Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Sony uus tipptelefon jõudis Euroopas esimesena müüki Eestis märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2014 12:24:58 Sony uus tipptelefon jõudis Euroopas esimesena müüki Eestis vasta tsitaadiga

link :: Tele2


Tele2 hakkas tänasest Eesti poodides müüma vaid kolm nädalat tagasi CES messil tutvustatud Sony Xperia Z1 Compact nutitelefoni, millel on hirmkiire protsessor ning 20-megapiksline kaamera.

Xperia Z1 Compact on tehniliselt samade näitajatega kui Sony nutitelefonide lipulaev Z1, kuid väiksema ekraaniga. 4,3-tollise ekraaniga seadet jooksutab neljatuumaline 2,2 GHz protsessor. Masinal on 20-megapiksline kaamera ning NFC ja LTE tugi.

Tele2 Eesti tootesortimendi juhi Risto Taliaru sõnul on telefoni koostekvaliteet eeskujulik ning Sony-le iseloomulikult vee ja tolmukindel. Väga korralike tehniliste näitajatega Sony võistleb kallima iPhone 5S-i ning Samsungi ja Galaxy mini mudelitega, ütles Taliaru.

Kui kogu maailmale näidati seda mudelit esmakordselt jaanuari alguses, siis Eesti Tele2-s töötab pikaajalise Sony taustaga inimene ja seega saime seadme müüki ühe esimesena Euroopas ning keskmisest turuhinnast odavamalt, ütles Taliaru.

Eestis maksab Z1 Compact 499 eurot, mujal Euroopas jõuab seade tehnikaportaalide hinnangul müüki veebruari keskel orienteeruva hinnaga 540 eurot.

Loe tehnikaportaali Cnet arvustust.

Telefoni tutvustusvideot näed siit.

_________________
Kommentaarid: 353 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2014 12:43:58 vasta tsitaadiga

Hirmus lugu küll. 4,3" ekraaniga seadmel seda hirmkiiret protsessorit ei soovita kellelegi jooksutada. icon_wink.gif
_________________
Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2014 12:52:09 vasta tsitaadiga

See on ikka liiga suur. Parem toogu mujal maailmas müügile selline: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sx_so_05d-4775.php
Kõigest 95 grammi. Poolteist sentimeetrit lühem ja kitsam, kui teised ja ka õhem. Samas ikka kahetuumaline prose, 1GB RAM ja eraldi graafikakiirendi. Kindlasti saaks veel parema raua sinna ära mahutada minimaalse kaalutõusuga.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 31.01.2014 13:46:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
See on ikka liiga suur. Parem toogu mujal maailmas müügile selline: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sx_so_05d-4775.php
Kõigest 95 grammi. Poolteist sentimeetrit lühem ja kitsam, kui teised ja ka õhem. Samas ikka kahetuumaline prose, 1GB RAM ja eraldi graafikakiirendi. Kindlasti saaks veel parema raua sinna ära mahutada minimaalse kaalutõusuga.

2012. aasta väljalaskega ja selle hind on ikka veel 4700-640 dollarit icon_eek.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bemari
HV veteran

liitunud: 24.09.2006




sõnum 31.01.2014 15:02:24 vasta tsitaadiga

hea kerge ja väike
sai mõni minut tagasi ylemiste tele2- st soetatud endale see

igas esinduses seda polegi kohapeal

_________________
tel tel 56-639539
Kommentaarid: 340 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bumer
HV veteran

liitunud: 16.10.2004




sõnum 31.01.2014 15:17:26 vasta tsitaadiga

Huvitav et GSMArena andmetel jõudis esimesena müüki Rootsis, mitte Eestis ja seda juba nädal aega tagasi. http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1_compact_on_sale_sweden-news-7653.php
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTC
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2011




sõnum 31.01.2014 15:57:22 vasta tsitaadiga

See on juba EU-s saadaval näiteks Saksamaal. Imelikud uudised Tele2-st. Me võtsime tööle kodaniku kellel on Sony-s sidemeid ja seepärast saame soodsat hinda pakkuda ja esimesena EU-s, WTF? Nagu nõukajal oli vaja tuttavaid igas sfääris. Tele2 on ju siiski kontsern ja peaks saama niigi hea hinnaga, milleks sellist vahtu ajada?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.01.2014 16:04:48 vasta tsitaadiga

Bumer kirjutas:
Huvitav et GSMArena andmetel jõudis esimesena müüki Rootsis, mitte Eestis ja seda juba nädal aega tagasi. http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1_compact_on_sale_sweden-news-7653.php

