Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elion IPTV + igmp-proxy + mikrotik märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 25, 26, 27  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2018 19:04:19 vasta tsitaadiga

TGEgL kirjutas:
AgentDeus märkis, et see on vale
Etz, kuidas ma selle selt "eemaldan"? Ma ei taha täis reset teha. Mul on seal ilusad nimed jne seadmetele antud.


Ei ole vale, RT-AC68U'l on pordid sisemiselt tagurpidi võrreldes korpusele märgitutega.
Aga nii tõesti asja ei saa, kui mitu kokka samas köögis toimetavad.

Anna mulle palun selle väljund (mul ei ole endal seda karpi, enam):
robocfg show


ot:
Pärast peab paluma mõnel model selle kõik sinu algupärasesse teemasse tõsta, hektel on siin teemas juba täielik läbu... icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 11.09.2018 19:06:49, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 11.09.2018 19:07:30 vasta tsitaadiga

Etz, ma ei näinud su postitust :D


AgentDeus kirjutas:
Kui ma nüüd õigesti mäletan DD-WRT aegadest, siis see 1u on sul LAN1 untagged vlan4 jaoks. See peab sealt kaduma, kasvõi reseti ära tehaseseadesse.Tee mulle mu kasutaja enda ruuterisse, anna mulle enda Telia IP ja parool privas. Firwewalli tee SSH ja Winbox jaoks auk deus.ee elik 88.196.40.43 pihta. Ma konfin sul selle ära, ei viitsi seletada.


ASUS AP reset tehtud.
Suhtleme privas edasi.

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 12.09.2018 01:23:04 vasta tsitaadiga

Konfitud ja töötab, eemaldage liigne läbu. Minu antud default konfis on üks viga tulemüüris, kus on GRE osa. Seal on ether10 jäänud vanast ajast. Ülejäänud toimib copy-paste meetodil tühja tehase def-conf asjast puhastatud masinas. IPv6 osa ka siia teema alla ei kuulu.
_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2018 08:48:13 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Konfitud ja töötab, eemaldage liigne läbu. Minu antud default konfis on üks viga tulemüüris, kus on GRE osa. Seal on ether10 jäänud vanast ajast. Ülejäänud toimib copy-paste meetodil tühja tehase def-conf asjast puhastatud masinas. IPv6 osa ka siia teema alla ei kuulu.


Miks ei kuulu, kas Mikrotikuga keegi ipv6'te siis ei kasutagi?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 12.09.2018 10:21:04 vasta tsitaadiga

Minu teemapüstitus oli tegelikult ajendatud sellest, et vihastasin kogu interneti peale, kus polnud mitte kuskil seletatud, kuidas kogu see kompott võiks töötada suvalises kohas. Lõpuks võtsin kätte ja kirjutasingi konkreetse teema peale mõnda aega paketikuularit vahtides vlan4 otsas, kus ongi mikrotik ja iptv seotud. Pealkirigi sai selline tehtud, et võiks googelmoogeli otsingust välja tulla lihtsalt. See siin imelt pole puhtalt mikrotiku teema, see on just tikust IPTV läbi surumise teema. IPv6 jaoks ma teeksin isiklikult eraldi Mikrotik + IPv6 + Telia / Elion teema, muidu lõpuks juhtub nii nagu poolte HV teemadega on, et kuskil kaheksateistkümnenda lehe neljandas kommentaaris on mingi asjalik kood kirjas ja ülejäänud on ainult jama ja jama ja mitte midagi kasulikku... no ei oskaks ise IPv6 asju taga ajada IPTV teema alt aga äkki on asi minus ainult?

Tegelt andke parem ideid, kuidas seda jama nüüd tavakasutaja jaoks lihtsamaks teha, eriti nendele, kellel on default conf seljas, winboxi ei saa kasutada elik L2 kaudu ühendumist ja oleks vaja ruuter ikkagi õhku lasta?
Esimene pähe torkav võimalus oleks teha nüüd miski käsustik enne uute sisse ladumist, mis eemaldab kõik va LAN IP, ja lisab sinna sekundaarsena juurde
Teine võimalus on kogu see conf rsc faili delayga 15 sec sisse laduda ja teha factory reset with new conf...
Kolmas võimalus.... ?

