Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Valgustivaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 62, 63, 64  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2018 18:27:21 vasta tsitaadiga

Paskataudi on kallal, et 23h päevas pirnis peldikus põleb?

100W tund päevas, maksab kõige rohkem 45 senti kuus.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2018 18:35:36 vasta tsitaadiga

Alati võib, vaarisade kombel, pirruvalgel oma asja ajada...kui elekter taskupihta käib, vett ikka raatsid tõmmata, see kah ju kallis... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003



Online

sõnum 14.08.2018 19:58:13 vasta tsitaadiga

Vanal ajal, oli vanematel meesisikutel komme peldikus ajalehti lugeda - seega 100W võis olla sihtotstarbeline valik.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2018 20:08:30 vasta tsitaadiga

Mõnel oli seal isegi väike raamaturiiul...
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 14.08.2018 20:35:28 vasta tsitaadiga

No ma ei näe küll mõtet miks peaks pelleris 100w olema kui mingi 4-7w LED on enam kui piisav icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2018 20:41:46 vasta tsitaadiga

Kindlasti on piisav, aga elektriarvelt küll seda välja ei tohiks lugeda.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2018 21:39:52 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Keegi ull oli Mustamäe panelka WCsse 100w hõõgpirni installeerinud. Kahtlustan, et vannitoas sama asi kuigi pirnilt on vatid maha kulunud. Peab ikka mõistus olema, et sellistesse kohtadesse mingid ülipirnid sisse keerata. Ja ma mõtlesin miks elekter kahtlaselt kallis on.
Keerasin LEDid asemele ja peaks rahu majas olema

Mul oli ka hõõglambiajastul nii peldikus kui vannitoas 100W laes. Nii on näha, et on puhas ja ka hea puhtana hoida. Hetkel kokkuehitatud ruumis 4x 6W (vist 470lm/tk) pluss peegli juures riba.

marcor1 kirjutas:
Vanal ajal, oli vanematel meesisikutel komme peldikus ajalehti lugeda - seega 100W võis olla sihtotstarbeline valik.

Tänapäeva "ajalehed" ja "raamatud" mida seal loetakse, on taustvalgusega. icon_wink.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2018 22:01:09 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:

marcor1 kirjutas:
Vanal ajal, oli vanematel meesisikutel komme peldikus ajalehti lugeda - seega 100W võis olla sihtotstarbeline valik.

Tänapäeva "ajalehed" ja "raamatud" mida seal loetakse, on taustvalgusega. icon_wink.gif


Kui kõikide pudelite sildid on läbi loetud, siis telefoni app kust saab uusi icon_lol.gif

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.back.toiletlabels

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 14.08.2018 22:43:37 vasta tsitaadiga

Ei ole võimalik... rofl.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2018 08:50:11 vasta tsitaadiga

100W E27 hõõglambi puhul ülipirnist rääkida on muidugi suht kohatu. Pigem võiks väiksemas ruumis kulmu kergitama panna 150/200/250//300/500W E27.

Peldikus mul viimane hõõglamp enne remonti oli see suure valge piimklaasiga 100W-ne. Rohkem valgust kui kupli alla panduna, samas esteetilisem kui paljas läbipaistev "pirn".
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 29.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2018 20:33:57 vasta tsitaadiga

Tahaks kööki kappide alla valgustuse panna. Mõtlesin lihtsa LED riba peale, mille paneks profiili sisse. Milliste näitajatega riba peaksin valima? Peaks valgustama tasapinda ka suvisel valgel ajal, samas pimedas ei tohiks olla väga karjuv. Valgusviht võiks olla võimalikult sujuv, et ei tekiks kohtvalgusti efekti. Köögimööbel ja tasapind mustad, sein läikiv valge.
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2018 11:27:24 vasta tsitaadiga

Mul on suur armastus hea valguse vastu. Planeerin enda uut kööki hetkel ja mõtlesin valgustite peale ja ei tundunud, et saaks üle ega ümber halogeenidest. Kahjuks aga need on pagana kuumad ning üle kõige ma vihkan just suvel palavust ning see ei aitaks kaasa.

Õnneks leidsin, et õigete näitajate järgi otsides LEDid teeksid ka head tööd: https://well-lit.co.uk/replacing-halogens-best-gu10-led-bulb/
See pole nüüd päris sama, mis halogeen, aga vähemalt pagana lähedal sellele võrreldes tavaliste LEDidega, mida ostetakse.

Üks asi veel, mida kardan LEDide puhul on see, et ma tajun üsna kergelt kui valgus on vilkuv valgus nagu päevavalguslambid kontorites. Ma kardan, et LEDidega võib kergelt tekkida sama probleem, kus halogeen on väga sujuv kuma.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
typical
HV kasutaja
typical

liitunud: 01.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2018 12:18:55 vasta tsitaadiga

Azatris kirjutas:
Mul on suur armastus hea valguse vastu. Planeerin enda uut kööki hetkel ja mõtlesin valgustite peale ja ei tundunud, et saaks üle ega ümber halogeenidest. Kahjuks aga need on pagana kuumad ning üle kõige ma vihkan just suvel palavust ning see ei aitaks kaasa.

