Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  M2gra cpu haigus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2013 03:42:44 M2gra cpu haigus vasta tsitaadiga


Tervist!
Kuna siin elutseb selline teema "rajakeegi klokib" ja keegi pole otseselt midagi öelnud, siis arvan, et minu teema on igati legaalne ja sobilik siia. Nimelt mõtlesin pikalt kus oma prose haigust avaldada, tahaks ju igast asju teistega jagada, nii õnne, rõõmu kui ka vastikut läbipõlemist.
Alustame algusest, ma olin noor huvitaval ajal (mitte, et ma nüüd mingi vana känd oleks, 89 hüppasin siia põnevasse maailma), aeg oli huvitav kuna kogu see uus ja huvitav tehnika mida alguses värvilistest ajakirjadest loetud sai muutus aina ja aina kättesaadavamaks. Siis sai luuratud esimesi mängusaale, tõnismäel vist oli esimene, kus nägin haiget graafikat ja veel see aeg kui sai nähtud ulmelist GTA III.. kõik see lummas, kõik need uhked prosed mis tulid, maagilised 2GHzi ületamised, võimsad P4 jne.. samas ise alles kuldsebörsi paberkandjal sai uuritud athlon 1000MHz .. 10000kr, kõik oli kaugel... Olgu, pikk ja loll muljetamine, asun asja kallale.

Igatahes siiamaani jäid meelde need kättesaamatud tehnika saavutused, aga nüüd on mul võimalus koguda justnimelt selliseid, kõikide jaoks tavalisi ja kokkuostu kraami, samas minusilmis on ka 400 cellu ajalugu ja väärt alles hoidmist. Pikka aega olen mõelnud ja tahtnud hakata cpu-sid koguma ja lõpuks võtsin kätte, pigem oli asi selles, kunagi oli sama idee ja siis olid p1 ja teised keraamilised prosed nii odavad, siin samas foorumis jagati tasuta, viidi prügimäele meeletus koguses. Aga nüüd otsi neid taga nagu loll + hinnad meeletud. Kahjuks siis sai ise ka visatud ära ja jagatud tühja ja nüüd on väga kahju.
Hetkel on aeg kus just need soc A/370/478 jne on selline rämps, samas varsti on "otsas" nagu ka meie liikluses pesitsesid ida masinad nagu umbrohi.. arvasime, et need jäävadki, samas nüüd neid vähe ja paljudel meist on sellest kahju, et sel ajal kui need paar tuhhi eeku maksid ei ostnud, ega seisma ei pannud.. Okei, mõte jookseb liiga kaugele.
Igaljuhul tahangi praeguse "rämpsu" päästa ja sihiks just neid, samas vanemate vastu ka huvi, kuigi nad rahakotile hästi ei mõju.

Kui teema jääb püsima, siis siia saab update-i uute prosede kohta (võibolla ka mõni huvitav saamis lugu) + mõnda avastamist/uurimist.

Hetkel prosesid palju pole 2x, aga homme peaks juba juurde tulema, sellest täpsemalt ehk juba homme õhtul, kui kõik postiteenused toimivad nii nagu vaja.

Kindlasti ka märgin ära rasvaselt inimesed, kes on mind aidanud.

Nüüd vaataks üle prosed, mis mul olemas on.

Tegelt hetkel on nende 2 prose süü, et ma selle lükke lõpuks tegin, nimelt sain 2 pentium mmx-i, üks nägi välja nagu uus ja minu arust jube ilus.
Täpsemalt siis Intel Pentium MMX 200 MHz, istuda meeldib neile Socket 7 peal.
Vahemälu on ? (kes teab, see lisagu)
Siin on 66MHz
Tuuma nimi on samuti ? (kes teab, see lisagu)
Tuuma "stepping" Xb1


SL23W

SL27J

Edasi võtame hetkel minu ainukese Socket A/462
Saadud ema sõbranna käest, kellele müüsin igati asise fujitsu lifebooki ja vana arvuti andis, et selle kuskile ära sokutaks, ilmselgelt nii see ei läinud. Selline prose oli teda tänapäevani vapralt teeninud ja mingit algelist photoshoppi jooksutanud ja punnis ka netis vapralt.
Nimi : AMD Athlon 800
Takt : 800Mhz
Vahemälu : 256KB
Siin : 200MHz
Stepping : AFFA
Part number : A0800APT3B
Tuuma nimi : Thunderbird (Model 4)



