Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  ostetud kõvaketas ei tööta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 05.10.2003 00:56:49 ostetud kõvaketas ei tööta vasta tsitaadiga

niih, ostsin siis yleeile 40 gigase digital westerni ketta! Yhendasin arvutiga ära ning tegin Auto Ide HDD Biosis ja ta ei leidnud seda ketast! Proovisin siis teha fdiski et luua partitsioonid, ytleb et "no present..." ja nuh proovin formatit teha, ei saa, sest pole ketast! Nu helistasin poodi ja läksin sinna, seal kontrolliti ja asi töötas iseaalselt, tehti veel format ja loodi partitsioonid! Tulion koju, aga mul ikka sama jama!
Kas oskate aidata, milles võib viga olla? Kas tõesti selles et minu arvuti konf. jääb sellele kettale vähesex! icon_confused.gif icon_sad.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2003 01:00:08 vasta tsitaadiga

Masterid, slaved paigas? 32GB on ka küll suht populaarne piir. Mis emaplaat?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
thunderz
Kreisi kasutaja
thunderz

liitunud: 04.02.2002




sõnum 05.10.2003 01:10:29 Re: ostetud kõvaketas ei tööta vasta tsitaadiga

Reixx kirjutas:
Kas tõesti selles et minu arvuti konf. jääb sellele kettale vähesex! icon_confused.gif icon_sad.gif

täiesti võimalik ja isegi täiesti tõenäoline,et sellisel (profiilis oleval) arvutil on 32gb piiriks.
aga nendel 40gb ketastel on enamasti võimalik jumperitega sättida ketas 32gb.
teine võimalus on uurida ,kas biose update kaudu on võimalik saada emaplaadile üle 30(32)gb
ketaste toetus ja kui see võimalus olemas ,siis teha biose update ära.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 05.10.2003 01:23:57 vasta tsitaadiga

hmmm, kuidas seda biose updatet teha? ja jumpereid olen igatepidi muutnud
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Troll
HV Guru
Troll

liitunud: 01.06.2002




sõnum 05.10.2003 01:25:46 vasta tsitaadiga

Reixx kirjutas:
hmmm, kuidas seda biose updatet teha? ja jumpereid olen igatepidi muutnud

Mine oma emaplaadi tootja kodukale ja vaata, kas on olemas uuem versioon sinu BIOSist.

_________________
TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!!
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 05.10.2003 01:26:44 vasta tsitaadiga

hmm ok
aga kas siit ei või mõnda valida? http://wims.host.sk/
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
posthuman
HV Guru
posthuman

liitunud: 15.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2003 01:27:17 vasta tsitaadiga

no juhul kui see uus ketas on sul ainuke,siis sa ei oleks tohtunud ka Fdiski pääseda juhul kui ketas katki või emplaat ei taha omaks võtta.

et siis on sul see ainuke ketas taga küsiks alustuseks?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2003 01:27:25 vasta tsitaadiga

Tahtsin just juhatada seda.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2003 01:30:45 vasta tsitaadiga

Reixx kirjutas:
hmm ok
aga kas siit ei või mõnda valida? http://wims.host.sk/

mõnda? teadmiseks sulle et vale biosi panek võib lõppeda suht saatuslikult. Mine emaplaadi tootja kodulehele ja tiri enda emaplaadi bios ära ja järgi sealseid õpetusi. Ma ei usu nt et kui sul abiti emakas siis sa tahaks võtta endale asusi biossi.....ei tuleks midagi head välja....arvestades siis juba nende biosside erinevusi
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 05.10.2003 01:35:55 vasta tsitaadiga

hmmm! Nu kõigepealt ytlen siis seda, et kõvakat proovisin yxinda masterina ja hiljem ka slavena, kui peaketas oli ka taga, kus win peal! Mitte mingit moodi ei tundnud ära!
Ok, ex ma homme yritan siis midagi selle emaka kodukalt leida mingit uuemat biosi! Aga kust ma tean, mis bios mul hetkel on?!
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2003 01:37:48 vasta tsitaadiga

Nuh seda mis bios on ei ole vist kõige tähtsam. Tähtsam on emaplaadi versioon kuna vist kõikidel mobodel erinev bios....nii et tead emaplaadi mudelit siis ei tohiks ka biossi leidmine probleemiks olla. Seal kah eeldatavasti kirjas õpetus kuda kontrollida kas on juba kõige uuem bioss ja kuda seda peale panna kui pole
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 05.10.2003 01:43:30 vasta tsitaadiga

hmm, ok ex homne päev siis uurin!
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2003 10:06:09 vasta tsitaadiga

http://support.wdc.com/download/index.asp#dlgtools
_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2003 10:36:04 vasta tsitaadiga

