Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2020 01:10:39 vasta tsitaadiga

Ega kellelgi üle pole või näinud müügil hea hinnaga seda Expansion Unit DX517 ? See krt nii kirve hinnaga igalpool tundub icon_lol.gif

Ega rohkem variante vist pole nö expansioniks ka ? DS918+ olemas ja seal 4tb kettad sees aga posu 4tb kettaid veel üle, tahaks kuidagi liita sinna juurde.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2020 01:12:19 vasta tsitaadiga

chesm6mmi, See expansion unit on sellise hinnaga, et sama raha eest võid juba siis lihtsalt teise NAS’i juurde võtta. icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.12.2020 08:42:45 vasta tsitaadiga

Jah, Qnapi 4 pesaga laiendusüksuse saab samal ajal 220€ kätte icon_rolleyes.gif Syno ongi alalti palju kallim olnud selles osas.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2020 18:19:33 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Vaatasin huvipärast ja FC tugi tuleb...? Uhke küll aga minu aru saamist mööda see nende HA ei kannata siiani kriitikat - misjaoks see FC siis veel...?

Ma arvaks, et ju see põhiliselt UC3200 kasti silmas pidades tehtud on.
Samas ühes presekas nad ju lubasid, et nüüd uues versioonis on HA ka kiirem ja parem.

Btw, kellel kastides virtukate pakk installitud, saavad seda beetat ilma kõrvalmõjudeta virtuaalsel kujul testida.

On vähe rahulikum, kui selle konstantselt kottis avaliku demoga mängida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.12.2020 18:57:22 vasta tsitaadiga

Hetkel saab täitsa ligi selele keskkonnale. Täitsa reedene ime kohe https://b86.dsm7demo.synology.com:5001/
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.12.2020 22:18:08 vasta tsitaadiga

Natuke näppisin seda demo lehte. Tundus, et vist lõpuks on minu maitsele albumite tegemise süsteem seal - ei ole ainult kaustapõhine vaid saab ka ükskuid pilte erinevatest kaustadest albumiks kokku korjata. See oli ka põhjus, miks Photo Stationit ei kasutanud, seal kõik puhtalt kaustapõhine. Jagamise osa muidugi seal demos ei tööta, seega seda ei saanud proovida, kuidas täpsemalt ja milliseid piiranguid seal seada saab, kes milliseid pilte või albumeid näeb.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2020 23:13:22 vasta tsitaadiga

Dijital, natuke ma selle fotovidinaga mängisin ja esmamulje on küll täitsa hea.
Mis Sul see use-case täpsemalt on? Kui esmaspäeval mahti, saan äkki proovida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 12.12.2020 01:32:22 vasta tsitaadiga

Põhimõtteline kasutus oleks selline, et mu purk on hetkel kasutusel fotolaona, kaust "Pildid", kus on üritused-olengud hetkel ilusti kuupäevade või perioodide kaupa omakorda alamkaustades. Soovin teha osadest piltidest albumeid oma nendest üritustest-olengutest, mida siis lähedastele sugulastele-tuttavatele näidata, saata albumi link vmt. Varem just see hoidiski tagasi, et ma ei tahtnud tekitada eraldi kaustu omakorda albumeite jaoks, kuhu siis omakorda neid pilte muudkui kopeerida. Seetõttu hetkel just uues DSMis või siis õigemini Photos rakenduses jäigi see võimalus silma, et saab erinevatest kaustadest manuaalselt noppida mingisse albumisse kokku paremad palad, mida siis julgeks ka teistele näidata. Vähemalt nii tundus see seal demos olema.

Ma varasemalt tegin sedasi Dropboxis. Lasin suure enamuse pilte sinna üles, siis tekitasin albumi nimega "Jõulud 2020" ning noppisin sinna alla siis viisakamad kokku ning selle aöbumi sai siis omakorda välja jagada lingina. Mingit parooli võimalust seal muidugi polnud, kes linki teadis, see teadis, nagunii seal midagi kompromiteerivat ma albumitesse ei pannud. Tore oleks kui oleks mingi paroolivärk juures, aga et ei peaks tegema igaühele kasutajat (või noh, põhimõtteliselt vbl võib mingi kasutaja(-grupi) tekitada). Aga mida lihtsamalt saab, seda kergem teistele.

Või siis veel parem variant oleks, kus linki saates ei satuta mitte konkreetse albumi peale, vaid nö. albumite "avalehele" kus siis omakorda on näha albumid "Jõulud 2020", "Jaanid 1980" jne. Siis teistel ka lihtsam vaadata/näha, kui on mingi uus album tekkinud, mida vaadata.

Ei tea, kas see on oluline või mitte siinkohal, aga ma kasutajapõhist "home servicet" ka ei kasuta oma Synos, kuna ma põhimõtteliselt nagunii ainukasutaja, lihsalt üks lisakasutaja, kellele on tehtud oma share kaust, kuhu ta saab vajadusel asju kopeerida vmt.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 13.12.2020 17:54:23 vasta tsitaadiga

Lasin ka DSM7Beta peale. Iseasi, kas selle uuendustesse ka süüvida viitsin.
Polnud kaua Synot käimagi ajanud, eelnevalt tuli lausa 2 või oli see 3 uuendust peale lasta. Pagana kähku need uuendused Synol ikka käivad, võrreldes Qnapi omadega. Ühe puhul saab alla kümne minutiga tehtud, teisel 20+ minutit läheb aega uuenduspaketi paigaldamisega.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2021 22:18:52 vasta tsitaadiga

nii targemad... ds720 plus ja sees hetkel 4tb ketas... nüüd tahaks 2x8 peale üle minna... kuidas see kõige valutumalt teha?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.01.2021 22:21:50 vasta tsitaadiga

