Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Riistvara »  Inteno DG301 ruuter märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 116, 117, 118  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2019 13:46:44 vasta tsitaadiga

Kõikede seadmetega jaurad samamoodi? Telekatootjalt nõuad ka rooti? Microsoftilt nõuad ka windowsi lähtekoodi? Mängukonsooli tootjat kirud ka, et sulle täieliku ligipääsu süsteemile ei võimaldata?

Advokaadite jutu peale soovitan vähem mikimaa filme ja seriaale vaadata.

Custom fw peale laskmiseks pole küll root vaja, dg200 täitsa laseb veebiliidesest fw uuendada.


viimati muutis KillFrenzy 02.02.2019 13:53:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.02.2019 13:53:24 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kõikede seadmetega jaurad samamoodi? Telekatootjalt nõuad ka rooti? Microsoftilt nõuad ka windowsi lähtekoodi? Mängukonsooli tootjat kirud ka, et sulle täieliku ligipääsu süsteemile ei võimaldata?

Advokaadite jutu peale soovitan vähem mikimaa filme ja seriaale vaadata.


Sinu toodud näited pole relevantsed ja ilmestavad vaid fakti, et kui argumendid otsa saavad, minnakse isiklikuks.

P.S. http://eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=advokaatide&F=M
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2019 13:57:23 vasta tsitaadiga

Mis mõttes ei ole relevantsed?

Sa ostad toimiva teenusseadme, mitte häkkimiseks mõeldud vidinat.

Ja kui on isu seda häkkida custom fw'ga on võimalus olemas. Järelikult pole vaja rooti ja on vaja mingit haiget iba ajada lihtsalt advokaatide hagidest.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 02.02.2019 14:27:48 vasta tsitaadiga

Inteno toetab TFTP protokolli, mistõttu peaks custom firmware pealelaskmine olema käkitegu (TFTP ei nõua mingit passwordi vaid IP, õiget failinime ja softi (vabavarana saadaval, windows, linux) ja õpetust kuidas boot protsessi ajal TFTP kasutatakse (vt. tooja manuaal).
Kui sul on praegune firmware olemas siis peaks ka vajadusel selle backuppima, et saad soovi korral alati tagasi lähteasendisse viia.
Olen TFTP firmwaresi seebikarpidele peale lasknud.
Omaette teema on kust saada hea custom firmware. Nii, et säiliksid Telia teenused + kõik see lisavalik mida reeglina custom firmware võimaldab. Mind ka üllatas kui palju lisavõimalusi on võimalik sedasi juurde lisada sisuliselt teeb seebikarbist mitte ainult ruuteri vaid kasvõi "pesumasina". Ainult flashi, RAM ja prose võimekus seab piirid (siiski üsna ruttu, flashiga on paljudel puudus elementaarseks toiminguks)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2019 14:31:27 vasta tsitaadiga

Milleks seda kõike teile üldse vaja on, kui isu häkkida siis on olemas palju võimekamat rauda, kui see Inteno... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 02.02.2019 14:33:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2019 14:32:00 vasta tsitaadiga

kalvis, custom fw saab veebiliidesest peale lasta. Telia tv confi olen siin korduvalt jaganud, viimses fw vist neonsea isegi pani selle kohe fw sisse. Lauatelefoni vist ei saanud tööle, aga see ilmselt ei huvita ka kedagi.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 02.02.2019 15:18:26 vasta tsitaadiga

Inteno muutmise vajalikkus on siiski üsna ilmne - originaalsoft ei võimalda alati kõike mis vajalik oleks. Teine põhjus on, et Telia annab uue ruuteri - vanaga tee mis tahad... Mul 2 tükki läksid sedasi mujale kasutusse (thompsonid) paraku olid kehva riistvaraga - tänaseks surid mõlemad füüsiliselt. Tuttav oli nõus ostma peaaegu 5€ ühe sellise osta.ee , ei soovitanud kuna talle sobivaid asju see poleks võimaldanud.
Üks inteno juba tiksub aga kuna kasutaja on rahul siis mina ei torma sinna midagi muutma. Isegi wifi veel töötab. Võibolla pean tulevikus sellega tegelema hakkama.