Kirjuta oma emaplaadi ID (näeb välja umbes selline: 08/18/1998-i440BX-W977TF-2A69KP8AC-00), seda näitab arvuti bootimisel. Et seda kätte saada, vajutad bootimisel klaviatuurilt Pause ja kirjutad nt paberile. Seda saab ka mõne programmiga vaadata.
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 05.10.2003 16:03:48 vasta tsitaadiga

nu niih, kirjutasin siis selle emaplaadi ID numbri yles:
03/01/1999-i440LX-SMC602-2A69JX3BC-00
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2003 23:27:55 vasta tsitaadiga

Reixx kirjutas:
nu niih, kirjutasin siis selle emaplaadi ID numbri yles:
03/01/1999-i440LX-SMC602-2A69JX3BC-00

Kas su emaplaat on selline? Kui jah, siis see on ACorp 6LX87 ja BIOS 2B, mis on ka viimane. Lähipäevil peaksid saama wimsbios.com kaudu uue BIOSe.
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2003 15:55:42 vasta tsitaadiga

http://www.scc.nm.ru/b_files.htm

ACorp 6LX87 / 6EX87
kirjas, et toetab kuni 128GB.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 06.10.2003 17:09:30 vasta tsitaadiga

selline see emaplaat on jah ehk siis see ACorp 6LX87
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 06.10.2003 17:13:51 vasta tsitaadiga

aga CMaster, ehk seletad, mis nüüd edasi pean tegema icon_redface.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2003 17:36:46 vasta tsitaadiga

Tirid selle faili ja paned arvutisse tühja terve disketi ning see teeb selle diski booditavaks. Uue BIOS faili tirid alla ja pakid lahti, saadud 8selx87.bin pane sinna diskile. Kolmandaks tirid alla AWDflashi, pakid lashi, awdflash.exe diskile.
Lähed arvuti BIOS-i ja paned floppy esimeseks bootitavaks seadmeks. Kui oled diskiga arvuti bootinud, kirjutad awdflash 8selx87.bin ja järgid juhendeid. Kui on elektrikatkestus või teed restardi flashi ajal, on BIOS nö kutu. Vana BIOSe koopia võiksid ka igaks-juhuks teha.
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 06.10.2003 17:40:54 vasta tsitaadiga

hmm, niih kõik samale diskile? selge!
Vana biose koopia? Kuidas seda teha?
Ma vist ei saa selle värgiga hakkama, kardan, et keeran peezze
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2003 18:11:27 vasta tsitaadiga

Reixx kirjutas:
Vana biose koopia? Kuidas seda teha?
Ma vist ei saa selle värgiga hakkama, kardan, et keeran peezze

See võimalus pakutaks välja flashimisel. Kui ei pakuta, on abiks käsk awdflash.exe /?
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 06.10.2003 18:45:39 vasta tsitaadiga

hmm, ei mina seda ei teaa, yritan parem sellest tutikast kettast lahti saada!
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2003 19:15:35 vasta tsitaadiga

Enne kui loobud, võiksid asju ikka loogilises järjekorras proovida.

Enne kui hakkad emaplaadi BIOS'i uuendama. millest ei pruugi mingit kasu olla, kasuta kõvaketta tootja enda poolt ettenähtud programmi kõvaketta installimiseks.

Sinu probleem tundub olevat selles, et emaplaadi BIOS ei saa 40GB kettaga hakkama.

Kõigepealt lae WesternDigitali kodulehel alla Data Lifeguard Tools V. 11.0 (kas Windows või DOS variant, see viimane sisaldab endas exe-faili, millega genereeritakse tühjast flopist bootflopi).

http://support.wdc.com/download/

Selleks probleemist ülesaamiseks ongi need eespool nimetatud utiilid mõeldud. Sisuliselt installitakse kõvekaettale DDO (disk dynamic overlay).

Näiteks olen selliselt installinud vanale 486-le (486SX25), mille BIOS'il oli maksimum kõvaketta maht 200MB, 8GB kõvaketta taha.

Kui see uus 40GB ketas on üksinda (primary eide ) kaabli otsas masterina, kasuta seda DOS'i varianti. BIOS'is pane kõvaketta reziimi (LBA, CHS, LARGE) detektimine AUTO peale. Vaata et kõik IDE kanalid oleks aktiveeritud (enabled).

Selles pole midagi keerulist. DOS variandis booditakse arvuti flopilt käima, edasi valid hiirega menüüst tegevuse, mida tahad läbi viia (kõvaketta installimine).

(Loe utiili seletus kodukal kõigepealt läbi.)
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2003 20:20:39 vasta tsitaadiga

Ja vaata kas kaabel pesades ja terve, proovi teist kaablit äkki hakkab tööle icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2003 20:49:03 vasta tsitaadiga

Vaata veel et kaabel oleks õiget pidi, st lintkaablil kõvaketta poolses otsas punane soon toite otsa poolsel küljel.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppp
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 06.10.2003 21:34:49 vasta tsitaadiga

JT17 kirjutas:
Enne kui hakkad emaplaadi BIOS'i uuendama. millest ei pruugi mingit kasu olla, kasuta kõvaketta tootja enda poolt ettenähtud programmi kõvaketta installimiseks.


