Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elion IPTV + igmp-proxy + mikrotik märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 25, 26, 27  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2018 12:51:03 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
ThedEviL kirjutas:
...aga kuna mikrotikult ei tööta/ei ole RTSP helperit, siis sisuteenuseid sa inimlikult tööle ei saa.


Kas ühe boxi jaoks port forwardist ei piisaks? icon_rolleyes.gif
Või on rõhk justnimelt sõnal "inimlikult" icon_lol.gif

Just. ühe boxi saab forwardiga.
Aga nahka ühe boxi jaoks üldse proksit vaja teha?

Või sul on mingi salajane info, kuidas 10 boxi forwardiga käima saada?
Mulle tundub, et suht rändomiga küsitakse porte
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2018 13:29:44 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Just. ühe boxi saab forwardiga.
Aga nahka ühe boxi jaoks üldse proksit vaja teha?


Kõik teenused ei ela vlan4'jas...

ThedEviL kirjutas:
Või sul on mingi salajane info, kuidas 10 boxi forwardiga käima saada?
Mulle tundub, et suht rändomiga küsitakse porte


Ma lootsin selle koha pealt sulle... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 09.09.2018 14:07:43 vasta tsitaadiga

See võrk on selline (ma ei tea, kuidas neid õieti joonistada aga loodan, et see on arusaadav)




ThedEviL kirjutas:
TGEgL,
Oeh, sul on praegu kõik pudru ja kapsad.

Variant 1, ainult vlan'iga.
1. tee mikrotikule uus bridge, nimeta see DTV'ks
2. Tee igale lan pesale vlan 4'd, ehk eth 1.4, 2.4, 3.4, 4.4, 5.4



Miks mul neid nii palju vaja? ASUS RT-AC68U on ju füüsiliselt ether4 otsas. (küsin, et aru saada, mis toimub)


ThedEviL kirjutas:

3. pane DTV bridge alla kõik vlan 4 interface'id, ehk kõik mis sa eelmises punktis tegid.

Nüüd jäta mikrotik rahule ja võta ASUS ette.

Olenevalt tarkvara versioonist, mis sul asusel on, kas konfigureerid selles IPTV proxy kaudu või "untag"'id mikrotiku poolse vlan4'ja konkreetsesse porti, kus sul digibox.
1. ASUS ja iptv proxy = ma ei tea mis soft sul seal on, seega seda õpetust raske anda. Osad versioonid hakkavad automaagiliselt menetlema, kui öelda, et IPTV asub VLAN4 peal ja "möla" on 10.0.0.0/16 peal.



Firmware Version:3.0.0.4.384_32738
Manus
võrk
võrk


_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 09.09.2018 14:50:53 vasta tsitaadiga

TGEgL kirjutas:

Miks mul neid nii palju vaja? ASUS RT-AC68U on ju füüsiliselt ether4 otsas. (küsin, et aru saada, mis toimub)

Ma pole ka aru saanud, miks peab igast jumala pordist digitv-d kindlasti tulema. Konfid ainult need pordid, kus on digiboks. Su skeem on täiesti standardne, vaja lihtsalt osata konkreetset riistvara konfida. Mikrotiku oluline eelis on, et kõik mudelid käivad sama softiga. Kahe standardkonfis mikrotikuga teed nii:
### proxy teliatv into another router on port 5
# R1
/interface bridge add arp=disabled name=bridge-vlan4 protocol-mode=none
/interface vlan
add interface=ether1 name=eth1-vlan4 vlan-id=4
add interface=ether5 name=eth5-vlan4 vlan-id=4

/interface bridge port
add bridge=bridge-vlan4 interface=eth1-vlan4
add bridge=bridge-vlan4 interface=ether2 # tv on 1st router
add bridge=bridge-vlan4 interface=eth5-vlan4 # 2nd router

# R2
/interface bridge add arp=disabled name=bridge-vlan4 protocol-mode=none
/interface vlan add interface=ether1 name=eth1-vlan4 vlan-id=4

/interface bridge port
add bridge=bridge-vlan4 interface=eth1-vlan4
add bridge=bridge-vlan4 interface=ether2 # tv on 2nd router
###

Lihtne ja töötab nii digiboksiga täisteenus kui tavainternet. Äpiga telekad on väljasurnud liik, nende hingeelu ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 09.09.2018 15:13:42 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
TGEgL kirjutas:

