Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  IBM x3250 M4 ja uEFI ikaldus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 15.11.2013 11:12:34 IBM x3250 M4 ja uEFI ikaldus vasta tsitaadiga

üritan siin nimetatud serverile CentOS6'e peale ajada ja peale veatut installi no ei boodi üles.
Selle asemel, et kõiki võimalikke BIOS'i seadeid proovida ja iga kord 4 minutit oodata, äkki kellelgi on ideid mida tegema peaks, et tal "legacy BIOS emulation" sisse lülitada? Või ei saagi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.11.2013 01:53:41 vasta tsitaadiga

Kettakonfi võiks ka öelda. Praeguse info kohaselt teed midagi süstemaatiliselt valesti, või siis oled kusagil millegi biosi vaikeseadetest erinevaga eksperimenteerinud. Konkreetsel masinal legacy ja uefi'ga mängimiseks palju võimalusi ei ole, erinevalt näiteks x3550'st.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2013 08:20:14 vasta tsitaadiga

Kasutad ikka viimast 6.4 imaget? 6.0 oligi bugine selles osas: http://bugs.centos.org/view.php?id=4969
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 21.11.2013 23:02:13 vasta tsitaadiga

tegelikult on see stoori natuke pikem.
Kõigepealt võtsin karbist täiesti default masina, kirjutasin CentOS 6.4 DVD ja üritasin sellelt bootida. Ei boodi! OK, võtsin mingid suvalised vanemad plaadid, mille pealt ma olen enne installeerinud - need ka ei boodi. Läksin BIOS'isse, otsisin üles "Legacy only" boot optioni ja lülitasin sisse. Bootis esimese DVD (6.4) pealt üles ja tegin täiesti default (minimum) installi, mis läks edukalt. Peale seda reboot ja ei boodi üles. Peale mõningast peamurdmist tegin siia postituse. Kõigepealt leidsin, et see install, mis ma just tegin on ilma EFI partitsioonita ja ilmselt ta ei saanud installides üldse aru, et mingit EFI't vaja on. Seejärel hakkasin süvenema ja kõigepealt leidsin, et antud server boodib legacy variandiga üles väidetavalt ainult siis, kui kettad on emaplaadi peal oleva kontrolleri küljes. Minul aga on eraldi PCI-E kontroller. Vabrikus pandud. No ok. Seejärel leidsin CentOS'i ametlikust foorumist lingi mingile erilisele EFI toega CD imagele (CentOS-6.3-x86_64-minimal-EFI.iso). CentOS 6.3 oli tal versiooniks. Kirjutasin selle, koristasin BIOS'ist "Legacy only" ära ja oh imet - bootisin üles. Tegin default installi, masin läks käima. Seejärel tegin uue installi, aga muutsin partitsioonid mulle sobivaks jättes puutumata /boot/efi ja /boot. Upgradesin 6.4'ks ja peale seda, masin käib. uEFI'st seega ikkagi lahti ei saanud.

Need olid üle 10a. mu esimesed IBM'i serverid ja ilmselt jäävad ka viimasteks.
Kokkuvõtteks:
Antud server boodib Legacy modes üles millegipärast ainult emaplaadil oleva kontrolleri tagant !?
EFI ei oska bootida isegi tavaliselt CD/DVD plaadilt ja mingit eriliselt EFI plaadilt (misiganes see on) boodib ?! See võib muidugi olla ka CentOS'i mingi kala.
Reboot võtab ligi 7 minutit, millest enamus aega lihtsalt initsialiseeritakse midagi !?
Masin ise on nagu enamvähem, aga konsool on kohutavalt aeglane. Näitaks 40 failiga kataloogis "ls -l" võtab 8 sekundit aega. Üle ssh on normaalne. Pole muidugi eriline tragöödia, aga ikkagi ...
BIOS'i upgrade on nagu raketiteadus. Peale tunnist lugemist ja alla laadimisi ei saanud ma ikka täpselt aru, mida mismoodi ja mis järjekorrast ja millega upgradema peab. Iga readme hakkab sõnadega, et võta oma Windows 2008 server ja installeeri mingi manager, mis siis midagi upgradeb. See on muidugi minu probleem, aga lõpuks lõin käega.

