Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Väline graafikakaart sülearvutile (eGPU) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004




sõnum 04.11.2015 23:51:52 vasta tsitaadiga

Tänud info eest! Mul on hetkel W7 peal. Tea, kas sellega võiks ka hakkama saada? Kui sellega ei õnnestu, siis võib vast W10 peale loota icon_smile.gif .

Kui kõik plaanipäraselt läheb, siis teen homme õhtul esimese katsetuse sõbra GPU ja PSU'ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gizmoz
Kreisi kasutaja
Gizmoz

liitunud: 24.09.2005




sõnum 23.12.2015 22:40:45 vasta tsitaadiga

ma ei suutnud välja lugeda millist nendest adapteritest mul reaalselt vaja on kui s arnast lahendust tööle saada Dell E5450 peal kui ka E5430 peal. Mis mudeli tellima peaks ja kas 970 või ATi 390 juurde pista oleks liig?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 24.12.2015 05:36:30 vasta tsitaadiga

Mina ostsin selle, töötab ilusti:
http://www.hwtools.net/Adapter/PE4H.html

Mürki ma selle peale ei võta, et sul sellega probleemivaba on.

Isiklikult soovitan Nvidia kaarti, nagu ma aru sain siis see Optimus teeb asja jube stabiilsemaks ja kiiremaks (arvuti tõesti arvab, et kaart on sees nagu hi-end läpparil, lisaks pakitakse datat kaarti saates).

Endal GTX560Ti, see pidi kõige mõistlikum olema, sest 1x ExpressCardi siinikiirus jääb pudelikaelaks.
Loe siit lisa pudelikalenaduse kohta:
http://www.tomshardware.com/answers/id-2209161/thunderbolt-pe4h-pcie-adapter.html
(kogu topicu peale on palju tarkusi)

Fallout4-s on mul kohe level 30 igatahes icon_smile.gif
Siseruumides on üldiselt fps üle 100, väljas (eriti peale värskelt laadimist) on stutter päris jube aga kui asjad ära cachetud saab mängida küll (VATS on abiks, kui lagib).
Üldiselt mängurõõm ei ole päris see, mis sujuvalt mängides. Kuna ma olen liikuva eluviisiga siis workstation ei kannata omamist ja muud üle ei jää.


EDIT: Räägitakse küll, et üle 1x kiirust kuidagi ei saa ja SLI ka ei tööta aga iseenesest oleks päris huvitav katsetada, kui panna mõlema, ExCard ja mPCIe, taha 2 kaarti ja need omavahel SLI-sse lükata, äkki läheb käima uute driveritega icon_smile.gif
Te Eestis olevad võiksite katsetada oma setupide kokkukompunnimist...

Kel aega ja viitsimist uurida, siis tegelt tahaks rohkem välja pressida sellest adapterist... Ise ma ei ole infot leidnud selle kohta...

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Gizmoz
Kreisi kasutaja
Gizmoz

liitunud: 24.09.2005




sõnum 24.12.2015 09:25:36 vasta tsitaadiga

Ohsa juudas kus seal lehel on alles erinevaid mudeleid. Ei oskagi sealt midagi erilist valida .

Loen su postitust ja ütlesid et said ilusti PE4L -iga asja toimima . Sina siis kasutad sisemist pesa mitte seda express card slot varianti?

Sisuliselt ise otsin samuti lahendust et aegajalt veidi oma sülearvutil paari mängu mängida sest integreeritud graafika jääb lahjaks ja kui palju liikumist on siis kast lihtsalt kogub tolmu.

Mõte just käiski peas et ehk ostaks 970 GTX mini , PE4L või PE4C koos PCIEXPRESS kaardi ning mPCIE -ga.

Ehk on kellelgi mõtteid või teab kas eestist sellist vidinat ka osta on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 26.12.2015 05:50:48 vasta tsitaadiga

Gizmoz kirjutas:

Loen su postitust ja ütlesid et said ilusti PE4L -iga asja toimima . Sina siis kasutad sisemist pesa mitte seda express card slot <b>varianti</b>?