Miks mul neid nii palju vaja? ASUS RT-AC68U on ju füüsiliselt ether4 otsas. (küsin, et aru saada, mis toimub)

Ma pole ka aru saanud, miks peab igast jumala pordist digitv-d kindlasti tulema. Konfid ainult need pordid, kus on digiboks. Su skeem on täiesti standardne, vaja lihtsalt osata konkreetset riistvara konfida. Mikrotiku oluline eelis on, et kõik mudelid käivad sama softiga. Kahe standardkonfis mikrotikuga teed nii:
### proxy teliatv into another router on port 5
# R1
/interface bridge add arp=disabled name=bridge-vlan4 protocol-mode=none
/interface vlan
add interface=ether1 name=eth1-vlan4 vlan-id=4
add interface=ether5 name=eth5-vlan4 vlan-id=4


kas see ei peaks minu joonise järgi ether4 olema? ether5 on PC

/interface bridge port print
Flags: X - disabled, I - inactive, D - dynamic, H - hw-offload
#     INTERFACE            BRIDGE           HW  PVID PRIORITY  PATH-COST INTERNAL-PATH-COST    HORIZON
0     ;;; defconf
       ether2               bridge           yes    1     0x80         10                 10       none
1 I   ;;; defconf
       ether3               bridge           yes    1     0x80         10                 10       none
2     ;;; defconf
       ether4               bridge           yes    1     0x80         10                 10       none
3 I   ;;; defconf
       ether5               bridge           yes    1     0x80         10                 10       none



see oli OK

/interface bridge port add bridge=bridge-vlan4 interface=eth1-vlan4



Aga järgmise peale hakkab kisama (miks seda ether2 siia vaja? Seal otsas mul PC)

/interface bridge portadd bridge=bridge-vlan4 interface=ether2

failure: device already added as bridge port


_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 09.09.2018 15:46:35 vasta tsitaadiga

TGEgL kirjutas:

Aga järgmise peale hakkab kisama (miks seda ether2 siia vaja? Seal otsas mul PC)

Ega võrguvärgis külma kopipastega kaugele ei sõua. Vaata näitekoodi ja kommentaare, mõtiskle natuke, mida mis real tehakse ja saadki aru, mida tegema pead. Loomulikult ei viitsi keegi sulle tasuta lusikaga suppi suhu tõsta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 09.09.2018 16:00:36 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
TGEgL kirjutas:

Aga järgmise peale hakkab kisama (miks seda ether2 siia vaja? Seal otsas mul PC)

Ega võrguvärgis külma kopipastega kaugele ei sõua. Vaata näitekoodi ja kommentaare, mõtiskle natuke, mida mis real tehakse ja saadki aru, mida tegema pead. Loomulikult ei viitsi keegi sulle tasuta lusikaga suppi suhu tõsta.



Huvitav. Kirjutad ilusa juhise aga nimme jätad asja segaseks, et minusugused, kes võrkudest midagi ei tea, ei saaks ikka aru, mida sa soovitad.
Mis selle mõte on? Sõrmed pidid ju ikka tööd tegema ja pärast saad küsimustele vastata ja seega veel rohkem teksti toksida.

Teiseks, mul ei ole kahte Mikrotik'i ja tundub, et ASUS ei lase ühetegi LAN porti kokku pridgeda va LAN3 või LAN4 ja seda ka ainult WAN pordi pihta.




"LAN - IPTV
To watch IPTV, the WAN port must be connected to the Internet. Please go to WAN - Dual WAN to confirm that WAN port is assigned to primary WAN."

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2018 16:04:10 vasta tsitaadiga

TGEgL kirjutas:
Teiseks, mul ei ole kahte Mikrotik'i ja tundub, et ASUS ei lase ühetegi LAN porti kokku pridgeda va LAN3 või LAN4 ja seda ka ainult WAN pordi pihta.


Laseb küll, seda siis käsurealt, robocfg abiks.
Aga oma Asusega oled sa küll nüüd vales teemas. icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 09.09.2018 16:14:54 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
TGEgL kirjutas:
Teiseks, mul ei ole kahte Mikrotik'i ja tundub, et ASUS ei lase ühetegi LAN porti kokku pridgeda va LAN3 või LAN4 ja seda ka ainult WAN pordi pihta.


