Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linuxi peale üle, milline distro valida? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2017 20:50:03 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:

Nõus,.esimese linuxi sai üldse kogemata ilma swapita tehtud-midagi ei juhtunud. Winn oleks ammu hädaldanud.
Ei hädalda ta midagi kui RAMi on parasjagu. Mitte peoga ja laristades, parasjagu.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 12:09:39 vasta tsitaadiga

napoleon, kui sa oled otsustanud linuxilisele üle minna, siis oled sa loodetavasti valmis uusi asju õppima ja neist aru saama. Ma olen oma praktikas kokku puutunud enamiku töölaudadega, mis tähelepanu väärivad ja ma ei saa aru, milles on probleem. Absoluutselt igaüks peaks leidma endale piisavalt koduse graafilise keskkonna ja ma ütleks, et parimad neist on peajagu üle tuntud kommertstoodetest. Minu kogemuse kohaselt ei ole probleem üldse selles, et töölaud poleks intuitiivne või piisavalt funktsionaalne, vaid inimesed kipuvad olema nii jäigalt oma eelnevates harjumustes kinni, et suisa põikpäiselt keeldutakse avastamast uusi võimalusi. Mis on omamoodi vastuoluline, sest milleks siis üldse midagi muud proovida, kui ei olda uueks lähenemiseks valmis?
Käsurida ei ole seejuures üldse määrava tähtsusega, see on lihtsalt märk sellest, kui avatud ja võimausterohke süsteem on. Käsurida võimaldab otsest juurdepääsu süsteemi absoluutselt igale detailile, kellel jaoks on see väärtus, kelle jaoks mitte. Kommertstoote kasutajale pole see täiesti arusaadavalt harjumuspärane ja tekitab võõrastust, kuid kui sellega natukenegi kokku puutuda, siis peaks igaüks aru saama, kui põhjendamatud need hirmud on ja kui palju see abiks on.
Seega, ma ei näe probleemi, kui soovitakse lihtsalt mõnda linuxilist proovida, siis kõigil populaarseimatel on olemas pulgalt või plaadilt laadivad versioonid, mis annavad võimaluse põgusa mulje saamiseks ilma, et peaks seda üldse kuhugi paigaldama. Võtke kätte ja tõsiselt proovige, kui ei saa midagi tehtud harjumuspäraselt, siis uurige ka muid pakutavaid võimalusi. Minu kogemuse kohaselt on kõike võimalik teha väga paljudel erinevatel viisidel ja see üks ja harjumuspärane ei ole tihti üldse parim viis. Ja kui ollaksegi nii põikpäine, et "my way or highway", siis nagu sa ise ütlesid, linux ongi kogu ulatuses DIY kit ja kogemuste ja praktika kasvades on võimalik süsteem kujundada praktiliselt igas aspektis oma käe järgi. Minu jaoks on see võtmetegur, miks igapäevaselt üldse erinevaid linuxilisi kasutan ja ma olen üsna veendunud, et ma pole ainuke ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 22.11.2017 14:35:58 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
siis nagu sa ise ütlesid, linux ongi kogu ulatuses DIY kit ja kogemuste ja praktika kasvades on võimalik süsteem kujundada praktiliselt igas aspektis oma käe järgi.


Vaidlen vastu. "mainstream" Linux on suht jäik selles osas. Kõik on ette-taha ära tehtud/valitud distribuutori poolt. Ise surkides on enam kui tõenäoline süsteem nii põhjalikult peeti keerata et formaat ja reinstall on lihtsam kui tehtu parandamine. Kui paljud algajad on puutunud kokku pakihalduri konfliktidega? 99,9% "surkijatest".

Reaalne DIY on selline, kus kasutajale antakse 'baas', mille peale ta peab ise käsitsi süsteemi 'kivihaaval'
püsti panema. Algajale jääb ikkagi erinevate distrote tirimine ja lõputu valimine distribuutorite poolt pakutud valikuvõimaluste vahel.

