Avaleht
uus teema   vasta Administratiivsed foorumid »  Uudisvihjed »  Euroopa esimene asjalik algatus? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 03.11.2013 17:56:45 Euroopa esimene asjalik algatus? vasta tsitaadiga

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/lopp-kavandatud-aegumisele-sihilikult-luhiealiseks-disainitud-kaubad-tuleb-keelustada.d?id=67003238
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
delef
HV veteran
delef

liitunud: 12.12.2009




sõnum 03.11.2013 21:03:40 vasta tsitaadiga

kusjuures ise lugesin ka seda ja mytlesin sama, et päris hea oleks kui nii asjadele lähenetaks aga eks see loogika läheb natuke kaugemale, et muidu meie majandus ei saaks eksisteerida sellisel kujul nagu ta praegu on, kui poleks ületarbimist ja sellisel juhul jääb idee tasemele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 04.11.2013 09:13:32 vasta tsitaadiga

Iga vähegi ajusid kasutav inimene saab aru, et artikli näol on tegemist helesinise unistusega, mida unistamisest reaalsusesse tulles ei ole võimalik teostada.

Esimesel punktil neljast on mingi sisu, ülejäänud kolm on mingi jura.
2. Mis tähendab elektroonika puhul "on remonditav" ja on saadavad varuosad? Mis tasemeni? Kes pakub garantiid? Kuidas tagada ohutus? Kas remondi ja varuosade saadavuse jaoks välja ehitatav infrastruktuur ikka tuleks kokkuhoidlikum? 5a jooksul ...
3. Tarkvara ei ole võimalik teha tulevikuga ühilduvaks - kui ikka opsüsteem muutub, siis on opsüsteemi mure tagada vanema tarkvaraga ühilduvus, mitte tarkvara ei saa olla ette ühilduv tulevikuga.
4. Keelame moraalse vananemise (asjast tüdinemise) ja asjade moest mineku?

Kogu artiklist kõlab läbi mobiiltelefon ... samas on üritatud kõiki tehnikavidinaid ühte patta pista. Mälupulk ja pesumasin on väga erinevad asjad.
Ükski artiklis toodud ettepanek ei anna lahendust, vaid on omakorda ainult loosung stiilis "kodukulud kontrolli alla" icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 04.11.2013 10:09:49 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir, pigem tahtlik saasta tootmine keelatakse ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 04.11.2013 10:18:52 vasta tsitaadiga

Järjekordne absurd, õnneks see reaalsuseks ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.11.2013 13:15:06 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Miki-Hiir, pigem tahtlik saasta tootmine keelatakse ära.

Kui see "odav-kraam" ära keelataks, siis kirjutavad kõik taas pastapliiatsi või sulepeaga ja käivad jala, kuna ei suudeta osta superkallist arvutit ega hüperkallist autot. icon_cool.gif

Lisaks jääksid sajad miljonid, või isegi mitu miljardit, töötajat nälga. icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
delef
HV veteran
delef

liitunud: 12.12.2009




sõnum 04.11.2013 13:19:50 vasta tsitaadiga

See on pigem majandusmudeli muutmine või siis jääb helesinineks unistuseks:P
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 04.11.2013 17:39:26 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Järjekordne absurd, õnneks see reaalsuseks ei saa.

Õnneks või õnnetuseks. Asjal mingis mõttes on ju isegi iva sees.
Ma igaks juhuks küsin, et kas kusagil on mingid valimised tulemas icon_lol.gif ?