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2018 10:30:31 vasta tsitaadiga

AgentDeus, Mul oli plaanis mingi hetk üks asjalik doku teha selle kohta väljaspoole HV'd.
Mikrotik + Telia, ehk siis IPTV, ipv6, ja muud jutud.

Pmst, idee oleks teha vastav rsc fail mis ruuterisse laadida, reset and restore.

Siit teemast aga ei lea enam amuu, mdiagi asjalikku ülesse. icon_confused.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 12.09.2018 10:41:26 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
AgentDeus, Mul oli plaanis mingi hetk üks asjalik doku teha selle kohta väljaspoole HV'd.
Mikrotik + Telia, ehk siis IPTV, ipv6, ja muud jutud.

Pmst, idee oleks teha vastav rsc fail mis ruuterisse laadida, reset and restore.

Siit teemast aga ei lea enam amuu, mdiagi asjalikku ülesse. icon_confused.gif
Idee poolest peaks Kasulike Näpunäidete rubriik olema õige koht sellistele õpetustele. Aga sealgi on 99% teemasid täielik läbu tänaseks. Ainus võimalus ehk oleks teema seal koheselt lukku panna ja avada ainult vigade parandamiseks. Kõik küsimuste esitajad esitagu oma küsimused näiteks siin teemas või muus vastavas....
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2018 10:46:44 vasta tsitaadiga

Kas see https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9805257#9805257 peaks siis töötav konf olema? Võiks selle viimase pisiparanduse ka äkki sinna sisse viia siis ja keegi modedest paneks 1. postitusse viite sellele?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2018 10:58:02 vasta tsitaadiga

Ma pakuks välja, et konfid võiks laduda üldse Github'i.
Siis saab igaüks jooksvalt parandusi teha ja repo omanikule jääb ainult ülevaatamise ja mergemise vaev. icon_rolleyes.gif

Ja viide Githubile siis siia, esimesse postitusse.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 12.09.2018 11:10:07 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9805257#9805257 on täiesti töötav konf. Ma nüüd nokitsesin teda natukene nii, et ta ei läheks tülli sellise imelise asjaga nagu Interface List, kuhu on WAN ja LAN topitud ja enne anti bridge tegemisel sulle error, et LAN on juba kasutusel. Kui käituda nagu Bold kiri ütleb, siis on copy-paste nagu eile sai testitud täiesti võõra kasti peal, mida TGEgL omab. Logisin avalikust võrgust sisse, panin Paste peale " sed -i -e 's/192\.168\.88\./192\168.\.2./g' konf.txt " ja siis imestasin, miks DHCP tööle ei taha hakata aaaga see oli minu enda puhtaks rookimise viga, ma ei olnud kogu default confi suutnud ikkagi välja lüüa, näiteks IP Pool alt ja võrgud ei klappinud, selle fixisin nüüd ka ära sealses konfis. Kui midagi ikkagi läheb pekki, siis on reset nupp teile abiks, see taastab täielikult tehasekonfi ja saate uuesti otsast alustada või kellegi targemaga kontakteeruda.
_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2018 11:12:51 vasta tsitaadiga

AgentDeus, aga enamus kasutajatele pole se GRE ja EoIP osa ju üldse vajalik? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 12.09.2018 11:25:24 vasta tsitaadiga

a seepärast ju seal trellid ees ongi, et sisse ei loeks icon_razz.gif
_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 12.09.2018 14:05:39 vasta tsitaadiga

Lahenduse leiate siit
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9929173#9929173


beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 12.09.2018 15:05:41 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Ma pakuks välja, et konfid võiks laduda üldse Github'i.
Siis saab igaüks jooksvalt parandusi teha ja repo omanikule jääb ainult ülevaatamise ja mergemise vaev. icon_rolleyes.gif

Ja viide Githubile siis siia, esimesse postitusse.

