Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidupoodide ja kaubanduskeskuste teema (küsitlus: Millist toidupoodi külastatad peamiselt?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 68, 69, 70  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millist toidupoodi külastatad peamiselt?
Selver
32%
 32%  [ 56 ]
Prisma
16%
 16%  [ 28 ]
Rimi
5%
 5%  [ 10 ]
Maxima
7%
 7%  [ 13 ]
Selver ABC
1%
 1%  [ 3 ]
Coop
15%
 15%  [ 27 ]
Grossi toidukaubad
1%
 1%  [ 2 ]
KTÜ (Keila Tarbijate Ühistu)
1%
 1%  [ 2 ]
Aldar Market
0%
 0%  [ 0 ]
Säästumarket (Rimi Eesti Food AS)
2%
 2%  [ 5 ]
Stockmann
1%
 1%  [ 2 ]
Mõni muu toidupood
1%
 1%  [ 2 ]
Kindlat eelistust pole
8%
 8%  [ 15 ]
Lidl
2%
 2%  [ 5 ]
hääli kokku : 170

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 04.02.2014 14:41:14 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Taux007 kirjutas:
Ma mäletan millegi pärast juba krooniajast 13-18 kroonist hinda Aura mahladele. Nüüd on ühtäkki üllatus, et mahl maksab 1-1,2€ liitrist?

Mahla suhtes jälgin ka hinda. Ostan apelsinimahla ning enamasti rihin hinda 0,69€ kanti (Prismas, Comarketis pidevalt sellise hinnaga olemas).



no Prismas mingi odav apelsinimahl, mille nime ma enam ei mäleta, oli ikka eriti jubeda maitsega. icon_rolleyes.gif

Ju siis mulle on elevant maitsmismeeltele peale astunud, et minu jaoks on see joodav.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 04.02.2014 15:11:32 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Sooduskaupadel, mida kaaluga müüakse, kaen alati kilohinda. Tihtipeale selgub, et kõrvalolev "mittesoodus" on märksa soodsam kui "soodus". Erivärvi silt ja kiri "soodus" pole minu jaoks mingi argument.

See sai erilise hoo sisse 2009.a ja vist eelkõige selverist + see nende kliendikaart veel juurde (st kui kaarti pole oli asi kohati 20% kallim kui mujal)
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2014 18:38:41 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Sooduskaupadel, mida kaaluga müüakse, kaen alati kilohinda. Tihtipeale selgub, et kõrvalolev "mittesoodus" on märksa soodsam kui "soodus". Erivärvi silt ja kiri "soodus" pole minu jaoks mingi argument.

Mina kasutan soodukaid just sel eesmärgil, et osta odavamalt seda kallimat toodet. Eriti hoian silma peal vorstidel, kuna teatud toodete tarbimisel tüdinen ära neist ja tahaks midagi muud proovida. Ja ka kohviletil hoian silma peal. Pole kindlat eelistust, aga regulaarselt erinevaid kohvisid tarbides tunduvad nende maitsed paremad.

Mahla ei tarbi, aga aeg ajalt Valge Klaar limonaadi ostan küll. Hea juua, pole selline tehismaitse küljes. Enamustel limonaadides vist reaalseid viljade maitseid polegi vist, ainult maitse tekitajad vms.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2014 19:48:04 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Taux007 kirjutas:
Ma mäletan millegi pärast juba krooniajast 13-18 kroonist hinda Aura mahladele. Nüüd on ühtäkki üllatus, et mahl maksab 1-1,2€ liitrist?

