Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Bitcoinide pealt teenitud tulu eest tuleb Maksuametile tasuda tulumaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 17.02.2014 21:37:41 vasta tsitaadiga

http://arileht.delfi.ee/news/tarbija/politsei-noue-sulges-kuberrahaga-kaupleja.d?id=67967017

Nüüd tuuakse siis raskekahurivägi ka eesliinile? Tegemist on juba rahapesu ja terrorismiohuga icon_smile.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2014 22:18:50 vasta tsitaadiga

Ah mida kuradit, tuimalt kontole ära kanda ning aasta pärast enam ei mäletagi seda. Keegi küsib siis ütled, et ma ei tea kust see raha tuli.

Hetkel on veel lahtine see asi ju. Väidavad, et peab puhaskasumi pealt maksma. Seega siis pangakontole laekuv summa - elektriarve = puhaskasum.
Need nagunii elektriarve miinust ei arvesta ja küsivad terve laekunud summa pealt.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2014 22:36:00 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
http://arileht.delfi.ee/news/tarbija/politsei-noue-sulges-kuberrahaga-kaupleja.d?id=67967017

Nüüd tuuakse siis raskekahurivägi ka eesliinile? Tegemist on juba rahapesu ja terrorismiohuga icon_smile.gif


Välismaal on see väga tavaline kohtades kus tegeletakse rahaga, et pead oma ID tõestama. Samamoodi nagu tahab bitstamp ja muud sellised lehed. Ise olen ennast pidanud tõestama korduvalt erinevatel panustamis saitidel ja forexiga tegelevates kohtades. Osades kohtades saadetakse kiri koju pin koodiga mille pead hiljem leheküljel sisestama.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2014 22:38:13 vasta tsitaadiga

ee, google adsense pealt peab ka maksma?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 17.02.2014 23:08:22 vasta tsitaadiga

--

viimati muutis NightStriker 25.07.2023 00:22:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 17.02.2014 23:25:54 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Kas ettevõtte puhul oleks asjalood oluliselt selgemad?
Elektri, asicud/videokaardid saaks kuludesse. Kust vaja küsid ka käibe tagasi.
Aga kuidas käitub kaevandatud bitcoin raamatupidamises? Kas tegu on rahaga? Kui kaubana siis kuidas rakenduvad maksud? Kui omanik maksab endale dividende bitcoinides, siis kust peab tulema riigile makstav tulumaks (bitcoinides makse maksta ei saa). Ma ei saa ju deklareerida, et mul on arvel 1000 bitcoini ja maksan endale dividende 100 bitcoini. Kas MTA saaks mind sundida bitcoine eurodeks vahetama, et riik nende rahalist väärtust arvestada oskaks? Kui riik nõuaks makse eurodes, siis millise € to bitcoin kursi järgi maksud tekivad?

Paha siga-mitu viga. Mina seda teemat veel ettevõttena ei näpiks.


Kõige lihtsam sul maksuametilt endalt küsida. Ma võin täiega metsa panna, aga loogiliselt võttes seni kaua kuni sa bitcoine rahaks ei vaheta ei saa maksuamet sinult midagi nõuda - sest konkreetselt rahalist tulu sa pole saanud. See on nagu aktsiategagi - seni kaua kuni sa mängid börsil edasi ja rahaks ei vaheta, pole sul võimalik midagi deklareerida - mismoodi sa aktsaid deklareeriks?

Kõige lihtsam oleks raha lüüa laiaks mis võtavad vastu bitcoine icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 18.02.2014 00:26:41 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Kas ettevõtte puhul oleks asjalood oluliselt selgemad?
Elektri, asicud/videokaardid saaks kuludesse. Kust vaja küsid ka käibe tagasi.
Aga kuidas käitub kaevandatud bitcoin raamatupidamises? Kas tegu on rahaga? Kui kaubana siis kuidas rakenduvad maksud? Kui omanik maksab endale dividende bitcoinides, siis kust peab tulema riigile makstav tulumaks (bitcoinides makse maksta ei saa). Ma ei saa ju deklareerida, et mul on arvel 1000 bitcoini ja maksan endale dividende 100 bitcoini. Kas MTA saaks mind sundida bitcoine eurodeks vahetama, et riik nende rahalist väärtust arvestada oskaks? Kui riik nõuaks makse eurodes, siis millise € to bitcoin kursi järgi maksud tekivad?

