Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  IP kaamerad + 3G/4G ja muu seonduv märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2022 14:03:39 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Milleks tavainimesel üldse kaamerat vaja on? Kellelegi lolluste jaoks? Kui keegi ostab ninnunännu palju kokku või lihtsalt kola palju või kardavad oma perset? Ärge olge siis pohhuist, pedant või muidu idioot. Niipalju inimesi kui mina tean pole mingeid kaameraid kellelgi.

Kas sind ei huvitaks, kuidas olukord paarsada km eemal asuvas maakodus on, kui sa ei ole seal kuu aega käinud? Kas ja kes liigub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2022 17:51:02 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Milleks tavainimesel üldse kaamerat vaja on? Kellelegi lolluste jaoks? Kui keegi ostab ninnunännu palju kokku või lihtsalt kola palju või kardavad oma perset? Ärge olge siis pohhuist, pedant või muidu idioot. Niipalju inimesi kui mina tean pole mingeid kaameraid kellelgi.

Minu jaoks on tähtis näha, kes ja millal käib maja välisukse ees, näiteks posti toomas.
Teiseks, kui oled koduröövi ja -varguste ohvriks langenud, siis sul ongi erinev mindset.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 10.12.2022 18:11:22 vasta tsitaadiga

Mina tegin timelapset kuidas võililled kasvasid ja robot neid niitis päevast päeva thumbs_up.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 10.12.2022 19:36:45 vasta tsitaadiga

sheeri üllitist icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 10.12.2022 19:37:50 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kuhu see sai
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2022 20:13:35 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Milleks tavainimesel üldse kaamerat vaja on? Kellelegi lolluste jaoks? Kui keegi ostab ninnunännu palju kokku või lihtsalt kola palju või kardavad oma perset? Ärge olge siis pohhuist, pedant või muidu idioot. Niipalju inimesi kui mina tean pole mingeid kaameraid kellelgi.

tavainimesed elavad ka maa, miks ma ei peaks teadma, kui mingi lammas mulle öösel kuuri tuleb, et see tühjaks varastada?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 11.12.2022 14:00:34 vasta tsitaadiga

Eks ta jah ole kaheotsaga asi kui mina paneks siis ruumi sisse midagi mitte kuskile tänava peale serveerimiseks. Kui on nähtav kaamera siis ka varastele teada näe kardab midagi. Kaamerast on vähe tolku kui tulevad silma aukudega. Ok jah kuskil maakodu metsasees siis seal oleks ilmselt vajalik parem jah panna kaamera sinna kus keegi ei näe nad võivad need ka maha rebida tehakse in ja go ja ongi läinud. Signa on see mis lõugama hakkab ja sellepele jooksu pannakse kaamera see antakse kuvaldaga sodiks tehakse plats ikkagi puhtaks. Iseasi kui kaugele nad jõuavad pageda. Kuskil asulas seal on põgenemist igalepoole. Ma olen kuulnud isegi turvafima protectionist vähe tolku maakohas tehakse ikkagi puhas vuuk. Kaamera peaks juba teeotsas olema kui tahad vara kuidagigi kaitsta kui nad aias juba on siis hilja. Tavaliselt on majani mitusada meetrit mingi kahtlane keeras sisse kohe alarmi. Maakohas ja piirdutakse rohkem murtakse sisse võetakse see mis kergelt kättesaadav ja mis ripakil. Kui on üksik üritaja too üritab kotti laduda ja piirdub mõne asjaga. Kaamera väldib ilmselt üksik üritajaid, organiseeritud kunded neid ei peata vist midagi.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 11.12.2022 16:30:40 vasta tsitaadiga

Kas niisama ei või kaamera olla? Kõik ei karda pätte. Vahel hea vaadata niisama, mis ilm teeb või kas vanemad inimesed elumärki näitavad
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 11.12.2022 16:33:56 vasta tsitaadiga

Jahh. Olge vaesed ja probleemi ei tekigi
_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spongerdan
HV kasutaja
spongerdan

liitunud: 27.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2022 11:19:03 vasta tsitaadiga

Kui valvekaamera on nähtaval, siis hoiab lihtsad vargad eemal, aga tekib küsimus, et miks on kaamera? Äkki on midagi seal varastada!? Kui kardetakse, et kaamerat lõhutakse või maha rebitakse, siis tuleb panna nö dummy kaamerad ja peidetud kaamerad. Las siis dummydega möllatakse ja lõhutakse. Õige kaamera peab need tegevused siis saama pildile.
Vennal on ca 100m sirget teed kuni majani. Kaamera läks räästa alla ja vaatab piki teed kuni suure teeni välja (sisse suumitud). Kuna see on ainus ligipääs majani, siis kõik sealt tulijad on kenasti pildil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.12.2022 11:47:32 vasta tsitaadiga

Ja kui juba dummy kaameratega tegeleda, siis peab sättima ka nii, et kaamera pilt salvestataks eemale kaamerast juhuks kui ka õige kaamera ära lõhutakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 12.12.2022 12:10:29 vasta tsitaadiga