DIY on realistlik ainult teatud distroid torkides(Gentoo, Arch vms). Mis eeldavad juba 'vähe rohkem' teadmisi.

Linuxi konkreetne häda DIY korral on ka see, et kasutajaprogrammide failid ja süsteemi enda failid miksitakse segiläbi, ning 'hetkest x' on selles segapudrus suhteliselt võimatu orienteeruda. Rääkimata komponentide versioonide konfliktidest jms.. Absoluutselt kõik on pidevas muutumises, dokumentatsioon (mis isesurkijale on "must have") on pahatihti ajast aastaid maas ja/või puudulik)
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 15:12:55 vasta tsitaadiga

Kui ise torkimise all mõelda asjade ise kompileerimist või mitteametlikust repost paigaldamist, siis on jah probleemid kiired tulema. Aga distrode ametlikus repos on neid pakke ka nii et võtab silme eest kirjuks, enamasti pole neid asju palju, mille peab käsitsi kompileerima või mujalt hankima.
Aga ega see 'kivihaaval' ehitamine parem pole. Tekivad ka siis konfliktid, aga kuna dependency't miski otseselt ei halda, siis võivad need ilmneda hoopis igasugustes anomaaliates kui mingid tükid enam omavahel hästi kokku ei sobi
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 15:17:09 vasta tsitaadiga

aht0, kui süsteemis just nagu elevant portselanipoes ringi ei torma, siis on kõik võimalik. Alustame aga ikka algusest, kõigepealt tuleb süsteemi tundma õppida ja siis alles kruvisid keerama asuda. Õppimise käigus saab tõepoolest kõike korduvalt maha lammutada ja uuesti üles ehitada, mis on minu arust täiesti normaalne õppimise protsess. Seetõttu ma ei soovitaks kohe vanale ja harjumuspärasele süsteemile mulda peale ajada, vaid võtta asja vaikselt ja rahulikult, ega algkooli juntsu ei saa kah gümnaasiumi tükkidest kohe aru, peab ikka vahepealse osa läbima ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 15:31:54 vasta tsitaadiga

napoleon, jah, muidugi lõhud ära, kui pimesi suvalisi käske konsooli trükid ja ootad, et see ultramaagiliselt päikse kohe pilve tagant välja toob. Algajal ei ole reeglina vaja mingeid kahtlaseid reposid lisada, kompileerida või sõltuvusi lahendada. Valida tuleb stabiilne versioon, mitte ahjusoe väljalase, mille koodi arendaja alles eile lõpetas. Kogenud kasutaja aga juba teab, mida lisab ja millega riskib, kui toorest või vana koodi kasutab, ma ei näe näe siin mingit dilemmat icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 15:46:14 vasta tsitaadiga

DigeBeni, mulle pole vaja seda öelda, olen elu jooksul piisavalt asju nii katki teinud kui ära parandanud. Tõsi, linuxi desktopina kasutamisega väga suuri kogemusi pole ja seda peamiselt kahel põhjusel:
1. on vaja kasutada win rakendusi millele linuxi porti pole. Jah, tean et suurema osa win asju saab läbi emulaatori käima vägistada, aga pigem olen seda meelt, et kui selleks karjuvat vajadust pole, siis ei ole vaja päraku kaudu hambaravi teha.
2. eks ta on aastatega järjest paremaks läinud, aga kohati jätab riistvara tugi soovida ja desktop masina puhul ei ole aega paari unetut ööd veeta kui see mingi netipulga vms. peale jonnima hakkab mida võibolla on ainult korraks vaja.