Elektri ja kaardid (kui töövahend kauba tootmiseks) saad kanda firma kuludesse ning kui toodad bitcoine, hakkad neid müüma. Miks on vaja kõik nii keeruliseks ajada?
Omanik ei saa dividende bitcoinis maksta. Dividende makstakse kehtivas valuutas, mitte kaubas. Bitcoine sa saad osta ja arvutiga toota ning müüa kehtiva valuuta eest. See teeb sellest kauba. Kas toidupoe omanik saab endale dividende saiapätsides maksta või ta peab enne need saiapätsid eurodeks maha müüma? Saiapätsi hind on samamoodi kõikuv, nagu bitcoini hind. Ei ole ühest saiapätsi hinda. Igal tootjal on see erinev. Samamoodi on bitcoini hind erinevate vahendajate juures erinev ning iga päev kõigub.
Sa ei saa raamatupidamist ka teha bitcoinides. See käib eurodes. Kui nii elementaarsed asjad selged ei ole, siis ei peakski ettevõtlusega tegelema.

Goon kirjutas:
Ma võin täiega metsa panna, aga loogiliselt võttes seni kaua kuni sa bitcoine rahaks ei vaheta ei saa maksuamet sinult midagi nõuda - sest konkreetselt rahalist tulu sa pole saanud.

Sa ei pane metsa. Kui, siis vaid sellega, et bitcoine ei vahetata rahaks. Bitcoine müüakse.
Kui ettevõtja midagi toodab, siis toodangu pealt ei maksta tulumaksu. Kui see maha müüakse ning saadud summa endale dividendideks makstakse, kuulub summa maksustamisele.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 18.02.2014 00:55:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Elektri ja kaardid (kui töövahend kauba tootmiseks) saad kanda firma kuludesse ning kui toodad bitcoine, hakkad neid müüma. Miks on vaja kõik nii keeruliseks ajada?

Kas sellisel juhul on bitcoini näol tegemist toote või rahaga? Kui on tegemist tootega siis peab maksma müügilt käibemaksu (kui on tegemist KM kohuslasega) aga kui on tegemist rahaga siis millised seadused rakenduvad? Meie riigis tohib raha trükkimise/emiteerimisega tegeleda vist ainult Eesti Pank?
E:
tsitaat:

Omanik ei saa dividende bitcoinis maksta. Dividende makstakse kehtivas valuutas, mitte kaubas. Bitcoine sa saad osta ja arvutiga toota ning müüa kehtiva valuuta eest. See teeb sellest kauba.

EMTA ja Rahapesu andmebüroo ei käsitle bitcoini kaubana vaid rahana (e-rahana kui aus olla aga nende meelest rakenduvad samad seadused mis teiste valuutadega kaubeldes). Dividende võid maksta ka SEK-ides , deklareerid päevakursi alusel ja maksud maksad EUR-is.
tsitaat:

Sa ei pane metsa. Kui, siis vaid sellega, et bitcoine ei vahetata rahaks. Bitcoine müüakse.

Ka teisi valuutasid ostetakse-müüakse. Aga KM-iga seejuures ei tegeleta. Seega pole tegu (tava)kaubaga.
tsitaat:

Kui nii elementaarsed asjad selged ei ole, siis ei peakski ettevõtlusega tegelema.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 18.02.2014 01:33:46 vasta tsitaadiga

SEK on üleüldine seaduslik maksevahend. Muidugi saab selles maksta. Aga mis ajast Eesti pank bitcoini päevakurssi avaldab?
Tegu ei ole ju rahaga. Raha on üldine seaduslik maksevahend, mille vastu saab vahetada teisi kaupu. Bitcoin ei ole üleüldine. Iga inimene ei saa bitcoine kasutada igapäevaelus. See, et mingi arvutiseltskond on otsustanud, et bitcoinil on väärtus, ei tähenda midagi. Kui inimesel ei ole arvutit, siis ei saa tal ju seda "raha" olla. Kui mingi väiksem seltskond arvab, et hakkame nüüd teokarpides arveldama, kas see on ka siis raha? Mina pakuks, et see on kaup kauba vastu.
Bitcoinil ei ole väärtus mitte millegi suhtes fikseeritud ega tagatud ning ta käitub oma volatiivsuselt pigem nagu aktsia või kaup. Lisaks kõigele peab raha loomine olema läbipaistev.
Palun mulle viidet dokumendile, mille järgi Eesti Pank tunnistab bitcoini rahana.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.02.2014 01:34:20 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
Meie riigis tohib raha trükkimise/emiteerimisega tegeleda vist ainult Eesti Pank?
Sina kui kaevur ei tegelegi emiteerimise-trükkimisega, sellega tegeleb münt ise, sina oled lihtsalt tasu saaja süsteemi töös hoidmise eest.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 18.02.2014 08:34:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Palun mulle viidet dokumendile, mille järgi Eesti Pank tunnistab bitcoini rahana.