Nüüd võtame ette Socket 370.
Nende kohta erilisi mälestusi ja jutte pole, lihtsalt vähe passimist, kui igav õhtu tulemas, siis üritan väikest ajaloo tundi ka kirjutada, kus miks ja millal mingi socket tuli, hetkel aga tuima veits (kell ka nii palju, asi kisub väga pikaks sedasi).
Nüüd võtame takti järgi, peaks vist kõige lihtsam olema.

nimi : Intel Celeron 400 MHz
takt : 400MHz
vahemälu : 128KB
siin : 66MHz
spec : SL37X
tuuma nimi : Mendocino
Tuuma Stepping : B0



nimi : Intel Celeron 566 MHz
takt : 566MHz
vahemälu : 128KB
siin : 66MHz
spec : SL5L5
tuuma nimi : Coppermine-128
Tuuma Stepping : D0



nimi : Intel Celeron 600 MHz
takt : 600MHZ
vahemälu : 128KB
siin : 66MHz
spec : SL4PB
tuuma nimi : Coppermine-128
Tuuma Stepping : C0



nimi : Intel Celeron 633 MHz
takt : 633MHz
vahemälu : 128KB
siin : 66MHz
spec : SL4NY
tuuma nimi : Coppermine-128
Tuuma Stepping : C0



nimi : Intel Celeron 633 MHz
takt : 633MHz
vahemälu : 128KB
siin : 66MHz
spec : SL3W9
tuuma nimi : Coppermine-128
Tuuma Stepping : B0



nimi : Intel Pentium III 800EB
takt : 800MHz
vahemälu : 256KB
siin : 133MHz
spec : SL3Y2
tuuma nimi : Coppermine
Tuuma Stepping : cB0



nimi : Intel Celeron 800MHz
takt : 800MHz
vahemälu : 128KB
siin : 100MHz
spec : SL5EB
tuuma nimi : Coppermine-128
Tuuma Stepping : D0



nimi : Intel Pentium III 933 MHz
takt : 933MHz
vahemälu : 256KB
siin : 133MHz
spec : SL5DW
tuuma nimi : Coppermine
Tuuma Stepping : cD0



nimi : Intel Celeron 1000 MHz
takt : 1000MHz
vahemälu : 128KB
siin : 100MHz
spec : SL5XT
tuuma nimi : Coppermine-128
Tuuma Stepping : D0



Jätkame Inteli juures aga seda puhku läppari Socket 479 / mPGA479M

nimi : Intel Celeron M 310
takt : 1200MHz
vahemälu : 512KB
siin : 400MHz
spec : SL79S
tuuma nimi : Banias
Tuuma Stepping : B1



nimi : Intel Celeron M 340
takt : 1500MHz
vahemälu : 512KB
siin : 400MHz
spec : SL7ME
tuuma nimi : Banias
Tuuma Stepping : B1



nimi : Intel Pentium M 1600MHz
takt : 1600MHz
vahemälu : 1024KB
siin : 400MHz
spec : SL6FA
tuuma nimi : Banias
Tuuma Stepping : B1



Kõigile teada tuntud Socket 478

nimi : Intel Celeron 2000 MHz
takt : 2000MHz
vahemälu : 128KB
siin : 400MHz
spec : SL6VY
tuuma nimi : Northwood-128
Tuuma Stepping : D1



Kuna 478 oli ainult üks, siis edasi sujuvalt nagu peab LGA775

nimi : Intel Celeron D 326
takt : 2530MHz
vahemälu : 256KB
siin : 533MHz
spec : SL98U
tuuma nimi : Prescott-256
Tuuma Stepping : G1


(paar junni alt puudu aga sellegi poolest töötas kenasti, paras aeg see auväärt invaliit pensionile saata oma esivanemate juurde)

Ennem kui tänase postituse kõige huvitavama prose juurde läheme siis võtame ühe mu lemmik socketi ühe kunagise tegija, ilma selleta pole ükski arvuti huviline ja mängur veetnud, kurikuulus Socket 939. AMD poolt minusilmis siiani parim socket ja parimad prosed (oma ajal tegi intelile tuule alla, hetkel AMD... nojah, Intel on igatpidi ees..)
hetkel 939 näitan sellist, see oli ka mu esimene AMD ja millepeal ma ka esimest korda HV foorumi abiga üritasin OC icon_wink.gif .. 3000+ venice .. kõlab tuttavalt, 10 aastat tagasi oli eriti kõva icon_razz.gif

nimi : AMD Athlon 64 3000+
takt : 1800MHz
vahemälu : 512KB
siin : 800MHz
stepping : LBBWE
tuuma nimi : Venice
Part number : ADA3000DAA4BW
Tuuma Stepping : E6



Nüüd siiani hetkel minu kõige huvitavam CPU, tulnud nimelt vanast IBM sülearvutist, kinnitus pesa on Mobile Module MMC-2.

