Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Bitcoinide pealt teenitud tulu eest tuleb Maksuametile tasuda tulumaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 16.02.2014 02:40:07 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Vaata, tegelane X kannab mulle pappi kontole, et ma poest talle õlut tooks. Summa võib olla 10 000EUR näiteks. Mis me nüüd anname 20% sellest ära või? Hea küll, et see on eraisikute vaheline. Kindlasti suudaks emta vaadata riigisisest arveldust, kui peaks maksja pool olema juriidiline isik. Kui aga kannab raha BlaBLa Inc välismaalt, siis hakkab emta näpuga järge ajama ja uurima, kellega tegu ja mille eest, eriti veel, kui selgituse real seisab midagi suvalist? Sellisel moel pole emta võimeline küll toimetama. Mäletame veel küll seda jaburat üleskutset, kus paluti eestlastel ka välismaal teenitud palk vabatahtlikult tuludeklaratsiooni kirjutada:)

Point ongi selles, et EMTA ei kontrolli kõiki deklaratsioone süvitsi. Võetakse pisteliselt mõned, keda siis kontrollitakse. Kui sul veab ja saad valituks, siis võib juhtuda küll, et maksad nende summade pealt tulumaksu ja võid veel karistada ka saada.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2014 03:18:56 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Eks seepärast soovitataksegi ka formaalselt ettevõtjaks hakata, kui sellega reaalselt juba niikuinii tegeled. FIE või äriühing, oma valik.

Mkm, mitte mingil juhul FIE. Firma tasub teha. Uus ettevõtte maksab €180. Kõik koinid lased ettevõtte kontole kanda ja niikaua kui firma käibemaksu kohuslane pole, ei tunne maksuamet firma vastu ka huvi. Tulumaksu ka ei pea maksma, kui raha ettevõttlusse paned. Igasuguse igapäevase sodi ostad firma bilanssi ja kui asi tõesti hapuks läheb saad firma ära müüa aga FIE on nagu enda orjaks müümine. Ennast ei saa tankistile hiljem "kolme soti eest" maha müüa.

Kas koine paypali ei saa lasta kanda? Ise saadad paypalist oma kontole ja maksuamet ei ole võimeline raha päritolu selgitama.

Mingit venesse või Norra tehtud kontot (mitte EU) peaks ka olema suhteliselt raske kontrollida? Tegelikult on suhteliselt umbluu seadus aga eks herr Ligi asi ongi pööblile uusi makse kaela mõelda. Ehki ma kaldun arvama, et neile teeb rohkem muret asjaolu, et raha päritolu pole võimalik selgitada
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 16.02.2014 09:26:47 vasta tsitaadiga

Pangad raporteerisid tehingutest alates 100 000 kroonist (vist oli vanasti). Kui krüptorahade osas mingeid erilisi ettekirjutusi pole siis reaalselt pole vaja ka väiksemate summade pärast muretseda: mitte keegi neid kontrollida ei jõua (võibolla NSA jõuab icon_smile.gif) . EMTA-le päringut saates ootasite millist vastust? Et "laske üle palju jõuate" või? Pole mõtet paanika-jaanikat tekitada icon_wink.gif
tsitaat:

Kõik koinid lased ettevõtte kontole kanda ja niikaua kui firma käibemaksu kohuslane pole, ei tunne maksuamet firma vastu ka huvi.