See, et EP bitcoini rahana "tunnistab" pole ma kunagi väitnud.
Et EMTA seda teatud mõttes rahana käsitleb: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8054095#8054095 . Kuigi tavaliselt EMTA viitab vastuse andmise puhul seadustele millele see või too väide tugineb siis selle vastuse juures seda tehtud pole.
Rahapesu andmebüroo: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8057970#8057970 . Selle juhtumiga antakse selgelt mõista, et tegu pole tavakaubaga kuna kauba puhul oleks tegemist e-keskkonnalise "komkaga" kus vahendatakse/ostetakse/müüakse "kasutatud" kaupa. Suvalisse arvutijubinatega tegelevasse e-poodi ei lenda ju Politsei ja Piirivalve Amet sisse nõudmisega terrorismirahastamise ning rahapesu osas "koostööd" teha või muidu pannakse sellised trahvid peale, et oigad.

tsitaat:

Sina kui kaevur ei tegelegi emiteerimise-trükkimisega, sellega tegeleb münt ise, sina oled lihtsalt tasu saaja süsteemi töös hoidmise eest.

Seda võib öelda sinu ja minu loogika ja/või kõhutunne aga riigiasutused peavad oma töös lähtuma seadusest. Mine ja proovi EMTA töötajale rääkida ise emiteeruvast rahast millest sina saad ainult tasustatud icon_smile.gif Ah jaa, niikaua kui sa maksud ära maksad võib ta isegi näo teha, et usub sind icon_wink.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 18.02.2014 08:41:20 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
SEK on üleüldine seaduslik maksevahend. Muidugi saab selles maksta. Aga mis ajast Eesti pank bitcoini päevakurssi avaldab?
Tegu ei ole ju rahaga. Raha on üldine seaduslik maksevahend, mille vastu saab vahetada teisi kaupu. Bitcoin ei ole üleüldine. Iga inimene ei saa bitcoine kasutada igapäevaelus. See, et mingi arvutiseltskond on otsustanud, et bitcoinil on väärtus, ei tähenda midagi. Kui inimesel ei ole arvutit, siis ei saa tal ju seda "raha" olla. Kui mingi väiksem seltskond arvab, et hakkame nüüd teokarpides arveldama, kas see on ka siis raha? Mina pakuks, et see on kaup kauba vastu.
Bitcoinil ei ole väärtus mitte millegi suhtes fikseeritud ega tagatud ning ta käitub oma volatiivsuselt pigem nagu aktsia või kaup. Lisaks kõigele peab raha loomine olema läbipaistev.
Palun mulle viidet dokumendile, mille järgi Eesti Pank tunnistab bitcoini rahana.


Mis vahet seal on, kas btc on raha või mitte. Kui keegi hakkab teokarpides arveldama, pole midagi hullu. Kui keegi hakkab teokarpe müüma ja teenib sellega tulu - peab maksma makse.
Kui sa kaevad btc ja kasutad neid maksevahendina kuskil, siis pole midagi hullu.
Kui sa kaevandad ja müüd neid (vahetad raha vastu, kutsu kuidas tahad - vahet pole) - siis teenid sa tulu ja pead maksma makse. Kui sa teed seda ettevõtjana, siis saad maha arvata kaartidele kulunud summa ja el. arve jne.
Võiks nagu elementaarne olla aga selleasemel jahutakse maast ja ilmast (kas btc on raha jne) aga mitte teemast.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.02.2014 08:48:15 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
raxz kirjutas:
SEK on üleüldine seaduslik maksevahend. Muidugi saab selles maksta. Aga mis ajast Eesti pank bitcoini päevakurssi avaldab?
Tegu ei ole ju rahaga. Raha on üldine seaduslik maksevahend, mille vastu saab vahetada teisi kaupu. Bitcoin ei ole üleüldine. Iga inimene ei saa bitcoine kasutada igapäevaelus. See, et mingi arvutiseltskond on otsustanud, et bitcoinil on väärtus, ei tähenda midagi. Kui inimesel ei ole arvutit, siis ei saa tal ju seda "raha" olla. Kui mingi väiksem seltskond arvab, et hakkame nüüd teokarpides arveldama, kas see on ka siis raha? Mina pakuks, et see on kaup kauba vastu.
Bitcoinil ei ole väärtus mitte millegi suhtes fikseeritud ega tagatud ning ta käitub oma volatiivsuselt pigem nagu aktsia või kaup. Lisaks kõigele peab raha loomine olema läbipaistev.
Palun mulle viidet dokumendile, mille järgi Eesti Pank tunnistab bitcoini rahana.