Väga tore kui kui veel saab veebiliidese kaudu. Mitmed riistvaratootjad võimaldavad sealt kaudu kas root password või vaid originaal firmware ainult flashida. Sellepärast ma TFTP kasutama olingi sunnitud. Aga väga tore on ju kui on olemas telia custom firmware!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.02.2019 16:23:06 vasta tsitaadiga

Võrdleks Status > DSL infot, mul näitab:

Operating Data
Downstream Upstream
SNR Margin 15.2 23.9
Loop Attenuation 17 11.1

Error Counter
Downstream Upstream
FEC Corrections 1356337 25
CRC Errors 521 0

Mida teil näitab?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.02.2019 22:49:26 vasta tsitaadiga

ksuuk, Nende võrdlemine ei anna suurt midagi, SignaaliMüraReiting on sul hea. Ja Sumbuvus üsna väike, seega peaksid kiirust saama küll.
Error Count ei ole kriitiline... kui oleks, siis esmalt näeksid hakkivat telepilti kui jõuaksid ruuteris vigu vaatama minna.

Pealegi, nüüd on turul ADSL2+, ADSL2+ Annex.M, VDSL2 (17a), VDSL2 v35b.
Kõikidel omad liinipikkused ja erinevad parameetrid, logi ei anna siinsetele midagi.
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 03.02.2019 14:03:53 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
ksuuk, Nende võrdlemine ei anna suurt midagi, SignaaliMüraReiting on sul hea. Ja Sumbuvus üsna väike, seega peaksid kiirust saama küll.
Error Count ei ole kriitiline... kui oleks, siis esmalt näeksid hakkivat telepilti kui jõuaksid ruuteris vigu vaatama minna.

Pealegi, nüüd on turul ADSL2+, ADSL2+ Annex.M, VDSL2 (17a), VDSL2 v35b.
Kõikidel omad liinipikkused ja erinevad parameetrid, logi ei anna siinsetele midagi.
(y)


Tänud hinnangu eest, liin seega korras aga kahjuks liiga pikk (2,3km), Telia väitel ükski nende pakutav tehnoloogia rohkem kui 12/1 ei paku.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ketas
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2005




sõnum 03.02.2019 15:18:44 vasta tsitaadiga

kas te olete kunagi näinud ideaalselt töötavat teenusepakkuja ruuterit? mina ei ole, mis iganes maa ja firmaga tegemist ka ei ole... teenusepakkuja ruuter on alati vandesõna

siis kui elion iptv'ga välja tuli 10+a tagasi siis üks töötaja ütles mulle et nad loomulikult testisid oma st716wl'i bt ja mille kõigega veel... aga välja tulles läks ikka kõik katki nagu alati... siis hakkasid parandama, võttes web filteringi maha jne... ka rauas on vigu olnud

ma näen kõiki neid probleeme siiamaani, raud on nõrk ja katki, soft mädaneb nagu savisaare jalg... mida sa ikka saada tahad siis kui on linux küll seadmes aga sul on binaarmoodulid suletud broadcomi rauale (jne)

ema juures oli mul alguses nende seade ja conf... mõtlesin et "internetti" seal keegi ei kasuta, las esialgu olla... a no kujuta ette, plõksutad lauatelefoni harki ja korraga tõmbab sip ata kogu su "masina" maha... miks, see jäigi selgusetuks aga ma otsustasin selle pulli ära lõpetada ja tegin sellest bridge mis vähemalt töötab rahuldavalt

eks tavakasutaja kehitab õlgu ja ütleb et mis siis ikka, kui restart siis restart (hea et watchdog töötab vähemalt, eksole), ma ju oma windowsi restardin ka kogu aeg... kui probleem süveneb ja telia monitooring seda pole veel avastanud siis teeb äkki rikketeate või ropendab niisama ja valib teise pakkuja (kus algavad samad ja tihti veel hullemad probleemid)

minul sellist jama vaja ei ole, ma tahan korralikku võrku... ja mul ongi see, eraldi freebsd ruuteri, managed switchi, ata ja wifi ap'ga... töötab ilusti, näitab vaadatud telesaadete statistikat ja mida kõike veel... loomulikult on võrk vaid väheste hobi ja ülejäänutel võiks ka asi töötada ju...

mõtle kui telefonid ka nii kehvasti töötaks kui need ruuterid? keegi ei kasutaks vist

see argument et suletus tagab turvalisuse on mingi suurettevõtte märg unistus... suletus pole kunagi taganud kasutaja ja võrgu turvalisust, pole vältinud sinu müüdava riist- ja tarkvara või sisu kopeerimist... kõik lihtsalt usuvad et see nii on... kõik usuvad, kõik kardavad ja siis igaks juhuks panevad kinni sest kõigil on ju kinni... on nii kuiv, hea ja muretu tunne... no ei ole, ei ruuterites, ei telekates, ei kaamerates, ei mängukonsoolides, ei telefonides, ei autodes, ei arvutites, ei id kaardis... aga eks sa proovi ettevõttele sellest alasti kuningast rääkida... kõik on lollid ja / või kellegi *khm* suus

aga kui keegi soovib tegeleda pättustega siis selleks on ju meil vastavad asutused olemas kus saab asjad sirgeks

p.s.: kas neonsea võtame ka vastutusele nüüd?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 03.02.2019 15:39:48 vasta tsitaadiga

ketas, vastus su küsimusele on jah.
Seda on teemas juba korduvalt arutatud ja tõestatud, et Inteno võib 365 24x7 ilusti toimida.

