Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 372, 373, 374 ... 545, 546, 547  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2018 16:28:01 vasta tsitaadiga

+1, muutmine muutmise pärast on mõttetu ja isegi kahjulik. Ok, siin pole suuremal osal vist probleemi, kui mõnda asja üles ei leia, siis google ikka aitab. Aga uskuge või mitte, siiani on väga palju kasutajaid, kellel on ilusti märkmikusse step by step kirja pandud, kuidas mingit natukenegi keerukamat toimingut teha. Nende jaoks võib see pidev muutmine ikka päris korralik PITA olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.10.2018 16:40:47 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
+1, muutmine muutmise pärast on mõttetu ja isegi kahjulik. Ok, siin pole suuremal osal vist probleemi, kui mõnda asja üles ei leia, siis google ikka aitab. Aga uskuge või mitte, siiani on väga palju kasutajaid, kellel on ilusti märkmikusse step by step kirja pandud, kuidas mingit natukenegi keerukamat toimingut teha. Nende jaoks võib see pidev muutmine ikka päris korralik PITA olla.

Ajad kaks kasutaja-tüüpi segamini. icon_cool.gif

See kes midagi kirjutab ning siis Terminalis trambib, on Klassikaline kasutaja.
Moderne kasutaja ei kirjuta midagi üles kuna tema töötab otse Töölaua pealt. beer_yum.gif

Täpselt sama on ka näiteks Linuxis kus Modernse Distrode korral pole vaja enam mingit terminali. Kõik on tehtav otse Töölaualt.
Nii on, ma ise kasutasin terminali viimati kusagil XP-ajastul. Minu pärast võib MS selle Terminali - kui mineviku DOS-ajastust - välja visata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2018 16:44:23 vasta tsitaadiga

Ta ei esitanud taolist eristust & terminalist ei rääkinud ta muarust üldse midagi. Samm-sammult võib ka töölaua seadistamist üles kirjutada ja tundub, et seda pidaski silmas.
Kust sa oma terminaliga üldse teemasse tulid? icon_biggrin.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2018 16:44:43 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
+1, muutmine muutmise pärast on mõttetu ja isegi kahjulik. Ok, siin pole suuremal osal vist probleemi, kui mõnda asja üles ei leia, siis google ikka aitab. Aga uskuge või mitte, siiani on väga palju kasutajaid, kellel on ilusti märkmikusse step by step kirja pandud, kuidas mingit natukenegi keerukamat toimingut teha. Nende jaoks võib see pidev muutmine ikka päris korralik PITA olla.


Sellepärast ju muudetaksegi, et ei peaks märkmikus näpuga järge ajama. Kasutaja jaoks keerulised toimingud tahetakse lihtsamaks teha. Lõpuks niikaugele minna, et ei peaks üldse pastakat ja märkmikku haaramagi. Keegi ei disaini midagi keerulisemaks. Sama on ka MS-il. Kui te nüüd jooksvalt kõrvutate, siis on kõik õige. Kasutaja valikud on otsesemad ja lihtsamini leitavad. Kui midagi on keerulisem, siis on see pahatihti seetõttu, et mingi lisafeatuur on juurde poogitud (kortaana või mobiiltelefoni tugi või mingi pilvelahendus vms).
Ilma featuurideta ka ei saa.
Ja see ei ole põhjendus, et Voldemaril on ju kirjas, et dokumentide ja piltideni saab kui My Documents töölaual vajutada, kuidas me ei saa seda sealt vaikeseadena eemaldada.

Ma panin vanemate arvutit uuendades kohe 8.1 peale kui võimalik oli. Nemad olid rahul, enne oli XP või Vistaga masin. Hiljem uuendasin 10-le, olevat paremaks teinud. Saavad täitsa kenasti hakkama. (50+, ehk siis mitte väga tehnikavõõrad) V.A. ID-kaardi asjad, aga see ei ole selle koha kirumise teema.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas Mökus - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2018 16:50:46 vasta tsitaadiga

Ma julgeks väita, et kui Settings ja Control Panel eksisteerivad kõrvuti ning kõik seadistused on peidetud saja kihi taha, selmet olla kategooriate kaupa ühes kohas nagu Win7, siis on asi KEERULISEM, mitte lihtsam.
Ma ei saa aru, mis täpsemalt on lihtsam 10s kui 7s. On siin-seal asju, mis 10 puhul paremad on (kujundus osaliselt nt.), ent suures pildis on asjad kehvemad, imho.

