Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Räägime Blu-Rayst ja miks osad plaate vihkavad, samuti andmete varundamisest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.12.2013 00:41:27 vasta tsitaadiga

Juhtuda võib kõikide varundatud andmetega alati midagi.
Igatahes olen aastast 2003, mil digifotofraafiks hakkasin, oma pilte plaatidele põletanud, lisaks kõvaketastel asuvatele koopiatele. Vahepeal, kui plaadikoopiate tegemiseks laiskus mind tabas siis suri üks ketas ka ühel heal päeval lihtsalt ära. Miskit läks ka seetõttu kaduma.

Optiline plaat ei lähe nisanäppude vahelt kukkudes nii kergesti katki, kui seda dockist sahtlisse tõstetav ketas teha võib, kui see põrandal peaks maanduma.
Plaat iseenesest ei ole ka aastatepikkuse eaga turvakoopia seega peaks paranoilisuse huvides igale poole midagi kopeerima, nii igaks juhuks.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 22.12.2013 02:28:53 vasta tsitaadiga

krist2an kirjutas:
Saavad transpordi käigus vigastada, nt. autoavariis, või saavad märjaks või varastatakse ära. Mis siis teed?


Autoavariis kõik plaadid ikka katki ei lähe, üks kõvaketas väga suure tõenäosusega läheb.
Kui plaadid korraks märjaks saavad, ei juhtu midagi. Kui mitu päeva vees ligunevad, siis küll.

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 27.12.2013 17:04:11 vasta tsitaadiga

Täpselt nii, plaadid elavad autoavarii tunduvalt paremini üle, kui kõvaketas.
Seda enam, et plaatide puhul on andmed ka rohkematele plaatidele jaotatud, kõvaketta puhul vaid üks kaks ketast, mistõttu tõenäosus suureneb veelgi plaatide kasuks, et rohkem või kõik andmed säilivad.

Kuid sellepärast tulebki teha mitu varukoopiat, et ühe hävinemine ei oleks katastroof, samuti tuleb selliseid asju hoolikalt transportida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2013 17:14:34 vasta tsitaadiga

Aga kõvaketas peab ju väga hästi vastu. See, et elektroonika katki võib minna, ei ole ju mingi probleem. Saab ju lihtsalt ära vahetada.
Samas plaat läheb ikka päris kergelt katki ning seetõttu on vaja ühtesid andmeid varundada mitmele plaadile.

Kui nüüd teha samamoodi, et varundad andmed täpselt sama palju kordi kõvakettale kui plaadile varundaksid, siis on need andmed vägagi kindlad.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.12.2013 21:10:06 vasta tsitaadiga

Ma juba põhikoolis täitsin koolis kahte töövihikut korraga...
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.12.2013 23:48:41 vasta tsitaadiga

The_Boss, elektroonika vahetamine kaasaegsel kettal on suhteliselt võimatu, nii palju kui mina kuulnud olen. Iga plate on kalibreeritud konkreetse ketta füüsilistele parameetritele vastavalt ja isegi teise sama mudeli kettaga koostöö õnnestumine on loterii. Andmetihedus on nii suureks läinud, et väikesed mehaanilised erinevused vajavad individuaalset kalibreerimist igal kettal eraldi, iga ketas ja plate on omavahel kokku sobitatud, nagu osadel auto mootoritel väntvõll ja hooratas koos tasakaalustatakse.
Veidi vanematel ketastel on vahetus teostatav küll.

Aga nagu ma juba üsna alguses märkisin, isegi kahele kõvakettale samade andmete varundamine on odavam ja kordades mugavam ning kiirem kui optilistele plaatidele. Kahe ketta samaaegne riknemine, millel on peal ühed ja samad andmed, on kordades ebatõenäolisem kui ühe, unikaalsete andmetega ketta riknemine.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 28.12.2013 05:57:42 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
vaevalt sul õnnestuv 3 kohas hoida arvuteid pidevalt netis, nii et neile kõigile ligi saad kogu aeg korraga.
ja kui netti pole siis ligi ei saa.
plaate kaitsed nii, et lihtsalt ühe portsu plaate viid teise kohta, nagu sul arvuti teises kohas oleks.