Mahla suhtes jälgin ka hinda. Ostan apelsinimahla ning enamasti rihin hinda 0,69€ kanti (Prismas, Comarketis pidevalt sellise hinnaga olemas).



no Prismas mingi odav apelsinimahl, mille nime ma enam ei mäleta, oli ikka eriti jubeda maitsega. icon_rolleyes.gif


Tean seda vist, kui mingi 2L pakiga tegu. Korterikaaslane ostis seda, et igaksjuhuks, äkki läheb viinale peale vaja. Kodus selgus muidugi see, et ilmselt on vaja enne liiter viina ära juua ja siis alles kannatab seda mahla juua. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 04.02.2014 20:02:28 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Mahlu näiteks ma kunagi ei osta tavalise hinnaga, mulle ei mahu lihtsalt pähe, et mahl, mis krooni ajal maksis stabiilselt 10 krooni kanti, maksab 2-3 aastat hiljem 1€. Jajah, euro hinda ei tõsta, aga muigama paneb küll.
Üldjuhul on alati mingid mahlad "ok" hinnaga poes olemas.
Selveri oma mahlad 69 senti liiter (mitte mahlajook, vaid mahl kontsentreeritud mahlast) aastaringselt, sildiga "Püsivalt soodsad hinnad" vms.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2014 20:21:54 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Mahlu näiteks ma kunagi ei osta tavalise hinnaga, mulle ei mahu lihtsalt pähe, et mahl, mis krooni ajal maksis stabiilselt 10 krooni kanti, maksab 2-3 aastat hiljem 1€. Jajah, euro hinda ei tõsta, aga muigama paneb küll.
Üldjuhul on alati mingid mahlad "ok" hinnaga poes olemas.
Selveri oma mahlad 69 senti liiter (mitte mahlajook, vaid mahl kontsentreeritud mahlast) aastaringselt, sildiga "Püsivalt soodsad hinnad" vms.

võtnud tõesti ka neid, õunamahla ja ploominektarit
hinda peaks kontrollima, "Püsivalt soodsad hinnad" pole silma nagu jäänud.
hinnad võivad olla linnade lõikes suht erinevad

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2014 20:35:02 vasta tsitaadiga

Lisan ka veel postituse Prisma toodetevaliku kiitmiseks
Eriti satuvad mulle kätte ´rainbow´ firma tooted, ei mäleta kas soome või mingi põhjamaa firma.
Ostan alati nende müslisi (muidugi ka teiste firmade omasi ka, ühte müslikaussi panen hommikul hea 3-5 erinevat icon_razz.gif ) ja täistera makarone ka. Toiteväärtus parem kui tavalistel ja hind suht sama.
Parandage keegi, kui teistes poodides ka neid rainbow tooteid leidub, aga ise pole näinud.

Nõustun kuskil eelneva postiga, et leivatooted millegipärast rohkem kui 4 päevase värskusvaruga ei leidu, aga samas kui piimaletis täitsa tagant asju näppan (sama ka lihatoodetega) siis leian alati teistest mitu nädalat värskemad tooted, sellist nippi maximas pole mina kunagi saanud teha icon_rolleyes.gif

_________________
https://linktr.ee/RistoKappet
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 04.02.2014 20:41:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Parandage keegi, kui teistes poodides ka neid rainbow tooteid leidub, aga ise pole näinud.

Rainbow on Prisma omabränd.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 04.02.2014 22:46:49 vasta tsitaadiga

Selle alla on ostetud ka saasta kahjuks thumbs_down.gif
Üldiselt eiran neid, sest need lubavad tootjat survestada ja tegelikult teenib sellelt eelkõige pood.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2014 22:57:45 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
tsitaat:

Parandage keegi, kui teistes poodides ka neid rainbow tooteid leidub, aga ise pole näinud.

Rainbow on Prisma omabränd.


Ka Stockmannis on mingi osa olemas, aga see samasugune Soome pood.

minu hääl ka Prismale.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 00:24:41 vasta tsitaadiga

jules kirjutas:
Ka Stockmannis on mingi osa olemas, aga see samasugune Soome pood.


