Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.3 (Lisatud küsitlus: "Kuidas vahetad või lased oma autol õli vahetada?") märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 884, 885, 886 ... 1063, 1064, 1065  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kuidas vahetad või lased oma autol õli vahetada?
Ostan õli, filtri ja vahetan ise oma kätega
29%
 29%  [ 77 ]
Ostan õli, filtri ja lasen sõbral/töökojal vahetada
20%
 20%  [ 55 ]
Lähen mõnda töökotta ja tellin õlivahetuse (+ hooldus)
18%
 18%  [ 48 ]
Lähen margiesindusse ja lasen vahetada (+ hooldus)
31%
 31%  [ 83 ]
hääli kokku : 263

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 24.11.2015 19:55:14 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
hmm, kui mootoril on palju potentsiaalseid murekohti, kuidas siis see on hea mootor ei saa ma ikkagi aru?
tuhande € mured hakkavad tulema siis, long life välpa kasutada, ketipinguteid ega ketti ei vaheta või kui pihustid peaks otsa saama, käigukasti turbiin jne jne. Kalleim remont oli kui tagumiste piduriklotside vahetamisel silindrid olid kinni jäänud ja supportite vahetamisega läks see nali maksma 1000€.

Markos kirjutas:
tsitaat:
Kuna ma olen sakslaste usku suures osas, siis minu arvates 40k eest uut normaalset autot ei saagi. Lisaks "normaalse auto" puhul on täiesti mõistlik osta 1-2 aastat vana auto, mis on teinud ära suurima hinnalanguse, kuid milles on sõidumõnu veel väga palju.


Suurim hinnalangus see ei ole, lisaks 1-2a vanuseid autosi on väga raske leida, enamus ikka nn esimese laine masinad, mis liisingust välja kukkunud, st 3-5a vanad. Ostad sellised 40'k, ga läheb hinnalangus veel julgesti edasi nii 10k aastas ja stabiliseerub kusagil 20k kandis mõneks ajaks. Ehk siis paraku paraku, suurem hinnalangus lõppeb seega pigem 5-6 aasta paiku. Tegelt uuemapoolse luksusauto ostmine on ränk rahakadu, igas mõttes. Skooda mees kaotab 10-15k total (va see 40k skooda mees, tema saab uhkelt 30+), tagasihoidliku lukspilli omanik suurusjärgus 20-30k. Eriti luksuslikest asjadest parem ei räägigi, 100k maksnud MB, 7 aastaga 75k.
no 3 aastaga toimub juba suur hinnalangus, sealt edasi aeglasem. 90k Eurise BMW saab 3 aasta vanusena kätte ~40k euroga..Sellega võrreldes on edasine langus väga väike. Hiljuti toodi saksast 2014 BMW 320d F30. Garantiiga auto, läbisõitt 50k km ja hind uuena oli 47000€, Saksast sai auto kätte 22000€...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.11.2015 20:11:37 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
mariol on olnud tuareg "kasutuses"

Eks teeb promo, et kalleid varuosasid keegi ostma hakkaks icon_razz.gif
Kogu see loogika läheb juba hoolduskulude ja kütusekuluga paigast... siia sekka mõni pärast garantiid lagunev jabur detail ja on see 3+a "uue" auto ost ikka kõvasti kummuli.
Lihtsalt selleks, et nii on edev...no ei mõista.
Kärutasin eelmise põlvkonna Passatiga Eestis 900km suvel ühe päevaga ja ei olnud mingit väsimust...võiks ju olla, sest olen oma selja suht ära rikkunud nooruses.
Mainin ära, et suht plank auto...ei mingit boonust va. püsikas.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 24.11.2015 21:20:36 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Anti kirjutas:
mariol on olnud tuareg "kasutuses"

Eks teeb promo, et kalleid varuosasid keegi ostma hakkaks icon_razz.gif
Kui allkirja vaatad, siis ma ei tegele mootori ja veermikudetailide müügiga - hetkel on ainult üks mootori detail müüa - MAP Andur 038 906 051B

Magic kirjutas:
Kogu see loogika läheb juba hoolduskulude ja kütusekuluga paigast... siia sekka mõni pärast garantiid lagunev jabur detail ja on see 3+a "uue" auto ost ikka kõvasti kummuli.
Lihtsalt selleks, et nii on edev...no ei mõista.
Siin tuleb mängu ka üks faktor, mis pole objektiivselt hinnatav - mis on väärt inimese jaoks tema enda mugavus ja heaolu?

