Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oled proovinud oma Windowsi op. süsteemi Linuxi oma vastu välja vahetada?
Jah, proovisin. Kuid kasutan Windowsi edasi.
42%
 42%  [ 407 ]
Jah. Kuid kasutan arvutis nüüd mõlemat op.süsteemi.
18%
 18%  [ 176 ]
Jah. Kuid kasutan nüüd muud op.süsteemi.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Olen kasutanud vaid Linuxit.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Kasutan vaid Windowsi
37%
 37%  [ 357 ]
hääli kokku : 960

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Notsu
HV vaatleja
Notsu

liitunud: 01.01.2003




sõnum 28.09.2003 10:22:43 Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? vasta tsitaadiga

Mul tekkis huvi selle vastu, et kui paljud on püüdnud Windowsi välja vahetada Linuxi vastu. Linuxi foorumisse ei pane ma seda küsitlust sellepärast, et seal käivad peaasjalikult vaid Linuxile üleläinud. Oma õnnestumisi ja mitteõnnestumisi väljavaetamisel võiks ka paari lausega kommenteerida.

EDIT:
... igasugune teemast kõrvale kaldumine kustutatakse !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 28.09.2003 13:17:14 vasta tsitaadiga

Et Linux'ist ettekujutust saada, proovisin millalgi ära Knoppix'i ja tuleb tunnistada et suht positiivne mulje jäi. Aga jah kuna on Windows'iga käsikäes pikk tee maha käidud ja tema iseloomujooned rohkem tuttavad, siis kasutan seda edasi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002




sõnum 28.09.2003 14:07:34 vasta tsitaadiga

vahepeal üritasin mandraket tööle saada, aga nett ei läinud millegipärast funskima, niiet ei viicinud rohkem jamada. Mina olen õnnelik windowsi kasutaja.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 28.09.2003 14:08:34 vasta tsitaadiga

ma üritasin 2 korda linuxit peale lasta (Red Hat 8.0 ja Knoppix) ja mõlemad korrad keeras win-i piixu icon_evil.gif
pole vaja ka seda linuxit mul, win-iga nii harjunud ja ei pane näkku ka (ptüi-ptüi-ptüi) 8)

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 28.09.2003 14:19:43 vasta tsitaadiga

Nuh... Kõigepealt sa proovitu Slackware. Sellega sai ikka päris palju pusitud ning ka esimesed õppetunnid kätte. Sellega sain ma üldse teada, mis see Linux on. See oli vist 99 kui ma õieti mäletan. Hiljem olen veel RH'd ning hiljuti proovisin veel MD'd ka, aga see oli nii surm aeglane minu läpparil (venis nagu tatt). Pealegi MD puhul pidin tuuma ümber kompileerima (kestis tiba all 36h), sest muidu ei läinud üldse käima. Siis veel oli iga kord jama läpparile X Winni all pildi ette saamisega (lahenus oli see, et installimise käigus tuli CRT monitor masina külge panna). Nimelt masin ei suutnud ekraani sagedust määratleda TFT monitori jaoks. Aga miks ma siis ikkagi MS Winni kasutan. Ütleme, et evolution. Oleks ma 92'l aastal Linuxiga alustanud, siis ma arvatavasti kasutaks seda ka praegu. Aga ajalugu on teisiti. 92'l aastal toodi ema tööjuurde tutitikas 386 ML'i masin ning seal oli siis Windows 3.1 peal. Ega ma siis toona veel mingi suur asjapulk olnud. Isegi arj'ga pakkimiseks vajaliku käsurea küsisin sõpsilt, et siis saaks selle Wolfi ning hiljem juba Doom lahti pakkida. 96 tuli Windows 95 (ning linuxist ei olnud aimugi), kuigi olin kuulnud sellisest os'st nagu OS/2. Siis hiljem veel Win 98, Win 98se, WinNT 4, Win ME, Win 2000 ning lõpuks Win XP.
Ühesõnaga peaks nigu peaaegu kõik Windowsid läbiproovitud olema.
Põhiline, miks windowsit kasutan on ikka lihtsus ja korra juba kätte õppitu. Samas ma arvan, et Linuxis ma päris hätta ikka ei jääks. Vähemal ma tean kust abi otsida. Kuid üks asi on mind Linuxi juures ikka ja jälle häirinud. Nimelt programmide installeerimine ning kuidas seda teha tuleb. Mulle lihtsalt ei istu enam käsurida. Ma sooviks Linuxis asju ajada peaasjalikult ikka hiirega. Nojah olen siit ja sealt lugenud, et uuemate versioonidega saab ka hiirega klõpsida, aga proovida ei ole saanud. Uninstallist Linuxis pole aga õrna aimugi. Tunne on selline, et kui oled juba sinna midagi peale visanud siis seda enam välja ei viska. Kindlasti leidub ka viise seda teha, aga need ei ole sedasi kuidas ma olen Windowsi all harjunud tegema. Nii et unistus oleks Windowsi laadne indstall/uninstall Linuxile. Võiks ju isegi kompileerimine valikuliselt asja juurde kuuluda. Et paned aga "next", "next" ..... "finish", "reboot" ja valmis... siis oleks lahe. Proge optimeeritu minu masinale ning ei mingit jändamist käsurea käskudega, vaid valid kuskilt menüüst või märgid linnukestega.
Kusjuures ma täitsa usun, et ma ei ole päris ainuke, kes sedasi sooviks... icon_wink.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
:[Noodle]:
Kreisi kasutaja
:[Noodle]:

