Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 511, 512, 513 ... 545, 546, 547  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2021 21:00:07 vasta tsitaadiga

londiste, see keelte paikapanek (tavaliselt küll ingliskeelne, Eesti localization) ja sealt edasi kõikidele defaultiks copymine on mul standardtegutsemine, sest Windowsi installimisel tehakse asi katki nagu Vahur ütleb.
Minuarust võiks asi olla nii, et location paneb paika localizationi ja klaviatuuri valid eraldi (seejuures ei peaks ingliskeelset klaverit tekkima kui ütled, et ei taha lisada teist klaverit peale valitud Eesti oma), Windowsi setupi versioon kuvakeele ja mingeid lisavariante ei peaks tekkima.

Aga käesolevalt on probleem, et tahan ingliskeelse setupi installi järgselt asja eestikeelseks teha ja no ei lähe. Kõik asjad igaltpoolt muutsin eestikeelseks ära ja ikkagi osaliselt ingliskeelne.
Proovisin ka Settings-ist teise keele (EN-US) kustutamist - toimis kenasti, ent kuvakeele valikusse jäi ta ikka alles, samas muidugi oli aktiivne valik Eesti.
"lpksetup /u" kuvas ainsa võimalusena inglise keelt ja kustutada muidugi ei saanud. Proovisin siis täiesti ingliskeelse peale tagasi minna ja sealt uuesti Eesti keele lisada, ent ikkagi ei toiminud, sama seis.
Jäigi selliseks, et Welcome jne. teated sai eestikeelseks lõpuks, ent Settings oli pooleldi ET ja pooleldi EN, seejuures ka Firefox oli nii, et seadistuses üle ühe osad asjad ET ja teised EN icon_lol.gif.

Mujaoks arusaamatu, miks keelesätete muutmisega kohe kõike ümber ei muudeta, sh. ka Start menüü ja igast Windows Store-i äpid ja muu native kama.

Installikas värskeim otse MS-i käest ja EN-US.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 09.06.2021 21:45:37 vasta tsitaadiga

kui lpksetup /u ainult inglise keelt kuvab, siis pakun, et on eesti keele paketiga midagi nihu.
start menüü, windows store ja muidu äpid jms on mul eesti keelt pannes alati kaasa läinud.

tõsi muidugi on, et windowsi location/language seadistus on keberniit kuubis. sellel on oma värdjas loogika aga iga kord kui vaja tegeleda on, saab tükk aega mõistatada, enne kui jälle aru saab icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
norman6
Aeg Maha 1k

liitunud: 23.05.2021




sõnum 09.06.2021 21:57:13 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Nähes Windowsi käitumist (Windows muudab ise sätteid tagasi või ignoreerib sätteid üldse jne) pole mul üldse usku sellesse.
Valid aja millal restarti ei teeks aga update on critical seega ikka teeb icon_razz1.gif

windows on aken ja akna taga on service
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2021 21:57:40 vasta tsitaadiga

Kuidas ma seda eesti keele paketi nihu parandama peaks? Masin pole praegu enam ligiduses muidugi ja muidugi oli see ka üks aeglasemaid üldse, ent mingiaeg vb. satun taas ligidusse ja tahaks tegelt ikalduse kõrvaldada...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 10.06.2021 05:39:12 vasta tsitaadiga

Inglisekeelsele Win10-le permanentselt saada EST klaviatuur on alati üks võitlus olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.06.2021 07:28:10 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Inglisekeelsele Win10-le permanentselt saada EST klaviatuur on alati üks võitlus olnud.
tuleb ingliskeelne klaver naaksu saata ja no problemo. mul toimib, pole kunagi eng klaverit automaagiliselt peale surund. windowsi keel eng.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 10.06.2021 07:45:31 vasta tsitaadiga

Kuidas kunagi, mõnikord toimib mõnikord mitte.
Näiteks on nii old, et eng klaver kustutatud sätetes + restart. aga kella juures näitab ikka EST ja ENG-i. Ja ikkagi igal võimalikul võimalusel hüppab ENGi peale asi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 08:36:03 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Inglisekeelsele Win10-le permanentselt saada EST klaviatuur on alati üks võitlus olnud.
tuleb ingliskeelne klaver naaksu saata ja no problemo. mul toimib, pole kunagi eng klaverit automaagiliselt peale surund. windowsi keel eng.

