Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Henrik Roonemaa: kuidas karu keelata? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2013 12:58:35 Henrik Roonemaa: kuidas karu keelata? vasta tsitaadiga


Vaevalt on enamik internetikasutajaid tõsisemalt mõtlema jäänud selle üle, miks näiteks Gmail tasuta on. Miks annavad Facebook ja Twitter meile kõigile võimaluse suhelda tasuta miljonite inimestega üle maailma? Miks on Youtube’is üleval päris rikkalik maailma audiovisuaalse kultuuri varamu, ilma et keegi selle eest sentigi maksma oleks pidanud?

Vastus on lihtne. Me oleme müünud neile suurfirmadele oma privaatsuse ja nemad on meile vastu andnud teenuseid. Meie, kasutajad, ei ole Google’i ega Facebooki jaoks mitte niivõrd kliendid, kuivõrd kaup. Me toodame andmeid, ja neid kasutatakse selleks, et müüa reklaami, mida meile internetis näidatakse. Mida rohkem andmeid meie kohta on, seda täpsemalt saab seda reklaami sihtida ja seda väärtuslikum see on.

Loe edasi: http://arvamus.postimees.ee/1270038/henrik-roonemaa-kuidas-karu-keelata

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 24.06.2013 13:37:55 vasta tsitaadiga

Nii see kahjuks on jah. Krt alles oli kui tegin youtube accoundi ja kõik oli OK ja siis äkki pidin logima läbi google ja nüüd on mingi krdi google+ küljes ja linkib mingid kasutajad külge kui ma kuskil kellegi sitel käin kel ka google+ - nagu mida fakki.
Krt ma pole tahtnud selliset asja icon_evil.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 24.06.2013 14:55:50 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
Nii see kahjuks on jah. Krt alles oli kui tegin youtube accoundi ja kõik oli OK ja siis äkki pidin logima läbi google ja nüüd on mingi krdi google+ küljes ja linkib mingid kasutajad külge kui ma kuskil kellegi sitel käin kel ka google+ - nagu mida fakki.
Krt ma pole tahtnud selliset asja icon_evil.gif


Sama juhtum siin. Youtuubi accountiga saab endiselt mobiilsel seadmel sisse logida ja seal kasutada. Arvutis enam ei vaevugi sisse logima, sest google tahab enda kaudu sisse logimist jne (youtuubi account talle enam ei kõlba sisselogimiseks).

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 24.06.2013 15:16:12 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Goon kirjutas:
Nii see kahjuks on jah. Krt alles oli kui tegin youtube accoundi ja kõik oli OK ja siis äkki pidin logima läbi google ja nüüd on mingi krdi google+ küljes ja linkib mingid kasutajad külge kui ma kuskil kellegi sitel käin kel ka google+ - nagu mida fakki.
Krt ma pole tahtnud selliset asja icon_evil.gif

Sama juhtum siin. Youtuubi accountiga saab endiselt mobiilsel seadmel sisse logida ja seal kasutada. Arvutis enam ei vaevugi sisse logima, sest google tahab enda kaudu sisse logimist jne (youtuubi account talle enam ei kõlba sisselogimiseks).

Ja lisaks sellele kõigele, esitab Google konto (või oli see Youtube konto) sisselogimisel aeg-ajalt järjekindlalt uusi soove - küll tüüdati tükk aga sellega, et polnud telefoninumbrit sisestatud (Kiites kui hea on sellega oma kontot turvaliselt taastada jne. Õnneks sai sealt mööda trikitada), seejärel ühtäkki ilmus ette teade, et "Teie konto või kasutaja nimi pole ilmselt teie nimi, äkki sooviksite teha kontonime enda nimega sarnasemaks!"... No mida... Peab ikka eriti loll olema mitte taibata nende soovide tegelikku tagamõtet icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2013 15:21:50 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
radist87 kirjutas:
Goon kirjutas:
Nii see kahjuks on jah. Krt alles oli kui tegin youtube accoundi ja kõik oli OK ja siis äkki pidin logima läbi google ja nüüd on mingi krdi google+ küljes ja linkib mingid kasutajad külge kui ma kuskil kellegi sitel käin kel ka google+ - nagu mida fakki.
Krt ma pole tahtnud selliset asja icon_evil.gif

Sama juhtum siin. Youtuubi accountiga saab endiselt mobiilsel seadmel sisse logida ja seal kasutada. Arvutis enam ei vaevugi sisse logima, sest google tahab enda kaudu sisse logimist jne (youtuubi account talle enam ei kõlba sisselogimiseks).