Aga minu sõnavõtud olid ajendatud sellest, et sa ise soovitasid siin algajatel käsureaga tutvust teha ja töölauale mitte liigselt tähelepanu pöörata.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 22.11.2017 15:54:15 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Aga ega see 'kivihaaval' ehitamine parem pole. Tekivad ka siis konfliktid, aga kuna dependency't miski otseselt ei halda, siis võivad need ilmneda hoopis igasugustes anomaaliates kui mingid tükid enam omavahel hästi kokku ei sobi


Sõltub täiesti OSist. Gentoo portage peaks näiteks haldama sõltuvusi automaagiliselt.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 16:09:37 vasta tsitaadiga

napoleon, ma ei ole midagi sellist öelnud, see on puhtalt sinu isiklik interpreteering icon_rolleyes.gif kordan veelkord, algajal on oluline üldse algust teha, mitte lasta end hirmutada. Käsurida ei ole midagi sellist, mis seisaks kaasaegse linuxilise puhul ristseliti ees ja ilma milleta poleks võimalik üldse linuxi kogemust omandada. Käsurida tuleb iseenesest ja on linuxiliste puhul täiesti loomulik osa süsteemist. Kahjuks on sellest üsna võimatu aru saada, kui oled kogu elu harjunud ainult hiirega aknaid venitama ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 16:47:17 vasta tsitaadiga

aht0 kirjutas:
napoleon kirjutas:

Aga ega see 'kivihaaval' ehitamine parem pole. Tekivad ka siis konfliktid, aga kuna dependency't miski otseselt ei halda, siis võivad need ilmneda hoopis igasugustes anomaaliates kui mingid tükid enam omavahel hästi kokku ei sobi


Sõltub täiesti OSist. Gentoo portage peaks näiteks haldama sõltuvusi automaagiliselt.

... siin on mingi koogel-moogel koos, kõik popid linuxilised tulevad mingit sorti tarkvarahalduriga ja kui nad sõltuvusi ei lahendaks, siis näiteks süsteemi uuendamine oleks ikka väljakutse omaette. Gentoo peamine erinevus on selles kontekstis, mis kujul tarkvara paigaldatakse, kui enamik linuxilisi kasutab valmis kompileeritud pakette, siis Gentoo puhul kompileeritakse tarkvara algkoodist, vastavalt kasutaja poolt ette antud parameetritele, kasutaja arvutis kokku. Algaja jaoks on sellel jutul nii palju tähtsust, et mõne tarkvarajupi installimisel peaks esmalt pöörduma alati kasutatava linuxilise tarkvarahalduri poole, mujalt tarkvara tõmbamine võiks olla pigem plaan B ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 16:57:54 vasta tsitaadiga

Ma pole nüüd mõni kuu küll linuxit desktopil kasutanud aga viimane kord (Inteli arvuti kaasatulev ametlik Ubuntuga) andis graafilises uuenduste vidinas (pakihalduris) paljalt "update" vms nupuvajutuse peale varsti kena deb-helli. Ning ega sealt väga välja ei rabelenud kiirelt, jäi lihtsalt uuendamata (polnud otseselt ka tol hetkel tähtis). Vbolla oli lihtsalt juhus või halb õnn - aga natuke rumal lugu kui kõik peaks olema ametlik ja töötav ja siis ikka ikaldab.

Kui Gentool on sõltuvuste lahendamine parem - rõõm kuulda. Nii peakski ja peabki olema.

Linuxit kasutan muidu palju, töö möödubki "mustades akendes". Kontrollitumates oludes ja töökeskkonnas (serveris) on linux vägagi omal kohal. Aga see desktop... no ei ole asjad veel korralikud, mõnusad kasutada ja ei tundu "valmis".
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 17:36:22 vasta tsitaadiga