Märksõnaks võiks olla raamatupidamiskulud + teatud piirangud mida saad "bilanssi" kanda ja mida mitte. Raha ettevõtlusest oma taskusse kandes pead ikkagi tulumaksu ära maksma. Et ettevõtlusega jukerdamine ära tasuks peab käive ikka suhteliselt suur olema.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 16.02.2014 13:37:28 vasta tsitaadiga

MTA on ikka täiesti segi peast läinud. Imestan, et mulle pole aastate jooksul ühtegi kirja veel tulnud: hasartmänguvõidud, spordi- ja teadusalased preemiad ning sportlasele makstud tasu. Pole pidanud vajalikuks deklareerida.

http://e24.postimees.ee/2698622/mta-poorab-tanavu-erilist-tahelepanu-valistulude-deklareerimisele
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.02.2014 14:34:34 vasta tsitaadiga

kindlustushüvitised
erisoodustused

mis asja icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 16.02.2014 15:10:41 vasta tsitaadiga

sanderaits kirjutas:
Samas on siiski natuke arusaamatu see börsidelt saadud tulu.Kui ma eelmise aasta suvel ostsin näiteks 1000€ eest bitcoine, kauplesin natuke turul ja nüüd kannan oma arvele 1500€, kas ma siis pean maksma 1500€ pealt tulumaksu või 500€ (puhas tulu) pealt? Ja kui ma kannaks välja ainult 800€, kas siis tähendab, et minu tulu on -200€ ja ma ei peagi midagi juurde maksma, või pean ikkagi kogu saadud summa pealt igaljuhul makse maksma?

Nagu sõna TULUmaks ütleb, siis maksu tuleb tasuda saadud tulude eest. Ettevõttel on võimalik tulu rohkem tuluna näidata kui FIE'l või eraisikul, mistõttu mittehoomatavad kulusid (elekter, arvutustehnika) maha arvestada ei saa. Siiski peaks saama maha arvestada tehingtasud, mis on otseselt ostu- ja müügitehingutega seotud.
Ehk et sa teed investeeringu 1000€ (otsene kulu) ning hiljem müüd 1500€ (otsene tulu) bitcoinid maha. Pead maksma 10€ (otsene kulu) soetamise tehingutasuna ning hiljem 15€ (otsene kulu) müügi tehingutasuna, siis lõplik tulu on 1500€ - 1000€ - 10€ - 15€ ehk tulumaksu peaksid tasuma 475€ pealt 21% ehk 99,75€.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2014 15:22:46 vasta tsitaadiga

Võiks siis juba näiteks dollarite vahetamisel eurodeks ka tulumaksu maksta icon_rolleyes.gif
Ma näiteks müüsin osad oma videokaardid LTC-de eest maha ja nüüd pean selle pealt maksma hakkama või ?
Nagu midag hekki icon_rolleyes.gif

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2014 15:35:49 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga küsimus on selles, et kuidas ja kas üldse teeb MTA vahet kas näiteks eurodeks vahetatav BC raha on saadudu nö. kasumit teenides või on tegu lihtsalt mingi isikliku eseme müügist saadud rahaga mis maksti BC'des.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 16.02.2014 15:54:37 vasta tsitaadiga

Ega midagi, tuleb loota et Eesti seadused saavad sama mõistlikuks kui saksamaa omad. Saksamaal on bitcoin "privaatvaluuta". Kui sul oli aasta tagasi konto peal 100BTC ja nüüd tahad 100BTC-d mõneks muuks valuutaks konverteerida siis tulumaksu maksma ei pea, sest 100BTC-100BTC = 0BTC tulu, ehk 0 eurot tulu. Ega siis bitcoin süüdi pole et teised valuutad nii sitad tema kõrval on ja väärtust pidevalt kaotavad.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 16.02.2014 15:56:32 vasta tsitaadiga

reints, jah, ka Forexi pealt peab tulumaksu tasuma. icon_smile.gif

Eks iga kaasus täna on erineva tõlgendamisvõimaluse ja sisuga, kuna tegelikult virtuaalraha tänasel kujul ei oma tõsiseltvõetavaid regulatsioone.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.02.2014 16:36:12 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Ühesõnaga küsimus on selles, et kuidas ja kas üldse teeb MTA vahet kas näiteks eurodeks vahetatav BC raha on saadudu nö. kasumit teenides või on tegu lihtsalt mingi isikliku eseme müügist saadud rahaga mis maksti BC'des.