Laseb küll, seda siis käsurealt, robocfg abiks.
Aga oma Asusega oled sa küll nüüd vales teemas. :roll:


sa oled enam kui treretulnud siia https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=737989&highlight= et aidata see jama kuidagi lahendada.
NB! Ma ei tunne võrgundust, esimest korda näen Mikrotik, kaablid on siin nii veetud ja selles osas pole midagi teha. Naine tahab telekat vadata. Päästke mind! :)

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2018 16:26:51 vasta tsitaadiga

Ma ei mäleta enam peast RT-AC68U switch layouti (pole ka seadet ennast, kust järgi vaadata), seega tulistan puusalt:

robocfg vlan 4 ports "4t 1u"


Ma miskipärast nagu mäletan, et seespoolt olid sel pordid tagurpidi, 4=1, jne...
Igal juhul, see peaks täägima sulle vlan4'ja pordile 1 ja pordist 4 peaksid selle STB jaoks täägimata kujul kätte saama.

PS: Palju lihtsam oleks olnud, kui uplink oleks sul Asusel WAN pordis ja Asus ise AP modes, ei peaks siin porte mõistatama, sest WAN on alati 0.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 09.09.2018 16:30:49 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:


PS: Palju lihtsam oleks olnud, kui uplink oleks sul Asusel WAN pordis ja Asus ise AP modes, ei peaks siin porte mõistatama, sest WAN on alati 0.


Alguses oli nii. Seda ma võin alati tagasi muuta aga siis tekkis jama sellega, et hEX DHCP ei andnud IP'si ASUS taga olevatele seadmetele ja siis soovitati siin, et ühendagu ma ether4 mitte WAN vaid ETH1 porti ja siin me oleme :)

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2018 16:32:22 vasta tsitaadiga

TGEgL kirjutas:
Etz kirjutas:


PS: Palju lihtsam oleks olnud, kui uplink oleks sul Asusel WAN pordis ja Asus ise AP modes, ei peaks siin porte mõistatama, sest WAN on alati 0.


Alguses oli nii. Seda ma võin alati tagasi muuta aga siis tekkis jama sellega, et hEX DHCP ei andnud IP'si ASUS taga olevatele seadmetele ja siis soovitati siin, et ühendagu ma ether4 mitte WAN vaid ETH1 porti ja siin me oleme icon_smile.gif


AP Mode on siin märksõnaks, aga rohkem ma siia OT'd ei plaani toota, Mikrotikust läheb siin teema juba päris kaugele.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 09.09.2018 17:54:34 vasta tsitaadiga

ASUS on nüüd AP ja paitab, et toimib. Mikrotik etehr4 on ühendatud AP WAN porti. Kõik seadmed seal pool AP'd saavad IP ja pääsevad netti. Ainus, mis sellega veel hakkama ei saa, on Elioni digibox.

Kordan veel, ma ei tea sellest võrgundamisest mitte midagi, seega, palun anna puust ja punaseks juhiseid mis vastavad all olevale pildile. "mõtle ise juurde" mind ei aita, sest ma ei tunne seda teemat.

Pilt on siis selline:


Mikrotik'is proovisin teha, nagu üleval pool kirjeldasin aga nüüd pole enam tegu teise routeri, vaid AP'ga. Kas see muudab midagi?

Küsimus on endiselt sama, kuidas saada selliste seadmetega see neetud IPTV tööle ehk kuidas seadistada Mikrotik hEX RB750Gr3 (RouterOS v6.42.7)

Tänan

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2018 18:03:56 vasta tsitaadiga

TGEgL kirjutas:
Küsimus on endiselt sama, kuidas saada selliste seadmetega see neetud IPTV tööle ehk kuidas seadistada Mikrotik hEX RB750Gr3 (RouterOS v6.42.7)


Asuses:

robocfg vlan 4 ports "0t 1u"


IPTV saad pordist 4...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 09.09.2018 18:35:00 vasta tsitaadiga

robocfg vlan 4 ports "0t 1u"


Tehtud, box on LAN4, kus ta on kogu aeg olnud. Bootisin digibox, tegi oma värvilised pallid 2 korda läbi ja teates, et puudub interneti ühendus.

Seega, midagi on ikkagi seal Mikrotik seadistuses pekkis

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2018 18:38:50 vasta tsitaadiga

ot:
TGEgL, kas see Mikrotik on sul seal must have? Mul on ka kodune võrk suht samasugune kui su pildil.
Sarnase keberniidi vältimiseks jätsin Telia Inteno 1. ruuteriks ja enda 2 Mikrotikut toimetavad siis tolle taga.
Sisevõrgu lasin lihtsalt peale Intenot switchiga kokku et ruuterit läbiks ainult see mis vaja.