Jah - nii see on, Rootsis oli siis esmamüük ja siis muud riigid korraga järgi. icon_cool.gif

Sony Xperia Z1 Compact goes on sale in UK and Germany
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1_compact_goes_on_sale_in_europe-news-7704.php
--------------------------------
Aga eks see Tele2 reklaamitrikk ole - üritades näidata, et tema käest saab kiiresti ja kähku selle moeka kauba kätte. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005




sõnum 31.01.2014 16:08:51 vasta tsitaadiga

uglyyy
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
conx
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2014 16:09:28 Re: Sony uus tipptelefon jõudis Euroopas esimesena müüki Eestis vasta tsitaadiga

miki kirjutas:
millel on hirmkiire protsessor

Mõistlik selgitus, mitte giga/mega/topelt core jne icon_smile.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2014 16:10:49 vasta tsitaadiga

Kui vanaks te saama peate kuni kohale jõuab et kõike mida kirjutatakse ei saa tõena võtta. Teada fakt et vägagi tihti aetakse s...a suust välja lihtsalt esilehele pääsemiseks või et kuskil foorumis arutelu tekitada.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTC
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2011




sõnum 31.01.2014 16:14:51 vasta tsitaadiga

madest kirjutas:
Kui vanaks te saama peate kuni kohale jõuab et kõike mida kirjutatakse ei saa tõena võtta. Teada fakt et vägagi tihti aetakse s...a suust välja lihtsalt esilehele pääsemiseks või et kuskil foorumis arutelu tekitada.


Sellised firmad kes sellist s..a suust välja ajavad jäävad minu võimalikust kliendistaatusest kindlasti ilma. Loodan, et mul on järgijaid!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2014 16:16:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
See on ikka liiga suur.

Väiksema telefoniga kui see ei annaks mitte kuidagi moodi midagi muud peale helistamise mugavalt teha, helistamiseks võid aga osta omale nuppudega seadme.
Väiksemat seadet kui see ei anna teha niimoodi, et saaks veel tippklassi jõudluse külge panna, ilma et oma SoC'd ei disainiks (mida Apple näiteks teeb).

_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 31.01.2014 19:36:05 Re: Sony uus tipptelefon jõudis Euroopas esimesena müüki Eestis vasta tsitaadiga

miki kirjutas:
millel on hirmkiire protsessor


sitaks kiire, sobib paremini!

_________________
Gdesainer

M: MSI RTX 3070 Gaming Trio
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2014 19:45:41 vasta tsitaadiga

gan3b kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
See on ikka liiga suur.

Väiksema telefoniga kui see ei annaks mitte kuidagi moodi midagi muud peale helistamise mugavalt teha, helistamiseks võid aga osta omale nuppudega seadme.
Väiksemat seadet kui see ei anna teha niimoodi, et saaks veel tippklassi jõudluse külge panna, ilma et oma SoC'd ei disainiks (mida Apple näiteks teeb).

No see kes päev läbi telefonis istub ostabki omale 6 tollise labida, aga enamus inimesi kasutab telefoni korraga ehk 5 min ja siis läheb tasku tagasi. Ja sel ajal kui taskus on loeb just kaal ja mõõtmed. Talvel pole nii hull, kuna külma tõttu ise paras kubujuss, aga suvel on ikka väga jama lühikeste suvepükste taskus. Selline tunne nagu kõva oleks kogu aeg, sest eestaskus jätab sellise mulje ja tagataskus on, siis ei saa jälle istuda. Rinnataskus venitab särgi inetult välja. Vöökott on 90ndad ja kaela riputada on jälle ebamugav.
Lisaks on ümberringi arvutid ja tabletid mullel niikuinii mugavam sisu tarbida, kui ükskõik kui suurel labidal.

Kahju on sellest, et tootjad on enamasti delegeerinud väiksema ekraanisuuruse kuhugi säästukategooriasse. On muidugi harvu erandeid nagu S4 mini, HTC one mini ja nüüd Z1 compact. Samas minu meelest on need ikka liiga ülekaalulised, kuigi ekraanisuuruse poolest on 4,3 max mida nõus kasutama.