Ei ole ka keelega kunagi probleeme olnud, minu aravtes siin on hispaania keele näitel väga hästi kõik ära seletatud:
https://www.windowscentral.com/how-properly-change-system-default-language-windows-10
Ise olen arvamusel, et õige masina keel on inglise keel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 10.06.2021 08:40:02 vasta tsitaadiga

Isegi Eesti regiooni Win10 versioonil suudavad suvalised rakendused inglise keelse klaviatuuri ajutiselt lisada, üks mäng oli näiteks CS:GO.
Täiesti haige, lihtsalt niisama lambist lisab klaviatuuri, mida süsteemiseadistuste all ei ole ning eemaldub ainult siis, kui välja logid ja/või restardi teed.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 10.06.2021 08:45:40 vasta tsitaadiga

Bilderberg kirjutas:
Ei ole ka keelega kunagi probleeme olnud...

Haldan lihtsalt palju 100+ arvutit ja probleem üksikutel. Vahepeal on jälle rohkem see teema üleval ja vahepeal tükkaega vaikus. Tõenäoliselt mingi update rikub ja siis uuesti parandab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:14:31 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Inglisekeelsele Win10-le permanentselt saada EST klaviatuur on alati üks võitlus olnud.


Ei, klaviatuuriga pole probleeme... võinoh, ainus probleem on, et mingite aegade tagant lisandub ET klaviatuurile lisaks EN klaviatuur ikkagi (märkad all trays language bari ilmumist, kuna tekib lisakeel valikusse). Mis tähendab, et kui shortcut peal, siis see ka muudab keelt (shift tab vist?)...

Käesolevalt on jutt aga keelest üldiselt, kuvakeelest täpsemalt.

Bilderberg, ma arvan ka, et igasugune tehnika toimib kõige paremini ingliskeelsena, ent konkreetne kasutaja soovis eestikeelset masinat, mis pidanuks olema no problem peale kogu seadistamise lõpetamist, ent osutus mingisuguseks vigaseks protsessiks.
Su lingi osas:
-pole MS konto, vaid offline konto
-"Change language settings" tehtud, ainus vahe, et algselt tegin Sign Out later ja siis restart.
-"Change region settings" tehtud

Ja endiselt oli londiste, viidatud menüüs vaid EN kuvakeelena ja seejuures kuvakeel 75% ET, osaliselt siiski EN icon_lol.gif

Mul sarnaselt DVDRW-ga käib läbi palju masinaid ja tüüpvead on pidevad (installiprotsessi järgselt lisaks ET klaverile ka EN klaver ja selle eemaldamisel mõne aja pärast ilmub taas valikusse, nt.), ent nüüd selline kiiksuga asi lisaks.
Ise arvan, et asjad on katki, sest pole ehitatud puhast süsteemi, vaid Win7-st alates ehitati vanale kihile peale uus touch skin ja sellega kaasnev, mida kõigile peale suruti, kuigi oleks võinud olla valikuline kiht vastavatel seadmetel ja sealt edasi on seda aina rohkem tavaOS-iks tuunitud, ent sisuliselt ikkagi kaks erinevat. Ma arvan, et käesolevas keissis on probleem selles, et uue updatega kaotati Control Panelist ära Language seadistused ja sealt see "Override" seadistus, mis tõenäoliselt selle korda teeks. Arusaamatu, et see Override ei ole default valik, st. võiks ju olla keelemenüü, kust valid kuvakeele ja siis valid linnukestega, mida sealt keelest veel kaasa tuua ja igalepoole peale suruda tahad (nt. regional settings ja ala igast locale seadistus programmidele defaultiks, jne.).

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:16:49 vasta tsitaadiga

kuidas sellest kuramuse uuest ilmateate asjast lahti saab?