Oled kindel?
Inex Partners müüb neid Rainbow tooteid minu teada vaid S-ryhmä liikmetele (Eestis Prisma, Soomes lisaks veel Alepa, Sale, S-Market ja ABC)
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hallhunt
Piiratud kasutaja
hallhunt

liitunud: 24.11.2007




sõnum 05.02.2014 01:09:25 vasta tsitaadiga

tallinnas tuiates on ettejäänud magistrali rimi ja kristiine prisma,kuna ma peamiselt seal mustamäe kandis.Maximatega on seal lood nii et üks asub siilis,mis on jube pisike ja poes pole kõike mis tavaliselt maxima kodukaupluses on.Kui just maximast midagi vaja,siis olengi kobinud sinna ,mis paganama bussipeatus ta on,üle tammsaare minna kesklinna poole sõprust pidi,sinna maximasse.Selveriga selline lugu et seal käinud ostmas ainult kui piritale asja,kuna seal see sisult ainus kauplus kus miski valik on.Aga kui te elaksite vahepeal ka idas,siis uskume mind-vahet pole mis kauplus sitt suusailm igalpool icon_lol.gif Eriti selver jõhvis on koht kuhu ie läheks,peamiselt müüjate tõttu.Mitte kõik pole ennasttäis,aga nii mõnelgi see loogika et ma fafa,töötan selveris icon_lol.gif Aga sellist kogemust nagu betamaxil,et satuks turvakonrolli,polegi enam ammu-ammu aastaid olnud,ju ma siis ei tundu nii kahtlane olema.JA nagu üks eelkõneleja ütles et vaatab palju hindu,nagu me kõik tegelikult,siis sama siingi.Kuna rahakott raske ainult sentidest,siis paraku tulebki käia maximas.peamiselt odamate hindade poolest.
_________________
Ära taha olla see,kes sa ei ole.Ole see,kes sa oled ja peagi märkad et olid see,kes tahtsid olla
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
Kreisi kasutaja
alpha

liitunud: 04.12.2002




sõnum 05.02.2014 12:01:42 vasta tsitaadiga

Osade rainbow mahladega oli just soomes skandaal. Üks vist oli ananassi oma. Nimelt tuli välja, et neid toodeti Tai firmas, mis kasutas osaliselt lapstööjõudu ja üldse käitus oma töötajatega halvasti. Siis vahetati tootjafirmat, aga uus tootja olla olnud veel hullem kui eelmine.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 13:19:18 vasta tsitaadiga

alpha kirjutas:
Osade rainbow mahladega oli just soomes skandaal. Üks vist oli ananassi oma. Nimelt tuli välja, et neid toodeti Tai firmas, mis kasutas osaliselt lapstööjõudu ja üldse käitus oma töötajatega halvasti. Siis vahetati tootjafirmat, aga uus tootja olla olnud veel hullem kui eelmine.

Eks ta yldjuhul ongi nii - see, mis sulle tuleb soodsalt katte, tuleb kalli hinnaga kellegi teise arvelt.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 05.02.2014 15:55:18 vasta tsitaadiga

Kas maitse on halvem või parem kui lapsed seda teevad?


Ma just tellisin kontorisse paberit..."Made in Thailand" kirjaga tuhandeid kilomeetreid transporditud paber maksis kolmandiku võrra vähem kui kodumaine või "Made in EU" kirjaga kast.

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 17:01:38 vasta tsitaadiga

Varasemalt oli Selver ja Prisma - 50:50.
Viimasel ajal on Selver:Prisma - 95:5.

"Süüdi" on iseteenindus:
Prisma iseteenindus on mulle sisuliselt mõttetu, kuna enamasti ostan kärutäie kraami ning tahan vältida selle kassiiri poolt ühte hunnikusse loopimist ja hiljem kiirkorras kotti toppimist.
Prisma iseteenindusse käruga ei lubata.
Lisaks tekivad seal järjekorrad, kuna iseteeninduspunktis kohapeal läheb kaua aega - iga kasutaja peab seal kõik oma kaubad läbi piiksutama (Selveris piiksutab rahvas saalis, kaupa kärusse pannes ning iseteeninduskassas käib ainult kaartidega opereerimine, seega klient läbib selle "pudelikaela" koha kiiremini, piiksutamise ajakulu järjekorda ei pikenda).