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 04.11.2013 18:02:42 vasta tsitaadiga

korsten, mingi mõte on kindlasti olemas, aga rakendus oleks igaljuhul läbikukkumine. Sellist asja ei saa peale sundida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.11.2013 18:22:32 vasta tsitaadiga

Ma ei oleks nii pessimistlik. Tegu on tõesti sisuliselt majandusmudeli või kogu mõtlemise muutusega, aga juba see, et ka sellisel tasemele asja üle arutletakse, on positiivne näitaja.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2013 18:26:43 vasta tsitaadiga

Ei saa öelda et asjad nii väga laguneks kui just kõige odavamat saasta ei osta. Pigem jäävad töökorras asjad seisma sest tahaks uuemat ja paremat. Vaadake omal sahtlisse palju seal on töötavaid telefone või digikaid? Ja võrdluseks, kui palju on katki läinud?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.11.2013 18:32:54 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ei saa öelda et asjad nii väga laguneks kui just kõige odavamat saasta ei osta. Pigem jäävad töökorras asjad seisma sest tahaks uuemat ja paremat. Vaadake omal sahtlisse palju seal on töötavaid telefone või digikaid? Ja võrdluseks, kui palju on katki läinud?


Psühholoogilisest aegumisest räägitakse seal ju ka.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2013 18:46:44 vasta tsitaadiga

See on siis teemaks kui tõesti ainult blingi taga ajad, reeglina on uus lihtsalt nii palju parem et vana ei suuda enam seda tööd ära teha mida tahaks. See on paratamatu efekt mis tehnika arenguga kaasas käib. Kas seda peaks pidurdama?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
V4p3x
HV kasutaja
V4p3x

liitunud: 19.05.2008




sõnum 04.11.2013 18:59:29 vasta tsitaadiga

Noh praegu ongi korralikult ajupesu tehtud, kui öeldakse iga uue asja kohta, et see on "NII" palju kiirem ja parem ja hõlbustab kasutust ja kõik saab kohe tehtud ja nii edasi, kuigi tegelikkuses paljud tavakasutajad oleksid vanema (näiteks 3-5a) asjaga täielikult rahul. SEDA tehakse isegi poodides ja reklaamides ju. Kas 5 aastat vana pesumasin ei pese pesu hästi või samavana arvutiga ei saa netis käia ja ekirju lugeda? Ja ärge tulge ajama, et kõikidel on vaja uut tehnoloogiat ja vanad asjad tööd ei tee...Pigem see tundubki ainult nii ja seda soosib ka ühiskond (sõber/tuttav räägib ilusti kõik omad lisad ära mis tema uuel vidinal on ja teha suudab ning siis on ju kohe endale ka vaja muretseda). Oleks ainult inimesed ise rohkem teadlikumad, mis neile vaja on, siis oleks kõik korras aga see pole nii...

viimati muutis V4p3x 04.11.2013 19:01:13, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.11.2013 19:00:29 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
See on siis teemaks kui tõesti ainult blingi taga ajad, reeglina on uus lihtsalt nii palju parem et vana ei suuda enam seda tööd ära teha mida tahaks. See on paratamatu efekt mis tehnika arenguga kaasas käib. Kas seda peaks pidurdama?


millist tööd näiteks uus iföön teeb iga kord niipalju paremini kui vana? Vana ei suuda enam facebooki kuvada või helistada?

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2013 19:01:50 vasta tsitaadiga

Kas sa tead kedagi kes ostab iga 5 aasta tagant uue pesumasina kuigi vana veel töötab?
See kui riista pikkuses võisteldakse, selle vastu seadustega ei saa.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
V4p3x
HV kasutaja
V4p3x

liitunud: 19.05.2008




sõnum 04.11.2013 19:23:12 vasta tsitaadiga

Pesumasina kohta ei oska praegu näited tuua jah aga päris palju olen tutvusringkonnas näinud seda tehnika näol, kus tegelikkuses vana seade rahuldas aga müügimeestel oli hea oskus sooduskampaania puhul mingi odavam või veidi uuem seade pähe määrida. Päris paljud pole ikkagi ainult riistapikenduse peal väljas vaid ikkagi ei ole teadlikud millised tooted on tehtud veidi rohkem kestma(võib vajada veidi rohkem investeerimist) ja mille PEAD välja vahetama väga ruttu ja seda pole mõttekas osta veel, vaid oodata pisut. See on ainult minu arvamus aga siiski miks siis on nii palju tehnikaprügi kui see tõsi pole?