Panin villast, mul on täpsemalt:
PE4H-EC2C

Ehk siis sama, mille jaoks all Buy nupp on seal lingil icon_wink.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 27.12.2015 12:10:22 vasta tsitaadiga

See pidi natuke parem variant olema. Endal on ka selline.
http://www.hwtools.net/Adapter/PE4L%20V2.1.html

Seda siin üks kasutaja (stinger) müüs ka seda sama adapterit mis lingil. See oli paar kuud tagasi. Kuid arvan, et tal on see alles. Muidu läheks koos saatmise ja tolliga maksma see umbes 140 eurot, nagu mul läks.
Tema müüs tunduvalt odavamalt icon_wink.gif
Mul omal oli GTX460 alguses ja nüüd on GTX670. Vahe on märgatav, isegi pcie 1x2.0 kiiruse juures.
Kahju on, et mul pole reaalselt 4 füüsilise tuumaga proset (2tuuma ja 2HT tuuma jäävad osades mängudes blokkima).
Võid vabalt panna sinna taha GTX970 mini ka thumbs_up.gif
Kuid jah kui saad ta panna sisemise mini-pici-e pessa on parem, kuid minu jaoks tähendab see seda, et läpakas peab laual olema kaan maas ja pole nii "plug-n-play", kui ta võibolla hetkel on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2015 14:31:00 vasta tsitaadiga

Mõtlen seda lahendust juba pikka aega. Aga huvitav, kas võib segama jääda kui läpakal on HD3000 videole lisaks 525M olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 27.12.2015 21:15:16 vasta tsitaadiga

Ei tohiks probleemiks olla. Läpakas näeb lihtsalt, et sul on 3 kaarti masinas.
Tänu Optimus tehnoloogiale on võimalik jooksutada ka läbi läpaka oma ekraani.
Aga minuteada selliselt jooksutades koormatakse pci-e siini veelgi (lastakse videosignaali läpaka ekraanile läbi selle) ning võimsusekadu on tuntav. Soovitaks ikka välist ekraani e-gpu puhul kasutada.

Head lugemist siit:
https://odd-one-out.serek.eu/external-graphics-card-egpu/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010




sõnum 28.12.2015 21:51:24 vasta tsitaadiga

Ma seda artiklit küll ei lugenud, aga PCIe siin peaks korraga kahte pidi töötama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 28.12.2015 21:54:24 vasta tsitaadiga

Jah, kuid kuna tegemist on pci-e x1 siiniga siis see saab kiiresti "täis" ja sellepärast ei ole mõttekas jooksutada pilti ka läbi selle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004




sõnum 29.12.2015 15:38:15 vasta tsitaadiga

Olen lõpuks loodetavasti jõudnud kõik vajalikud komponendid kokku koguda. Pole veel jõudnud käima panna, kuid tekkis üks küsimus. Kas allpool olevate komponendite kasutamise puhul oleks vajalik ka ka PCI riser soetada? GPU'l olen ühendanud kaks 8 Pinist pistikut ja ka adapteri pistiku.

Konfiguratsioon on järgnev:

Cooler Master 130 Elite
EVGA GeForce GTX 780 ACX Classified
PE4L-EC060A
Seasonic G-550
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 29.12.2015 15:43:33 vasta tsitaadiga

Miks riserit vaja? Seal PE4L'l on ju oma pesa olemas. Selle külge tuleb veel toiteplokist omakorda ühendada MOLEX ots.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gizmoz
Kreisi kasutaja
Gizmoz

liitunud: 24.09.2005




sõnum 29.12.2015 19:28:36 vasta tsitaadiga

miks just PE4L-EC060A , miks mitte PE4C?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004




sõnum 30.12.2015 10:49:30 vasta tsitaadiga

Viilutaja - Arvasin, et riserit on vaja lisavoolu jaoks. Hetkel bootib kõik vidinad tööle kui käima panen seega ehk äkki pole tõesti riserit vaja.

Gizmoz - Valik oli tingitud sellest, et soetasin selle hea hinnaga kasutaja stinger (eelpool oli sama ka mainitud) käest.

Nüüd on käes hetk, kus lülitasin esmakordselt kellad-viled sisse ja ühendasin raali taha. Paraku ei tulnud ühtegi piiksu. Nvidia drivereid ei õnnestunud ka installeerida. Proovisin ka restarti ja tulemus sarnane, selle vahega, et kui enne restarti töötasid kõik komponentide ventilaatorid täiskiirusel, siis peale restarti juba väiksemas tempos.

Oskab keegi nõu anda, kuidas oleks mõistlik edasi toimetada? Kust võiks otsida probleemi?