liitunud: 21.06.2002




sõnum 28.09.2003 14:24:08 vasta tsitaadiga

Sai kord proovitud minna Linuxile ... kõik oli väga kena ja tore , aga pool päeva läks et monitori refresh rate korralikuks kuskilt krdi konf failist lükata ... no see selleks . Üldiselt andis niigi palju kalasid .. kohe kui linuxi miskit konfi lahti lõin sain mingi rämeda erroriga vastu vahtimist icon_smile.gif ... miskitpärast isegi need mängud (miskit pingviiniga mäest alla libistamine jne) ei jooksnud korralikult .. fps 15 ... Peale selle üritasin ma siis ennast natuke kodusemalt sisse seada ja mõtlesin et WINE (win emulaator või midagi) abil natuke photoshopi nokitseda, aga mis tuli välja wine on mingi beta teema ja käima ma teda korralikult ei saanudki .. otsisin igast abi netist , aga abi ei leidnud . Ühenduse loomine netiga võttis kah oma päeva , ja iga kord pidin uuesti need setingud ja värgid peale restarti käivitama . 2 päeva pärast mul juba nagu Linux enamvähem töötas ... kuigi neti ma sharetud ei saanudki ja kui aus olla siis oli ajukjepist villand icon_smile.gif aitäh... kunagi tahaks linuxile ikkagi minna ja jääda
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-IFFI-
HV kasutaja
-IFFI-

liitunud: 31.12.2002




sõnum 28.09.2003 15:14:56 vasta tsitaadiga

Mõte on mõlkunud juba pool aastat vähemalt ja on ka mitmeid kordi erinevaid linuxs-eid proovitud. Kuid asi on ka piirdunud 2-3 päevase katsetamisega sest jäin jänni seal linuxs-i taga ning tulemuseks oli Windows peale tagasi. Soov oli ikkagi suur see linuxs selgeks saada ning siis tuulasin netis ja kogusin/lugesin erinevaid materjaale. Nüüd mingi nädal tagasi sai hääled sisse aetud teisele masinale millele ka lasin linuxs-i peale. Varasemates proovimistest jäi sõelale siiski RH 8.0 millega hetkel täiendan oma teadmisi. Laual on ports igasugu käsiraamatuid ja teises arvutis hulk materjaale/õpetusi. Ajan näpuga järge ja tasa pisi katsetan. Tänuväärne koht on ka siinses foorumis spetsiaalne Linuxi foorum. Hetkel olen enam-vähem kõigega ka hakkama saanud mida olen teinud kuid ikka tuleb ette arusaamatusi/teadmatust ja siis kasutan foorumi abi.

Ühe sõnaga on minu arvamus järgmine. Enne linuxsi peale panemist ja kasutama hakkamist tuleb lugeda hulga materjaale läbi. Nüüd on omal ikka pooled asjad palju lihtsamad kui nendel esimestel kordadel. Julgen pea 100%-lise tõenäosusega öelda, et kui sa ei ole kordagi linuxiga kokku puutunud ja lased selle masinale peale siis sa eriti üle 3-4 päeva seda ei kasuta (oleneb närvide vastu pidavusest ja tahtmisest) ja naased tagasi Windowsi keskkonda. Linuxsile üleminek nõuab ennem hulga eeltööd kui tahad seal esialgu hakkama saada lihtsamate asjadegagi.