Selles on sul õigus. Keeldu veel pole ja ka pole väga selgelt defineeritud, et kõik su arvele laekuv BTC keskkondade eurovahetus oleks maksustatav.

Endal plaan riskid ära maandada, seda enam et tulusus kukub. Krt seda teab mida uue Eesti majandusseisaku taustal välja mõeldakse.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 16.02.2014 19:28:24 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
reints, jah, ka Forexi pealt peab tulumaksu tasuma. icon_smile.gif


Et nagu ühte ja sama paberit müües/ostes peab koguaeg panema tulumaksu jagu otsa, et aru saada, kas tehing on kasumlik?
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 17.02.2014 00:41:12 vasta tsitaadiga

Eks jah, kui makse peab maksma tulu pealt, siis kas ja kuidas ma pean maksuametile ära tõestama, et see ülekanne mis minu arvele tuli, on tegelikult tulemus sellest, et ma enne seda sularaha eest ostsin ennast turule ja nüüd sain tegelikult ülekandega vähem tagasi kui ma enne sularahas sisse maksin?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2014 06:23:24 vasta tsitaadiga

Ilmselt selle seadusega üritatakse hirmutada maksma.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 17.02.2014 10:54:17 vasta tsitaadiga

cascada kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
cascada kirjutas:
Sellisel juhul on mõttekas BTC tulu valuutasse ümber konvertimata jätta ning BTC eest endale soovitud tarbekaup internetist soetada.

Kui nad BTC eest makse tahavad siis peaks sealt peal maha arvestama ka BTC toomise peale kuluva kulu ehk seadmete maksumuse, elektri jne. Kuidas see toimiks, kui üldse?
seadmete, elektri ja interneti pealt ei saa midagi maha arvestada, kuna nende eest oled sa juba aktsiisid ja käibed ära maksnud.

See lõhnab nagu topeltmaksustamise järgi. Palga pealt maksad sa 42% makse, kätte jääb 58%, kaupade (BTC miner, elekter jne) pealt läheb omakorda 20%, saadud Bitcoinide eest maksad jälle 21%, kogu maksukulu kokku 83%!

Endal häbi ei ole sellist rumalust siin kirjutada? Koolis protsentarvutuse tundides (5-6 klass vist) magasid niisama?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 17.02.2014 11:00:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Endal häbi ei ole sellist rumalust siin kirjutada? Koolis protsentarvutuse tundides (5-6 klass vist) magasid niisama?

Täpsusta siis icon_wink.gif Pane aktsiis ka juurde icon_razz.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 17.02.2014 11:37:09 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Taux007 kirjutas:
reints, jah, ka Forexi pealt peab tulumaksu tasuma. icon_smile.gif


Et nagu ühte ja sama paberit müües/ostes peab koguaeg panema tulumaksu jagu otsa, et aru saada, kas tehing on kasumlik?

Kuhu otsa? Mida otsa?

Kui sa teed 1 tehingu näiteks long EURUSD 1,30 kogusega 1000 ühikut ning tehingutasu on 1 euro ning müüd terve koguse maha 1,35 pealt, siis tulumaksustatav kasum on 1350 - 1300 - 1 = 49€, millelt maksad 21% maksu ehk 10,29€. Seega Sinu reaalne kasum on antud tehingu pealt 38,71€. Kui reaalne kasum on suurem nullist, siis tasub antud investeeringut teha, kui mitte, siis ei tasu.