Edit: Arvuti konfiguratsioon on järgnev

Dell Latitude e6420

Intel® Core™ i7-2630QM
8GB DDR3 1333Mhz
256GB Samsung PM830 SSD
14" WSXGA 1600x900
Intel® HD Graphics 3000

Windows 7 Professional
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 30.12.2015 14:46:37 vasta tsitaadiga

Kas sa proovisid selle adapteri peal erinevaid boot switchide asendeid?
Minul võtab nii pildi ette. Panen adapteri mittetöötava läpaka külge, lülitan videokaardi tööle. Vendid töötavad täiskiirusel ja siis lükkan läpaka sisse.
Siis tavaliselt lükkab mõne sekundi pärast vendid vaiksemaks. Näitab, et on ühenduses mingitmoodi siis selle süsteemiga.
Võid ka proovida lisamist sinna EC pessa siis, kui läpakas on täiesti ülesse bootinud ja Windowsis sees. Ning mängi nende lülitite erinevate asenditega selle adapteri peal. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 30.12.2015 15:52:18 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Võid ka proovida lisamist sinna EC pessa siis, kui läpakas on täiesti ülesse bootinud ja Windowsis sees. Ning mängi nende lülitite erinevate asenditega selle adapteri peal. thumbs_up.gif


Jep, esimesel korral pane töötavas winis külge, käib usb connectimise hääl ja peaks hakkama installima (võid device managerist searchi teha)

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004




sõnum 30.12.2015 16:49:37 vasta tsitaadiga

Tänud teile kaasa mõtlemast!

Proovisin nüüd kõik võimalikud kombinatsioonid boot switchidega läbi ja proovisin iga asendi puhul ka Viilutaja poolt välja toodud kahte ühendusjärjekorda. Paraku tulemust ei tulnud. Mida võiks edasi proovida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 30.12.2015 17:17:57 vasta tsitaadiga

Teist kaarti või teist adapterit?
_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004




sõnum 30.12.2015 17:40:25 vasta tsitaadiga

Ilmselt oleks lihtsam proovida uut kaarti, sest adapteri peab kuskilt kaugelt siis tellima. Kirjutasin hetkel ka tech|inferno foorumisse, kus on päris palju selle temaatikaga tegelevaid inimesi. Ehk oskavad ka nemad selles osas nõu anda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 30.12.2015 18:18:05 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et kui oled Mustamäe kandis (Hipodroomi), siis võin ju selle oma süsteemi külge korra pista ja vaadata kas toimib.
Biosis võiksid ka panna gen 2.0 pci-e valikuks kui on selline. Mul oli.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004




sõnum 30.12.2015 19:15:31 vasta tsitaadiga

Biosis vastavat võimalust mul kahjuks polnud. Panin igks petteks ka uuema versiooni peale, kuid tulemust paraku ei tulnud.

Järgmisel aastal võiks ju täitsa proovida seda konfiguratsiooni sinu arvuti küljes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 02.01.2016 08:53:47 vasta tsitaadiga

On meil siin inimesi, kes läbi selle adapteri küljes oleva videokaardi ka OCULUS RIFTI ilusti tööle on saanud?

Ma saan originaaldemo käima, mõne muu üksiku asja ka aga 90% asjadest ei suuda pilti ette manada.
Katsetasin Oculuse lehelt asju, SteamVR ja Vireioga.

Vireio sai pika pusimise peale HL2 pildi ette, aga menüüd ei näidanud jne...
SteamVR ei teinud üldse midagi tarka, peale kalibreerimise - näiteks tutorial jäi nagu seisma ja lõpuks passisin tühja tuba...

Üks asi mis töötab laitmatult on CyberSpace - aga see on jube igav icon_biggrin.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 04.01.2016 03:08:27 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
+1 thumbs_up.gif

Mis te jamate ja kõvaks ajate, ilmselgelt on nende adapterite defitsiit Eestis, kui kahel inimesel "laenata" tarvis icon_biggrin.gif
Mul endal on viimased kuu aega pidevalt arvuti küljes olnud.

Valik on lihtne, kas vaadata pilte või mängida?
GTA5

FO4


Nagu näha, graafika osas pisut tuleb muidugi järelandmisi teha icon_smile.gif

HD3000 ei lähe kumbki mäng käima icon_smile.gif

Sai siin isegi paari Oculuse asja käiatud, aga kahjuks tal switching GPU supporti pole ja enamus asjadega jääb jänni :/

_________________
Jogani pogani pooh


viimati muutis R A T 04.01.2016 14:21:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2016 09:06:17 vasta tsitaadiga

Tuletan meelde, et see siin pole ostufoorum
PS, R A T, su piltide pealkirjad vahetuses

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004




sõnum 04.01.2016 22:46:49 vasta tsitaadiga

Tänaseks on minul seis selline, et pikalt erinevaid variante kaaludes otsustasin mitte lasta väärt riistvaral niisama seista ja ehitan samade komponentidega lauaarvuti endale. Kui kedagi huvitab, siis minu PE4L-EC060A adapter jääb ka üle.

Soovin teile aga edu ja kordaminekuid. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Väline graafikakaart sülearvutile (eGPU) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.