Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 447, 448, 449 ... 545, 546, 547  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.03.2020 13:21:56 vasta tsitaadiga

Nagu pealkiri ütleb, siis hetkel aktuaalne viirusekriis võib ohustada Windows 10 icon_cool.gif
https://www.techradar.com/amp/news/windows-10-update-breaks-its-built-in-antivirus-protection

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 25.03.2020 01:09:17 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Nagu pealkiri ütleb, siis hetkel aktuaalne viirusekriis võib ohustada Windows 10 icon_cool.gif
https://www.techradar.com/amp/news/windows-10-update-breaks-its-built-in-antivirus-protection

Kas see tähendab seda et win 10 on ikka veel betas?

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 25.03.2020 09:20:32 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
jägaja kirjutas:
Nagu pealkiri ütleb, siis hetkel aktuaalne viirusekriis võib ohustada Windows 10 icon_cool.gif
https://www.techradar.com/amp/news/windows-10-update-breaks-its-built-in-antivirus-protection

Kas see tähendab seda et win 10 on ikka veel betas?
w10 on ikka veel alfa, mingist beetast parem ära unista niipeagi
aga see lingitud artikkel ei tundu vähimalgi määral tõsiseltvõetav olema, liiga umbkaudne jutt, ei imestaks kui keegi tuvastaks, et kurdetud ülehüppamised on põhjustatud mingist ignoreerimisnimekirjast....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.03.2020 15:16:32 vasta tsitaadiga

tahanteada, margid , mudelid.. ILMSELGELT võib emaplaadi peal olla ECS, gigabyte, intel, foxconn, apple jne jne jne jne jne jne jne ... aga sees on KINDEL kiibistik, KINDEL sata kontra, KINDEL helikaart..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 16:22:32 vasta tsitaadiga

Microsoft Begins Testing New Automatic Windows 10 Driver Updates Rollout Plan – Will Monitor Telemetry to Improve Reliability
https://wccftech.com/automatic-windows-10-driver-updates-will-now-be-gradually-released/

Suurepärane mõte icon_razz.gif . Mis saaks valesti minna? thumbs_up.gif

Microsoft Pauses All Optional Windows 10 Updates Due to the Ongoing Pandemic
https://wccftech.com/microsoft-pauses-optional-windows-10-updates-due-to-coronavirus/

Läks vaja globaalsete mõõtmetega pandeemiat, et MS veidi tagasi tõmbaks oma uuendustega. Selleks, et telemeetria teha opt-in või üldse ära kaotada on siis ilmselt vaja WW III thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 26.03.2020 16:24:58 vasta tsitaadiga

midagi ei saa valesti minna ju. " aga mul molliraamat töötab kodus". siin juba mitmeid kordi öeldud, et nii peabki olema.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 17:20:10 vasta tsitaadiga

Kuulge, "mul Facebook töötab", mehed. Ehk kolite Linuxi peale üle?
Telemeetria kogumine on paratamatu. Viimane näide selle kasulikkusest tuleb Office365 ärikeskkonnast (eraldi toon välja "äri" osa, sest muidu spetstarkvara tüübid äkki arvavad, et Office = Word), kus Microsoft teavitas, et kasutusest/arendusest lähevad maha mitmed äpid/programmid, sest nende kasutajaskond on olematu. Ehk siis saavad oma ressursid muude lahenduste arendamisele ja loomisele suunata.
Ja telemeetria opt-in on olemas Microsofti toodetel nii Office'is kui ka Sharepointis, kus pärast installi küsitakse, kas soovid oma andmeid ühel või teisel viisil jagada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 17:41:41 vasta tsitaadiga

Betamax, Telemeetria kogumine ei ole paratamatu. Küll aga võiks seda viisakamalt teha. Hetkel käib see kohustuslikus korras. Selle asemel võiks inimesi meelitada seda kasutama teatud hüvedega. Näiteks ekstra ruum pilves, pikem kasutusperiood ilma aktiveerimata jms. Võimalusi on palju.
Näiteks mina kasutan Gmaili. Miks? Sest Google on suutnud selle teha väga mugavaks ja kiireks, pakub mulle palju ruumi ja omab suurepärast spämmifiltrit. Jah ma tean, et mingeid andmeid kasutatakse turunduseks aga plussid kaaluvad miinused ülesse.
Facebooki pole mul kunagi olnud. Twitter kunagi oli aga kustutasin ära. Teisi sotsiaalmeedia teenuseid ei kasuta.