Magic kirjutas:
Kärutasin eelmise põlvkonna Passatiga Eestis 900km suvel ühe päevaga ja ei olnud mingit väsimust...võiks ju olla, sest olen oma selja suht ära rikkunud nooruses.
Mainin ära, et suht plank auto...ei mingit boonust va. püsikas.
Ja millega sa tol hetkel põhiliselt sõitsid? Võib-olla olidki harjunud sellega. Mul endal seljahädad ja ilma nimmetoereguleerimises võimaluseta ma paljudes autodes pikki sõite väga ette ei viitsi võtta. Paar aastat tagasi pidin ühe golf 3 kõrvalistmel Tallinnast Ida-Virumaale sõitma ja selle teekonna üle elamiseks kulus ikka päris suur kogus tugevaid valuvaigisteid.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2015 21:35:55 vasta tsitaadiga

Täna tuli müügile uus siksi mudel. Лада Веста. Hind alates 514 000 rutsi. Ehk umbes 7340 euri.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2015 22:15:50 vasta tsitaadiga

Oisu., tood ära ? Enda vana siksi annad sissemaksuks icon_biggrin.gif Saad uue odavamalt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 24.11.2015 22:30:58 vasta tsitaadiga

Ossa poiss. See uus Ziguli näeb üle ootuste normaalne välja. 7500€ eest on seal asja küllaga. Kindlasti kasutab mingeid eelmise põlvkonna lääne autode detaile.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 24.11.2015 22:33:37 vasta tsitaadiga

https://ru.wikipedia.org/wiki/Lada_Vesta
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.11.2015 22:39:16 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Ossa poiss. See uus Ziguli näeb üle ootuste normaalne välja. 7500€ eest on seal asja küllaga. Kindlasti kasutab mingeid eelmise põlvkonna lääne autode detaile.
tsitaat:
developed by Renault–Nissan Alliance and AvtoVAZ engineers
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2015 22:53:29 vasta tsitaadiga

see võib olla nende vastus lääne imperialistide vandenõule venemaa vastu. inseneritööd venelaste poolt seal ilmselt väga pole ja kooste on nadi aga kuna lõpphind on madal, eeldatakse, et läheb popiks st. ostad kolm tükki ja 1 on ikka sõidukorras..

aga tegelikult jäi mulle eelmisest tekstist silma üks teine väide ja mul tekkis küsimus: mismoodi on suutnud ca 25 aastane kehaehitaja oma tervise nii ära rikkuda, et kahe tunnine autosõit sunnib pelgalt istumise peale mitte puupingil vaid pehmel istmel "suurt kogust valuvaigisteid võtma"? ma sikliga sõites tühise tallinn-tartu otsa peale pausi teha ei viitsi, olgu tuul või vihm või päike. sundasendid on oluliselt fikseeritumad.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 24.11.2015 22:56:45 vasta tsitaadiga

https://www.google.ee/maps/@59.4401871,24.7174489,3a,75y,169.67h,56.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBYaxC17G9sNi6iSFrjduGQ!2e0!7i13312!8i6656

Valus Granaat... icon_cry.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007




sõnum 24.11.2015 22:59:03 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
aga tegelikult jäi mulle eelmisest tekstist silma üks teine väide ja mul tekkis küsimus: mismoodi on suutnud ca 25 aastane kehaehitaja oma tervise nii ära rikkuda, et kahe tunnine autosõit sunnib pelgalt istumise peale mitte puupingil vaid pehmel istmel "suurt kogust valuvaigisteid võtma"? ma sikliga sõites tühise tallinn-tartu otsa peale pausi teha ei viitsi, olgu tuul või vihm või päike. sundasendid on oluliselt fikseeritumad.

pisut draamat ehk. golf 3 kõrvaliste võib ka kõige kõvema mehe nutma panna.

_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2015 23:16:08 vasta tsitaadiga

ajuNolk, see oleks hobikas.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 24.11.2015 23:53:22 vasta tsitaadiga

mario20031 kirjutas:
Anti kirjutas:
hmm, kui mootoril on palju potentsiaalseid murekohti, kuidas siis see on hea mootor ei saa ma ikkagi aru?
tuhande € mured hakkavad tulema siis, long life välpa kasutada, ketipinguteid ega ketti ei vaheta või kui pihustid peaks otsa saama, käigukasti turbiin jne jne. Kalleim remont oli kui tagumiste piduriklotside vahetamisel silindrid olid kinni jäänud ja supportite vahetamisega läks see nali maksma 1000€.