Markspoiss,
1. Üks ketas välja, 8'ne sisse, rebuildid raidi. Teine välja ja jälle rebuild. Siis resized partitsiooni.
2. Kopeerid data välja, 2x 8 sisse ja siis data tagasi.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.01.2021 00:23:53 vasta tsitaadiga

see küll valutu ei tundu icon_rolleyes.gif
Kas küsija mitte ei maininud, et tal üksainus 4ne ketas kasutuses?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2021 01:29:40 vasta tsitaadiga

Siis lihtsalt ketas kloonida. SSH ja dd peaks ju käsaurealt kättesaadavad olema. Samas RAID1 võiks ju ikka olla NAS-s....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2021 02:11:03 vasta tsitaadiga

Syno teemas jagavad nõu Syno mittekasutajad?

kuna on üks ketas ja teist lisades ja raidi pannes andmed kustuvad, siis:

1. andmetest backup
2. 2x8 sisse ja clean install, kui seda teha ei taha, siis üks kaheksane neljase kõrvale ja storage manageri alt create raid, pärast neljane välja ja kaheksane asemele, seejärel rebuild raid, resize teeb automaatselt
3. andmete taastamine

_________________
!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 11.01.2021 09:08:08 vasta tsitaadiga

renx09, Mille alusel sa tead kes on kasutaja kes mitte?

Olen teinud nii mitmeid synosid, pole veel vaja olnud kordagi mingeid andmeid taastata. Kõik säilivad.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2021 09:17:58 vasta tsitaadiga

jah, andmed säilivad, kui juba on raid setup. hektel paistab, et on ainult üks ketas ja raid vaja teha.
_________________
!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 11.01.2021 09:49:55 vasta tsitaadiga

No siis 4terasele 8'ne kõrvale, teeb raidi. Valmis siis 4'ne välja 8'ne sisse ja rebuildib ja pärast seda resizeb.

Või keerulisem. 4'ne välja 2x8TB sisse, 4'ne linuxi külge ja data siis ringi kopeerida.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.01.2021 19:56:05 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
Syno teemas jagavad nõu Syno mittekasutajad?
icon_question.gif
Mäletan justnagu, et mingi NASiga oli jama, kui selle neljase, varasemalt NASis põhikettana olnu, hiljem välise kettana USB pordi kaudu andmete kopeerimseks ühendad, see kustutas koheselt kõik andmed selliselt kettalt. Kas Syno toimetab samamoodi?
Ehk et välise kettana ei tohiks seda varasemat süsteemiketast USB porti ühendada andmete kopeerimiseks?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2021 22:34:55 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
renx09 kirjutas:
Syno teemas jagavad nõu Syno mittekasutajad?
icon_question.gif
Mäletan justnagu, et mingi NASiga oli jama, kui selle neljase, varasemalt NASis põhikettana olnu, hiljem välise kettana USB pordi kaudu andmete kopeerimseks ühendad, see kustutas koheselt kõik andmed selliselt kettalt. Kas Syno toimetab samamoodi?
Ehk et välise kettana ei tohiks seda varasemat süsteemiketast USB porti ühendada andmete kopeerimiseks?


soovitan mu eelnevalt kirja pandud 3 sammu uuesti üle vaadata
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2021 16:54:18 vasta tsitaadiga

tere! nii sain nüpd asja tööle... pistsin 1 juurde... tegi ära... 4jane välja ja uus juurde regi ära... aga krt ta nüpd mul peeglis.... ma ei taha seda peeglisse kuna pole nii olulised andmed seal... kuidas nüpd saada asi tööle nii et andmed säiliks aga oleks nppd 2x8 tb.

tänud!

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 12.01.2021 17:30:51 vasta tsitaadiga

Kui sul enne oli Basic ja nüüd RAID1, siis sellest saab ilusti teha tagasi Basicuks ja teha uus volüüm ka Basic. (Syno jaoks on üks ketas ka tegelikult RAID1, lihtsalt alarmi pole, et degraded icon_razz.gif). Mul oli ainult üks 2TB ketas varasemalt aastaid masinas, hakkas täis saama, siis lükkasin 10TB juurde, tekitasin RAID1, jäi 2TB ikkagi kasutusruumiks. Mõnda aega oligi sedasi, aga siis lammutasin RAID1 laiali, muutsin volüümi suuruse 10TB peale. Lisasin varasema 2TB ketta, lasin selle formattida ja teha uue volüümi. Nüüd on 10TB+2TB. Kui huvi, võin õpetuse üles otsida. Ma ei tea, kas SHR1 puhul see RAIDi lammutamine töötab.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2021 18:44:09 vasta tsitaadiga

mul on SHR ja change raid type pole aktiivne. Mul on ka 4jane ketas alles originaalsena synost võetuna veel. Tglt ma tahaks üle minna ka ext 4 pealt brtfs peale.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 12.01.2021 18:57:15 vasta tsitaadiga

Ma võin eksida, aga minu arust teatud tarkvara versioonist Synos enam kahe ketta puhul peale peegli polegi võimalik midagi kasutada. SHR küll, aga tegelikult eksisteerivad seal tavalised raid'id kõhus.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2021 20:13:08 vasta tsitaadiga

siis on jama lugu... loodan, et see pole nii... ei tahaks väga uskuda seda...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ents75
HV kasutaja

liitunud: 18.03.2005




sõnum 13.01.2021 11:30:05 vasta tsitaadiga

Vahetasin oma Synology DS213 veidi uuema versiooni vastu välja. Kuna Syno võrguseadmeid on siin üsna harva müügil (niipalju kui otsisin põgusalt), siis kas keegi targem oskab ehk pakkuda mis selline aparaat järelturul maksta võiks. Tühi kast - ilma ketasteta. Tänud ette abi eest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.