Nimi : Intel Mobile Celeron 400 MHz MMC-2
Takt : 400MHz
Vahemälu : 128KB
Siin : 66MHz
Tuuma nimi : ? (kui teate, aidake)
Tuuma Stepping : P6



Sellest võiks paar lauset lisa kirjutada, aga kuna enne 01 alustasin ja hetkel on kell 03.17, siis uni peal ja pea ei tööta nii nagu vaja.

Slot 1 on veel vaja hetke prosedest läbi võtta ja teile näidata, aga seda homme, loodetavasti siis juba uute prosedega (üks minu arust päris huvitav).

Tänaseks peab lõpu tegema, homme päeval toimetamist ka üksjagu.

Tahaks veel korra ühte teemat puudutada, miks ma selle teema siia tegin... ma ei tea icon_lol.gif , võibolla endal põnevam, siia üles kirjutada ja võibolla tunnen end gramm parema inimesena, kui üritan teile siin seletada, näidata ( unetutel öödel kirjutada näiteks mis vahe pentiumil ja celeronil, lõputust võitlusest amd-inteli vahel, teatud prose ajalugu n shit, kasvõi socket 478-fakte, mis prosesid saada, mis nõrgim, mis tugevaim jne, erinevad erimudelid jne).

Kasvõi 1 inimene tunneb, et seda teemat oli vahva sirvida, siis olen rahul ja jätkan.


Muidugi pean kirjutama ka seda, kui kellelgi vedeleb mõni lahe CPU (ei pea töötama, aga välimus võiks olla piisav tuvastamiseks) siis saatke PS ja jõuame kokkuleppele.

Kui mõni mode seda maha ei kisu, siis õhtul jätkan.

Kell on miljon, head ööd!
K.

_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 18.04.2013 15:15:42 vasta tsitaadiga

Tahaksin teemaalgatajat julgustada, hüva ettevõtmine thumbs_up.gif Loen ka edaspidi huviga. Üks märge küll - kui vähegi on võimalust, võiks juurde lisada isendite arvutusvõimsused MIPSides ja FLOPSides - ja ega TDP (voolutarve/soojuseraldus) ka paha ei teeks!
_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 18.04.2013 17:11:44 vasta tsitaadiga

märk maha. Endalgi väikest sorti vanemate prosede vastu suht koht austus. Endal esimene kast oli küll p4 630 aga vahepeal sai ka natukene vanemaid p3 celerone ja nendega mängitud ET.
Kahjuks ei ole eriti võimalik neid overclockida.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2013 19:22:30 vasta tsitaadiga

Tänane päev algas hästi, postiljon oli toonud mulle 3 uut Inteli CPU-d

Esimesed 2 olid Socket 370 thumbs_up.gif

nimi : Intel Celeron 633 MHz
takt : 633MHz
vahemälu : 128KB
siin : 66MHz
spec : SL4PA
tuuma nimi : Copermine-128
Tuuma Stepping : C0
Tuuma pinge : 1.7V
Temp : 82c




nimi : Intel Pentium III 1BGHz
takt : 1000MHz
vahemälu : 256KB
siin : 133MHz
spec : SL52R
tuuma nimi : Coppermine
Tuuma Stepping : cD0
Tuuma pinge : 1.75v
Temp : 75c



Ja kolmas mis ümbrikus, see oli võrreldes teise kahega ikkagi peajagu üle Socket 478 samuti ka minu esimene Pentium 4 siin kogus!

nimi : Intel Pentium 4 1.5 GHz
takt : 1500MHz
vahemälu : 256KB
siin : 400MHz
spec : SL5TJ
tuuma nimi : Willamette
Tuuma Stepping : D0
Tuuma pinge : 1.75V
Temp : 73c