Isegi ühessamas postis suudad enesele vastu rääkida. Nice. icon_smile.gif

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 28.12.2013 11:27:57 vasta tsitaadiga

Sõltub kui väärtuslik on andmed, et nendega tasub imekeemiat teha. Kui väga väärtuslikud siis tasub mune kõikvõimalikes erinevat liiki korvides eraldi hoida.
St- kasutad nii kahte kõvaketast erinevates arvutites kui optilist meediat (ja duubeldatult) ja pilve jne.
Minul kadus optilise meediale arhiveerimise isu pärast seda, kui paljud plaadid olid ka korrektsel seismisel loetamatuks muutunud vähem kui 10 aastaga. Optiline meedia võtab palju ruumi ja plaat mahutab vähe. Ka 2 korraga tegemine ei aita seistes unustamise vastu, sest sama protsess tapab plaadid samaaegselt.
HDD on mugav kasutada, kuigi ühiku kohta tuli kallim. Hoidsin kahel erineval kettal ja seni on vastu pidanud, kuid kettad ise lendavad lubamatult tihti kõlbmatuks. Seni on 2 kettal paralleelhoidmine päästnud. Palju jamam on hoida viiruseid windows põhjalistel hoiukohast eemal, sest HDD-l ei saa samas masinas hoides read-only alasi tekitada. Isegi parim viirusetõrje ei oska alati kõige uusimaid viiruseid ära tunda ja kurinahku leitakse mugavkasutuses HDD-l üksjagu. HDD suurim puudus on tüüpiline ruumipuudus, mitmeti tekib see mugavuse tõttu - viskad palju mittevajalikku igaks juhuks HDD-le hoiule ja nii satub ka vähem vajalikku ruumi raiskama. HDD ei soovitata riiulis väga hoida, sest seistes kiiluvad kinni laagrid ja pea pinna külge. Seega taaskäivitades just kaotadki kogu meedia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 28.12.2013 11:36:56 vasta tsitaadiga

Mina vihkan plaate sellepärast, et igal pool pole vajalikku riistvara, et neid plaate lugeda. Samas, USB on enamvähem igal pool, samuti tarkvaralised lahendused vajaliku videofaili mängimiseks.
Siiski - andmete tagavara on minu jaoks tähtis. On olnud piisavalt palju kogemusi, kus minule tuuakse arvuti ja sealne kõvaketas on piisavalt katki, et sealt andmeid tervikuna kätte saada. Siis ollakse õnnetu ja kirutakse kõiki teisi peale iseenda.
Aegajalt puhastan enda arvutit nii, et eraldan näiteks 100GB andmeid ning mitte bittigi rohkem ja siis täiesti tühjaks ning andmed tagasi peale icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 11:39:09 vasta tsitaadiga

pea pinna külge?
Kui kõvaketas seisab, on pea üldse puhkeasendis. Kui ta kettapinnal seisma peaks kasvõi korraks, ei saaks nagunii käivitada enam, selleks ei pea ta pikalt seisma.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.12.2013 12:55:29 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
pea pinna külge?
Kui kõvaketas seisab, on pea üldse puhkeasendis. Kui ta kettapinnal seisma peaks kasvõi korraks, ei saaks nagunii käivitada enam, selleks ei pea ta pikalt seisma.

Pigem peetakse seda silmas, et pead jäävad selle püsimagneti külge nii kinni, et käimaminekul enam lahti tulla ei taha. beer_yum.gif
------------------
PS: Küll on olemas üks ja ammutuntud nähtus - nimelt see, et magnetkihi enda parameetrid ajas muutuvad ning siis muutub salvestatu loetamatuks.
Analoogia siis makilintidega, kus magnetkihi parameetrid muutuvad ajas ning siis salvestatu kvaliteet halveneb oluliselt.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 30.12.2013 17:48:39 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Aga kõvaketas peab ju väga hästi vastu. See, et elektroonika katki võib minna, ei ole ju mingi probleem. Saab ju lihtsalt ära vahetada.
Samas plaat läheb ikka päris kergelt katki ning seetõttu on vaja ühtesid andmeid varundada mitmele plaadile.