Ja lisaks sellele kõigele, esitab Google konto (või oli see Youtube konto) sisselogimisel aeg-ajalt järjekindlalt uusi soove - küll tüüdati tükk aga sellega, et polnud telefoninumbrit sisestatud (Kiites kui hea on sellega oma kontot turvaliselt taastada jne. Õnneks sai sealt mööda trikitada), seejärel ühtäkki ilmus ette teade, et "Teie konto või kasutaja nimi pole ilmselt teie nimi, äkki sooviksite teha kontonime enda nimega sarnasemaks!"... No mida... Peab ikka eriti loll olema mitte taibata nende soovide tegelikku tagamõtet icon_razz.gif

Samamoodi pommitab Facebook pidevalt, et telefoninumbri sisestaks, et oma hariduskaigu ja endised ning praegused tookohad neile avaldaks.

Samas olen paris kindel, et kui mina neile oma telefoninumbrit andud ei ole, on neil see tegelikult olemas labi mone mu FB sobra, kes oma telefoniraamatule ligipaasu andnud, kus ka mina kirjas olin...

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 24.06.2013 18:57:59 vasta tsitaadiga

Meenutus eelmisest sünnipäevast: Hotmaili keskkonnas olen oma sünnipäevaks märkinud üpris ümara 01.01.1980 (seadete ja andmete all on vähemalt nii). Imelisel kombel saadab Hotmail siiski täiesti õigel kuupäeval õnnitlused icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

Selge see, et kunagi olen purjuspäi Microsoftile kuskile õige kuupäeva andnud (mõni games for windows konto maybe), aga Hotmailil seda siiski olla ei tohiks ja lähtuma peaks see siiski talle ette antud numbrist.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 24.06.2013 23:01:40 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
... Õnneks sai sealt mööda trikitada), seejärel ühtäkki ilmus ette teade, et "Teie konto või kasutaja nimi pole ilmselt teie nimi, äkki sooviksite teha kontonime enda nimega sarnasemaks!"... No mida... Peab ikka eriti loll olema mitte taibata nende soovide tegelikku tagamõtet icon_razz.gif

Mul on YouTubes kasutaja pildiks koera pilt, iga kord kui sisse login küsib, kas ma ei tahaks pilti vahetada. Aga kui ma olengi koer? icon_smile.gif Koeratoidu reklaame mulle miskipärast ei pakuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2013 07:57:45 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
Mul on YouTubes kasutaja pildiks koera pilt, iga kord kui sisse login küsib, kas ma ei tahaks pilti vahetada. Aga kui ma olengi koer? icon_smile.gif Koeratoidu reklaame mulle miskipärast ei pakuta.
Soovitatakse haraka pilt panna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012




sõnum 25.06.2013 08:50:35 vasta tsitaadiga

Mnja, kõik oli õige niikaua, kuni möödas paarkümmend aastat ja sai avastatud, et ikka ei reklaamita häid asju ja ikka kehtib lause, et reklaam on selleks, et inimesed teaksid mida mitte kunagi osta.
Ja kuna alati on olemas midagi paremat ja odavamat, mida aga kahjuks mitte kunagi ei reklaamita ja mille tootjad keelduvad reklaamist, kuna pidavat niigi hästi müüma. Samas, eriharidusega saad teada alles. Paraku see haridus võib maksta. Nagu kompenseeriksid oma hariduse ostuga selle kahjumi, mida saasta müüjad saavad, kui lõpetad nende toote või teenuse kasutamise.
Meil on veel paraku siin planeedil liiga palju lolle, niiet selline ärimudel töötab kauakauakaua.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 25.06.2013 14:30:06 vasta tsitaadiga

ei siin pole enam midagist kõnelda, see nuhkimine ei lõpe enne kui maale kolitud, elekter seinast väljas ja peerutuli üles võetud, padrun jahipüssi rauas ning kuri koer õue valvamas.
Mulle aga meeldib olla silmnähtavalt arusaadav icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2013 15:53:16 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
Nii see kahjuks on jah. Krt alles oli kui tegin youtube accoundi ja kõik oli OK ja siis äkki pidin logima läbi google ja nüüd on mingi krdi google+ küljes ja linkib mingid kasutajad külge kui ma kuskil kellegi sitel käin kel ka google+ - nagu mida fakki.
Krt ma pole tahtnud selliset asja icon_evil.gif