Kui sa teed 1000 tehingut, siis vaatad kogusummat ning iga üksik treid ei ole oluline. Vastavalt saab ka deklareerida - kogusummana. Kui sa aga ostad ja ei müü, siis on tulu olemata ja paberkasumilt maksusid ei maksta.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
in-sane
HV kasutaja
in-sane

liitunud: 18.03.2006




sõnum 17.02.2014 11:47:01 vasta tsitaadiga

Olete tulu teeninud siis järelikult kohustab seadus ka maksma. Milleks ajada teooriaid, et äkki tegin seda nii ja äkki tegin naa ja äkki olen üldse kahjumis. Neid kümnete videokaartide suuruseid "kahjumeid" on siin - seal näha küll.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2014 14:53:57 vasta tsitaadiga

in-sane kirjutas:
Milleks ajada teooriaid, et äkki tegin seda nii ja äkki tegin naa ja äkki olen üldse kahjumis.
Sest paljudele meeldib mõelda, et on süsteemi üle kavaldand ja et saabki nii olla, et emme issi keldris rahamasin muudkui 24/7 toodab raha millega saab osta päris maailmas asju aga millepuhul see ühtegi ametkonda ei huvita icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.02.2014 17:01:06 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
in-sane kirjutas:
Milleks ajada teooriaid, et äkki tegin seda nii ja äkki tegin naa ja äkki olen üldse kahjumis.
Sest paljudele meeldib mõelda, et on süsteemi üle kavaldand ja et saabki nii olla, et emme issi keldris rahamasin muudkui 24/7 toodab raha millega saab osta päris maailmas asju aga millepuhul see ühtegi ametkonda ei huvita icon_biggrin.gif

Õnneks mul veel laps algkoolis. Muidu ehk tahaks ka laenu saada ja elektrikulu kodus ka kasvaks.

Seis kus peab igasugu skeemide peale mõtlema hakkama näitab nagunii asja aina nõrgemat seisu... järgnevad 2-3 kuud saavad ilmselt kõige otsustavamaks.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2014 17:16:36 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:

Kui sa hakkad krüptoraha kaevandama ning neid müüd, siis pead samuti maksma tulumaksu.
Aga ehk ma ei kavenda, hoopis jumal kannab mulle stabiilselt neid, mis siis? Kuidas Maksuamet teeb kindlaks, et ma ise need kogused kaevandanud olen?

EDIT: kust need ahvid üldse kindlaks teevad, kust maalt mul puhastulu hakkas tiksuma? Ma ütlen, et näe, arvuti riistvara hinda pole veel tasa teeninud ja mingit tulu veel pole.

EDIT2: Paljud siin HVs müüdud kauba pealt siis ka tulumaksu maksavad? icon_lol.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud


viimati muutis salatoimik 17.02.2014 17:17:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 17.02.2014 17:17:28 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
raxz kirjutas:

Kui sa hakkad krüptoraha kaevandama ning neid müüd, siis pead samuti maksma tulumaksu.
Aga ehk ma ei kavenda, hoopis jumal kannab mulle stabiilselt neid, mis siis? Kuidas Maksuamet teeb kindlaks, et ma ise need kogused kaevandanud olen?

Kui sul on BTC kuskil seismas olemas, siis sa ei maksagi mitte midagi.
Kui sa leiad tänavalt hunniku kampsuneid ning korjad need üles ja viid koju, siis sa ei maksa ka mitte midagi.
Kui sa neid asju nüüd müüma hakkad (vahet pole, kas BTC või kampsun), siis saad tulu ning pead tulumaksu maksma.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
in-sane
HV kasutaja
in-sane

liitunud: 18.03.2006




sõnum 17.02.2014 18:27:53 vasta tsitaadiga

No ega Eestis pole vahet kas annab selle raha sulle jumal või mingi teine asi. Kui see on sul tulu siis pead maksu ikka maksma.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2014 20:03:16 vasta tsitaadiga

Palju see iga kuu siis see tulumaksuvaba miinimum oli 144 € ?
Kui kannan iga kuu ainult nii palju siis on nad rahul ? icon_rolleyes.gif

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2014 21:31:56 vasta tsitaadiga

Kui sa mujalt palka ega muud seaduse järgi deklareerimisele kuuluvat tulu ei saa, siis jah, selle osas saad kuus soodustust.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Bitcoinide pealt teenitud tulu eest tuleb Maksuametile tasuda tulumaks mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.