Mis vahet seal on, kas btc on raha või mitte. Kui keegi hakkab teokarpides arveldama, pole midagi hullu. Kui keegi hakkab teokarpe müüma ja teenib sellega tulu - peab maksma makse.
Kui sa kaevad btc ja kasutad neid maksevahendina kuskil, siis pole midagi hullu.
Kui sa kaevandad ja müüd neid (vahetad raha vastu, kutsu kuidas tahad - vahet pole) - siis teenid sa tulu ja pead maksma makse. Kui sa teed seda ettevõtjana, siis saad maha arvata kaartidele kulunud summa ja el. arve jne.
Võiks nagu elementaarne olla aga selleasemel jahutakse maast ja ilmast (kas btc on raha jne) aga mitte teemast.

Väikse ääremärkusena - terves maailmas käib vaidlus selle üle, kas Bitcoin on raha või on kaup.
Inglismaal igatahes oli väga suur lärm kui Bitcoini taheti kaubaks kuulutada ja siis vastavalt maksustada. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 18.02.2014 08:51:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui sa teed seda ettevõtjana, siis saad maha arvata kaartidele kulunud summa ja el. arve jne.

Kui sa tegeled toomisega siis lõpptoote müügilt pead maksma KM-i. Kui bitcoine lisaks juurde ostad (eraisikult näiteks ia ilma KM-ita) ning seejärel neid müüd siis pead jälle maksma müügi pealt KM-i (KM arvutatakse: müügisumma + 20% KM) mis teeks vahendamise väga kalliks ja mõttetuks. Sellest ma räägingi , et ettevõtjana ei saa vahendamisega tegeleda kui tegemist on tavakaubaga.
Eraisiku suhtes oli ju eelpool viidatud EMTA vastus selge: kõik mis laekub pangakontole bitcoini müügist käsitletakse (puhas)tuluna ning see tuleb deklareerida ning sellelt tulumaks maksta.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.02.2014 08:54:11 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:

Eraisiku suhtes oli ju eelpool viidatud EMTA vastus selge: kõik mis laegub pangakontole bitcoini müügist käsitletakse (puhas)tuluna ning see tuleb deklareerida ning sellelt tulumaks maksta.

Neid vastuseid mitu. Üks ütles, et kõik maksustatakse teine ütles, et on ka erandeid. Nad ei tea ise ka mida tahavad teha.

puht hetkeliselt võib väita, et kõik maksustada on kõige efektiivsem, aga see võib tuua hoopis vastupidise tulemuse ja BTC arveldamise olulise kasvu.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 18.02.2014 09:51:54 vasta tsitaadiga

Maleva kirjutas:
MTA on ikka täiesti segi peast läinud. Imestan, et mulle pole aastate jooksul ühtegi kirja veel tulnud: hasartmänguvõidud, spordi- ja teadusalased preemiad ning sportlasele makstud tasu. Pole pidanud vajalikuks deklareerida.

http://e24.postimees.ee/2698622/mta-poorab-tanavu-erilist-tahelepanu-valistulude-deklareerimisele

Maksuametil on 7 aastat aega seda teha.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2014 10:08:38 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Mis vahet seal on, kas btc on raha või mitte. Kui keegi hakkab teokarpides arveldama, pole midagi hullu. Kui keegi hakkab teokarpe müüma ja teenib sellega tulu - peab maksma makse.
Kui sa kaevad btc ja kasutad neid maksevahendina kuskil, siis pole midagi hullu.
Kui sa kaevandad ja müüd neid (vahetad raha vastu, kutsu kuidas tahad - vahet pole) - siis teenid sa tulu ja pead maksma makse. Kui sa teed seda ettevõtjana, siis saad maha arvata kaartidele kulunud summa ja el. arve jne.
Võiks nagu elementaarne olla aga selleasemel jahutakse maast ja ilmast (kas btc on raha jne) aga mitte teemast.