Lisaks telemeetria põhjal featuuride deprioritiseerimine või ärakorjamine võib olla ohtlik. Sest kui inimene on telemeetria kinni keeranud, siis tema teatud featuuri kasutus statistikas ei kajastu aga firma teeb oma arendusplaanid telemeetria põhjal ja tulemuseks on teadlikute kasutajate võõristamine. Parim näide siinkohal on Firefox. Vaikimisi on telemeetria sees aga see on kergesti väljalülitatav. Samas on ikka ja jälle esinenud olukordi kus Mozilla Foundation teatab mingi featuuri ärakoristamiseks ainult selleks, et saada kaela kamaluga külma vett kasutajatelt kes seda featuuri kasutavad.

Süüdi pole otseselt kumbki pool aga tulemus on üllatus ühel pool ja pettumus ja kibestumus teisel pool. Lisaks tekitab see potentsiaalseid turvaprobleeme kui inimene jääb pidama vanema versiooni peal, sest uus versioon mis on küll turvalisem korjab ära featuuri mis on tema jaoks väga oluline. Näiteks mina olen seni Firefox v56 peal kuigi uusim stabiilne on v74. Muidugi see on ebaturvalisem kui uuemad versioonid aga see on viimane mis toetab veel XUL põhiseid lisasi mida WebExtensionitena lihtsalt ei pakuta. Jah mingi aeg ma siiski lähen uuele üle aga see on aeganõudev protsess mis nõuab erinevate lisade testimist ja valideerimist.

Ka Win10 peale läksin raua vahetuse pärast. Tehniliselt oleks Win 7 tööle saanud Ryzen 3000 peal aga ma otsustasin, et kergem on Win10 enda vajadustele kohandada kui hakata implementeerima workarounde, et Win7 tööle saada. Kuigi Win7 mulle väga meeldis. Üks parimaid kui mitte parim Win OS mille MS kunagi loonud. Uuendustega on mul seni vedanud. Olen kasutanud alati 30 päeva edasilükkamise võimalust ja teinud uuenduse ära just enne Patch Tuesday'd, et saada viimane stabiilne uuendus aga mitte riskida uuega mis võib esimestel päevadel midagi katki teha. See on reaalsus milles miljard inimest peab nüüd elama tänu MS jäärapäisusele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.03.2020 17:43:57 vasta tsitaadiga

Tomorrow, sa tood ju peamiselt häid argumente kohustusliku telemeetria poolt.
gmaili osas... sa peaksid vist google ja gmaili provaatsuspoliitikast lähemalt lugema.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 17:48:36 vasta tsitaadiga

Huvitav lähenemine. Sellega, et Google laseb robotitel su kirju lugeda ja indekseerida ning kasutab su andmeid turunduses ega võimalda sul seda takistada, oled sa rahul. Kuid see, et Microsoft jälgib lihtsalt oma äppide/programmide kasutamist ja pakub opt-out võimalust menüüdes, on vastuvõetamatu?
Üldiselt Firefoxi strateegia on samasugune nagu teistel - vaikimisi andmete korjamine sisse lülitatud, sest raudpolt kindel, et mingi opt-out pakkumisel lülitatakse see anyways välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 18:08:48 vasta tsitaadiga

Telemeetrial võiks olla lihtsalt erinevad tasemed. Täiesti anonüümne kasutusstatistika asja parendamiseks (st. reaalselt teave, mille abil saada aru, mis seadmetega ja mida kasutab) oleks igati OK.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 18:13:03 vasta tsitaadiga

Betamax, Gmail on veebiteenus. Funktsionaalsuses kaotamata ei saa seal featuure kinni keerata nagu lokaalse tarkvaraga mis jookseb minu enda raual. See ei tähenda, et ma Gmaili kasutaks willy nilly ilma lisadeta mis takistavad jälgimist ja profileerimist. Täielikult seda vältida ei saa seal, sest veebiteenus. Ideaalselt kasutaks Protonmail+Thunderbird. Aga nagu ma ütlesin, siis Google on suutnud luua piisavad eelised. MS ökosüsteem seda pole suutnud minu kui füüsilisest isikust kasutaja jaoks. Sina tead ehk paremini kommenteerida äri poolt et miks Office jms kasutada.

