Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Arvuti käivitus ise märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
krabat
HV vaatleja
krabat

liitunud: 26.12.2001




sõnum 12.02.2014 11:37:15 Arvuti käivitus ise vasta tsitaadiga

Tere!

Selline lugu toimus täna hommikul kell 6.
Eile õhtul kuulasin netiraadiot ja sulgesin läpaka kaane kuskil veerand ühest. Ei sulgenud raadiot ega brauserit (Chrome), lihtsalt panin kaane kinni. Tulekesed vilkusid ja arvuti jäi vakka. Ainult toite tuli jäi põlema, sest pistik on seinas. Arvuti on kaitstud salasõnaga.

Kell 6 ärkasin muusika peale. Nägin, et läpakal kõik tuled põlesid ja kõlarist kostis muusikat. Kaas oli kinni... Kuskil 10 sekundit hiljem lülitas läpakas end taas välja, jäi vaid toitetuli. Kõik oli nii nagu ma ta öösel jätnud olin.

Ise arvutit käima pannes peale kaane avamist oli muidugi väike käivituspaus kus ekraan on veidi aega must ja siis tuleb Win (7 starter) ette, panin salasõna ja kõik oli nagu peab. Nüanss - kui ma olen arvuti kaane sulgenud ja avan selle uuesti lähima 4-5 tunni jooksul, ei toimu seda musta ekraaniga käivitamist vaid on kohe win valmis ja saab salasõna sisestada. Alles pikema pausi järel on pikem käivitus kuna (vist) kõvaketas lülitub vahepeal välja.

Seega oli lisaks müstilisele iseenesest käivitumisele ka see veidrus, et just äsja oli arvuti töötanud aga käivitus võttis rohkem aega nagu pikema seismise korral. Omapäi oli läpakas töötanud piisavalt kaua kuna ta oli ka mõne kirja outlooki tõmmanud. Kusjuures kirja saabumise ajaks oli miski 22:54 aga mina olin arvuti sulgenud peale südaööd ja siis kirja veel polnud.

Olen ka ennem märganud, et hommikul on uued kirjad tekkinud kuigi arvuti on öösel kinni olnud. Seekord oli läpakas voodi kõrval ja ma ärkasin selle müstika peale üles kuna netiraadio hakkas mängima. Tavaliselt on läpakas teises toas ja ma ei tea, mis kuutõbist ta seal mängib.

Huvitab see, et kui ma teeksin täieliku shut downi, kas ta siis ka ise tööle hakkab ja kas selle vastu aitab siis vaid täielik toite eemaldamine? Ka aku ära võtmine. Ja miks üldse selline asi toimub?

Pikk ja segane lugu aga ma paremini ei oska seletada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2014 11:55:08 vasta tsitaadiga

Kaant kinni pannes läks Standby-sse, aga hommikuks sai aku tühjaks ja arvuti lülitas end korraks sisse, et Hibernate'i minna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 12.02.2014 12:05:01 vasta tsitaadiga

See pole mingi müsteerium - arvuti käitub just nii nagu tema energiamajanduse seadistuses on paika pandud - kui paned ta sleepi, siis x tundi ta tudub ja kui keegi teda äratada ei taha, läheb x tunni möödumisel talveunne - selleks peab ta muidugi korraks üles ärkama, et mälus olev kettale hiberfil.sys-i salvestada. Oletan, et just seda sinu arvuti antud juhul tegi. Kui sa tahad, et ta välise toite olemasolu korral kunagi ise talveunne ei läheks, vaid igavesti sleep modes ootel oleks, siis tuleb see power managementis sedasi ka määrata. Akutoite režiimile sellist seadistust määrata pole soovitatav, aga võrgutoite omale võib küll.

Kui teed täieliku shutdowni ja ta ikkagi üles ärkab, siis on tal kas mõni sheduled task, mis on arvutit äratama määratud või, juhul kui on võrgukaabel taga, saab võrgu kaudu äratava signaali (vaikimisi on paljudel võrgukaartidel selleks suvaline andmepakett, mitte ainult magic packet).

Betamax kirjutas:
Kaant kinni pannes läks Standby-sse, aga hommikuks sai aku tühjaks ja arvuti lülitas end korraks sisse, et Hibernate'i minna?

Saba oli seinas, nagu ma aru saan. Aku tühjenemine ei saanud ehk põhjuseks olla, kui just elektrikatkestus ei olnud. Aga vabalt võib olla nii nagu ma oletasin.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 12.02.2014 13:29:33 vasta tsitaadiga

krabat kirjutas:
....Selline lugu toimus täna hommikul kell 6.
Eile õhtul kuulasin netiraadiot ja sulgesin läpaka kaane kuskil veerand ühest. Ei sulgenud raadiot ega brauserit (Chrome), lihtsalt panin kaane kinni. Tulekesed vilkusid ja arvuti jäi vakka. Ainult toite tuli jäi põlema, sest pistik on seinas....


Windows äratab ka läpakaid kui toide seinas ja aeg uuendusi installida.
Ja seda v6ivad teha mitte ainult windowsi enda moodulid.
Task scedulerist v6id vaadata, kas sul kella kuue paiku pole m6nda taski, millel juures linnuke "wake up computer"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2014 13:52:14 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Betamax kirjutas:
Kaant kinni pannes läks Standby-sse, aga hommikuks sai aku tühjaks ja arvuti lülitas end korraks sisse, et Hibernate'i minna?

Saba oli seinas, nagu ma aru saan. Aku tühjenemine ei saanud ehk põhjuseks olla, kui just elektrikatkestus ei olnud. Aga vabalt võib olla nii nagu ma oletasin.

See jäi kahe silma vahele. Siis on ainus variant Power Options.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krabat
HV vaatleja
krabat

liitunud: 26.12.2001




sõnum 12.02.2014 15:58:23 vasta tsitaadiga

Tänan valgustamise eest, ilmselt see nii ongi. Vaatasin PO alt, et kui saba seinas, siis 5 tunni pärast on arvutil magama minek.
Hea et niigi läits... ei olnudki ülemereonu oma kavala kõikenägeva silmaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Arvuti käivitus ise
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.