Selveri iseteenindus aga sobib mulle, kuna:
- Iga toote puhul on mul kohe lõpphind puldi ekraanil (kaasa arvatud kliendikaardi soodustus, kui on ning kas ikka on tegelikult ka rakendunud soodushind)
- Jooksvalt silme ees mis summa eest on juba kraami kärusse rännanud
- Iga toote puhul võimalik riiuli juures kohapeal võrrelda kas hinnasildil olev hind ka õige on, mitte avastada seda kassas (oli juhus, kus maitserohelise pisikese pakendatud pundi eest taheti küsida kilohinda - läks tagasi riiulisse ja informeerisin pärast poetöötajat)
- Isegi kui on tekkinud järjekord iseteeninduse punktide taha, liigub see kiirelt, kuna tuleb vaid pult pessa pista, partnerkaart registreerida ning makse teostada.

Iseteenindusse ei puutu, aga Selveri puhul meeldib, et kõik kliendikaardiga tehtud ostud on hiljem veebis iseteeninduses näha tšeki kaupa. Saab teha ka otsingut, näiteks kui huvitab, et mis ma viimati aasta eest mingi jubina eest maksin.
Olulised tšekid saab ka eraldi tärniga ära märkida, näiteks mingi garantiiga kauba puhul, et vajadusel see tšekk aasta pärast kergelt leida.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 18:50:31 vasta tsitaadiga

Kui veel Tallinnas elasin, siis sooritasin oma ostud 95% juhtudest Sõpruse Rimis või Tondi Selveris, üliharva sai käidud Kristiine Prismas. Samas lähim pood kodule oli Tedre Maxima, sinna ei tõstnud oma jalga sisuliselt mitte kunagi, sest poe kvaliteet ei kannata kriitikat. Rimi ja Selveri teeninduskiiruses erilist vahet ei näinud, kaubavalik (vähemalt need kaubad, mida ma tarbin) oli sisuliselt sama, hinda jälgisin harva, kuid nii Selveril kui ka Rimil oli aeg-ajalt päris häid sooduspakkumisi. Hääl läks Selverile, sest mulle väga-väga maitseb Selveri ühepajatoit ning nende valmistoidulett on natukene parem kui Rimil.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 05.02.2014 21:36:41 vasta tsitaadiga

Ma pole veel kordagi viitsinud selveris seda pulti rabada. Kuidas see protseduur käib? Võtad puldi ja hakkad piiksutama või on vaja enne "sisse logida" vms? Saab esemeid eemaldada ka jne?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 05.02.2014 21:37:23 vasta tsitaadiga

Piiksutad.
saab
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 21:43:05 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Ma pole veel kordagi viitsinud selveris seda pulti rabada. Kuidas see protseduur käib? Võtad puldi ja hakkad piiksutama või on vaja enne "sisse logida" vms? Saab esemeid eemaldada ka jne?

http://www.selver.eu/selveekspress/

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 05.02.2014 21:50:14 vasta tsitaadiga

Miski leping tuleb sõlmida ikkagi nagu ma aru saan sealt lehelt
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 21:59:03 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Miski leping tuleb sõlmida ikkagi nagu ma aru saan sealt lehelt


Jah
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 22:31:50 vasta tsitaadiga

Ühekordne värk. Järgmistel kordadel tõmbad kaardi lugejast läbi, rebid skänneri välja ja lähed lettide vahele piiksutama.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 22:48:33 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ühekordne värk. Järgmistel kordadel tõmbad kaardi lugejast läbi, rebid skänneri välja ja lähed lettide vahele piiksutama.


Ja kui oled väga Betamaxi sarnane, siis pead iga kord ka ostukontrolli läbima... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2014 22:49:23 vasta tsitaadiga

Aga vähemalt saad lätakate Laima šokolaadi selle eest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidupoodide ja kaubanduskeskuste teema (küsitlus: Millist toidupoodi külastatad peamiselt?) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 68, 69, 70  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.