Et kui ise pole päris võrguekspert, siis milleks sellisel viisil vaevelda?
Võrgunduse õppimiseks on ka lihtsamaid viise.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 10.09.2018 13:00:45 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
ot:
TGEgL, kas see Mikrotik on sul seal must have? Mul on ka kodune võrk suht samasugune kui su pildil.
Sarnase keberniidi vältimiseks jätsin Telia Inteno 1. ruuteriks ja enda 2 Mikrotikut toimetavad siis tolle taga.
Sisevõrgu lasin lihtsalt peale Intenot switchiga kokku et ruuterit läbiks ainult see mis vaja.

Et kui ise pole päris võrguekspert, siis milleks sellisel viisil vaevelda?
Võrgunduse õppimiseks on ka lihtsamaid viise.


väike kapp, hEX+toide ja kaablid mahtus OK.

EDIT: 10.09.18

Olen siis omadega nii kaugel


#vlan
/interface vlan
add interface=ether1 name=eth1-vlan4 vlan-id=4
add interface=ether4 name=eth4-vlan4 vlan-id=4 

#bridge

/interface bridge add arp=disabled name=bridge-vlan4 protocol-mode=none

/interface bridge port
add bridge=bridge-vlan4 interface=eth1-vlan4
add bridge=bridge-vlan4 interface=eth4-vlan4

#kas saab IP?
/ip dhcp-client add disabled=no interface=bridge-vlan4 add-default-route=no use-peer-dns=no use-peer-ntp=no

/ip dhcp-client print

#saab küll

Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic
#   INT... USE ADD-DEFAULT-ROUTE STATUS        ADDRESS           
0   ;;; defconf
     ether1 no  yes               bound         X4.XX.XXX.XXX/22 
1 I ;;; IPTV
     *F     yes special-classless
2   bri... no  no                bound         10.XXX.XXX.XX/18   


jah AP's on WAN ja LAN4 sillatud nagu Etz juhendas


robocfg vlan 4 ports "0t 1u"


Kuidas see digibox nüüd VLAN otsa saada?

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 10.09.2018 23:56:51 vasta tsitaadiga

Raske on kogu seda kahte lehekülge jama nüüd kommenteeridagi...

Ma mõtleks sinu asemel rebuild asemele. Pane oma Asus etteotsa, sealt bridge vlan4 läbi Mikrotiku pihta ja Toimeta edasi nagu ASus oleks sinu ISP.

Loogika oleks siis Asus muuta tavaliseks switchiks, millel on kolm vlan'i. 1 vlan ISP to Mikrotik, DTV to mikrotik, Mikrotik LAN to Asus wifi ja arvutipordid. Asuse tööks jääb ainult switchimine pmts.

jaakjaak22 kirjutas:
Uuenda tarkvara ära, keela IP -> Services all üleliigsed ruuteri teenused ja kui veebiliidest ei taha tulemüürist välisvõrgu jaoks päris kinni panna, siis tõsta vähemalt mingisse muusse porti ning kui võimalik, siis piira IP-dega ära. Üldiselt on mõistlik ruuteri teenuseid välismaailma jaoks üldse mitte lahti hoida vaid tulemüürist kinni ja kasutada winboxi/veebiliidest sisevõrgust või konfida VPN ja läheneda läbi selle.

Praeguse häkkimislaine ohvriks sattumist näitab see, kui scheduleri alla on tekkinud 30 sekundi tagant käivitatav skript, mis tõmbab erinevatest serveritest faili mikrotik.php ja paneb Files alla. Kui see on juhtunud, siis on lahenduseks schedulerist script maha, Files alt fail maha, softiuuendus uusima peale ja Users all kõigil kasutajatel paroolid ära vahetada. Kasutatakse ära hiljutist kasutajaandmete lekkimise bugi, logitakse saadud andmetega ruuterisse ja pannakse see skript itirimisega ootele suuremateks tegudeks.


reints kirjutas:
Kuidas sellest raipest lahti saada?
Kas panna 80 kinni üldse ?
Spoiler Spoiler Spoiler