Kunagi kodukontor sai sisse seatud ja suht kalleid tööseadmeid ostetud, tahtsin seadmed ära kindlustada, kindlustus hakkas pipardama, et nemad valveta objektil seadmeid ei taha kindlustada, sai juba valvekomplekt paigalduseks välja valitud ja ka see neile ei sobi, vaja nö ikka ametlikku-lepingulist turvafirma valvet, ning kui lõpuks hakati rääkima mehitatud valvest, jäi nendega äri katki..
Kindlustust tahtsin pigem juhuks kui seadmed autos-objektil kaasas ja midagi juhtuma peaks, kodus hoidmise pärast ei muretsenud, sest nagunii 80-90% ajast ise või keegi kodus kohal.

Küll aga pani mõtte veerema, et mingi nö hädapärane valve võiks ikka olla ja sai alustuseks paar kaamerat paigaldatud, sissesõitu ja ukseesist vaatama pandud. Natuke rahulikum tunne ka kui ennast kodus ei ole saan igahetk telefonist vaadata kas maja püsti veel icon_smile.gif

Rohkem kui paar korda on kuller helistanud ja kokkuleppel jätnud kauba trepile, kui ma pole õigeks ajaks kohale jõudnud ja siis ka rahulik, kui kaubaga intsident peaks juhtuma, saan vähemalt järele vaadata mis juhtus. Kaup trepil siis mitte tunde vaid minuteid kuni veerand tundi kuni ise koju jõuan.

Korra on pasatski moodi tegelased ka käinud, kusjuures olin ise kodus aga istusin potil icon_lol.gif, kuulsin, et lasti uksekella aga ei jõudnud piisavalt kiiresti uksele. Vaatasin kaamerast järgi, sõiduauto, mees roolis, naisterahvas käis uksel kella laskmas, lisaks katsus ukselinki (uks oli lukus) ja enne õuelt äraminekut pani käed põskedele ja üritas köögiaknast elamist uurida.
Võimalik, et kaamerad ja mu enda auto maja juures heidutas enamat mitte proovima.

Lisaks maja juures käinud kitsed, jänesed, rebased, küla kassidest-koertest rääkimata.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2022 13:06:38 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
vaja nö ikka ametlikku-lepingulist turvafirma valvet, ning kui lõpuks hakati rääkima mehitatud valvest, jäi nendega äri katki..


Huvitav mis puhul siis kindlustus üldse käiku läheks, kui turva maha lüüakse?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2022 19:30:00 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
...kusjuures olin ise kodus aga istusin potil icon_lol.gif, kuulsin, et lasti uksekella aga ei jõudnud piisavalt kiiresti uksele.

Potis istudes ka hea vaadata, kas tasub üldse tõusmist. Tänapäeval ei lähe ju keegi ilma telefonita peldikusse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2022 12:15:04 vasta tsitaadiga

Mingi m*nn uritas mu lapse traktorit kallakult alla, soiduteele tommata icon_neutral.gif Hea, et ise pihta ei saanud. Oosel kell 3:18
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2023 21:39:18 vasta tsitaadiga

Katsetas, kas on ketiga kinni. Varsti tuleb järele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2023 22:25:42 vasta tsitaadiga

Kas kaamera EZVIZ C8PF õigustaks ennast maale, et saaks igast suunast pöörata ja jälgida? On kellelgi kogemusi just selle mudeliga või oskaks midagi sarnast soovitada?
Plaan oleks just jälgida, tõenäoliselt mingeid teavituse varianti ei vajaks, selleks on muud sensorid, aga just oleks midagi sarnast vaja, et kui värav avaneb, siis saaks kaamerast vaadata.
Saan ma aru, et kaamerale saab ka võrgukaabli järgi panna, et wifit ei pea kasutama?
Kas meie kliimas kui õuest on -25 kraadi, ikka suudab liikuda icon_biggrin.gif Kaamera läheks täiesti lagedale posti otsa, vihma ja tuult ikka kannatab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2023 22:53:04 vasta tsitaadiga

Kui hõõrdepindadele vesi või lörts või jäävihm vahele läheb ja pärast külmetab, siis see tõenäoliselt enam ei liiguta. Meie talvistes välitingimustes võiks kogu kupatus kupli all olla ja kuppel kondentsi eemaldamiseks köetav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atz_12
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2021