Mark0, ilma tausta teadmata on selline näide lihtlabane FUD ja IT-inimesena peaks sa seda väga hästi teadma icon_rolleyes.gif hiljuti kurdeti mulle väga sarnast probleemi, väidetavalt süsteemi uuendamisel sõltuvused ei lahene ja mida kõike veel. Tegelikult oli võrgus muudetud proxy seadistust ja tänu sellele ei pääsenud pakihaldur enam vajalikele repodele ligi, go figure ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 17:52:14 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Mark0, ilma tausta teadmata on selline näide lihtlabane FUD ja IT-inimesena peaks sa seda väga hästi teadma
Kui tahad detaile siis tegu oli Intel Compute Stick'iga (STCK1A8LFC). Võtad karbist, buudid üles, esimese asjana hakkad softi uuendama, võtad selleks GUIs oleva pakihalduri ja saad vastu näppe ühel hetkel. Ei olnud midagi nii elementaarset, et võrku pole, reposse ei saa ligi vms. Pakid tulid alla kenasti alla ja siis ei hakanud enam pusletükid omavahel kokku.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 17:58:04 vasta tsitaadiga

Tootja poolt eelinstallitud linuxis võib samamoodi nagu windowsis igasugust bloatware kaasas olla mis asjad katki teeb ja kasutamist segab. Kui üritada puhas install teha, siis võib jälle selguda, et on mingi imelik raud ja kõik ei tööta nii nagu peab.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 17:59:28 vasta tsitaadiga

... kuidas see probleem küll linuxi töölauaga seotud või üldse teemaga kokku läheb? Ilmselgelt tootja tegemata töö, kui pakub selle süsteemiga riistvara aga süsteem ei suuda seal peal ennast uuendada ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2017 18:12:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Tootja poolt eelinstallitud linuxis võib samamoodi nagu windowsis igasugust bloatware kaasas olla mis asjad katki teeb ja kasutamist segab. Kui üritada puhas install teha, siis võib jälle selguda, et on mingi imelik raud ja kõik ei tööta nii nagu peab.

... see on mingi paar aastat vana toode, pead ei anna, kuid Inteli asjad on sellise perioodi jooksul tavaliselt juba by default toetatud. Ma pole väga palju neid USB junne näppinud, liiga lahjad minu vajaduste jaoks, kuid erinevad NUC-id toimetavad küll praktiliselt probleemivabalt. Pigem on riistvara 24/7 töös olemisest minestanud, kui tarkvara ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 22.11.2017 21:02:23 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
aht0 kirjutas:
napoleon kirjutas:

Aga ega see 'kivihaaval' ehitamine parem pole. Tekivad ka siis konfliktid, aga kuna dependency't miski otseselt ei halda, siis võivad need ilmneda hoopis igasugustes anomaaliates kui mingid tükid enam omavahel hästi kokku ei sobi


Sõltub täiesti OSist. Gentoo portage peaks näiteks haldama sõltuvusi automaagiliselt.

... siin on mingi koogel-moogel koos, kõik popid linuxilised tulevad mingit sorti tarkvarahalduriga ja kui nad sõltuvusi ei lahendaks, siis näiteks süsteemi uuendamine oleks ikka väljakutse omaette. Gentoo peamine erinevus on selles kontekstis, mis kujul tarkvara paigaldatakse, kui enamik linuxilisi kasutab valmis kompileeritud pakette, siis Gentoo puhul kompileeritakse tarkvara algkoodist, vastavalt kasutaja poolt ette antud parameetritele, kasutaja arvutis kokku. Algaja jaoks on sellel jutul nii palju tähtsust, et mõne tarkvarajupi installimisel peaks esmalt pöörduma alati kasutatava linuxilise tarkvarahalduri poole, mujalt tarkvara tõmbamine võiks olla pigem plaan B ...


Slackware ei vaeva end üldse sõltuvuste automaatse lahendamisega. See on su enda teha. Ei saa ka väita et see distro mingi nišhikas oleks. See on üsnagi populaarne. Paljud kellel mainstream Linux'i poolt seatud 'raamid' üks hetk üle viskavad, lõpetavad Slackware/Gentoo või äärmisel juhul Archi otsas.