Service alt kinni keeramine ei aita, ainult firewall. Tegin selle läbi juba kevadel ühel ägedal üritusel, kus rünnatakse ja kaitstakse. Malware script saadetakse pikalt peale iga booti.
Astmed lahti saamiseks:
Firewallist Winboxi port kinni ja lubada ainult kindlatele IP'dele
Teha ajutine kasutaja lambiparooliga ja saata scriptid manala teele
Reboot, mis eemaldab ka nö mälus jooksva kurjami
Vaheta enda kasutaja parool.
Puhasta ja remondi enda firewall.

tsitaat:
IPv6


Telial Inteno mac'de peale lukustatud, kloonimine abiks nagu siin juba ka mainiti. Ise ei viitsi sellega jännata kuna endal Native tugi olemas oma võrgust.

tsitaat:
IQueue


Ei tea, HAP AC2 puhul pole vaja. Gigane port tuleb, IGMP Snooping enabletud, mitu TV'd taga ja võin lingi umbe tõmmata, ei hakka hakkima midagi. Torus nii palju vaba ruumi küll, et 100 megsi IPTV'd juurde mahub. 200/200 ühendus.
Vana RB'ga pidin Queued kasutama aga pidage meeles, et Policer on teie suunas Telia poolt 100 Mbps ja kui te küsite 100 mega, siis 100 ka teie välise pordi peale jõuab, mis siis et tikk seda allapoole kruvib, kanal on ikka täis kuni välise pordi ingressini.
Lisaks Queue koormab ilusti proset icon_smile.gif

ander kirjutas:
huvitava olukorra otsa põrkasin.

vahetasin ühes kohas vana mikrotiku veidi kangema karbi vastu ja tuvastasin, et esimesed paar minutit valatakse terve vlan4 (vist) multicasti täis ehk 100 megabiti jagu kütet. digitv pilti ette ei võtnud.

peale mõningast ootamist torm vaibus ja digiboksid läksid rõõmsaks.

oskab keegi kommenteerida?


bpduguard sekkus, seepärast lendas port maha. bpdu filter oleks pordi püsti jätnud aga see on levinud praktika, et access pordile ehk siis kliendi poole pannakse kõik peale, mis võimalik, et miski rogue switch välja ei ilmuks ja valesti konfitud spanning-tree domeeni puhul kogu võrku mürgitama ei hakkaks
Esimene täislaks oli seepärast, et switchi IGMP-Snooping polnud elgeks õppinud veel, et sinna porti kogu multicast liiklust ei tasu lasta. Peale seda kui ta selgeks õppis, millisese multicasti gruppi su port liidetud on ja millisesse mitte, siis "vaibubki"

_________________
kindel on see et miski pole kindel


viimati muutis AgentDeus 11.09.2018 01:27:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2018 00:04:33 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Telial Inteno mac'de peale lukustatud, kloonimine abiks nagu siin juba ka mainiti.


Väidetavalt enam mitte.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9888165#9888165

_tarko_ kirjutas:
Jah, v6 töötab nüüd ka teiste ruuteritega kui seadistus on korrektne. Seadistatud peab olema ainult IA_PD, IA_NA ei tohi olla seadistatud.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 11.09.2018 00:46:38 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Raske on kogu seda kahte lehekülge jama nüüd kommenteeridagi...

Ma mõtleks sinu asemel rebuild asemele. Pane oma Asus etteotsa, sealt bridge vlan4 läbi Mikrotiku pihta ja Toimeta edasi nagu ASus oleks sinu ISP.



Nagu siin varem kirjas, ASUS teeb Wifi. Ainus, mis sinna kappi mahtus, kus on ISP ots, oli hEX. Wifi jagamine seal koridoris on tühi töö.

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 11.09.2018 12:49:44 vasta tsitaadiga

Kolm võimalust sul, millest kolmandat ei oska pimesi välja mõelda.

Versioon 1
Teliast ether1.4 tagged vlan 4 -> bridge DTV -> int ether4.4 tagged vlan 4 -> Asus LAN0 vlan bridge nagu eelpool teised on maininud ehk robocfg vlan 4 ports "0t 2u 4u"
Nüüd on kõik vinks-vonks aga sa ei saa LAN 4 kaudu netti.

Versioon 2

Teliast ether1.4 -> IGMP Proxy -> Out interface LAN-Bridge. Bridgele IGMP-Snooping peale. Pista Asus kuhu porti tahad, problem solved. Kirjade järgi peaks Asus toetama ka IGMP-Snoopingut nii et oled good to go.

Kolmas hõlmab seda, et transpordi vlan 4 Asuseni ja tee IGMP-Proxy seal, kirjade järgi toetab.