See jutt on üldistatav paljudele markidele ju - kui õigesti hooldada, siis pole suuri plaaniväliseid väljaminekuid. icon_rolleyes.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VisaHinGG
HV kasutaja
VisaHinGG

liitunud: 11.01.2014




sõnum 24.11.2015 23:54:11 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Kuna ma olen sakslaste usku suures osas, siis minu arvates 40k eest uut normaalset autot ei saagi. Lisaks "normaalse auto" puhul on täiesti mõistlik osta 1-2 aastat vana auto, mis on teinud ära suurima hinnalanguse, kuid milles on sõidumõnu veel väga palju.


Suurim hinnalangus see ei ole, lisaks 1-2a vanuseid autosi on väga raske leida, enamus ikka nn esimese laine masinad, mis liisingust välja kukkunud, st 3-5a vanad. Ostad sellised 40'k, ga läheb hinnalangus veel julgesti edasi nii 10k aastas ja stabiliseerub kusagil 20k kandis mõneks ajaks. Ehk siis paraku paraku, suurem hinnalangus lõppeb seega pigem 5-6 aasta paiku. Tegelt uuemapoolse luksusauto ostmine on ränk rahakadu, igas mõttes. Skooda mees kaotab 10-15k total (va see 40k skooda mees, tema saab uhkelt 30+), tagasihoidliku lukspilli omanik suurusjärgus 20-30k. Eriti luksuslikest asjadest parem ei räägigi, 100k maksnud MB, 7 aastaga 75k.


Siin eksisid ilmselt numbritega. 100k maksnud MB 7 aasta pärast küll 75k pole.
Pigem nagu midagi 30K kanti.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 24.11.2015 23:56:54 vasta tsitaadiga

VisaHinGG, 100k-75k ehk seda Markos mõtleski
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.11.2015 23:59:05 vasta tsitaadiga

VisaHinGG, eelnevaid lauseid lugedes märkad, et jutt käib väärtuse kaotamisest.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 25.11.2015 00:13:08 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
aga tegelikult jäi mulle eelmisest tekstist silma üks teine väide ja mul tekkis küsimus: mismoodi on suutnud ca 25 aastane kehaehitaja
Tegelikult 24 ja enne reie tagaosa rebestust olin jõutõstja ikkagi ja pigem on alati olnud tähtsamad jõunumbrid - jõu kasvamisega kaasneb ka suurus. Aga on üks ütlus - "On mehed, kellele on oma arvamus ja on mehed, kes kaaluvad alla 100kg" icon_biggrin.gif

laurx kirjutas:
...oma tervise nii ära rikkuda, et kahe tunnine autosõit sunnib pelgalt istumise peale mitte puupingil vaid pehmel istmel "suurt kogust valuvaigisteid võtma"? ma sikliga sõites tühise tallinn-tartu otsa peale pausi teha ei viitsi, olgu tuul või vihm või päike. sundasendid on oluliselt fikseeritumad.
Ma ei mäleta mis täpselt tol hetkel oli, aga seljaga alati mingid probleemid olnud - jookseb perekonnas. Peale viimast traumat füsiol käies ütles see, et ristluu kõver või mingi teema seal mingite lülidega oli, diskidega probleem + jõutõmbest oli nii tugev spasm, et ta polnud oma karjääri jooksul veel sellist asja näinud...ikka juhtub - ilmselt peaks opile minema, kuid hetkel pole ma sellest mõttest liiga palju vaimustatud.
ot:
Keegi võib mu viimase trauma tõttu maanteeratta ära osta hea hinnaga tänu sellele, et ma vähemalt lähitulevikus ennast selle seljas treenimas ei näe. Ratas ehitatud Scott Speedster S30 raamile. Soovi korral on veel freeride ja maastikuratas ka müüa - üks Scott YZ0 Timo Pritzel Limited Edition raamile ehitatud ja teine Scott YZ2 Raamile.



softis kirjutas:
mario20031 kirjutas:
Anti kirjutas:
hmm, kui mootoril on palju potentsiaalseid murekohti, kuidas siis see on hea mootor ei saa ma ikkagi aru?
tuhande € mured hakkavad tulema siis, long life välpa kasutada, ketipinguteid ega ketti ei vaheta või kui pihustid peaks otsa saama, käigukasti turbiin jne jne. Kalleim remont oli kui tagumiste piduriklotside vahetamisel silindrid olid kinni jäänud ja supportite vahetamisega läks see nali maksma 1000€.


