Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Elisa 4G internet on Tallinnas parima siseleviga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2014 07:25:29 Elisa 4G internet on Tallinnas parima siseleviga vasta tsitaadiga

link :: Elisa


PRESITEADE - Elisa poolt Tallinnas käesoleva aasta märtsis 4G LTE võrkudes läbiviidud laiaulatuslike mõõtmistulemuste kohaselt pakub kõige paremat siselevi pealinnas Elisa.

Elisa võrgujuht Andrus Kaarelsoni sõnul andsid selle aasta märtsis kliendiseadmetega läbiviidud võrdlevad mõõtmised erinevate operaatorite LTE levialades Elisale kõige parema keskmise signaalitugevuse.

„Keskmine signaalitugevus näitab, millised on 4G interneti võimalused jõuda siseruumidesse – mida madalam on sagedus, seda paremini jõuab see tuppa,“ selgitas Elisa võrgujuht. „Elisa 4G LTE võrgu signaalitugevus oli kõige parem ehk -88,7dBm, EMT-l oli see -92,6 ning Tele2-el -96,3dBm-i,“ tõi Kaarelson välja hiljutised mõõtmistulemused.

Kaarelsoni sõnul on Elisa leviala ehitamise strateegia otseselt kliendikeskne ning lähtub kliendi kasutusvajadustest. Kuna Emori uuringu tulemuste järgi kasutab 70% klientidest mobiilset internetti siseruumides, siis on Elisa rõhuasetus siselevil. Seetõttu on Elisa 4G interneti leviala välja ehitatud madalatel sagedustel, mis tagab kvaliteetse levi ka hoonetes.

Elisa kasutas mõõtmistel kolme 4G-e kliendiseadet, mis annavad õige pildi reaalsest kliendi kasutuskogemusest. Kõik seadmed olid mõõtmiste ajal lukustatud 4G võrku.

Mullu rajas Elisa operaatoritest enim 4G LTE tugijaamasid, mis võimaldab Elisal pakkuda parima kasutuskogemusega 4G internetti üle kogu Eesti. Elisa kvaliteetse 4G internetiga on kaetud 95% Eestimaast.

Eesti on maailmas esimeste üleriigilist 4G levi pakkuvate maade hulgas. Terves Euroopas on vaid kaks riiki, Eesti ja Rootsi, kus on avatud kogu riiki katvad LTE võrgud ning kogu maailmas on üleriigilise LTE leviala avanud veel näiteks Lõuna-Korea ja Singapur.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salasilm66
HV vaatleja

liitunud: 30.03.2009




sõnum 26.03.2014 10:32:55 vasta tsitaadiga

ennast kiitmast me ei väsi...
Ise mõõdan ja siis olen loomulikult kõige parem, kiirem ja ilusam. Reaalsus on pigem teistsugune.
Reaalsus on see, et isegi elisa mint 3g ei toimi praktiliselt üldse, ka korraliku levi ja kiiruse juures ei saanud isegi youtube vaadata ilma jõnksutamata ja tuli kiirelt konkureerivasse võrku kolida. Hetkel siis tele2.
Elisa ainuke eelis on suurem lubatud maht aga pole mõtet maksta kui seda mahtu täis ei ole võimalik saada. Kui youtube ja torrent ei toimi siis pole mahtu sedavõrd vajagi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marxx20
HV vaatleja
Marxx20

liitunud: 30.10.2008




sõnum 26.03.2014 13:34:49 vasta tsitaadiga

Kahjuks hakkan ise ka Elisas järjest rohkem pettuma.
Lihtsate asjade tegemine nende poolelt on hetkel võtnud aega täpselt 2 nädalat..
Minu jaoks tuli üllatusena järgmine olukord kus siis eelmine suvi kodukamara peal olles pöördusin Elisa klienditeenindusse sooviga saada micro sim koos mobiil-id toega. Öeldi, et meil ei ole selliseid sim kaarte, aga me võime su praeguse vana sim kaardi micro sim mõõtu lõigata!
Huvitav aastal 2013 oli juba üpril palju liikvel telefone mis tahtsid saada micro sim'i ning kui soovisid sinna juurde veel mobiil-id'd siis olid oma sooviga üksi.
Sel aastal said siis minu mobiil-id sertifikaadid otsa ning kui uurisin, et mis ma tegema pean, et neid uuendada öeldi, et tulge esindusse ja vahetame sim kaardi välja. Ok olen nõus, kuna aga hetkel ei viibi jälle selle armsa kodukamara peal siis pean edasi lükkama selle käigu.
Otsisin nende iseteenindusest kohta kus ma saaks siis ajutiselt mobiil-id teenuse lõpetada. Pole ju mõtet maksta teenuse eest mida sa ei saa tarbida. Koht on olemas aga mina ise seda muuta ei saanud. Helistasin klienditeenidusse jällegi. Nemad väidavad, et ilma minu isikliku kohaloluta ei saa seda lepingut lõpetada. Siis pakuti nende poolt välja, et äkki kirjutan vabas vormis avalduse teenuse lõpetamiseks, allkirjastan digitaalselt ning saadan neile.
Tänaseks on möödunud sellest avalduse saatmisest täpselt 2 nädalat. Olen saanud Elisast 2 kirja, millest esimeses automaatvastuses oli, et nemad on kirja kätte saanud ning tegelevad esimesel võimalusel. Teine automaatvastus tuli 3 päeva hiljem, kuna päringute maht on suur siis vastus viibib. Nüüd ongi viibinud juba kokku lubamatult kaua see vastus.
Olen olnud Elisa klient juba väga kaua, kuid selliseid probleeme pole veel kohanud.

Selline vastikult pikk ja halvustav postitus on, aga midagi pole parata.
Huvitav mis siis veel saab kui suvel koju tulles tahan saada nano sim kaarti koos mobiil-id toega ja veel 4G'd ka?

_________________
Don't be so open minded, your brains will fall out
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
surender007
HV kasutaja
surender007

liitunud: 13.09.2002




sõnum 26.03.2014 21:08:43 vasta tsitaadiga

aga 3G-st polnudki ju juttu icon_rolleyes.gif
4G levib paremini kui 3G
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2014 21:15:41 vasta tsitaadiga

Kuidas see mõõtmine välja nägi mind huvitaks? Seisti mingis punktis, kus elisal oli parim levi ja korras?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Elisa 4G internet on Tallinnas parima siseleviga
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.