Õnneks leidsin, et õigete näitajate järgi otsides LEDid teeksid ka head tööd: https://well-lit.co.uk/replacing-halogens-best-gu10-led-bulb/
See pole nüüd päris sama, mis halogeen, aga vähemalt pagana lähedal sellele võrreldes tavaliste LEDidega, mida ostetakse.

Üks asi veel, mida kardan LEDide puhul on see, et ma tajun üsna kergelt kui valgus on vilkuv valgus nagu päevavalguslambid kontorites. Ma kardan, et LEDidega võib kergelt tekkida sama probleem, kus halogeen on väga sujuv kuma.


GU10 on hea lihtne lahendus, mida vahetada. Samal põhjusel läksid ka minul enamus süvistatud LED'e GU10 soklile, et ma saaks sinna enda silmale sobiva valgusallika valida. Üldiselt ma ei soovitaks endale tellida näitajate järgi LED'e - valetavad nad kõik, suuremad tootjad lihtsalt vähem. Mina valisin valgusallikateks lõpuks Osrami Parathormid. Ühelt poolt hea hind, teisalt hea kättesaadavus ja võimalus proovida. Soovitan, et astu Silmanist läbi ja seal kenad neiud selgitavad lähemalt, et mida valida on ja enamus ka letis väljas. Kindlasti osta endale mõned prooviks ja proovi kodus järgi - kodune tingimus ja 500lux üldvalgusega pood on ikka väga erinevad keskkonnad.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2018 12:24:09 vasta tsitaadiga

typical kirjutas:
Azatris kirjutas:
Mul on suur armastus hea valguse vastu. Planeerin enda uut kööki hetkel ja mõtlesin valgustite peale ja ei tundunud, et saaks üle ega ümber halogeenidest. Kahjuks aga need on pagana kuumad ning üle kõige ma vihkan just suvel palavust ning see ei aitaks kaasa.

Õnneks leidsin, et õigete näitajate järgi otsides LEDid teeksid ka head tööd: https://well-lit.co.uk/replacing-halogens-best-gu10-led-bulb/
See pole nüüd päris sama, mis halogeen, aga vähemalt pagana lähedal sellele võrreldes tavaliste LEDidega, mida ostetakse.

Üks asi veel, mida kardan LEDide puhul on see, et ma tajun üsna kergelt kui valgus on vilkuv valgus nagu päevavalguslambid kontorites. Ma kardan, et LEDidega võib kergelt tekkida sama probleem, kus halogeen on väga sujuv kuma.


GU10 on hea lihtne lahendus, mida vahetada. Samal põhjusel läksid ka minul enamus süvistatud LED'e GU10 soklile, et ma saaks sinna enda silmale sobiva valgusallika valida. Üldiselt ma ei soovitaks endale tellida näitajate järgi LED'e - valetavad nad kõik, suuremad tootjad lihtsalt vähem. Mina valisin valgusallikateks lõpuks Osrami Parathormid. Ühelt poolt hea hind, teisalt hea kättesaadavus ja võimalus proovida. Soovitan, et astu Silmanist läbi ja seal kenad neiud selgitavad lähemalt, et mida valida on ja enamus ka letis väljas. Kindlasti osta endale mõned prooviks ja proovi kodus järgi - kodune tingimus ja 500lux üldvalgusega pood on ikka väga erinevad keskkonnad.


Mul ka Osrami Parathormid GU10 esiku laes süvistatud.
Väiksema võimsusega kestavad hästi. Suurema võimsusega (numbrit kahjuks peast ei mäleta) läksid 2 tk läbi, kuid pood vahetas välja. Müüja tunnistas ka ise, et võimsamatega on probleeme kestmisega (ka tal endal kodus).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2018 13:35:23 vasta tsitaadiga

Osram Parathormil on CRI >=80, mida eelpool väljatoodud artikli järgi enamus selliseid lampe on.
Kas mõttekam ei oleks ikkagi leida CRI >= 95 kuskilt?
Hind ei ole nii määrav mulle, sest lõpuks kvaliteedis ei taha järele anda.

Aga jah, muidugi peaks enne ise järele proovima kontrollitud keskkonnas.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2018 14:08:16 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Tahaks kööki kappide alla valgustuse panna. Mõtlesin lihtsa LED riba peale, mille paneks profiili sisse. Milliste näitajatega riba peaksin valima? Peaks valgustama tasapinda ka suvisel valgel ajal, samas pimedas ei tohiks olla väga karjuv. Valgusviht võiks olla võimalikult sujuv, et ei tekiks kohtvalgusti efekti. Köögimööbel ja tasapind mustad, sein läikiv valge.