8 ja 8.1 kohta olen inimestelt vaid kirumist kuulnud (v.a. üks MS fanboy, kes kõik uuema kohe alla neelab ja kriitiliselt vaadata ei suuda - kui tagurdamisruumi enam konstruktiivse kriitika suhtes pole, siis ütleb, et MS ei huvitagi X klient, nt. kodukasutaja, jne. icon_biggrin.gif), arusaamatu, miks inimesed üldse neid kasutama peaks (just käisin 13s 8.1'ga masinas, mis lähiajal 10 alla lähevad, tegelemas ja no... millejaoks?), ka Vista oli beta sisuliselt. XP pealt 7 peale ja 7 pealt 10 peale veel okei, kuigi isiklikult lükkan jätkuvalt viimast sammu oma masinas edasi ja mida aeg edasi, seda enam "hea on" hetki kohtan. DX12 hetkeseisuga ka õnneks veel sisuliselt mõttetu. :]

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2018 16:57:16 vasta tsitaadiga

Töötegemiseks on see windows üks rist ja viletsus. Mängude mängimiseks ei pea väga palju süvenema kujundusse, kus miski asi asub vms.
_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 09.10.2018 17:31:10 vasta tsitaadiga

A-lvin kirjutas:
Töötegemiseks on see windows üks rist ja viletsus. Mängude mängimiseks ei pea väga palju süvenema kujundusse, kus miski asi asub vms.
töötegemiseks võta win7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2018 17:37:20 vasta tsitaadiga

A-lvin, rööprähklemise tõttu tahan OS'i, mis pädeb kõike tehes.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 09.10.2018 19:30:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Hea ajastus hinnatõusuks icon_lol.gif

https://www.techpowerup.com/248356/microsoft-raises-prices-of-windows-10-home-licenses

tsitaat:
User: we lost our data !
M$: shut up and give me your money !

Microsoft tõstis pea kõikide toodete hindu, see oli juba hulk aega ette teada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009




sõnum 09.10.2018 20:55:56 vasta tsitaadiga

Palju teil Windows 10 mälu võtab, kui mõne asjaga toimetate?
Mul oli varem 8GB siis oli koguaeg 7.5GB kasutusel kui browser ja Lightroom lahti oli. Lisasin 8GB juurde ja nüüd tiksub 9.5-10GB juures.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.10.2018 23:55:27 vasta tsitaadiga

https://www.theverge.com/2018/10/9/17957506/microsoft-windows-10-october-2018-update-data-deletion-fix

tsitaat:
It appears the bug that caused file deletion was related to Windows 10 users who had enabled Known Folder Redirection to redirect folders like desktop, documents, pictures, and screenshots from the default location. Microsoft introduced code in its latest update to delete the empty and duplicate known folders, but it appears they weren’t always empty.


Veidi veel
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/10/09/updated-version-of-windows-10-october-2018-update-released-to-windows-insiders/

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.10.2018 06:20:19 vasta tsitaadiga

A-lvin kirjutas:
Töötegemiseks on see windows üks rist ja viletsus. Mängude mängimiseks ei pea väga palju süvenema kujundusse, kus miski asi asub vms.


Parim töötegemise OS. Ei kujuta ette, kuidas win 7 puutetundliku ekraaniga kasutada. Töö on kiirem ja täpsem.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 10.10.2018 07:28:57 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Palju teil Windows 10 mälu võtab, kui mõne asjaga toimetate?
Mul oli varem 8GB siis oli koguaeg 7.5GB kasutusel kui browser ja Lightroom lahti oli. Lisasin 8GB juurde ja nüüd tiksub 9.5-10GB juures.
Mõne asjaga toimetades, hetkel näiteks 4.1GB
Chrome mõned aknad, taustal Spotify, Outlook, mõned programmid (Google Drive, OneDrive).

Vaata palju sul miski programm mälu võtab.
Kui ei oska, siis Googelda:
windows 10 check program memory usage

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2018 09:39:33 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
A-lvin kirjutas:
Töötegemiseks on see windows üks rist ja viletsus. Mängude mängimiseks ei pea väga palju süvenema kujundusse, kus miski asi asub vms.


Parim töötegemise OS. Ei kujuta ette, kuidas win 7 puutetundliku ekraaniga kasutada. Töö on kiirem ja täpsem.

Ma ei kujuta ette töö tegemist puutetundliku ekraani peal. Puutetundlikkus on eelkõige ikkagi sisu tarbimiseks mitte loomiseks mõeldud. Kui puutetundlik ekraan laual pikali siis veel kuidagi saab hakkama aga kui peab käsi õhus hoidma, siis see oleks küll ikka korralik PITA. Stylusega veel saab täpsust säilitada aga sõrmega on küll mõttetu UI's navigeerida.

Selge see, et 10 on puutetundlikkuse osas palju parem kui 7. 10 aastat aeg edasi läinud vahepeal ju, imelik ka kui poleks icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2018 10:43:00 vasta tsitaadiga

Puutetundliku arvutiga on 10 nobrainer ja olen isegi tööks seda mingil ajal kasutanud, ent üldkasutuse suhtes see midagi ei määra. See on nišš ikkagi.
Ilmselt oleks samas 7'le igast vajalikud muudatused külge pookida olnud lihtsam-odavam, selmet mingit nurisünnitist edasi arendada (8->8.1->...)