Ja kes see geenius otsustas Eestis näidata temperatuuri Fahrenheitides? icon_lol.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:17:42 vasta tsitaadiga

Paremklikk taskbaril > News and interests
Outlookis on kah millegipärast Fahrenheitides alati. Peab käsitsi muutma.


viimati muutis Betamax 10.06.2021 10:18:21, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:18:02 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Paremklikk taskbaril > News and Interests
thumbs_up.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:20:51 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
kuidas sellest kuramuse uuest ilmateate asjast lahti saab?


Ja kes see geenius otsustas Eestis näidata temperatuuri Fahrenheitides? icon_lol.gif

Ma eile koju jõudes vaatasin, et mis piix see veel on. Muud moodi lahti ei saanud kui regediti kaudu disable panin. Guugeldasin

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:23:14 vasta tsitaadiga

See on jah järjekordne idiootsus, mis uuendusega peale surutakse. Tõenäoliselt on see hea protsess telemeetriaks või muuks.
See, et süsteemi locale järgi ei kuvata temperatuure õigesti Windowsi enda jubinates on täiesti absurdne :]

jeesus188, paremklikki ei tajunud enne proovida? icon_lol.gif
Päris hästi guugeldatud ikka kui selle eemaldamiseks regeditisse ronima peab...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:24:23 vasta tsitaadiga

Kummaline see Win10 update. Mai rollup ei läinud peale. Fail iga kord. Proosisin ka workaroundid läbi aga ei midagi. Nüüd Juuni rollup läks peale aga 21H1 uuendust ei paku. ISO'd on mul olemas aga upgrade assistant kaebleb, et pole kirjutusõigusi aga arusaamatu millist kausta see silmas peab. Hetkel 20H2 peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:29:39 vasta tsitaadiga

See News & interests on pmst sama nagu Apple'il see küljeriba, kus aktsiahinnad ja värgid by default. Nagu kõiki Maci kasutajaid huvitab aktsiateema icon_lol.gif
Mul mõlemad kasutuses, seega ei kurda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:43:34 vasta tsitaadiga

Macil ma millegipärast suudan kergelt omale sobivaks asjad muuta. Windowsis no ei leidnud seda kohta oma loogikaga ... Kuigi tõesti ei olnud ju peidus see valik.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 10:53:34 vasta tsitaadiga

Sest sa oled Macidega harjunud. Ma istun igapäevaselt Windowsiga arvutite taga. Kui MacBookide hooldamiseks või konfimiseks läheb, siis jälle kogu maailm tagurpidi. Tean küll, kus kõik on, aga näiteks alateadlikult tahaks paremalt ülanurgast aknaid kinni panna icon_lol.gif

21H1 läheb lõunapausi ajal installimisele. Ei tundu mingeid probleeme olevat.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 11:03:59 vasta tsitaadiga

Tegelikult ei ole - viimased aastad olen 95% ajast W10 taga olnud
_________________
There is no place like 127.0.0.1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 11:06:48 vasta tsitaadiga

Betamax, Pildi järgi on sul juba 21H1 peal. Pildil tundub olevat paigaldatav Juuni uuendus (KB5003637) mis on saadaval ka 20H2 ja 2004 versioonidele.
Seega see on mul juba paigaldatud. Eeldan lihtsalt, et MS ei paku 21H1 veel kõigile ja millalgi hiljem ilmub see mul uuenduste alla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 11:09:12 vasta tsitaadiga

Täitsa võimalik, et ongi. Pole vist tähele pannudki, millal see peale läks. Siis kõik bueno ju thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
norman6
Aeg Maha 1k

liitunud: 23.05.2021




sõnum 10.06.2021 16:40:54 vasta tsitaadiga

xanasoftilt vabavaraline kasutaja kontrollitav uuendamishaldur:
https://github.com/DavidXanatos/wumgr

vaata ka teisi tooteid:
xanasoft.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anisse
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 10.06.2021 20:57:53 vasta tsitaadiga

kuidas sinna New & Interests'i alla MSN uudiste asemel hoopis ERR uudiste feed saada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 511, 512, 513 ... 545, 546, 547  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.