Hetkel kasutan nii windowsit ja linuxit mõlemat. Ühel masinal siis peal Windows ja teisel Linuxs. Järjest rohkem hakkab see linuxs meeldima, sest avastad seal igasugu põnevat millest windowsi all ei oskagi unistada.

See on kõik puhtalt minu arvamus ja ei kuulu vaidlustamisele. Juhul kui kedagi see postitus häiris, siis soovitan suitsetajatel rahulikut üks suits teha, aga mitte suitsetajad tehke mõned kukerpallid.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jkl
HV vaatleja

liitunud: 05.03.2002




sõnum 28.09.2003 18:29:22 vasta tsitaadiga

olen proovinud linuxit aga hakkan ikkagi teatud asjadest puudust tundma mis windows'is on üks hea klipp vaatamiseks ka:

http://ef101.pri.ee/linux.swf
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Locked Ghost
HV kasutaja


liitunud: 30.10.2002




sõnum 28.09.2003 19:55:38 vasta tsitaadiga

Ma kasutan Windowsit sellepärast, et minule vajalikud programmid on sellel olemas ja hästi töötamas, nii et ma ei näe mingit põhjust Linuxile aega raisata. Niipaljust, kui kodust eemal olen Linuxit proovinud (põhiliselt koolis), tundub et mõned asjad on Linuxis küll mugavamad (man annab head abi asjade kohta, shellid toetavad skripte hästi (nojah, Windows toetab ka, aga seni pole ma selle kohta küll ühtegi juhendit näinud, nii et mina seda küll teha ei oska)), aga paljud ikkagi vaevanõudvad ja kasutajaebasõbralikud (raudvara paistab tihti probleemide allikas olevat, samuti on konfifailide muutmine väga ebamugav).
Eriülesanneteks mõeldud arvutitele see siiski sobib (hea kui saab teha korraliku ruuteri/misc serveri ilma selle 500+ MB pahnata mis Winiga kaasa tuleb).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 28.09.2003 20:11:14 vasta tsitaadiga

Ikka teine variant. Proovisin, kuid ütlen ausalt et ei saanud Linuxi ülesehitusest mitte mõhkugi aru ja jään ikka Winni peale, kuna see lihtsalt nii selge juba, et pole mõtet ümber õppida. Nigunii enamik mänge ja programme Linuxi peal ei tööta, ning need mis töötavad on imho küll suht hädised icon_rolleyes.gif Eks need linuxigurud, kes on kuskilt 90-ndate algusest jäänud Linuxit kasutama, arvates on see Linux jah ülim OS jne sest Windowsit nad lihtsalt ei oska.. Uuema põlvkonna pärusmaa on aga Windows. (raudselt saan nüüd mingite linuxihäkkerite verivaenlaseks ja suureks vihatavaks aga nii see juba on...)
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
konn
HV veteran
konn

liitunud: 02.08.2003




sõnum 28.09.2003 20:41:23 vasta tsitaadiga

noh esimestest liigutustest arvuti taga 1995 kuni t2nase p2evani v2lja, sellesm6ttes et teiste soovil tuleb ikka j2tkuvalt windoosat ka n2ppida. linuxiasi kui ma ei exi tuli sisse Y2k ja sellest ajast pole ma kellelegi soovitanud midagi windoosa baasil ehitada
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Craft
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2003 21:32:15 vasta tsitaadiga

100%-line windowsi appide toetus ja lähen unixisse elama. Kuni selleni on Bill võimul.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 28.09.2003 22:09:51 vasta tsitaadiga

et valisin teise variandi, sest elu on niivõrdkiireks läinud, et linuxiga tõsisemaks suhteks pole aega..
samas olen arvamusel, et linuxil on veel areneda küll, enne, kui tavatarbija saab piltlikult öeldes hangu vigla vastu vahetada..
softi poole pealt niipalju, et kui keegi juba paar päeva linuxit näppinud on ,siis on kohe win saatanast ja tuleb äraseletatud näoga Suurt Tõde teistelegi kuulutada.. paraku on teisi enamus ja tänu sellele ka rakendusproged, mida kasutatakse on enamus win-põhised. inimeste vahel on oluline kommunikatsioon ja kui kaks sekretäristajat üksteisele dokustaate saates ainult kastikesi või muid tõlkimatud märke näevad, siis ei saa nigu infovahetusest kõnelda? oma asju ajades võib muidugi näppida, mida hing ihaldab, kuid tuleb ka arvestada sellega, et teised aru saaks.
kogu evolutsioon on toimunud tänu laiskusele, st. soovile asju lihtsamalt teha.. antud momendil on linuxil selleni veel aega