Kelle jaoks raha olemus ähmane tundub: http://et.wikipedia.org/wiki/Raha
Minu arust tundub bitcoin (ja analoogid) selle järgi piisavalt raha. Coin - münt oleks ka justkui rahaga seotud. Need pole ju virtuaalmeenemündid.

Magic kirjutas:
Neid vastuseid mitu. Üks ütles, et kõik maksustatakse teine ütles, et on ka erandeid. Nad ei tea ise ka mida tahavad teha.

Just. Mitmeaastase töö tulemusena on nad lõpuks mingi seisukoha võtta üritanud. Pigem konservatiivsemapoolse. Ja nüüd te tõmbate neil vaiba jalge alt ja peavad jälle otsast alustama. Fakt on see, et kui tegu on maksukogujaga, on nende soov võimalikult palju raha ära võtta, mitte pärisorja kätte lohakile jätta.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 18.02.2014 16:03:54 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
kokkuvõttes on täna kaevandamine 21% raskem kui eile ?


see ju kogu aeg teada olnud. Niipea kui tulu teenid pead maksma. Vahet ei ole, on see kaevamise tulemi müümine, odavamalt ostmine ja kallimalt müümine, raha laenamine vms. Teenitud tulu pealt tuleb maksta. Eraisikuna laenamine on ka PITA icon_sad.gif Võid isegi kahjumis olla, aga maksma pead ikka. Väike näide. Laenad näiteks 4 inimesele 1 aastaks 1000€. Tagasi peavad maksma 1200€. Ehk siis 200€ intressi per nase. Oletame et 1 neist tagasi ei maksa ja siis on tulem selline:

Laenad kokku 4000€
3 inimest maksavad tagasi 3x1200=3600€
1 inimene ei maksa mitte midagi tagasi.

Tegelikkuses sai 4000€ nüüd 3600€, ehk kahjum. Reaalsus on aga see, et tegelikult pead maksma selle teenitud 600€ pealt tulumaksu 126€, kuna maksuameti silmis oled teeninud tulu ja eraisikuna midagi maha arvata ei saa icon_sad.gif Sama on ka mündikaveamisega vms asjadega. Tehtud investeeringuid maha arvata lihtsalt ei saa, kuid tulu pealt maksma pead ikkagi.

Tean seda kõike, kuna pikalt läbi käidud ja hetkel ka käidav tee. Üle-eelmisel aastal oli üle 900€ vaja tulumaksu maksta lisaks. Eelmine aasta maksin neljakohalise summa tulumaksu lisaks. Sel aastal päris nii palju ei tule, kuid ega ta väike summa ka ei ole millest tuleb loobuda.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maska
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2014 16:25:47 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
..--..
Laenad kokku 4000€
3 inimest maksavad tagasi 3x1200=3600€
1 inimene ei maksa mitte midagi tagasi.

Tegelikkuses sai 4000€ nüüd 3600€, ehk kahjum. Reaalsus on aga see, et tegelikult pead maksma selle teenitud 600€ pealt tulumaksu 126€, kuna maksuameti silmis oled teeninud tulu ja eraisikuna midagi maha arvata ei saa icon_sad.gif Sama on ka mündikaveamisega vms asjadega. Tehtud investeeringuid maha arvata lihtsalt ei saa, kuid tulu pealt maksma pead ikkagi. -..-


Tegelikkuses on sul ju 3600€ raha + 1200€ nõue ühe laenusaaja vastu... Sellepärast peabki maksma.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2014 17:26:31 vasta tsitaadiga

Samas on BTC to € ju ka valuutavahetus. € to $ vahetades ma ei maksa ju mingit tulumaksu. icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 18.02.2014 17:31:36 vasta tsitaadiga

Maska kirjutas:
SurfData kirjutas:
..--..
Laenad kokku 4000€
3 inimest maksavad tagasi 3x1200=3600€
1 inimene ei maksa mitte midagi tagasi.