Edaspidi olen targem ja käin EFI'ga serveritest suure kaarega mööda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.11.2013 00:54:22 vasta tsitaadiga

x3250 M4 on vabrikust väga erinevates konfides ja see kõik puudutab enamasti just kettaid ja kontrollerit. Antud juhul tundub mulle siiski, et see sinu pcie kontra on tavaline lsi pseudoraid, millega ei tohiks mitte mingisugust eelpool kirjeldatud probleemi tekkida. Masinal on rida veidrusi, näiteks, kui boodi ajal cd'd lugejas ei ole, antakse mõningal juhul kiirelt boot fail ja sinna ta jääbki, samas, kui plaat on lugejas, minnakse legacy devicesi kokku lugema ja mõne kontrollerikonfi puhul õnnestub siis isegi selle lsi raid legacy biosi pääseda. Et igasugused erinevatest bootimismeetoditest tekkida võivad paranormaalsused kõrvaldada, oleks mõistlik kõik üleliigsed bootdeviced sequencist eemaldada. Masin muuseas ei ole IBM'i enda looming, enamvähem kogu sisemus on lsi sulest ja tegemist on tõsiselt entry level asjaga, kuigi arvutada jaksab päris mehiselt. "Päris" IBM'id hakkavad 35xx seeriast. Biosi update ei ole raketiteadus, tõmbad IBM toolcenterist bootable media creatori, seal on versioonid nii winile, kui linuxile. Paned selle progise käima, märgid kõik masinad, mis su budgetis esinevad ja ta tõmbab kõik fw'd ja vajadusel ka draiverid alla, ming paneb need näiteks ühe usb pulga peale kokku. Pärast seda pole enam muud, kui boot & play. Mis uefisse puutub, siis sellest sa enam lahti ei saa. Absoluutuselt KÕIKIDEL serveritootjatel on juba uefi biosid, pole vahet, on see ibm, dell või hp.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 22.11.2013 01:35:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Antud juhul tundub mulle siiski, et see sinu pcie kontra on tavaline lsi pseudoraid, millega ei tohiks mitte mingisugust eelpool kirjeldatud probleemi tekkida.


Ma ei tea, kui pseudoraid see H1110 on? Ilmselt on hullemaid. Katkusin katsetuste käigus prooviks poole sõidu pealt ketta välja ja pistsin tagasi. Tööle ta jäi ja hakkas ka automaatselt uuesti rebuildima. Leidsin isegi mingi utiliidi (sas2ircu), mis staatust näitas jms. Mul pole rohkem vajagi. Linuxi all kuidagi veidralt hästi toetatud softiraid siis igatahes ...
Tegelikult üritasin sinna 3ware 95xx kontrat ka panna, aga see ütles, et mingi aadressiruum vms. on liiga väike ja käima ei hakanudki. Üldiselt jah, suht kräpp server ...

tsitaat:
Absoluutuselt KÕIKIDEL serveritootjatel on juba uefi biosid, pole vahet, on see ibm, dell või hp.


on sellel uEFI'l kasutaja jaoks mingeid positiivseid aspekte ka või ainult teravad elamused. Miks nad seda igale poole topivad? Lugesin wikipedia artikli läbi ja sain teada, et mul on nüüd erakordne võimalus 2TiB partitsiooni pealt bootida. Yeah right ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2013 08:07:02 vasta tsitaadiga

netmaster, 3ware kontra hakkas tööle küll. Sina ei pääsenud tema managementi lihtsalt. Selle kohta oli see userspace teavitus. Linuxis käsurealt oleksid saanud peale tw_cli installi kõik asjad ära teha ning raidi ära konfida. Too userspace too low vms tulem paljude uuemate serveritega vanemate 3ware kontrate puhul.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.11.2013 11:32:37 vasta tsitaadiga

IBM serverid ongi "veidralt hästi" toetatud peamiselt põhjusel, et IBM teeb Redhatiga koostööd. Kes IBM'i sisse 3waret paneb, sellel tuleks vaimset tervist kontrollida. Mul on üle 100 IBM serveri, muuhulgas ka kümmekond sedasamust M4'ja. Täitsa sõbralikult toimetavad, ja sub 1000 eur segmendis pead arvestama, et saad selle raha eest pool serverit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 22.11.2013 16:17:25 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Kes IBM'i sisse 3waret paneb, sellel tuleks vaimset tervist kontrollida.