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.10.2018 13:24:53 vasta tsitaadiga

Veel siis üks probleem - tõsi, ka selle eest on kunagi varem hoiatatud:

Probleem: install ei õnnestu:

Windows 10 Version 1809 Fails to Install, Freezes at Boot
Issue most often happening on MSI motherboards

https://news.softpedia.com/news/windows-10-version-1809-fails-to-install-freezes-at-boot-523160.shtml
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.10.2018 15:30:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Märt. kirjutas:
A-lvin kirjutas:
Töötegemiseks on see windows üks rist ja viletsus. Mängude mängimiseks ei pea väga palju süvenema kujundusse, kus miski asi asub vms.


Parim töötegemise OS. Ei kujuta ette, kuidas win 7 puutetundliku ekraaniga kasutada. Töö on kiirem ja täpsem.

Ma ei kujuta ette töö tegemist puutetundliku ekraani peal. Puutetundlikkus on eelkõige ikkagi sisu tarbimiseks mitte loomiseks mõeldud. Kui puutetundlik ekraan laual pikali siis veel kuidagi saab hakkama aga kui peab käsi õhus hoidma, siis see oleks küll ikka korralik PITA. Stylusega veel saab täpsust säilitada aga sõrmega on küll mõttetu UI's navigeerida.

Selge see, et 10 on puutetundlikkuse osas palju parem kui 7. 10 aastat aeg edasi läinud vahepeal ju, imelik ka kui poleks icon_rolleyes.gif


Kontoritöö, tabelite täitmisel eriti, kui vaja palju lahtrite vahel hüpata, eri vihikute vahel liikumine, faililistide kerimine ja failide avamine, akende vahel liikumine.
Eks minu töö omapära, et nii on mugavam ja kiirem.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 10.10.2018 15:45:06 vasta tsitaadiga

Onseal vahet üldse mis Windows on? Naguinii käib ju töö 99% kuskil brauseris või tarkvaras, mille välimus ja funktsioonid ei sõltu ju Windowsist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2018 16:23:13 vasta tsitaadiga

Märt., tabeli täitmise osa ei tundu touchiga eriti mugav, vb. navigeerimine veel :]
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2018 16:33:07 vasta tsitaadiga

Ainuke arvuti mida Märt. omab on vist mõni VPS, kuhu siis siis viimases hädas telefoniga RDP kliendi abil ühendub kui asju telefonis tehtud ei saa icon_biggrin.gif
Ise olen puutetundliku ekraaniga läpakat natuke kasutanud. Ekraani puudutasin ikka üliharva, igapäevaste liigutuste jaoks tead ju nagunii klaviatuuri shortcute ja see on kiirem kui hakata näpuga ekraanil vehkima. Ei, ma pole puutetundliku ekraani vastane, aga minu jaoks on see ikka pigem telefonide ja tahvlite teema, läpakas ei tundu miskit pidi väga mugav seda kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.10.2018 16:35:48 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Märt., tabeli täitmise osa ei tundu touchiga eriti mugav, vb. navigeerimine veel :]


Just navigeerimise. A1 hüppad I30 näiteks, lükkad näpuga üles, kursor sõrmega kohale ja tuld.
Dünaamiline kasutus- puude, klaver, hiir/puuteplaat.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2018 19:04:46 vasta tsitaadiga

Mhmh, mitmikkasutus on okei.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2018 19:20:11 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ma ei kujuta ette töö tegemist puutetundliku ekraani peal.


Ma ei kujuta töö tegemist ette, mitte puutetundliku ekraani peal...muudkui scrolli hiirega, jne...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009




sõnum 10.10.2018 19:33:48 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
ErkiT kirjutas:
Palju teil Windows 10 mälu võtab, kui mõne asjaga toimetate?
Mul oli varem 8GB siis oli koguaeg 7.5GB kasutusel kui browser ja Lightroom lahti oli. Lisasin 8GB juurde ja nüüd tiksub 9.5-10GB juures.
Mõne asjaga toimetades, hetkel näiteks 4.1GB
Chrome mõned aknad, taustal Spotify, Outlook, mõned programmid (Google Drive, OneDrive).

Vaata palju sul miski programm mälu võtab.
Kui ei oska, siis Googelda:
windows 10 check program memory usage

Eks ma vaadata ikka oskan. Mulle hakkas lihtsalt huvi pakkuma palju teistel see kasutus enam-vähem on. Windowsile meeldib RAM. icon_razz.gif

Screenshot:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2018 19:44:21 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Palju teil Windows 10 mälu võtab, kui mõne asjaga toimetate?


Spoiler Spoiler Spoiler


Hetkel just palju asju lahti ei ole, Chrome alla kümne Tab'iga, üks video mängib ja mõned konsooliaknad... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 372, 373, 374 ... 545, 546, 547  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.