Tegelikkuses sai 4000€ nüüd 3600€, ehk kahjum. Reaalsus on aga see, et tegelikult pead maksma selle teenitud 600€ pealt tulumaksu 126€, kuna maksuameti silmis oled teeninud tulu ja eraisikuna midagi maha arvata ei saa icon_sad.gif Sama on ka mündikaveamisega vms asjadega. Tehtud investeeringuid maha arvata lihtsalt ei saa, kuid tulu pealt maksma pead ikkagi. -..-


Tegelikkuses on sul ju 3600€ raha + 1200€ nõue ühe laenusaaja vastu... Sellepärast peabki maksma.


Nõue võib ju olla, kuid maksma pead ikka KOHE. See nõue ei pruugi kunagi realiseeritudki saada, kuid maksma pead ikka ja maha arvata ei saa seda samuti mitte kuidagi.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.02.2014 18:11:36 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
Maska kirjutas:
SurfData kirjutas:
..--..
Laenad kokku 4000€
3 inimest maksavad tagasi 3x1200=3600€
1 inimene ei maksa mitte midagi tagasi.

Tegelikkuses sai 4000€ nüüd 3600€, ehk kahjum. Reaalsus on aga see, et tegelikult pead maksma selle teenitud 600€ pealt tulumaksu 126€, kuna maksuameti silmis oled teeninud tulu ja eraisikuna midagi maha arvata ei saa icon_sad.gif Sama on ka mündikaveamisega vms asjadega. Tehtud investeeringuid maha arvata lihtsalt ei saa, kuid tulu pealt maksma pead ikkagi. -..-


Tegelikkuses on sul ju 3600€ raha + 1200€ nõue ühe laenusaaja vastu... Sellepärast peabki maksma.


Nõue võib ju olla, kuid maksma pead ikka KOHE. See nõue ei pruugi kunagi realiseeritudki saada, kuid maksma pead ikka ja maha arvata ei saa seda samuti mitte kuidagi.
tegelikkuses on kasum -600€ ehk siis MTA peab sinu kontole maksma tulumaksu 126€. kui tahavad sinult saada 800€ kasumi pealt 168€, siis on nad ka kohustatud selle 1200€ nõude rahuldama nende endi taskust ja alles siis kannad neile selle 168€ tulumaksu. aga õnneks see nii ei hakka mitte kunagi toimima ülemaailmses kapitalistlikus pärisorjanduslikus ühiskonnas.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 19.02.2014 01:44:15 vasta tsitaadiga

ei kaevanda ise ja pole ka teemaga kursis, aga asi tundub imelik mulle
- kuidas saab bitcoin raha olla , kui seda saab toota (kaevandada), või teenitakse seda teenust osutades, või müüakse mingit ressurssi
- igaljuhul , et teenida tulu, tuleb teha mingeid kulutusi ... neid ei saagi deklareerida?

kui bitcoin oleks käibemaksustatav kaup, siis läheks lahti skeemitamised ja käibemaksutagastamiseks tankistidele müümine (nagu kullaga riiki lüpstakse)

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2014 09:49:20 vasta tsitaadiga

Kui süsteem on tahtlikult loodud ilma keskpangata, siis kuskilt peab ju populaarsuse kasvades lisa tekkima. Niigi on juurdetootmine nõudlusest pisem, muidu poleks sellest paari aastaga sellist spekuleerimisobjekti saanud. Rahvakeeles võib seda küll kaevandamiseks kutsuda, kuid tegelikult on see ikkagi konkreetse keskpangata mudeli etteplaneeritud rahaloome protsess.

Kui sa tegeled teadlikult kasumi eesmärgil valuutavahetusega ja selle pealt teenid, tahab riik sinult ka maksu, kui sa aegajalt lihtsalt vahetad, ei peaks maksu küsima.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 19.02.2014 09:57:30 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Samas on BTC to € ju ka valuutavahetus. € to $ vahetades ma ei maksa ju mingit tulumaksu. icon_rolleyes.gif


Juhul kui BTC oleks valuutaks reguleeritud, siis jah.
Kui sa nüüd seda valuutavahetust liiga tihti tegema hakkad, siis peaksid ka valuutavahetus tuludelt maksma.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Bitcoinide pealt teenitud tulu eest tuleb Maksuametile tasuda tulumaks mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.