Kui bugidest rääkida..siis millises tehnikaimes ei või algselt olla bugisid.
Lastehaigused põetakse välja ja ravitakse terveks.

1. pigem leian, et poest tuleb muud bugisemat tehnikat millele parandus võib üldse tulemata jääda. Pane siis käima naabri teler või ressiver kasvõi läbi seina natuke klõbistades.
2. mis ISP ruuteritesse puutub siis põhiline vinguhais tekibki sellest, et nobenäpud ei saa sinna küüsi taha ajada.. samas on ka see pättidele raskemini haavatav. teenusepakkuja just selle töökindluse huvides seda modib ja selleks, et kliendi tellitud teenused reaalselt ilma restartimata toimiksid.

Täna ma näen, et ruuter katkeb hoopis muudel põhjustel. Voolukatkestus, Tarkvarauuendus ehk paari aasta jooksul korra, klient muudab teenuse parameetreid jms. võibolla ka liini või teenuse enda rike.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ketas
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2005




sõnum 05.02.2019 09:00:40 vasta tsitaadiga

no sul on suurkorporatsiooni ttt...ööleping suus ju, sa ei saagi muud juttu ajada

ma lootsin et see loll lukustamine komme sealt välismaalt siia ei jõua, aga siiski

eks siis kui mul tekib reaalne vajadus tg789vn välja vahetada siis tuleb mul see ligipääs endal tekitada ja kõik...

vinguhais tuleb ikka sellest et need asjad ei tööta ja enne tuleb uus aparaat peale kui vana korda saab

nagu tõsiselt, telia võiks hoopis öelda et ah sa oled see näpuotsatäis inimestest kellele meeldib oma vabast ajast kodus võrku ehitada... äkki me anname sulle midagi veel proovimiseks? või äkki soovid meile töölegi tulla? see sama ettevõte on mulle kunagi saatnud suure kommikarbi sest ma tegin just seda seal kunagises nende foorumis... kindlasti ei saanud ma selle eest kingitusi et ma pahandusi tegin. nüüd kui enamusosalus (õigemini kõik!) on välismaale läinud siis võibolla tõesti see enam läbi ei lähe... peale selle oma üllatuseks sain ma teada et asjalikud inimesed on sealt ära jooksnud, et polevat enam hea töökoht... vanasti olid kõik targad uhkelt eesti telekomis tööl, nüüd on ainult tark...o sinna jäänud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2019 10:05:52 vasta tsitaadiga

Osta mikrotik ruuter ja häki seda palju süda lustib, saad telia tv ka sellega tööle
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.02.2019 11:44:40 vasta tsitaadiga

ketas, Paraku on see sinu suust sel hetkel üsna faktivaene postitus. Reaalus on midagi muud.
Isiklikult... rõhutades, ei ole mul Inteno vastu midagi, on mu kõik elamised ja ka server nende taga tiksunud. Plaanin küll serveri taga pisut muudatusi kuid seda just sinu põhjendatud vajadusele.. nõudlikumate tegevuste jaoks, mitte sellepärast, et ruuter 365 üleval ei suudaks olla.
Minul tuleb kasutusele midagi sellist:
https://www.ui.com/unifi-routing/unifi-security-gateway-pro-4/
Neid Inteno uptime shotte on siin varem tehtud, mu kunagine..isegi kahtlase väärtusega softiga oli midagi sellist täiesti olemas:
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ketas
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2005




sõnum 05.02.2019 18:10:37 vasta tsitaadiga

aga selle üle sa ometigi ju ei vaidle et probleeme on? ja mida vähem asju seal käib seda paremini töötab... a no ma tahan nagunii edasi kasutada oma lahendust mis on mul aegadest kui oli nokia m5122... mäletate veel? teie mäletate aga minul on! kusjuures selles aparaadis on täiesti arvestatav ülepingekaitse sisse ehitatud. kahjuks küll jah, tehnoloogiliselt on selle aeg otsas...