Ise panin kööki SMD 3014 stripid. Radikaks stripist 2 korda laiemad 2mm alumiiniumplekist lõigatud ribad. Valgustab ühtlaselt ja käega katsudes kehatemperatuurist veidi soojem. 2835 peaks ka suht jahedaks jääma, profiili sisse pannes võid ka 5630 katsetada kui profiilil lisaks külgedel jahutusribad on.

_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
typical
HV kasutaja
typical

liitunud: 01.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2018 16:17:45 vasta tsitaadiga

Azatris kirjutas:
Osram Parathormil on CRI >=80, mida eelpool väljatoodud artikli järgi enamus selliseid lampe on.
Kas mõttekam ei oleks ikkagi leida CRI >= 95 kuskilt?
Hind ei ole nii määrav mulle, sest lõpuks kvaliteedis ei taha järele anda.

Aga jah, muidugi peaks enne ise järele proovima kontrollitud keskkonnas.


See Parathorm sai toodud näiteks, et mis minu silmale hea oli, sest veel aasta tagasi tehtud mõõtmised näitasid, et deklareeritud väärtused ja reaalsed mõõtmised ei taha hästi kokku minna. Aga suured/kvaliteetsemad tootjad olid lähedasemad deklareeritud väärtustele (rõhutan, et see mõõdistamine toimus tänavavalgustite osas aga suures pildis kehtib ka sisevalgustitele).
GU10 valikut on õnneks meeletult. Aga tundub, et Philipsil on CRI 97 täitsa olemas (http://www.lighting.philips.co.uk/prof/led-lamps-and-tubes/led-spots/master-ledspot-expertcolor-mv/929001347102_EU/product). Tasub igastahes proovimist.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2018 12:01:19 vasta tsitaadiga

typical, aitäh lingi eest! icon_smile.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 07.11.2018 15:22:02 vasta tsitaadiga

Ledide puhul on valguse värelus (Flicker) tegelikult päris tõsine teema. Mingi vahe tellisin ka ise Hiinast proovieksemplare ja mõõtmised näitasid, et valdav enamus on saast, rääkimata sellest et lubatud valgusvoost saab mõnel kätte ainult poole. Väreluse kohta lampide karbil kusjuures mingit infot te ei leia.

Välja toodud Philipsi lamp oleks täitsa huvitav üle mõõta, Eestis ka keegi mõnes poes on näinud?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 07.11.2018 15:51:30 vasta tsitaadiga

Sama probleem, ega jää muud üle kui tuleb ise lambid ehitada, ~10x odavam ka ja 0 värelust.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2018 18:37:44 vasta tsitaadiga

Ise olen kõik E27 pirnid ostnud Osramid (ühe Energizeri ostsin ka huvipärast, tundub suht sama) kui poes jälle 2€ eest müüakse /tk. Hiinakaid sai kunagi tellitud ja kahetsetud. Kuskile tertsiaarsesse kohta okei, a elamisse ei.
Köögi tööpinna lamp vaid leidmata, kuigi olen suhteliselt aru saanud, et peaks ise ehitama, ent pole uurinud. Köögi ventikas võiks ka LED olla, ent seal mingi imepesa + paar lampi veel imeliku pesaga, ent need lähevad vast vahetusse pigem.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 11:15:10 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Sama probleem, ega jää muud üle kui tuleb ise lambid ehitada, ~10x odavam ka ja 0 värelust.


Mida see tähendab? Et ise saab pliiatsi ja paberiga joonistatud elektriskeemi abil ja ostetud komponentidega ehitada parema valgusdioodi kui on võimalik kuskiltki osta?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 11:24:17 vasta tsitaadiga

Keegi ei ehita valgusdioodi, lihtsalt on võimalik osta kvaliteetsed valgusdioodid (mitte väljapraagitud tööstusjäätmed, millest odavad hiina LED lambid on valmistatud) ja nendest valmis ehitada korralik värelusvaba lamp.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.11.2018 11:47:47 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et probleemid on 99% elektroonikas ja/või kehvas jahutuses.
Endal ehitatud kõige odavamatest LED elementidest (3W <10senti/tk) mis üldse Hiinast võimalik tellida ja pole probleeme.
Ledid ilma elektroonikata otse 48V maja aku küljes.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 11.12.2018 21:01:12 vasta tsitaadiga

vaja kipslakke valgusteid
Mida silmas pidada nende soetamisel?
Midagi sellist mõtlesin 8tk
https://www.elektrikaup.ee/suvistatavad-valgustid/6233/led-ripplaevalgusti-18-w.html

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Valgustivaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 62, 63, 64  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.