Windowsi osas MS ei paku opt-out võimalust. See on minu point.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 26.03.2020 18:48:06 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
midagi ei saa valesti minna ju. " aga mul molliraamat töötab kodus". siin juba mitmeid kordi öeldud, et nii peabki olema.
Tahanteada on vist sind nakatanud ja nüüd olete te mõlemad tsüklis... tema oma kõvaketastega, sina oma win 10 ja näoraamatuga. Tõesti, iga asi, isegi kui see on mõistlik, tüütab lõpuks ära kui teda päevast päeva korrata.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 20:10:02 vasta tsitaadiga

Tea nüüd, külas võib kaks lolli ka olla, ruumi on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 20:58:51 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Telemeetrial võiks olla lihtsalt erinevad tasemed. Täiesti anonüümne kasutusstatistika asja parendamiseks (st. reaalselt teave, mille abil saada aru, mis seadmetega ja mida kasutab) oleks igati OK.

Hm, sinu arvates on siis Microsoftil praegu sinu kohta nime ja pildiga kaust, kus kõik sinu Windowsis tehtud liigutused kirjas ja terve osakond seal jälgib mida sa teed? Tegelikult see mida sa soovid, ongi täpselt selliselt Windows 10-s olemas. Loe lähemalt siit: https://support.microsoft.com/en-us/help/4468236/diagnostics-feedback-and-privacy-in-windows-10-microsoft-privacy

Microsoft kogub täpselt samu andmeid ja täpselt samade privaatsuse sätetega nagu kõik teised tarkvaratootjad. Ma ei tea, miks on juurdunud arusaam et just Microsoft üksinda on nagu suur vend, kes su igat sammu jälgib ja sind kontrollib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 22:10:21 vasta tsitaadiga

erko, Suur vend miljardi seadmega. Ühelgi teisel tootjal pole sellist kogust aktiivseid seadmeid kust telemeetriat tuleb. Nüüd on tagasi tõmmatud aga kui Win10 tuli, siis polnud telemeetria mitte ainult kohustuslik ja väljalülitamatu vaid ka läbipaistmatu. Kogu saadetud info oli krüpteeritud. Seega keegi ei teadnud täpselt mida MS kogus ja kuidas seda kasutas. Väidetavalt turvalisuse põhjustel aga nüüd pole see enam äkki probleem kui Privacy Dashboard eksisteerib? Lisaks on meil nüüd GDPR mis annab inimestele rohkem õigusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.03.2020 22:24:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow, google, apple, facebook...
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2020 02:18:07 vasta tsitaadiga

erko, oota, sa tahad öelda, et M$, kes hiljuti katkise update-ga kustutatud kasutajate dokumentide kaustasid oma serveritest taastas... et neil on okei telemeetria? HAHAHAHA.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 27.03.2020 03:03:16 vasta tsitaadiga

Kuidas lahti saada (plärakad tekstil)? Esineb vaid kümnes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2020 09:02:24 vasta tsitaadiga

tiirP, Alustuseks võid proovida ID kaardi tarkvara maha installida ja uuesti installida. Ehk see parandab probleemi.
Kas kasutad ka mingit windowsi enda skaleerimist? Nt 110% vms DPI?

Juhul kui ei aita siis:
https://www.nirsoft.net/utils/shell_menu_view.html

Sorteeri Company järgi ja keri kuni jõuad RIA nimeni.
Siis paremklikk või F6 ja avaneb regedit kust pead valima DefaultIcon võtme ja kustutama või muutma (Default) väärtuse. Näiteks minu on seal BDOC faili puhul väärtuseks "C:\Program Files (x86)\Open-EID\qdigidoc4.exe",1
Ehk siis register võtab väärtuse programmi enda EXE failist kus on vastavad ikoonid. Sinul on need veidi nässu läinud tundub või on viide valele ikoonile. Nr 1 ikoon on vaikimisi aga vb viide on 2, 3 või 4.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2020 11:58:10 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
erko, oota, sa tahad öelda, et M$, kes hiljuti katkise update-ga kustutatud kasutajate dokumentide kaustasid oma serveritest taastas... et neil on okei telemeetria? HAHAHAHA.