sõnum 15.01.2023 00:06:34 vasta tsitaadiga

Tere foorumlased, küsin nõu siit

Soov oleks panna püsti üks off-grid 4G kaamera ja striimida video youtube. Esialgu ainult soojal ajal, nii mai-sept, seega paneel ja akud võiks toitevajaduse katta. Aga edasi jääb mulle segaseks mis toimub kaamera ja publikumi (youtube) vahel ehk kuidas pilt sinna jõuab. Talupojamõistus ütleb et kuskil peaks istuma mingi server/masin, kuhu kaamera on confitud oma streami edastama ja mis omakorda selle youtube edasi saadab aga mis on konkreetselt need riist- ja tarkvara jupid mida selleks vaja? Wifi ja PoE kaamerate puhul ma saan aru on RTSP protokoll ja ntks OBS soft mis kaameraga samas võrgus mingis masinas jookseb ja streamib. Aga just 4g kaameraga mis on need sammud et selline setup saavutada. Analooge tuues siis looduskalender.ee on igasugused kotkakaamerad, mis lindue pesitsusajal näitavad live-pilti tuhandetele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 15.01.2023 00:12:22 vasta tsitaadiga

atz_12, https://www.youtube.com/watch?v=YVmlPvEioMA
_________________
- censored -
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 15.01.2023 01:07:16 vasta tsitaadiga

atz_12 kirjutas:
Tere foorumlased, küsin nõu siit


Teoorias on see suht lihtne, kuid selleks, et see asi paar kuud järjest käiks, peab kõvasti pingutama.
Looduskalendri kaamerad töötavad nii:
1. Kuskil on kaamera koos toitelahendusega.
2. Samas on mingisugune (mobiilne) ühendus, koos staatilise IP ja lahtiste portidega.
3. Kusagil mujal on server, mille peal on sobiv soft (OBS jms. unusta ära).
4. See soft võtab üle RTSP kaamerast pildi, võibolla konverdib seda ja siis saadab RTMP pushiga Youtuubi.

Youtubele üldiselt ei meeldi igavesti kestvad streamid ja millegi sellise üleval hoidmisest pead omale siis hobi tegema.
Põhimõtteliselt on olemas ka RTMP pushi toetavad kaamerad ja igasugu restreameri karbikesed, kuid kõik nad on suht kallid ja ebatöökindlad. See eespool kirjeldatud variant on LK kaameratega ennast aastate jooksul tõestanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atz_12
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2021




sõnum 16.01.2023 12:26:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Looduskalendri kaamerad töötavad nii:

Tänud selgituse eest, see võrgunduse pool vajas väikest värskendust, nüüd vist hammustasin läbi. "Metsas" on siis sisuliselt paneel, akud, kaamera, 4G ruuter staatillise ip-ga, millele on konfitud ligipääs "linnast".

tsitaat:

sobiv soft (OBS jms. unusta ära)

Oskad ehk öelda, mis võiks sobiv olla?

Aga kokkuvõttes tundub korralik ettevõtmine, nii rahaliselt, tehniliselt(kui oskuseid pole) kui ka turvalisuse vaatevinklist
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 16.01.2023 16:04:21 vasta tsitaadiga

atz_12 kirjutas:
tsitaat:
sobiv soft (OBS jms. unusta ära)

Oskad ehk öelda, mis võiks sobiv olla?


OBS iseenesest töötab, aga ta ei käi nädalate ja kuude kaupa järjest. Igasugu katkestused, mälulekked ja krt teab mis pangestavad ta üsna kiiresti. Samas on ta kehvasti skriptitav ja iga päev peab keegi vaatama, et pilt ikka jookseks.
Kui raha ei ole, siis aitab ffmpeg koos meetripikkuste skriptidega, mis teda siis jälgivad ja vajadusel restardivad. Kui raha on, siis Wowza või Flussonic. Millalgi muutus näiteks MistServer tasuta tarkvaraks ja üldiselt ta käib väga stabiilselt, kuid on suht veidra loogikaga. Paljud muud tasuta asjad (Red5 jms.) on kas mingi konksuga, ülemõistuse keerulised, lihtsalt ressursiröövlid või mida iganes.

Maksvate klientide puhul olen ma üldiselt eelistanud Youtubest loobuda ja oma streamerit kasutada. Kui potentsiaalseid vaatajaid on tuhandeid, siis läheb muidugi keeruliseks. Nagu ma ütlesin - Youtubele üldiselt ei meeldi igavesti kestvad streamid. Samas on mul mõned käinud ka paar aastat järjest. Keegi pole õieti aru saanud, millest see sõltub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inah
HV kasutaja

liitunud: 24.12.2003




sõnum 20.01.2023 23:51:17 vasta tsitaadiga

https://datarhei.github.io/restreamer/
Ei oska youtube pikaealisust kommenteerida aga mugav on kuhugi dokkerise tiksuma panna samas voimalik ka kuhugi cloudi panna.Ise olen katsetanud dockeris ja toimib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 26.01.2023 22:32:40 vasta tsitaadiga

Mis on kõige mõistlikum süsteem koduhoovis maja küljes olevale ühele kaamerale? Öösel peab ka norm pilt olema. Ideaalist võiks vajada ainult toidet. Pilti edastab üle Wi-Fi ja salvestab SD kaardile (paari päeva jagu nt).
Lugesin teema läbi, aga otsest vastust ei saanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  IP kaamerad + 3G/4G ja muu seonduv mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.