See jutt on üldistatav paljudele markidele ju - kui õigesti hooldada, siis pole suuri plaaniväliseid väljaminekuid. icon_rolleyes.gif
Uue puhul on lihtne, sest ise tead täpselt kuidas autot algusest peale hooldanud oled. Aga nii kaua, kuni on Yerba suguseid kasutajaid, kes seda long-life välpa hoolduste puhul kasutavad, siis järelturult ostes ei pruugi just kõige paremat autot saada. Teine veel hullem grupp on need inimesed, kes ei raatsi hooldusi teha.

mikk36 kirjutas:
VisaHinGG, eelnevaid lauseid lugedes märkad, et jutt käib väärtuse kaotamisest.
Mhm, jutt oli eelkõige väärtuse kaotamisest - 100k € algväärtusest kaotad 75k €.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VisaHinGG
HV kasutaja
VisaHinGG

liitunud: 11.01.2014




sõnum 25.11.2015 00:19:56 vasta tsitaadiga

oh jah vabandan icon_smile.gif misreadisin.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2015 00:30:00 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
VisaHinGG, 100k-75k ehk seda Markos mõtleski

Nii vast ikka jah. Ma 2009a. ostsin MB S400 long kere 1999a. v8 biturbo 184kw diisli, 100k krooni eest. Oli väga hooldamata isend. Tegin esmase ja elementaarse hoolduse. Aku, piduriring, õlid-filtrid, rattalaager, rehvid (35k krooni). Teadsin et sellise auto pikem pidamine mu rahakotile ei sobi, siis 4 kuud andsin talle täiega pähe ja müüsin ta siis 140k krooni eest, ühele traktoristile maha. Elamusega jäin rahule. Autoga ka nii enam-vähem. Probleeme oli küttepumba ja pihustitega. Sõita supper, hüpper, mega. Kuni 160km/h piisas kaks näppu roolil, alates 170km/h tuli roolist ühe käega kinni võtta. Turbo subaru 160km/h oli raske, kahekäega roolist ja vehkisid nagu Marcus Grönholm. Aga noh, kus meil legaalselt 160-170km/h sõita? Seega oluliseks jääbki odav auto ja suur salong.
Vaatasin just telesaade radarit. Enesetapud viivad hauda 3xrohkem inimesi, kui liiklus. Miks seal politsei reide ei korralda? Lisaks upub iga aasta samapalju inimesi, kui hukkub liikluses! Nõuan randade sulgemist! Kes ujuda tahab, täidab politseis ankeedi, kuhu märgib ujumiskoha ja ujumisaja. Ja kui kauem ujub, saab trahvi. Suht ära tüüdand liiklejate peedistamine. Kes miski jama korda saadab, siis ka vastutab selle eest! Sõitis kellegi surnuks, siis saab sama karistuse, kui mõni teine tapja. Lihtne ju!
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 25.11.2015 00:37:07 vasta tsitaadiga

No kui sa ise end ära tapad või ära uputad, siis sellest ei ole teistel midagi. Aga liikluses tapad sa enamasti kellegi teise, mitte enda. Ma arvan, et meil poleks selle vastu midagi, kui liiklussurmade nimekirjas oleksid ainult end kasti sõitnud joodikud. Kahjuks võetakse enamasti keegi endaga kaasa...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 25.11.2015 00:44:33 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et liiklusõnnetuste põhjuseks on enamasti vähene sõiduoskus, tähelepanematus, lollus või valesti valitud sõidukiirus - enamasti 2 esimest. Kiiruseületamine ei tekita avariisid - tähelepanematus ja valesti valitud sõidukiirus tekitab.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2015 00:46:28 vasta tsitaadiga

.. huvitav üleüldine fenomen mu tutvusringkonnas on see, et inimesed toovad oma tervisehädade põhjusena välja mitte olme ega töötraumad vaid väga tõsised vigastused saadakse või on saadud seoses mingi spordiga. ilmselt on tegemist mingi heaoluühiskonna aspektiga, mille uurimiseks on teised teemad aga kuidagi irooniline on mõelda võimalusele, et oma tegemise või tegemata jätmise tõttu on olemas perspektiiv oma argumentide ja arvamiste üle ratastooli najalt mugiseda. ma panin 27 selt sikliga külje maha ja lõhkusin küünarnuki, esimest korda andis see tunda paar nädalat tagasi kui ma olen 35.