see on muidugi minu mõtisklus, mida ei maksa arvustama hakata. teil on kindlasti oma ja see kõige õigem icon_wink.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2003 22:48:01 vasta tsitaadiga

Ma olen linuxit näppinud praeguseks u. 8 aastat. Alul see mulle tõesti väga ei meeldinud (tüüpilised tatikate hädad mängudega ja kannatamatus jms icon_wink.gif ), kuid saades aimu win9x platvormi piiratusest, tundus linux (mis selle aja peale oli tugevalt arenenud) juba palju meeldivama ja huvitavama keskonnana. Armastus käsurea vastu on senini suur, kasutan seda kõigeks milleks vähegi mõistlik on hoolimata sellest et KDE'l juba ammustest aegadest on olemas graafilised vahendid failioperatsioonideks jm. elementaarseks halduseks. Minu jaoks kiirem ja mugavam viis kui hiirega vehkimine. Shelli skriptid on ka väga mõnusad-mugavad. Pealegi pole kunagi muret ei viiruste ega ketta fragmenteerumisega või hirmu et webibrowser masina crashida suudaks icon_smile.gif

Teiste jutu kommentaariks: linux ei keera sul windowsi prse kui tal seda mitte teha paluda. Sellisel puhul on abiks tutvuda arvukalt saadaolevate installeerimisjuhenditega kui ise asjast midagi ei tea. Muideks, proovitagu windowsi installeerida masinasse kus enne linux käib sedasi, et linux seal pärast ka säiliks windowsi abivahendeid kasutades. LordVaderil on väga huvitav nägemus operatsioonisüsteemidest. Kas tegu on hästi varjatud sarkastilise huumoriga? icon_smile.gif
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TechZone
HV kasutaja
TechZone

liitunud: 15.05.2003




sõnum 28.09.2003 23:12:54 vasta tsitaadiga

mina olen seda näppind väga vähe.. peaaegu et ei olegi.. aga erilist huvi ei ole kah seda linuxit kasutada..
olen windowsiga rahul ja ei ole plaanis kah seda ära vahetada.. ma võin küll naljapärast linuxi ka peale panna.. aga seda kasutan kah niisama naljapärast vahest.. icon_razz.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riverside
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 28.09.2003 23:20:32 vasta tsitaadiga

Mina olen proovinud Linuxit installida kahel korral. RedHat 6.1 oli üks neist. Linuxi graafilist poolt ma mingil seletamatul põhjusel veel oma silmaga näinud pole, kuigi installisin Linuxi nii nagu kästud ja lugesin eelnevalt ka Linuxi käsiraamatu (eestikeelse) läbi. Ühinen kännuämmelguga, et ju igaüks on siis leidnud selle oma ja õige!

PS! See sarnaneb siin juba europooldajate ja -vastaste debatile!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pescador
HV vaatleja
pescador

liitunud: 03.09.2003




sõnum 28.09.2003 23:36:47 vasta tsitaadiga

Laua peal masinas ja läpakas WinXP, serveris (sewercide.ee) loomulikult Linux (Red Hat 8.0). M6lema OS-iga olen väga rahul, sest nad saavad omas valdkonnas tööga suurepäraselt hakkama. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dynamic
HV kasutaja
dynamic

liitunud: 02.12.2001




sõnum 29.09.2003 04:09:23 vasta tsitaadiga

Ise tahaks küll kunagi Linuxini jõuda. Windows lihtsalt käib närvidele. Olen nüüdseks mõned päevad XP-d kasutanud (enne rohkem Win98 SE) ja olen nõus - see sobib keskmisele koduperenaisele, aga mitte inimesele, kes peab ennast arvutihuviliseks või poweruseriks vms. Tahaks, et kõik oleks enda kontrolli all ja saaks süsteemi sättida täielikult enda käe järgi. Linux seostub mulle arengu, dünaamilisusega; Windows stagnatsiooniga. Ma usun, et tulevik on vaba tarkvara (GPL) päralt ja üldse, idee asja taga meeldib mulle sitaks.