no kümme punkti kui sa selle ubiquiti endale kodus räkki paned, ma jätkan endiselt fbsd masinaga siin ruutimist... ja nagu ma ütlesin, telekas töötab ja mitte ainult... ning ma otsustasin selle telia stb oma võrgus omaette sisemisse vlanni panna hoopis, lihtsalt sellepärast et ma saan... kusjuures mitte segamini ajada telia välise vlaniga, see oleks igav
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.02.2019 19:23:53 vasta tsitaadiga

ketas, Ma ei vaidle üldse. Minul probleeme pole.. ja suures pildis, kui neid kellelgi oleks siis me teame siin juba, et Telia Interneti või Inteno teema läheb kohe "punaseks".
Viimase aja mured mida on kuulda olnud, et Prime 5Ghz wifi näib justkui katkevat mingitel seadmetel aga tehnilist põhjust sellele leitud pole, lasin taas uurida.
See selleks, kõik need modemid ja ruuterid on mul kenasti riiulis muuseumi eksponaatidena olemas, toimisid kõik aga kõik pidid oma lastehaigused läbi põdema. Modemid tõsi vist olid suhteliselt dumb tükid aga siis ei teatud veel torrentist ka suurt midagi.
Ülepinge kaitse on Inteno DSL osas ka täiesti olemas, küpseb esimesena aga siis on ka selle seadmega korras.
Seda Ubit ma oma koduräkki ei pane, selleks saab võibolla kunagi selle väiksem vend. Ubi leiab koha eraldiseisvas serveriruumis, puhtalt häälekuse tõttu.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 05.02.2019 23:08:17 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
ketas, Paraku on see sinu suust sel hetkel üsna faktivaene postitus. Reaalus on midagi muud.
Isiklikult... rõhutades, ei ole mul Inteno vastu midagi, on mu kõik elamised ja ka server nende taga tiksunud. Plaanin küll serveri taga pisut muudatusi kuid seda just sinu põhjendatud vajadusele.. nõudlikumate tegevuste jaoks, mitte sellepärast, et ruuter 365 üleval ei suudaks olla.
Minul tuleb kasutusele midagi sellist:
https://www.ui.com/unifi-routing/unifi-security-gateway-pro-4/
Neid Inteno uptime shotte on siin varem tehtud, mu kunagine..isegi kahtlase väärtusega softiga oli midagi sellist täiesti olemas:


Sellega iptv ka käima konfib? Tuleb vist selline lahendus + ap-d ja switch üles panna.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ketas
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2005




sõnum 06.02.2019 00:02:47 vasta tsitaadiga

iptv asub vlanis numbriga 4, seega pole mingit probleemi seda teha ka ainult switchiga, ruutida võib ka näiteks pfsensega

jaa, intenol on ülepingekaitse täiesti olemas, täitsa mõistlik aga tundub veidi nõrgem ja seadmes puudub maa... kas toiteplokis on see kuidagi lahendatud niimoodi et sirakas jaguneb sealt edasi faasi ja neutraali peale, ma ei tea, ei ole seda toidet seest näinud... muidugi ülepingega peaks tegelema juba majasisestusel kuid kahjuks või õnneks eestis sellised lahendused sisuliselt puuduvad, erinevalt mõnest välisriigist... õnneks seoses valgusele üle minekuga kaob selle järele üldse vajadus...
peamine koht kus kahju sünnib on ju seal kus seadmed on ühendatud telefoni/kaabli/antenniga ja samal ajal ka elektrivõrku
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2019 21:54:13 vasta tsitaadiga

ketas kirjutas:
iptv asub vlanis numbriga 4, seega pole mingit probleemi seda teha ka ainult switchiga, ruutida võib ka näiteks pfsensega

jaa, intenol on ülepingekaitse täiesti olemas, täitsa mõistlik aga tundub veidi nõrgem ja seadmes puudub maa... kas toiteplokis on see kuidagi lahendatud niimoodi et sirakas jaguneb sealt edasi faasi ja neutraali peale, ma ei tea, ei ole seda toidet seest näinud... muidugi ülepingega peaks tegelema juba majasisestusel kuid kahjuks või õnneks eestis sellised lahendused sisuliselt puuduvad, erinevalt mõnest välisriigist... õnneks seoses valgusele üle minekuga kaob selle järele üldse vajadus...
peamine koht kus kahju sünnib on ju seal kus seadmed on ühendatud telefoni/kaabli/antenniga ja samal ajal ka elektrivõrku

Ülepingekaitsmed majasisestusel ei kaitse ruuteri liinisisendit kuidagimoodi. Oletame et punkti A ja punkti B vahele on veetud pikk sideliin. Kui punkti A lähedal lööb äike maasse, siis tõuseb kogu maapinna potentsiaal tuhandete voltide võrra kõrgemale kui on maapinna potentsiaal punktis B. Koos maapinna potentsiaaliga tõuseb ka maanduse, neutraali ja liinijuhtmete potentsiaal.Tuhanded voldid liini alguse ja lõpu vahel on garanteeritud sõltumata ülepingekaitsmete olemasolust elektrikilbis.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 14.02.2019 22:10:39 vasta tsitaadiga