Mul on näiteks 2 aastat tagasi ostetud LG telefon juustu asendamiseks, millel just vahetasin aku välja aga kui 2-3 aastat veel töötab, saab netis käidud ja juutuub vaadatud. Enamus vahetab sellise telefoni ruttu välja, sest uus läägib ainult veidi vähem ja on sama hinnaga ja 10 tollise telefoni kõrval on veel 11 tollist tahvelarvutit ka vaja, et kui samal ajal räägid telefoniga, saad angry birdsi mängida. "Tööd" tehakse sellega ainult koolis kergeks konspekteerimiseks, sest pliiats enam käes ei püsi. beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2013 19:30:29 vasta tsitaadiga

Müügimehed on ja jäävad kägu ajama kuni nende sissetulek sõltub läbimüügist, aga midagi paremat pole välja mõeldud nii et ka selles pole muutust ette näha.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
V4p3x
HV kasutaja
V4p3x

liitunud: 19.05.2008




sõnum 04.11.2013 19:35:53 vasta tsitaadiga

Olen täitsa nõus jah, et selle jama peatamine on samasugune, nagu minna mustade rajooni kandes valget kikkis pusa ja paari venna juures raadio kinni keerata öeldes, et see häirib mind beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2013 19:38:16 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003




sõnum 04.11.2013 19:46:32 vasta tsitaadiga

Euroopa Liit võiks ju müügimehed ära keelata. Telefonid võiks ka tulla välja ainult korra viie aasta jooksul ja siis jagatakse kõigile pabertalongid, mis lubavad sul seda telefoni osta. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2013 19:59:09 vasta tsitaadiga

Sinus on peidus zeitgeistlane thumbs_up.gif
Neil oli ka geniaalne mõte et miks teha nii palju erinevaid telefone, teeme üheainsa millel on kõik funktsioonid olemas ja polegi vaja järmised 5 või 15 aastat midagi muuta icon_biggrin.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003




sõnum 04.11.2013 20:02:10 vasta tsitaadiga

Novott, ning riik hakkab neid telefone jagama ja kui keegi otsustab ise mingi parema asja kõrvalt toota ja müüma hakata, siis tema koos suguvõsaga saadetakse rongiga kuhugi külma kohtaelu üle järele mõtlema mõningaks ajaks icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
V4p3x
HV kasutaja
V4p3x

liitunud: 19.05.2008




sõnum 04.11.2013 20:14:08 vasta tsitaadiga

Ma tunnen sellel teemal WW3 lõhna.. Ülemaailmne tasakaalustus icon_biggrin.gif? Yee right
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 04.11.2013 20:16:38 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
elukaz kirjutas:
See on siis teemaks kui tõesti ainult blingi taga ajad, reeglina on uus lihtsalt nii palju parem et vana ei suuda enam seda tööd ära teha mida tahaks. See on paratamatu efekt mis tehnika arenguga kaasas käib. Kas seda peaks pidurdama?


millist tööd näiteks uus iföön teeb iga kord niipalju paremini kui vana? Vana ei suuda enam facebooki kuvada või helistada?
Minu pooleteist aasta vanune nutitelefon on silmnähtavalt aeglasem kui värsked mudelid. Ja tegemist ei ole mingi teise etaloni mudeliga, 2012 kevade Sony tippmudel Sony Xperia S. Samuti ei ole näiteks Inteli Haswelliga arvutid küll märgatavalt kiiremad, kuid nende akud peavad märgatavalt kauem vastu. Uus iPad Air on vanast kolmandiku võrra kergem ja väiksem, samas aku peab sama hästi vastu jne jne jne. Areng on meeletu ja kõik inimesed ei kasuta nutitelefoni ainult helistamiseks ja sülearvutit exceli ja Internet Exploreri tarbeks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Administratiivsed foorumid »  Uudisvihjed »  Euroopa esimene asjalik algatus? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.