Kui nüüd teha samamoodi, et varundad andmed täpselt sama palju kordi kõvakettale kui plaadile varundaksid, siis on need andmed vägagi kindlad.


Mismoodi plaat väga kergesti katki läheb?
Toodi ju välja sulle, et autoavarii ja mahakukkumise elab plaat suurema tõenäosusega üle, kui kõvaketas.
Mul on 15 aastat vanad plaadid, mis töötavad siiani veatult, mitte ükski verbatim, basf, ega maxell toorik ei ole mul riknenud.
Kõvaketaste kohta, aga seda öelda ei saa 15 aata jooksul.
Ja minu käest on läbi käinud ikka väga palju kõvakettaid, nii minu enda, kui teiste inimeste omi.
Mul on plaate maha kukkunud küll ja küll, kõik on terveks jäänud.
Kõvakettaid mul küll maha kukkunud ei ole,aga tean neid, kel on kukkunud ja kel pole enam töötanud, eks see ole õnnemäng kõvakettaga väga paljuski.


Kui siin nüüd rääkida mõne teisega, siis ma küsin, mis firma toorikuid sa kasutasid, mis sul tuksi läksid?
Kuid olen minagi öelnud, et plaate peab ka uuendama vahepeal ja ma ei tea mul nad küll eriti palju ruumi ei võta.
Tekib veel üks küsimus, mis puutus andmekandjasse video maha mängimine? Andmekandjast ju see ei sõltu, kas mängib videot maha või mitte, see sõltub ikkagi playerist endast, mitte endam andmekandjast, eeldusel, et antud seade ise suudab antud andmekandjat siiski lugeda.


viimati muutis solksolk 30.12.2013 17:57:00, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.12.2013 17:56:12 vasta tsitaadiga

Kui rääkida kõvaketastest, siis palun märkida ka ära, kui kaua on olnud pidevas kasutuses.
Olen veendunud, et igapäevaselt kasutatav RW läheb kiiremini katki, kui ükski kõvaketas.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 30.12.2013 17:58:59 vasta tsitaadiga

RW? Kes oleks nii rumal ja varundaks oma andmeid RW peale?

Varundamiseks tuleb kasutada ikka ühekordselt kirjutatavaid plaate ning arhiivi andmekandjad ei tohigi olla igapäeva kasutuses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.12.2013 18:32:50 vasta tsitaadiga

Jah, just ning kõvaketastega samamoodi. Varundada ei tohi nendele ketastele, mis on igapäevaselt kasutusel.
Varundad ära, võtad kaabli tagant ja sahtlisse. Läheb teatud aeg mööda, teed kasvõi "incremental" tagavara.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011




sõnum 30.12.2013 18:39:19 vasta tsitaadiga

minul on nt plaate rohkem katki läinud kui kõvakettaid ja mälupulki kokku icon_wink.gif
_________________
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 30.12.2013 19:14:26 vasta tsitaadiga

ummy kirjutas:
minul on nt plaate rohkem katki läinud kui kõvakettaid ja mälupulki kokku icon_wink.gif


esiteks mis firma plaadid ja mis sa nendega küll teinud oled?
Muidugi ma tean inimesi ,kes plaate üldse ei hoia, panevad ei tea kuhu ja kriibivad täiega jne.
Igal juhul peab see puhtalt sinu süü olema, sest see pole võimalik, et normaalse firma plaadid õigesti hoides sedasi katki lähevad massiliselt ja mil moel üldse katki?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011




sõnum 30.12.2013 19:16:44 vasta tsitaadiga

eks ikka omal süül ja lohakusest, nt. jope taskus
_________________
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 30.12.2013 19:18:49 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Jah, just ning kõvaketastega samamoodi. Varundada ei tohi nendele ketastele, mis on igapäevaselt kasutusel.
Varundad ära, võtad kaabli tagant ja sahtlisse. Läheb teatud aeg mööda, teed kasvõi "incremental" tagavara.