-parun- kirjutas:
ketas kirjutas:
iptv asub vlanis numbriga 4, seega pole mingit probleemi seda teha ka ainult switchiga, ruutida võib ka näiteks pfsensega

jaa, intenol on ülepingekaitse täiesti olemas, täitsa mõistlik aga tundub veidi nõrgem ja seadmes puudub maa... kas toiteplokis on see kuidagi lahendatud niimoodi et sirakas jaguneb sealt edasi faasi ja neutraali peale, ma ei tea, ei ole seda toidet seest näinud... muidugi ülepingega peaks tegelema juba majasisestusel kuid kahjuks või õnneks eestis sellised lahendused sisuliselt puuduvad, erinevalt mõnest välisriigist... õnneks seoses valgusele üle minekuga kaob selle järele üldse vajadus...
peamine koht kus kahju sünnib on ju seal kus seadmed on ühendatud telefoni/kaabli/antenniga ja samal ajal ka elektrivõrku

Ülepingekaitsmed majasisestusel ei kaitse ruuteri liinisisendit kuidagimoodi. Oletame et punkti A ja punkti B vahele on veetud pikk sideliin. Kui punkti A lähedal lööb äike maasse, siis tõuseb kogu maapinna potentsiaal tuhandete voltide võrra kõrgemale kui on maapinna potentsiaal punktis B. Koos maapinna potentsiaaliga tõuseb ka maanduse, neutraali ja liinijuhtmete potentsiaal.Tuhanded voldid liini alguse ja lõpu vahel on garanteeritud sõltumata ülepingekaitsmete olemasolust elektrikilbis.


Ütlen kohe ära, et ma ei ole haritud elektrik ega füüsik mis puudutab äikest.
Tuginen kogemustele ja need on:
Need "tuhanded voldid" sideliinidel on pigem haruldased aga siiski korduvad kindlates kohtades, külades. Sellisel näitel on pigem telefonitraadijupats koos pesaga toas kergelt söestunud ja kui seadmed taga, siis Inteno puhul lõppeb laks enamasti siiski selles, selle järel olevad seadmed võivad ellu jääda.
Enamlevinud on nõrgad laksud mille korral on äike kaugemal kõmistanud kuid piisavalt lähedal kuni 1km sideliinile mille induktsjoonina tekkinud särts hävitab inteno liini pesa järel olevad kaks väikest kivikest mis on mõeldud kerge ülepinge kaitsmiseks.. just sisevõrgu osas. Need kivid hävivad üsna kerge laksu korral.
(võrdluseks tuua thomsoni ruuterid millest läks särakas pigem läbi ja lõpetas kas teleri ja digiboksiga... jäädes ise ellu)
Ehk et Inteno ei maanda küll ühtegi laksu aga mingi pingepiirik vms. suudab katkestada sisevõrgu õige kiirusega.

Ehk siis eraldi DSL ülepingekaitse tasub alati ära.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.02.2019 10:02:23 vasta tsitaadiga

Kuna DSL kaabli ristlõige on umbes 0.2 mm2 kanti siis sealt need tuhanded voldid hästi edasi ei kandu. See on õnn, et kaabel nii peenike on. Ja see pisike pinge, mis tarbijani jõuabki, elektroonikale on see pisike pinge küll liig, kuid saab kenasti ülepingelahendusega maandatud.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9126709

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2019 16:17:51 vasta tsitaadiga

Eks need voldid kanduvad ikka edasi sõltumata kaabli ristlõikest. Lihtsalt mida suurem on kaabli takistus, seda väiksem on potentsiaale ühtlustav vool.
_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GuidoS
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2019 16:39:55 vasta tsitaadiga

Kas keegi seletaks, kuidas saada Inteno Bridgeks, kasutades custom firmwaret.
Parim oleks samm-sammult juhend

Hetkel versioon: DG301-W7P2U_ELION3.11.6-170626_0111

Teine võimalus, et mis seade töötaks Inteno asemel? Sisse tuleb VDSL üle vase.
TV, Wifi, telefon jne ei huvita, ainult netiühendus
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2019 16:47:01 vasta tsitaadiga

Oleneb mis kiirust sa tahad, aga pmst peaks toimima kõik seadmed mis 17a ja/või 35b toetavad.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Riistvara »  Inteno DG301 ruuter mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 116, 117, 118  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.