Nii palju, kui ma juhuslikult kuulnud olen, ei ole Linux üldsegi mitte ajale jalgu jäänud (siin keegi väitis seda). Tarkvaraga on vist päris OK, kui mängud välja arvata (see olukord paraneb ka kindlasti üha kiiremini) ja kui ma ei eksi, toetab Linuxi uus kernel nt. Hyper-Threadingut.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trinity
HV vaatleja

liitunud: 27.06.2003




sõnum 29.09.2003 11:07:20 vasta tsitaadiga

Nii, mina olen õnnetu Windowsi kasutaja- endal siin Win XP PRO kodus ning Mingi Win 98 koolis (vms)- ja ma tahaksin koju Linuxit ja ainus põhjus miks see *vannub törtsu* M$ Win mul veel on, seisneb Adobe Photoshopis. Kõlab kuidagi jaburalt aga PS on nagu mu teine armastus ja (mitte odav) lõbu. Mu argument ei ole teabmis tugev, aga heameelega tahaksin proovida alternatiive.

Võibolla, kui teise masina saan või ilusti 'koju' pärast õppinguid lähen, siis võtan väikse Linux'i ka kaasa icon_wink.gif

ma ei põlga ära uusi suundi ning mind ei heiduta, kui peaksin aastakese seda Linuxit õppima tundma- mul lihtsalt vähe kõrini sellest 'aukudega' Windoozast- ehk on Linux parem? ja mingid mängud vms mind ei huvita. Praegu ma siis halan, et Photoshop on Windoozale icon_neutral.gif



T.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wilts
HV veteran

liitunud: 07.02.2002




sõnum 29.09.2003 12:04:55 vasta tsitaadiga

mängin.... mul oli juba 98SE pealt XP peale üleminek raske... vanemad mängud ei tööta icon_neutral.gif linuxis võib vist mängimise sootuks unustada.
Linuxi´ga mällisin ka vahepeal... oli selline ahvivaimustus... aga siis lugesin, et kui ei oska kasutada- siis hoia eemale icon_confused.gif
niisiis kasutan Win´i edasi icon_smile.gif

_________________
L.A.M.P/ LAMP "Loose Association of Mercenaries & Privateers"
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 29.09.2003 13:28:10 vasta tsitaadiga

kasti taga istutud aeg linux/win jaguneb u 7/3 (sisse püüdsin arvata vmwarega lin all win jooksutamine). põjused? no kui keski ikka toru küljes ripub ja palub härdal meelel, et .. mul hiiiirmus kiire ja mida ma ikkagi nüüd vajutama pean... siis mul ikka aktsiad mõne silmis tõusevad, kui vastuses pole no-ma-ka-täpselt-ei-tea-aga-seal-kolmandas-aknas-peaks-u-sellise-nimega-nupp-olema asju. samas kui pea kõik on emuleeritav, töötavad siiski osad spetsiifilisemad vidinad paremini seal, kuhu nad loodud on icon_confused.gif no minu puhul tähendab see üldiselt föönidega mängimise soovi ja flasher (vähemalt minu kokku tinutet) nöögib otse win alt toimetades natuke vähem. samas selline igapäevasem mobla torkimine on pingviinipuuris imho pärsi maru icon_smile.gif (komplekt koosneb siis suvalisest siemensi föönist, kuhu kaabliga nänni saab lasta ja siefs'ist - asi (c55 näiteks) mounditakse tavalise ~320k kettana ja oma mure, millega seal faile liigutad - mc,konqeror,rox,cp,mv...)
oeh.. asi nii e naa pubikust mööda läheb.
igatahes wini keskkonna emuleerimsest veel niipea kardetavasti loobuda ei saa ja näiteks photoshopi ja mängude teemad on siin vastavas foorumis mu mäletamist mööda ka läbi käinud
wini progiste tööle ajamiseks siin juba mainitud Wine(asi on pidevas arenduses ja ei tasu tekitada endale eelarvamusi kellegi jutust, kes nimetet asja viimati aasta tagasi proovis - sama tuleks üldiselt kogu *nix maailmaga tutvudes meeles pidada) ja natuke teist suunda läinud CrossOver Office (hint: photoshop, ms office) ja winex (hint: winile kirjutet mängud pingviiniga ühes puuris)
emulaatoritest (jooksutad linuxit/wini vms OS'i näiteks linuxist ja/või winist. (jah.. te saate väga hea tahtmise juures linuxi maitset tunda ilma msnist välja logimata ja ilma restardita ja xp aknas 95,me... jooksutada)) olgu mainitud vmware, win4lin (pidavat vmwarest paremini lippama) ja bochs
edit: ja nagu ülaltoodutest näha, ei tähenda linuxile loodud rakendused seda, et nad ka kindlasti tasuta oleksid
edit2: mängumeestele annab http://www.google.com/search?hl=et&q=linux+games kah mõned lingid
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Polygon
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2003