3ware on ju tänapäeval seesama LSI, kes selle serveri väidetavalt teinud on. Mis sinna siis panema peaks?

BTW, ma eksisin, minu kontroller oli 9650SE-4LPML, mille peale on trükitud AMCC, aga kleepsud on juba LSI omad.
95xx seeria on vist üldse PCI-X siiniga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2013 18:13:44 vasta tsitaadiga

3ware 9xxx seeria on puhas 3ware ning LSI'ga pole seal muud pistmist kui et LSI ostis AMCC ära ja sai sellega koos hunniku tarkust ja patente.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 04.12.2013 11:33:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Absoluutuselt KÕIKIDEL serveritootjatel on juba uefi biosid, pole vahet, on see ibm, dell või hp.


paistab, et see ei ole ikkagi päris tõsi. Järgmisena võtsin ette HP sarnase hinnaklassiga serveri (DL360G8) ja EFI'st pole haisugi.
Kahuks on seal sees nüüd tõsiselt emane softiraid, mis pole RHEL'i poolt toetatud. Siinkohal huvitaks, millised SAS/SATA kontrollerid tänapäeval üldse enamvähem toetatud ja pädevad on? Põhimõtteliselt pole muud vaja teha, kui kaks 10K WD SATA ketast peeglisse panna. Write cache ja patarei võiks olla ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2013 11:45:19 vasta tsitaadiga

Torka sinna mõni 3ware 9650 2LP sisse ja tehtud. Linuxil väga hea tugi sellele olemas...

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 04.12.2013 12:47:28 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
Torka sinna mõni 3ware 9650 2LP sisse ja tehtud. Linuxil väga hea tugi sellele olemas...


2LP'le ei saa vista patareid panna ja seal on tegelikult 4 sahtlit ...
Proovisin 9650SE-4LPML, aga see ei hakanud tööle.
laadimise ajal 3ware blablabla initializing ...
ja edasi ei lähe. Kui multiline kaabel tagant ära võtta, siis läheb kohe. Ilmselt on see puhas SATA kontroller ja talle kuidagi ei meeldi see HP SAS/SATA backplate. Kiskusin IBM'i seest LSI H1110 välja, ja see läheb käima, aga on millegipärast oluliselt aeglasem, kui IBM'i sees ja ma tahaks sinna IBM'i ka midagi jätta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terat
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2008




sõnum 04.12.2013 12:48:23 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
Absoluutuselt KÕIKIDEL serveritootjatel on juba uefi biosid, pole vahet, on see ibm, dell või hp.


paistab, et see ei ole ikkagi päris tõsi. Järgmisena võtsin ette HP sarnase hinnaklassiga serveri (DL360G8) ja EFI'st pole haisugi.
Kahuks on seal sees nüüd tõsiselt emane softiraid, mis pole RHEL'i poolt toetatud. Siinkohal huvitaks, millised SAS/SATA kontrollerid tänapäeval üldse enamvähem toetatud ja pädevad on? Põhimõtteliselt pole muud vaja teha, kui kaks 10K WD SATA ketast peeglisse panna. Write cache ja patarei võiks olla ...


Meil paar G8 tulid Smart Array P420i kontrolleriga koos cahe'ga. Kui jääd G8 peale, lisa need kindlasti confi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 04.12.2013 13:05:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Meil paar G8 tulid Smart Array P420i kontrolleriga koos cahe'ga. Kui jääd G8 peale, lisa need kindlasti confi.


kuidas see P420i linux'i all toetatud on?
Mul siin on üks P4xx (DL380 sees), aga sel on mingi lai ebastandartne pistik ...
Ja P420i karbitootena maksab peaaegu samapalju, kui ülejäänud server ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2013 14:16:17 vasta tsitaadiga

netmaster, tahad odavalt? SmartArray E200 koos aku ja 128MB mäluga on riiulis mul. Edasi PSis (siin ei tohi äri teha).

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  IBM x3250 M4 ja uEFI ikaldus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.