Pärast youtube ja google kontode kokku panemist oli võimalik osa küpsistest nii ära kustutada, et samaaegselt sain olla youtube's sees, ning teisi google teenuseid see ei mõjutanud. Nüüd see aga võimalik ei ole. No mitte ei taha ma gmaili ja youtube kontot kokku panna icon_razz.gif Lisaks tahaks youtubes sees olla ning teiste google teenuste puhul väljas..

Samas Unified Search and Address Bar aka Omnibox koos Google Suggest'ga + Google Analytics + erinevad Google teenused - säärase kombinatsiooniga annab juba päris täpselt erinevaid isikuid eristada ilma, et üldse oleks vaja sisse google'sse sisse logida..

Isegi kui kui eelnevaid asju teadlikult vältida, siis isegi IP + user agent string abil pole kasutajate eristamine üldsegi võimatu:
http://panopticlick.eff.org/browser-uniqueness.pdf
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2013 16:03:26 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
ei siin pole enam midagist kõnelda, see nuhkimine ei lõpe enne kui maale kolitud, elekter seinast väljas ja peerutuli üles võetud, padrun jahipüssi rauas ning kuri koer õue valvamas.
Mulle aga meeldib olla silmnähtavalt arusaadav icon_wink.gif

Siis veel satelliidi pealt vaatavad sind.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 25.06.2013 16:11:20 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
tumbuser kirjutas:
ei siin pole enam midagist kõnelda, see nuhkimine ei lõpe enne kui maale kolitud, elekter seinast väljas ja peerutuli üles võetud, padrun jahipüssi rauas ning kuri koer õue valvamas.
Mulle aga meeldib olla silmnähtavalt arusaadav icon_wink.gif

Siis veel satelliidi pealt vaatavad sind.


Satelliidid on personaalse luure koha pealt kõvasti ülehinnatud. Suvaline veebikaameraga droon teeb selle töö kordades paremini ära. thumbs_up.gif

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2013 14:07:15 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
SKG kirjutas:
tumbuser kirjutas:
ei siin pole enam midagist kõnelda, see nuhkimine ei lõpe enne kui maale kolitud, elekter seinast väljas ja peerutuli üles võetud, padrun jahipüssi rauas ning kuri koer õue valvamas.
Mulle aga meeldib olla silmnähtavalt arusaadav icon_wink.gif

Siis veel satelliidi pealt vaatavad sind.


Satelliidid on personaalse luure koha pealt kõvasti ülehinnatud. Suvaline veebikaameraga droon teeb selle töö kordades paremini ära. thumbs_up.gif

Voi siis ARGUS.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woosh
HV Guru
woosh

liitunud: 29.11.2001




sõnum 28.06.2013 03:04:24 vasta tsitaadiga

Millega te tegelete, et nii hirmsasti kardate Googlet?

Sniffivad teie harjumusi ja pakuvad vastavalt sellele reklaami... vsjo.
Miks te ei kisa Selveri, Rimi ja kõigi muude suurte marketite ja kaubandusvõrkudega kes teavad ka väga hästi milline vorst teile meeldib jne. Pangad teavad täpselt kus ja palju te kulutate.

_________________
o
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 28.06.2013 13:35:53 vasta tsitaadiga

woosh kirjutas:
Miks te ei kisa Selveri, Rimi ja kõigi muude suurte marketite ja kaubandusvõrkudega kes teavad ka väga hästi milline vorst teile meeldib jne. Pangad teavad täpselt kus ja palju te kulutate.

No mitte kõigi tarbijate puhul pole see nii. Näiteks minu kui ilma pangakontota inimese ehk siis sularahas ja ilma kliendikaardita toiduostja kohta ilmselt ei poeketid ega pangad oska suurt miskit statistikat kokku panna. Poekassade turvakaamerate piltide alusel vaevalt keegi viitsib ostjate nägude järgi sorteerimist ette võtta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.06.2013 14:21:52 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
woosh kirjutas:
Miks te ei kisa Selveri, Rimi ja kõigi muude suurte marketite ja kaubandusvõrkudega kes teavad ka väga hästi milline vorst teile meeldib jne. Pangad teavad täpselt kus ja palju te kulutate.