No kui BIOS-i juures on kirjas, et toetab kuni 128 GB kettaid (st Awardi 32GB ja 64GB bugid on ära patchitud), siis ta seda ka teeb. Igasugu DDO jms tagumiku kaudu hammaste ravimise meetodeid tasub ikka viimases hädas kasutada, kui muud väljapääsu enam ei ole.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 06.10.2003 23:08:51 vasta tsitaadiga

hmm, ma proovin sedaJT17 varianti, mida mulle on juba eelnevalt soovitatud, ag peale partitsiooni loomist lõi pildi mustax ja tegi resu icon_sad.gif ning asi jäigi katki! Aga ma proovin uuesti, homme!
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2003 08:38:15 vasta tsitaadiga

pppp kirjutas:
JT17 kirjutas:
Enne kui hakkad emaplaadi BIOS'i uuendama. millest ei pruugi mingit kasu olla, kasuta kõvaketta tootja enda poolt ettenähtud programmi kõvaketta installimiseks.


No kui BIOS-i juures on kirjas, et toetab kuni 128 GB kettaid (st Awardi 32GB ja 64GB bugid on ära patchitud), siis ta seda ka teeb. Igasugu DDO jms tagumiku kaudu hammaste ravimise meetodeid tasub ikka viimases hädas kasutada, kui muud väljapääsu enam ei ole.


Minu teada kontrollib see utill BIOS'i ning installib DDO ainult siis, kui see vajalik on.

Tasuks ehk enne kontrollida, et mälu kiiruse settingud liiga ekstreemseteks ei ole aetud, võib olla selle tõttu jookseb kogu protsess pidevalt pange.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 07.10.2003 18:35:49 vasta tsitaadiga

niih, seletan sisi nüüd mis ma teinud olen!
Tegin selle WD bootiva diski!
Bisosis pnin kõik kettad none, sest kui ma midagi muud panin, siis ta jäi toppama peale restarti seal, kus ta detektib HDD-d!
Niih panin diski sisse! Jõudsin nii kaugele, et hakkasin partitsioone looma! Nu tegin kõigepealt 5 gb! Nii, kui ok vajutasin, hakaks diski lugema ja viskas pildi mustax (vaikus), ootasin, ei midagi, sisi vajutasin enterit ja arvuti tegi restardi ning seis oli ikka sama!
Biosis "Auto IDE HDD" ei leia kõvaketast kah!
icon_sad.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2003 20:29:40 vasta tsitaadiga

Enne partitsioneerimist peaks kõigepealt DDO paigaldama, masina uuesti restartima ning seejärel alles partitsioneerima.

Kui pärast DDO paigaldamist ikka kõvaketast ei detekteeri, on sul mingi muu jama.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 07.10.2003 22:43:47 vasta tsitaadiga

DDO paigaldama? Kuidas see peaks käima?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2003 08:58:48 vasta tsitaadiga

Instruktsioon on toodud sellel samal bootdiskil, mida kasutasid. Soovitav oleks see läbi lugeda (nii paar lehekülge).
Seal muu hulgas öeldud, et soovitav oleks võimalusel selline probleem BIOS upgrade'iga ära lahendada. DDO paigaldamine on toodud selles juhendis teise võimalusena.

Lühidalt on protseduur selline.
BIOS'is paned uue ketta detekteerimise esialgu NON peale.

Seejärel boodid masina Data Lifeguard bootdiskilt käima: valid menüüst Utilities, sealt edasi Set Drive Size (paned paika ketta suuruse). Salvestad muutused ning väljud programmist ning lülitad masina VÄLJA.

Seejärel käivitad masina uuesti ning BIOS'is paned ketta detekteerimise AUTO peale.

Masinale restart ning võid jätkata ketta partitsioneerimist Lifeguardi bootkettaga.

(kui DDO on paigaldatud ning tahad masinat näiteks Win98 flopilt bootida, siis esialgu flopit flopilugejasse ei pane, vaid ootad bootimisel ette tulevaid kirjeid. Peaks ette tulema umbes selle laadne kiri, et kui tahad flopilt bootida, sisesta nüüd flopi ja vajuta tühikule. See tekst võib muidugi olla erinev, pole endal ammu sellist asja vaja läinud).
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2003 12:58:37 vasta tsitaadiga

Noh, said jagu sest kettast või ei?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 11.10.2003 12:36:01 vasta tsitaadiga

ei icon_redface.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  ostetud kõvaketas ei tööta
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.