konkreetse keskkonna arendamiseks. Võib hiljem väga harva vaja minna aga kui alla tõmbad, siis jälle ootad.

Ühesõnaga kes tahab oma paarsada kopikat säästa ja pool tundi oodata, palun väga. Mul RB5009'l seisab SFP+ lihtsalt niisama, mõnel õnnelikul juhusel on switchil paar SFP+ porti nagu londiste mainis.
Ei pea 48P 10G switchi selleks ostma nagu siin ilmselt mõni ette kujutab.

euforia kirjutas:
Kas keegi siin Surveillance Centrit ka kasutab, kui jah, siis mis kaameraga? Plaanin omal 2 tk maja ümber üles panna. Julgete soovitada mõnda?


Jah, suvalised Reolink ja HikVision. Väga paljud kaasaegsed kaamerad on toetatud. Väga iidesed kaamerad striimid läbi go2rtc ja jälle saab kasutada.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 14:34:35 vasta tsitaadiga

euforia kirjutas:
Kas keegi siin Surveillance Centrit ka kasutab, kui jah, siis mis kaameraga? Plaanin omal 2 tk maja ümber üles panna. Julgete soovitada mõnda?


Synology TC500/BC500

Mul kasutusel TC500, enne ülespanemist sai miski Dahua ja Hikvisioniga pildivõrdlust ka tehtud, Syno kaameral paremad värvid ja parema kontrastiga öine pilt. Kuni kaks Syno kaamerat saab lisada litsentsivabalt.

_________________
!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.02.2024 14:47:56 vasta tsitaadiga

Lugesin jah, et syno enda kaamerad on head, aga hinnavahe teiste samalaadsetega on pea kolmekordne. Vaatan siin Reolink RLC-410W poole, kuna võrgukaabel ei ole variant, server ja switch on maja teises otsas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 09.02.2024 14:52:26 vasta tsitaadiga

Minul toimetavad Synology Surveillance Station'is Hikvision kaamerad.
Synology TC500/BC500 sai hiljuti uuritud, nendega kaameratega tulevad eraldi litsentsid kaasa ehk Synology 2 kaameralitsentsi saab muude brändi kaamerate jaoks kasutada.
Lisaks syno enda TC500/BC500 kaameratega avanevad Surveillance Stationis AI võimekus, inimeste ja sõidukite äratundmine.

Siin teemas https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=843550&highlight= sai natuke Synology kaameraid käsitletud.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.02.2024 14:55:32 vasta tsitaadiga

IP Kaamerate teema siin. Soovitan rohkem sinna kaeda.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=604370


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 15:03:32 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Ei peagi kõike pidevalt tegema. Mul oli 500M väline link ainult selle tõttu, et kui L või P öösel saabub rahu ja vaikus, saab ala Steamist meelelahutuse / updated kätte piisavalt kiirelt huvi korral.
Sama on selle paarisaja GB liigutamiseks, vb kord kvartalis tahad kiirelt ära teha.
Just, valikute küsimus. Ja kui kui kellelegi üks või teine valik ei meeldi, siis jah, igaühel on õigus omale arvamusele. Aga seda ei pea tulema absoluudina siia presenteerima. Kui keegi tahab maksata xx raha kuus mingi poolgigabiti - lasku käia. Teine vbolla käibki netis ainult lähimas avalikus wifis - ja mõlemad on jummala okeid valikud. Mingid nassid ja sassid on juba detail.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.02.2024 15:05:40 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
RassK kirjutas:
Ei peagi kõike pidevalt tegema. Mul oli 500M väline link ainult selle tõttu, et kui L või P öösel saabub rahu ja vaikus, saab ala Steamist meelelahutuse / updated kätte piisavalt kiirelt huvi korral.
Sama on selle paarisaja GB liigutamiseks, vb kord kvartalis tahad kiirelt ära teha.
Just, valikute küsimus. Ja kui kui kellelegi üks või teine valik ei meeldi, siis jah, igaühel on õigus omale arvamusele. Aga seda ei pea tulema absoluudina siia presenteerima. Kui keegi tahab maksata xx raha kuus mingi poolgigabiti - lasku käia. Teine vbolla käibki netis ainult lähimas avalikus wifis - ja mõlemad on jummala okeid valikud. Mingid nassid ja sassid on juba detail.


Valikute küsimus on, et kas sa ootad 27 min või 3 min.
Aga nagu Markos ütles, et 4K striimimiseks ei ole sul 10G ühendust vaja, ei ole ka 1G vaja, siis seal ei ole arvamusega midagi teha. Tegu on faktiga.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 15:14:29 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:

Valikute küsimus on, et kas sa ootad 27 min või 3 min.
Jah. Ja valikutel on oma hind ajas, närvikulus ja rahas, kindlasti midagi veel. Ning mida keegi otsustab, on sügavalt otsustaja asi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.02.2024 15:16:38 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
RassK kirjutas:

Valikute küsimus on, et kas sa ootad 27 min või 3 min.
Jah. Ja valikutel on oma hind ajas, närvikulus ja rahas, kindlasti midagi veel. Ning mida keegi otsustab, on sügavalt otsustaja asi.


Sellega ma nõustun täielikult icon_smile.gif thumbs_up.gif


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.