sõnum 29.09.2003 15:14:20 vasta tsitaadiga

Mnjah mul on hetkel arvutis mõlemad kuid siiski kasutan Windowsi rohkem.Kuid vahest ka Linuxit.Asi on selles et mul on windowsi jaoks kõik vajalikud proged olemas ja ma ei vitsi neid kõike uuesti ka linuxi jaoks tõmmata ja mänge on ka Linuxi jaoks vähe tehtud. Õik uuemad mängud tulevad enne windowsile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Triforce
HV vaatleja
Triforce

liitunud: 09.02.2003




sõnum 29.09.2003 15:38:15 vasta tsitaadiga

Üritasin Linux'iga (RH8; Bestlinux 2000), nii netti jägada kui ka tööd teha. Probleeme (tõenäoliselt monitori ja tooli vahel icon_smile.gif ) oli rohkem, kui aega nende lahendamiseks. Ka ei suutnud ma Linux'i alla mulle vajalikke rakendusi leida. Seega olen Windows'i peal tagasi. Tõsi Linux'ist lõplikult loobunud ei ole, loodan et kunagi, tulevikus, kui on rohkem aega sellega maadelda (võibolla pole seda siis tarviski) uuesti proovida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2003 16:06:48 vasta tsitaadiga

Mulle on aegade algusest peale meeldinud alternatiivsete lahenduste otsimine, mis tooks tavapärasesse rutiini vaheldust sh. tõhustaks igapäevaste toimingute teostamist, olgu see siis töö või lõbu (ilmselt areneb kogu elu maamunal samase idee järgi). Inimene teeb valikuid ikka tulemuse põhjal otsustades või tulemuse saavutamiseks vaja minevat ressurssi hinnates (olgu see siis materiaalne või vaimne), ning reeglina valib kõige lihtsama tee.
MS Windows võib tunduda esmapilgul väga lihtne ja tõhus tee minna neile, kellel vaja vaid oma rakendustarkvara jooksutatud saada ja keda suurt ei huvita, mida masin selleks tegema peab, et soovitud tulemusega lagedale tulla. Pole ju enamik teadlik, miks on vaja just neid rohelisi kraanuleid vms. muud läbu, et nende pesu korralikult pestud saaks - neid huvitab vaid, et pesu saaks pestud ja see on täiesti normaalne suhtumine !
Nimetagem seda siis ärkamiseks või milleks iganes, toimub alles siis, kui inimene hakkab operatsioonisüsteemi nägema eraldiseisva rakendusena ja püüab seda vastavalt oma vajadustele omanäolisemaks/käepärasemaks/tõhusamaks muutma hakata. Windowsiga on võimalik nimet' protsessi läbi viia vaid teatava piirini, kust edasi võib tekkida nii juriidilist laadi probleeme kui ka lihtlabaselt teadmatusest tulenevaid, kuna süsteemilooja pole, ärilistel kaalutlustel, kõike oma toodet puudutavat avalikustanud ! Loomulikult on mingis ulatuses võimalik ka nende piiride taha piiluda, kuid see ilmselt eeldab suuremaid ressursse, kui inimene on nõus eesmärgi saavutamiseks kulutama ja siin tuleb talle abiks Linux ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.09.2003 16:11:54 vasta tsitaadiga

to digebeni: thumbs_up.gif Huvitaval kombel on selles teemas kuidagi jube palju mõttekaaslasi kellega ma nõustuma pean, kuid kellega tavaliselt vihaseid vaidlusi on peetud. Kõik ei ole järelikult veel kadunud, u make my day icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? mine lehele 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.