..marju jättis mainimata veel ühe klassi inimesi. need on need, kes teadlikult saasta müüvad ja saastast lahti saamiseks kõikvõimalikke nippe kasutavad. mõned postid tagasi sai siin mainitud ühte vana passatit. 23 aastat vana roigas on motor up i laadse lisandiga üles tuunitud, et selle eest ~1100 euri saada. alles hiljuti pakuti sõbrale kasutuseta jäänud invabussi asemele sharani mis oli nii värskelt salongi ja mootoriruumi pesust tulnud, et kohale tulles alles tilkus. vähese tartu peal tiirutamise peale hakkas salongi imbuma õlihaisu ning soojaks salongi ei saadudki. 20ndates vene noorsandid korjasid mornilt oma roika peale pikka kauplemist kokku. alguses taheti lisaks invabussile 2k euri kompensatsiooni saada oma nii hea auto eest. lõpuks oleks oldud nõus 1:1 le vahetama, et võtke ainult see hea sharan ära..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2015 00:48:41 vasta tsitaadiga

mario20031 kirjutas:
Ma arvan, et liiklusõnnetuste põhjuseks on enamasti vähene sõiduoskus, tähelepanematus, lollus või valesti valitud sõidukiirus - enamasti 2 esimest. Kiiruseületamine ei tekita avariisid - tähelepanematus ja valesti valitud sõidukiirus tekitab.

Nii on, aga kuidas seda mõõta?
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 25.11.2015 00:59:11 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
.. huvitav üleüldine fenomen mu tutvusringkonnas on see, et inimesed toovad oma tervisehädade põhjusena välja mitte olme ega töötraumad vaid väga tõsised vigastused saadakse või on saadud seoses mingi spordiga. ilmselt on tegemist mingi heaoluühiskonna aspektiga, mille uurimiseks on teised teemad aga kuidagi irooniline on mõelda võimalusele, et oma tegemise või tegemata jätmise tõttu on olemas perspektiiv oma argumentide ja arvamiste üle ratastooli najalt mugiseda.
Eks ta ole...Elamine on üldse kahjulik ja eks tuleb võtta mis võtta annab ja teha seda, mis rõõmu või muid vajadusi rahuldab. Mulle meeldib adrenaliin ja enda proovile panek ja ma ei kujutaks enda elu ilma nende asjadeta ette. Eks see ratastooli teema ole üks ohte, kuid kuidas siis asjale lähenema peaks - sügavasse depressiooni langema ja või vaikselt kodus istuma ning hiljem mõtlema, asjade üle mis tegemata on jäänud?

laurx kirjutas:
ma panin 27 selt sikliga külje maha ja lõhkusin küünarnuki, esimest korda andis see tunda paar nädalat tagasi kui ma olen 35.
Arvestades mu erinevate vigastuste hulka ja elustiili, siis ma pean 35 eluaastat 2/3 enda oodatud elueast. icon_biggrin.gif

laurx kirjutas:
..marju jättis mainimata veel ühe klassi inimesi. need on need, kes teadlikult saasta müüvad ja saastast lahti saamiseks kõikvõimalikke nippe kasutavad.
Sellistest tuleb avalikult pasandada, liste koostada ja inimesi teadvustada selleks, et need klounid sellist asja ainult ühe korra saaks teha ning edasi keegi orki ei kukuks.


SSD kirjutas:
mario20031 kirjutas:
Ma arvan, et liiklusõnnetuste põhjuseks on enamasti vähene sõiduoskus, tähelepanematus, lollus või valesti valitud sõidukiirus - enamasti 2 esimest. Kiiruseületamine ei tekita avariisid - tähelepanematus ja valesti valitud sõidukiirus tekitab.

Nii on, aga kuidas seda mõõta?
Ega vist väga ei saagi. Trahvida mingite jõhkrate trahvidega ainult avariide põhjustajaid ning eelarve auk sealt saadava tuluga ära täita mitte kiiruseületajate arvelt. See on ilus fantaasia, aga unistamine on tasuta.

viimati muutis mario20031 25.11.2015 01:00:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2015 00:59:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kiiruseületamine ei tekita avariisid - tähelepanematus ja valesti valitud sõidukiirus tekitab.

kumba sa nüüd kumba osahulgaks paigutad? õnnetuse põhjustanud valesti valitud kiirus on 99% juhtudest ületatud. antud väite saaks ümber lükata näiteks selle õnnetusega, kus narva maanteel tegi papi volgaga tagasipööret ja sõitis ~200ga tulnud R1 hemehele ette. ma kiire googlega artiklit ei leidnud aga mäletan, et õnnetus oli mingites uudistes kah.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.3 (Lisatud küsitlus: "Kuidas vahetad või lased oma autol õli vahetada?") mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 884, 885, 886 ... 1063, 1064, 1065  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.