Kui juba kõvaketastele varundada, siis peaks see toimuma automaatselt ja see eeldab, et ketas töötab iga päev.

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 30.12.2013 19:56:38 vasta tsitaadiga

aga siis ei saa sa plaate süüdistada, kui sedasi oled ise ära lõhkunud.
Kui sa kõvaketastega samuti ümber käiksid ja mälupulkadega, läheks neid ehk veel rohkem sul.


Aga mina kasutan nii kõvakettaid kui plaate, lihtsalt panen kord paari nädala jooksul või kuus kõvaketta arvutile järgi ja teen oma kõvakettast koopia ja mõnest asjast eraldi koopia, kui vaja.
et mul arvuis 1tb ketas ja eraldi 1tb ketas pluss 500gb ketas veel, kuhu teen eraldi koopiaid, mis ei mahu 1tb kettale enam.
ja siis kirjutan ka plaate, aga osad asjad on mul plaatide ootel, mitmel kõvakettal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2013 21:36:20 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
ummy kirjutas:
minul on nt plaate rohkem katki läinud kui kõvakettaid ja mälupulki kokku icon_wink.gif


esiteks mis firma plaadid ja mis sa nendega küll teinud oled?
Muidugi ma tean inimesi ,kes plaate üldse ei hoia, panevad ei tea kuhu ja kriibivad täiega jne.
Igal juhul peab see puhtalt sinu süü olema, sest see pole võimalik, et normaalse firma plaadid õigesti hoides sedasi katki lähevad massiliselt ja mil moel üldse katki?

Kuule, ise võtad ja varundad andmed kõvaketta peale, paned ketta taskusse, istud autosse ja sõidad vastu puud. Vaata pindu enne palki.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas Mökus - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 214 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 30.12.2013 22:11:53 vasta tsitaadiga

Oot misasja sa ajad?
ma varundan andmed nii plaatidele, kui kõvaketastele mõlemale.
Ja ma ei pane kumbagi taskusse.
Lisaks ei kavatse ma vastu puud sõita, olen kohusetundlik ja ettevaatlik juht.
Lisaks ma reeglina ei transpordi oma arhiivi andmekandjaid.

Plaat peab selle avarii paremini vastu, kui kõvaketas igatahes.

Ei mõista, mida sa küll öelda tahtsid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.12.2013 22:27:10 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
LKits kirjutas:
Jah, just ning kõvaketastega samamoodi. Varundada ei tohi nendele ketastele, mis on igapäevaselt kasutusel.
Varundad ära, võtad kaabli tagant ja sahtlisse. Läheb teatud aeg mööda, teed kasvõi "incremental" tagavara.


Kui juba kõvaketastele varundada, siis peaks see toimuma automaatselt ja see eeldab, et ketas töötab iga päev.
Kindlasti mitte - ketas ei tohi olla pidevalt ühendatud juhul, kui tuleb kuri CryptoLocker ja kõik ära krüpteerib.
Ketas peab olema füüsiliselt eraldatud ehk tagavarakoopiate tegemiseks peab selle ühendama, koopia ära tegema ning lahti ühendama icon_biggrin.gif Paranoilisus! icon_biggrin.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 30.12.2013 23:37:01 vasta tsitaadiga

Täpselt sama meelt olen ka mina, et arhiivi ketas ei tohi pidevalt järgi olla, ega pidevalt töötada.
Sest see kulub ja samuti on see ka turvarisk, et nii on viirusel sinna lihtsam minna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2013 00:35:38 vasta tsitaadiga

Mul üks eraldi ketas suri ära kui pikemalt seisma jäi. Nii umbes kuu aega seisis, enne sai korra nädalas käitatud. Ei tõmmanud enam spinni käima, mõned korrad üritas gaasi anda ja siis jäi kui vabakäigul kohapeal pirisema, justkui oleks kinni kiilunud seistes.
_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Räägime Blu-Rayst ja miks osad plaate vihkavad, samuti andmete varundamisest mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.