Õnneks on väikseid märke näha, et asi liigub selles suunas, et tootjad hakkavad vaikselt ka nišikategooriatele keskenduma.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ssilverr
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2011




sõnum 31.01.2014 22:27:18 vasta tsitaadiga

Egas see HTC One mini ka nüüd väga mini ei ole tegelikult, One mõõdud: 137.4 x 68.2 x 9.3 mm, ekraan 4,7 tolli, One mini mõõdud 132 x 63.2 x 9.3 mm ekraan 4,3 tolli, kaalu vahe 143g versus 122g
ehk nii laiuses kui kõrguses ainult ~5 mm väiksem, 15 mm võiks olla kõrguses ja ekraan näiteks 4,2 tolli, ehk esiosa võimalikult kompaktsemalt ära kasutatud
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 31.01.2014 23:16:30 vasta tsitaadiga

Mulle hetkel 4" täiesti piisab. Samas ennem oli 3.2" mis jäi ikka jube väikseks. Ma poleks ka vastu suurema ekraaniga, aga siis maksimum 4,7 või 5 tolli. Võibolla järmine telefon siis juba suurema ekraaniga ja seda alles miski 2 aasta pärast.
Kuna mul on lumia 520 ja seda veel uuendab. Kui asi tõesti umaseks hakkab jääma või midagi juhtub, siis tuleb uut valima hakata. Aga hind on mul olulisem kui sisu. Kuna ma kasutan telefoni ikkagi helistamiseks ja nii korra kvartalis mingi poe lahtioleku aja otsimiseks, siis pole mul vaja über sisu nagu sellel 4 tuumaline 2.2GHz prose, millest kasutaksin ma umbes 10% healjuhul.
Praegu lumia 520 mul teeb seda black update-i ja juba praegu ei saa selle update-ga paljusi asju, kuna rammi on 512mb ja asjad vajavad 1GB rammi. Oleks Lumia 625 varem tulnud müüki, siis oleks selle võtnud aga seda ei juhtund.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002




sõnum 01.02.2014 15:03:33 vasta tsitaadiga

GTC kirjutas:
madest kirjutas:
Kui vanaks te saama peate kuni kohale jõuab et kõike mida kirjutatakse ei saa tõena võtta. Teada fakt et vägagi tihti aetakse s...a suust välja lihtsalt esilehele pääsemiseks või et kuskil foorumis arutelu tekitada.


Sellised firmad kes sellist s..a suust välja ajavad jäävad minu võimalikust kliendistaatusest kindlasti ilma. Loodan, et mul on järgijaid!

Tubli. Sellisel juhul ei tohiks sa praegusel hetkel kindlasti tarbida ühegi suurfirma toodet ega teenust.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2014 11:46:27 vasta tsitaadiga

Olen vaadanud, et 5,5 kuni 5,7 tolli ekraaniga telefonid on sobivad.Kuuetolline on juba suur ja viietolline on selline, et kui- siis juba võtta 5,5 tolline.Kui ainult helistada ja muud mitte midagi teha, siis kõlbab ka neljatolline või väiksem.Aga siis on mõttekas omada juba nuputelefoni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 03.02.2014 13:26:50 vasta tsitaadiga

tonis12 kirjutas:
Olen vaadanud, et 5,5 kuni 5,7 tolli ekraaniga telefonid on sobivad.Kuuetolline on juba suur ja viietolline on selline, et kui- siis juba võtta 5,5 tolline.Kui ainult helistada ja muud mitte midagi teha, siis kõlbab ka neljatolline või väiksem.Aga siis on mõttekas omada juba nuputelefoni.

Hmmmm... et siis nagu nutitelefone kasutatakse ainult SUURE EKRAANI pärast?
Mina olen seni asjad aetud saanud <=4 tolliga. Veebilehed on ainsad, mis suuremat pinda vajavad (eriti need, kus pole disainiga väiksemate ekraanide jaoks eriti vaeva nähtud, k.a. see siin...). Ja ma kasutan üsnagi palju rakendusi, mida nupufonidele kuidagi ei õnnestu leida icon_cool.gif
Vajadused on erinevad. Kui Sinule ei sobi antud 4.3 tolli, siis miks oli üldse vaja oma arvamusega siia sisse sadada icon_neutral.gif


Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt tundub olevat viimaks tehtud midagi minule sobivat...

Ootan tegelikult üsna pingsalt, et see telefon jõuaks Elioni või Elisa valikusse.
Siinkandis peab paraku olema ikka kellegi/millegi klient, et asju soodsamalt saada. Vt näiteks sama asja hinda ilma liitumiseta:
http://www.clove.co.uk/sony-xperia-z1-compact
399£ = 485€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Sony uus tipptelefon jõudis Euroopas esimesena müüki Eestis
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.