Gentoo pakkidega peaks olema midagi sellist (FreeBSD www/firefox port. Gentoo 'portage' on Linuxile kohandatud FreeBSD 'port's'). Valid sulle vajalikud valikud ja tuld, kompileerima. Ei pea installima endale kõigi kellade-viledega köögivalamuid pakihaldurist või vanduma et just sulle vajalik funktsioon on mingist valmis binaarpakist välja jäänud. Kui oled veendunud et ülejäänud pakkide vaikimisi seaded sobivad, võid ülejäänud võtta binaarpakkide kujul keskrepost. Ma ei usu et Gentool samuti mingit võimalust keskrepost vajadusel binaarpakke saada pole.

Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2017 11:59:40 vasta tsitaadiga

... ehk pika jutu lühike kokkuvõte, algajal pole väga mõtet esimese valikuna Slacki sukelduda, upub ära icon_lol.gif selles mõttes linuximaailmas valikutest puudust ei tule ja kui oledki tõeline enesepiinaja, võid ka hakata ise kernelile süsteemi ümber ehitama, keegi ei keela. Ma siiski pooldaks natuke pehmemat sisenemist ja täiel määral automatiseeritud tarkvarahaldusega linuxiline oleks esialgu elementaarne eeldus ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2017 12:45:26 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Ilmselgelt tootja tegemata töö, kui pakub selle süsteemiga riistvara aga süsteem ei suuda seal peal ennast uuendada ...
Spoiler Spoiler Spoiler


Aga teemasse siis miski Buntu-põhine rohkem levinud linux kõlab nagu hea plaan. Ise soovitaks kõikse tavalisemat Ubuntut kuna seda lihtsalt pruugitakse nii palju. Igasugused forkid on ju toredad aga abi võib olla keerulisem saada + kas distro üldse elab rohkem kui ühe release?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 23.11.2017 13:08:45 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... ehk pika jutu lühike kokkuvõte, algajal pole väga mõtet esimese valikuna Slacki sukelduda, upub ära icon_lol.gif selles mõttes linuximaailmas valikutest puudust ei tule ja kui oledki tõeline enesepiinaja, võid ka hakata ise kernelile süsteemi ümber ehitama, keegi ei keela. Ma siiski pooldaks natuke pehmemat sisenemist ja täiel määral automatiseeritud tarkvarahaldusega linuxiline oleks esialgu elementaarne eeldus ...


Viljandi kutsekas visati infotehnoloogia kursuse õpilased ilma päästerõngata vette. Kursusest 90% polnud elus linuxist midagi kuulnud, nädal peale "aa, mingi asi nimega linux eksisteerib".. pidid kernelit kompileerima. Rääkimata töölaua püstiajamisest. Slackware peal. Aasta oli siis 2001.. icon_rolleyes.gif

Mark0 kirjutas:

Aga teemasse siis miski Buntu-põhine rohkem levinud linux kõlab nagu hea plaan. Ise soovitaks kõikse tavalisemat Ubuntut kuna seda lihtsalt pruugitakse nii palju. Igasugused forkid on ju toredad aga abi võib olla keerulisem saada + kas distro üldse elab rohkem kui ühe release?

Ei paku selle buntuga ka teatud juhtudel keegi mingit abi nii väga. Panin just esivanema vanale pannile estobuntu 14.04 asemel lubuntu 17.10 peale.

Põhjuseks seesama jama id-kaardi ja selle tarkvara ümber. Tarkvara enam uuendada ei saanud, reposid kas ei eksisteerinud või oli soft vana. Id kaardi pealolev soft oli juunikuust pärit vms.Uuendusi null.