Igaühel on oma peened soovid ja vajadused, seepärast oleks Githubis see asi varsti sama segane kui Deusi juhend. Tegelikult ei ole ju Telia teenuste standardkonfiga mikrotikus käimapanek mingi imetöö: digitv 4 rida, ipv6 4 rida, digitv eraldi AP-sse ajamine 4 rida copypaste. Aga kui siin seltsimehed ei viitsi isegi nii palju, et lihtsalt ridadele peale vaadata ja pordinumbrid endale meelepäraseks vahetada vaid pigem kulutada kilomeeter foorumipinda siin (ja redditis icon_wink.gif), siis on see lootusetu projekt. Kui ikka tahad ise ruutereid konfida, siis avad http://www.vorgud.ee/wp-content/uploads/2014/08/Sissejuhatus_vorgutehnoloogiasse.pdf ja harid end pisut. Või võtad kutsekast täiskasvanutele mõeldud tasuta MTCNA kursuse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 12.09.2018 16:46:33 vasta tsitaadiga

Kui Copy - Paste on keeruline, siis pole sul asja sellesse purki ja tuleb jätta asi kellelegi, kes saab aru, kuhu ta logib sisse ja mida ta seal umbes tegema peaks, kodukasutaja jaoks on raketiteadus juba kaabli LAN porti pistmine.

Mängisin selle IPv6 osa nüüd läbi. Kasutu jura ausalt öeldes... Eriti mulle meeldis soovitus, et subneti DHCP-Serveriga laiali. Kellelgi norm Linux/MAC/Windows DUID to HEX konverterit on selleks? icon_biggrin.gif
IPv6 aktiveerimisel palun ärge unustage, et v6 puhul on eraldi müür icon_smile.gif

4 rida konfi DTV normaalseks tööks... Digiboxiga jah aga kust kõik jama pihta hakkas? "digiboxist" mis tahab pärisinternetti ka tarbida.

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 12.09.2018 18:35:49 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:

Mängisin selle IPv6 osa nüüd läbi. Kasutu jura ausalt öeldes... Eriti mulle meeldis soovitus, et subneti DHCP-Serveriga laiali. Kellelgi norm Linux/MAC/Windows DUID to HEX konverterit on selleks? icon_biggrin.gif
IPv6 aktiveerimisel palun ärge unustage, et v6 puhul on eraldi müür icon_smile.gif

Milleks seda konverterit vaja on? icon_smile.gif IPv6 pole "lihtsalt pikemad numbrid" vaid suur hulk võrguasja on lihtsamaks ja teist moodi tehtud. DHCP-server ei jaga mitte lõppnumbreid vaid prefixeid ja kui järgmist ruuterit võrgus pole, siis polegi seda tarvis. Mikrotiku konf on siin: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9888382#9888382
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 12.09.2018 18:57:10 vasta tsitaadiga

Kas te input reeglistikku "drop alli ei kasuta" ? - Kõik mis ei ole acceptitud, dropitakse?
Mõni vähem teadjam jätab oma kõik serviced lahti ja saab korralikku pommitamist.

Siiamaani pole endal ühtegi probleemi esinenud.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 12.09.2018 20:07:29 vasta tsitaadiga

Ahah... ahah.... tore.... Prefixeid..... Ägedad sõnad kõik... aga need ägedad sõnad nagu Binding ja DUID ikkagi?! Millise /64 ma annan külmkapile, millise rösterile, millise telerile, millise ühele virtukale, millise teisele virtukale ja siis läpakale ja virtukate hostile ja telefonidele? Isegi kui ma nüüd viitsin välja mõelda, kuidas 00-01-00-01-1E-BD-5C-47-40-8D-5C-B3-58-BF ja 00:01:00:01:16:d2:83:fc:92:d4:19:e2:d8:b2 ja Opensusel ma nüüd ei leidnudki ülesse, kus see kirjas on, siis need vaja omakorda keerata 0xFFFFFFFFFF HEX kujule tänu mikrotiku loogikale! Mis kasu sul on "jagamisest" kui sa tegelikult ei saagi midagi jagada juba tänu sellele, et esiteks kui peaks sul muutuma see prefix, siis oled sa täiesti kollases vedelikus kaelani, sest bindingu all automaatselt ei muutu Prefix muutumise korral ja teiseks ei suuda sa isegi DUID'd kirja panna tikku?! Ja Prefix muutub, ma juba suutsin seda täna korda saata. OpenWRT'l on kusjuures selliseks puhuks äge script isegi olemas, mis käib ja vahetab ära Prefixi ka igal pool sõltuvustest sellise juhtumi puhul.