No mitte kõigi tarbijate puhul pole see nii. Näiteks minu kui ilma pangakontota inimese ehk siis sularahas ja ilma kliendikaardita toiduostja kohta ilmselt ei poeketid ega pangad oska suurt miskit statistikat kokku panna. Poekassade turvakaamerate piltide alusel vaevalt keegi viitsib ostjate nägude järgi sorteerimist ette võtta.
Ära ole nii kindel, sellest on ju juba hulk aega kui räägiti vastavast nägude tuvastamisesoftist ja turvakaamerate videote automaatanalüüsist - seda küll usas ja algselt serveeriti terroristide otsimisena....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 28.06.2013 14:26:28 vasta tsitaadiga

Mnator, Bostonis oli ilmekalt näha, kui efektiivsed taolised süsteemid on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.06.2013 14:30:18 vasta tsitaadiga

Eks nad vaja veel arendamist. Ja eeldavad huvi tundmist just vastava(te) isiku(te) vastu praeguses arengujärgus.
Lihtsalt algus on tehtud juba ammu....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 28.06.2013 14:45:31 vasta tsitaadiga

Selle vastu ei vaidle keegi, näitena kasvõi Facebooki ja Google näotuvastus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
klf
HV vaatleja

liitunud: 08.03.2005




sõnum 28.06.2013 15:10:14 vasta tsitaadiga

USA's liiguvad kõik autodega. Poekülastuse registreerib automaatne license plate scanner ja nüüdseks saavad vist poeketid oma microcellist mobiilikasutajate IMEI ka kätte. Ajaliselt väheke nihkes, aga neid daatumeid saab ilusti korreleerida. S.t. ostukorv + numbrimärk + mobiil.

Ühesõnaga, karta on, et tuleb lülitada mobiil välja, sõita jalgrattaga, kanda kiivrit ja musti prille. Ostusid tehes makske alati sulas ja jälgige, et korvis ei oleks kunagi rohkem kui kolm-neli tavalist eset, vajadusel tehes mitu ostu mitmes poes. Ja põhiline, üritage sulanduda massidesse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.06.2013 15:11:20 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
ei siin pole enam midagist kõnelda, see nuhkimine ei lõpe enne kui maale kolitud, elekter seinast väljas ja peerutuli üles võetud, padrun jahipüssi rauas ning kuri koer õue valvamas.

Kõik muu on õige, aga padrun olgu igaks juhuks ikka mõlemas rauas. Google'i agentidele kuul ja FB omadele kartetš.

Nagu Roonemaa kirjutas, pole meil enam kontrolli kord väljaantud andmete üle. Ükski leping ei anna 100% tagatist, et su andmed mõne aasta pärast siiski sinu koondtoimikusse ei maabu. Ainus võimalus on neid andmeid võimalikult vähe "eritada". Tõsi, see on tihti igapäevaselt ebamugavam, kuid võib tulevikus kuhjaga ära tasuda.

Jäägem lootma, et Tanel autenditud kasutajate baasi kunagi maha ei müü. icon_cool.gif Siitki saaks profileerimismasinale materjali küll.


viimati muutis rex 28.06.2013 15:13:07, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.06.2013 15:12:06 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Selle vastu ei vaidle keegi, näitena kasvõi Facebooki ja Google näotuvastus.
Ja seega võib väga vabalt ka mõne poeketi "relvastuses" juba olla turvakaamerate mitmeotstarbelise analüüsi tarkvara.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.06.2013 15:18:20 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib küll kui pood minu eelistusi arvestada oskab ja poodi mulle sobiva kauba kohale tellib. Ja ma ei pea mitme poe vahet sebima, et mulle maitsev jäätis või šokolaad üles leida. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 28.06.2013 15:19:31 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
maatriks kirjutas:
Selle vastu ei vaidle keegi, näitena kasvõi Facebooki ja Google näotuvastus.
Ja seega võib väga vabalt ka mõne poeketi "relvastuses" juba olla turvakaamerate mitmeotstarbelise analüüsi tarkvara.
Ei.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Henrik Roonemaa: kuidas karu keelata? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.