17.10 peal. Id-kaardi paigaldusskript installis "kõik ära" aga Firefoxiga id kaart ei tööta, Chromiumiga samuti mitte. Haldusvahend vähemalt kaarti näitas ja oli korrektne versioon. id.ee peal linuxile AJAKOHANE abiinfo Firefoxile puudus. Firefoxi laienduste lehel PCKS11 laiendust enam ei paistnud. Vastavast pakist ka tolku eimiskit. Vanast ajast oli meeles et sai ka Firefoxis "mingi pcks11.so" mooduli "turvaseadmete" alt ära seadistada. Võttis jupp aega googeldamist et "mingist moodulist" sai konkreetne vajalik failinimi ja sain selle ära seadistatud. Esivanem olekski jäänud seda seadistama, viimsepäevalaupäevani. Igatahes eelnevalt valmistreitud pakid id-kaardi-repos jätsid osa tööd tegemata. Id abiliin pakkus ootejärjekorda.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2017 13:33:03 vasta tsitaadiga

aht0, püsime ikka teemas, Põhja-Koereas võid suure juhi pildi suunas viltu vaadates kah eluks ajaks kinni minna, ülejäänud maailma jaoks see õnneks reegliks pole, see pole koht kus oma lapsepõlvetraumasid välja elada icon_rolleyes.gif ID-kaardi teema on juba nii spetsiifiline, et seda siin teemas lahkama hakata pole kindlasti õige koht. Järgmised teemast mööda postid lähevad lihtsalt kasti ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2017 14:11:50 vasta tsitaadiga

See teema on just õige kohta ID-kaardiga seonduvate nüansside mainimiseks valitava linuxi distro kontekstis. Postituste kustutamine ei vabasta olukorrast, kus ID-kaardi kasutamine on eestlastel oluline komponent.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2017 15:00:18 vasta tsitaadiga

Mark0, kõik populaarsed linuxilised saavad ID-kaardiga kenasti hakkama icon_rolleyes.gif probleem on lihtsalt selles, et aeg-ajalt tehakse seda ühilduvust katki ja mitte ainult linuxiliste jaoks, vaid kõigi süsteemide jaoks. Seega see ei saa olla linuxilise valikul sedavõrd määravaks, et peaks siin pikalt selle üle arutlema. Seda saab teha vastava linuxilise teemas või kui mure nii suur, siis eraldi teemas, ei pea kogu maailma ühte teemasse kokku kuhjama icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2017 15:56:27 vasta tsitaadiga

aht0 kirjutas:

Viljandi kutsekas visati infotehnoloogia kursuse õpilased ilma päästerõngata vette. Kursusest 90% polnud elus linuxist midagi kuulnud, nädal peale "aa, mingi asi nimega linux eksisteerib".. pidid kernelit kompileerima. Rääkimata töölaua püstiajamisest. Slackware peal. Aasta oli siis 2001.. icon_rolleyes.gif


ot:
seal on suur vahe, kas see tegevus toimub koolis õpetaja/juhendaja käe all või hakkab algaja omapead pusima. Kui keegi ei juhenda, siis suure tõenäosusega on tulemuseks mittebootiv süsteem. Mäletan, et aastal 2001 kerneli kompileerimine mingi raketiteadus polnud ja kuna raud oli tol ajal oluliselt lahjem kui tänapäevane, siis distro enda kernelis oligi tihti midagi üle ja midagi puudu ehk kerneli kompileerimine oligi sageli reaalselt vajalik isegi tavakasutajale
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perseas
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.06.2008




sõnum 23.11.2017 22:33:14 vasta tsitaadiga

Sama jama mis aht0-l, igati asjakohane mure nii uutele kui vanadele tegijatele.
Installib ilusti ja valutult LXLE all (mingi omamoodi derivaat 16.04 lubuntust), aga token signing chromiumi all ja pcks11 firefoxis ei tööta.
Eeldan siis, et uuendatud süsteemidel kõigil see jama. Mingi vana firefoxi versiooniga ehk ajaks veel läbi (vist). Või teha käsitsi mooduli seadistus.
Tuleb endal nüüd sama asi ette võtta, kas keegi suunaks mind õigele teele?
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linuxi peale üle, milline distro valida? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.