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 11.09.2018 14:08:10 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Kolm võimalust sul, millest kolmandat ei oska pimesi välja mõelda.

Versioon 1
Teliast ether1.4 tagged vlan 4 -> bridge DTV -> int ether4.4 tagged vlan 4 -> Asus LAN0 vlan bridge nagu eelpool teised on maininud ehk robocfg vlan 4 ports "0t 2u 4u"
Nüüd on kõik vinks-vonks aga sa ei saa LAN 4 kaudu netti.



Tänan, aga kahjuks tahaks sealt ka netti saada.

AgentDeus kirjutas:


Versioon 2

Teliast ether1.4 -> IGMP Proxy -> Out interface LAN-Bridge. Bridgele IGMP-Snooping peale. Pista Asus kuhu porti tahad, problem solved. Kirjade järgi peaks Asus toetama ka IGMP-Snoopingut nii et oled good to go.


Aaa...OK... ma proovisin seda hEX confiks konverteerida aga ei tule välja. Veelkord. Ma ei ole võrgu admin :) Ma tean sellest keerukast maailmast vaid üht - ma ei tea sellet midagi.

Saada mulle PM'i oma krüptokopika aadress, kuhu võiks tippi saata, kui sa mul selle käima saad. :)

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 11.09.2018 15:34:55 vasta tsitaadiga

Pole sellist asja, ma aitan inimesi täiesti vastumeelselt vabast tahtest.
Räägi parem,kus maal sa oled oma katsetustega ja mis ei tööta või töötab.

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 11.09.2018 16:22:28 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Pole sellist asja, ma aitan inimesi täiesti vastumeelselt vabast tahtest.
Räägi parem,kus maal sa oled oma katsetustega ja mis ei tööta või töötab.


OK, cheers! (b)

Ma võtsin kõik maha, mis ma olin sinna enne kokku sopperdanud. Puhas plats.
Ainus, mis töötab on see, et AP taga olevad seadmed saavad IP ja pääsevad netti.


/interface bridge print 
Flags: X - disabled, R - running
0 R ;;; defconf
     name="bridge" mtu=auto actual-mtu=1500 l2mtu=1596 arp=enabled arp-timeout=auto
     mac-address=CC:2D:E0:74:1B:08 protocol-mode=rstp fast-forward=yes igmp-snooping=no auto-mac=no
     admin-mac=CC:2D:E0:74:1B:08 ageing-time=5m priority=0x8000 max-message-age=20s forward-delay=15s
     transmit-hold-count=6 vlan-filtering=no


/interface bridge port print
Flags: X - disabled, I - inactive, D - dynamic, H - hw-offload
#     INTERFACE             BRIDGE             HW  PVID PRIORITY  PATH-COST INTERNAL-PATH-COST    HORIZON
0     ;;; defconf
       ether2                bridge             yes    1     0x80         10                 10       none
1 I   ;;; defconf
       ether3                bridge             yes    1     0x80         10                 10       none
2     ;;; defconf
       ether4                bridge             yes    1     0x80         10                 10       none
3 I   ;;; defconf
       ether5                bridge             yes    1     0x80         10                 10       none



/ip address print           
Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic
#   ADDRESS            NETWORK         INTERFACE                                                         
0   ;;; defconf
     192.168.2.1/24     192.168.2.0     ether2                                                           
1 D 84.XX.XXX.XXX/22   XX.XX.XX.0     ether1




/ip pool print     
# NAME                                                                    RANGES                         
0 dhcp                                                                    192.168.2.100-192.168.2.254   


ja võrk on selline, nagu see pilt siin: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9926565#9926565

ja AP's tegin
robocfg vlan 4 ports "0t 1u"


ehk siis WAN ja LAN4 on sillatud.

Ma kuulan teid :)

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 11.09.2018 16:35:21 vasta tsitaadiga

Kui ma nüüd õigesti mäletan DD-WRT aegadest, siis see 1u on sul LAN1 untagged vlan4 jaoks. See peab sealt kaduma, kasvõi reseti ära tehaseseadesse.Tee mulle mu kasutaja enda ruuterisse, anna mulle enda Telia IP ja parool privas. Firwewalli tee SSH ja Winbox jaoks auk deus.ee elik 88.196.40.43 pihta. Ma konfin sul selle ära, ei viitsi seletada.
_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elion IPTV + igmp-proxy + mikrotik mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 25, 26, 27  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.