Eriti lahe muidugi on see, et RFC 3315 ütleb DUID elik DHCP Unique Identifier kohta järgmist:

tsitaat:
Clients and servers MUST treat DUIDs as opaque values and MUST only
compare DUIDs for equality. Clients and servers MUST NOT in any
other way interpret DUIDs. Clients and servers MUST NOT restrict
DUIDs to the types defined in this document, as additional DUID types
may be defined in the future.


Mida Mikrotik teeb ja ütleb selle kohta? Yaw dawg, FcK U! icon_cool.gif

Ma saan aru, et äkki enamuste inimeste eesmärgiks on lihtsalt IPv6 adret omada, sest see on nii "in" ja pop ja hipi ja mis iganes veel aga ilma norm bindinguta on sul sellest täpselt sama palju kasu, kui lihtsalt kellegi teise isiku NAT purgi taga istuda oma lokaalse IP'ga.

Kui keegi aru ei saanud, siis kogu sajatus ja mürk oli mikrotiku IPv6 osa ülesehituse kohta, mitte selle pihta, et Telia seda suht kõige valutumalt turustanud on automaagikat silmas pidades.

Firewalli kohta, et kui paned Drop All ainult, siis sul IPv6 ei tööta enam pmts. Established ja related on ka ikka vaja lubada icon_smile.gif

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 12.09.2018 20:22:11 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:

Firewalli kohta, et kui paned Drop All ainult, siis sul IPv6 ei tööta enam pmts. Established ja related on ka ikka vaja lubada icon_smile.gif


Muidugi jah. Established ja related alati esimesel kohal. Lihtsalt jäi siin TGEgL inimese .rsc silma

IPv6 tundub üks paras icon_eek.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2018 20:25:33 vasta tsitaadiga

Pole ipv6'el häda midagi, kui osata sellega ringi käia, paljud asjad on sellega hoopis lihtsamaks tehtud.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 12.09.2018 20:37:36 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Pole ipv6'el häda midagi, kui osata sellega ringi käia, paljud asjad on sellega hoopis lihtsamaks tehtud.

Kindlasti, pole ise veel sellesse süvenenud. Lähiajal plaanis
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 12.09.2018 22:57:02 vasta tsitaadiga

Ma oskan sellega väga hästi ringi käia. Suur võrk on kõik Native v6 olnud aastast 9x. Jään siiski enda skeemi praegu kasutama, et v6 käib poin-to-point lingi pealt ja /48 on ruuditud LAN peale. Lihtsam ja loogilisem hallata lihtsalt, kui praeguseid vahendeid vaadata, mis kodus kasutada on, eriti see DUID osa, mis eriti pinda käib ja see ka, et peale igat renew'd saab uue prefix-listi. Huvitav, kui ma koju staatilise IP tellin, kas siis saan Telialt staatilise v6 ka? icon_lol.gif
_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2018 23:02:08 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Huvitav, kui ma koju staatilise IP tellin, kas siis saan Telialt staatilise v6 ka? icon_lol.gif


Väidetavalt jah, ise praktikas pole veel testinud.

AgentDeus kirjutas:
Lihtsam ja loogilisem hallata lihtsalt, kui praeguseid vahendeid vaadata, mis kodus kasutada on, eriti see DUID osa, mis eriti pinda käib ja see ka, et peale igat renew'd saab uue prefix-listi.


Ma kahtlen natuke selles, et sa prefix-listi saad, pigem ikka prefixi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 14.09.2018 12:12:18 vasta tsitaadiga

rcs, millele ma üleva pool viitasin, on selline rida:

/ip dns static
add address=192.168.88.1 name=router.lan

192.168.88.1? Miks selline aadress?

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.09.2018 12:29:29 vasta tsitaadiga

TGEgL, see on MikroTik'i default sisevõrgu interface aadress.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elion IPTV + igmp-proxy + mikrotik mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 25, 26, 27  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.