Ja kuidas see kaotatud dokumentide taastamine telemeetriaga seondub? Millest sa nüüd üldse räägid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2020 12:38:13 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Hm, sinu arvates on siis Microsoftil praegu sinu kohta nime ja pildiga kaust, kus kõik sinu Windowsis tehtud liigutused kirjas


M$ kogub KÕIKE on fakt.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2020 12:49:18 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, google, apple, facebook...

Facebookil pole mingeid seadmeid. Puhtalt netipõhine.
Apple on võrdlemisi privaatsussõbralik vs Google, MS jne.
Google on lähim konkurent aga Androidis pole mingit sellist telemeetriat nagu Windowsis. Chrome ja Chrome OS jään vastuse võlgu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 27.03.2020 13:01:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Androidis pole mingit sellist telemeetriat nagu Windowsis.
mul on sulle üks sild müüa.
aga okei, läheb offtopicuks siin teemas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.03.2020 15:16:18 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, google, apple, facebook...

Vahe on selles, et MS küsib RAHA toote eest ja siis müüb andmeid ka veel. Google on siiani usaldusväärne olnud+ nad suunavad raha suuresti teenustesse("tasuta" YT, mail jne)+ innovatiivsed arendused(googel glasses, isesõitvad autod jne). MS küsib raha ja müüb andmeid ja vastu saad olla beta testija nende kraamile+ tuleb veel juurde maksta Office eest: 99.- AASTAMAKSU k.a. kodukasutajale vs Google="tasuta" teenused.

Mul pani masin 10x päevas pange, oli sellest kasu, et MS oma telemeetriaga mul taga istus? Nope, lõpuks AMD lahendas asja(parem hilja kui kunagi). Üks näide, sellest kuidas nende telemeetria on lihtsalt mõttetu ressurssi raiskamine. Ja parem ärme hakkagi rääkima nende automaatsest draiveri paigalduses. Oleks see peale sunnitud olnud, nagu win8-l algul by default oli, siis poleks saanud stabiilset versiooni GPU draiveritele peale jättagi, oleks pidanud 1 kuu kõige ebastabiilsemaid draivereid kasutama, mis pmst desktopis jooksis BSD. Automatiseerimine=/= hea kõigile(jällegi, kel vaja võib PRO\Enterprise versioonis mugavuse mõttes sisse lükata). Hetkel OPT-out puudub täielikult, installisin OFFLINE modes Win10 hiljuti mitu korda, koguaeg oli ainuke võimalus: Advanced Telemetry vs Basic, Valisin basic, mis pidavat juttude järgi ainult masina üldandmeid koguma, aga selle teise kirjeldust ei tahtnud lugedagi.



Google on paar pilveteenust, vähene modimisvõimalus, min on omho ok vs MS surub kaela MINU masina seadeid, mille eest ma maksan OMA raha ja ANDMETEGA. Just kribasin posti COD teemasse, kuidas AMD korraldas ümber oma draiveri arenduse- nupp, kus saad vajadusel Report Issues ja lisaks koguvad küsitlusega ka andmeid. Kui MS tahab automatiseerida, näiteks suurkorporatsioonide jaoks(suured masinapargid), siis lasku käia, aga jätku PC entusiastidele ja muidu asjapulkadele opt in võimalus. Me teame ise, mis meile sobib ja mis mitte. Ülejäänud rahvale kärab Xbox ka, eriti tulevane, pole mingit seadistamisvaeva.

Edit: Õigus Android ka, see jah õudus kuubis, koguaeg vaja updateda, nägu tuvastada ja muu automatiseerimine. Õnneks telefon veel Windoosa oma ja tabi kasutan harva, nii et elab üle.


viimati muutis Vael 27.03.2020 15:21:05, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 447, 448, 449 ... 545, 546, 547  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.