Päeva peale läks asi veel paremaks!
Koju jalutades leidsin prügikasti kõrvalt, võre tagant vana katkise Läpaka, kaugelt paistis, ketas ja mälud on puudu, kõik puruks pekstud.. Kole lugu, niisiis pidin mingi kepi/toika otsima, et mööda asfalti seda võre poole tõmmata, niisiis tulemus, mina heledate viigipükstega vastu maad ja urgitsesin uhke läpaka endale, lootes et mingi vinge cpu on alles, viskasin ruttu kotti ja vaadates, et inimesed kuskilt ei piiluks (natukene häbi prügi korjata icon_lol.gif ). Kojujõudes tegin kaane lahti, klaviatuuri vahel elasid mõned ämblikud, uuesti kaan kinni ja tagurpidi.. tulemus all:
(inimene, kes selle sinna jättis, väga hoolimatu käitumine, minukäest rändab see läparomu edasi jäätmejaama, kus ohtliku jäätme koht on, sealt midagi rohkem taaskasutamiseks kahjuks võtta ei olnud)




Ja koletisel kõhus oli :

Socket Micro-FCPGA 479
nimi : Intel Pentium M 725
takt : 1600MHz
vahemälu : 2048KB
siin : 400MHz
spec : SL7EG
tuuma nimi : Dothan
Tuuma Stepping : B1
Tuuma pinge : 0.9888V
Temp : 100c



POST24 samuti hommikul tegi mulle head. Saatis sms milles kirjas, et mulle on pakk.. Pakki ootasin, kuna üks väga väga põnev CPU oli seal sees icon_smile.gif , aga selle jätame pärastiseks.

Hetkel aga vanameister Pentium 4 @478

nimi : Intel Pentium 4 1.6 GHz
takt : 1600MHz
vahemälu : 256KB
siin : 400MHz
spec : SL4VH
tuuma nimi : Willamette
Tuuma Stepping : D0
Tuuma pinge : 1.75V
Temp : 75c



AMD leer ka täienes, kusjuures hetkel on 5 AMD prose ja kõik on erineva Socketiga (A,753,939,940,AM2)

Nüüd mu esimene Socket AM2 prose:

nimi : AMD Athlon 64 3500+
takt : 2200MHz
vahemälu : 512KB
siin : 200MHz
stepping : CAALG
tuuma nimi : Lima
Part number : ADH3500IAA4DE
Tuuma Stepping : G1
Tuuma pinge : 1.25V/1.3V/1.35V
Temp : 55c-65c
TDP : 45 Watt



Nüüd esimene magustoit!
FX-51 ! FX-51!
Uuena maksis see 2003 aastal 733$ (raha väärtus oli hoopis teine!)
Tehti see konkureerima tolleaegse Inteli tipuga Pentium 4 Extreme Edition 3.2GHzise elukaga, nad olid üsna võrdsed, mängdes ja 3d-s kippus FX-51 ette trügima, aga suured arvutused olid lihtsamad suure taktiga Pennul, huvitav ÜLEVAADE ka sellest lahingust!
Minu üllatuseks oli tegemist keraamilise prosega, huvitav miks? (keegi oskab ehk kaasa mõelda?)
Lõpetuseks, mina olen selle üle äärmiselt õnnelik, nimelt aastast 2004 kui siiagi konto tegin olen arvuti elul silma peal hoidnud ja pole ühtegi FX-51 silma jäänud icon_smile.gif (endal oli kasutuses 939 FX-60 vahepeal, aga see oli uuem).

Socket 940
nimi : AMD Athlon 64 FX-51
takt : 2200MHz
vahemälu : 1024KB
siin : 200MHz
stepping : CAAOC
tuuma nimi : SledgeHammer
Part number : ADAFX51CEP5AK
Tuuma Stepping : C0
Tuuma pinge : 1.5V
Temp : 70c
TDP : 89 Watt



Ja teine magustoit, tal pole küll sellist muljet avaldavat väärtust minu silmis, aga siiski boonus on see, et tegu on täiesti uue prosega, originaal karbis, originaal jahutiga, originaal raamatuga, see teeb asja eriti rõõmsaks ja võin ka seda nimetada magustoiduks icon_smile.gif

Socket 754
nimi : AMD Sempron 64 2800+
takt : 1600MHz
vahemälu : 256KB
siin : 200MHz
stepping : LBBWE
tuuma nimi : Palermo
Part number : SDA2800AIO3BX (SDA2800BXBOX)
Tuuma Stepping : E6
Tuuma pinge : 1.4V
Temp : 69c
TDP : 59 Watt




Tänane päev prosede kohapealt tegi rõõmu.

Kahjuks juba kisub kiireks, üle tunni jälle teemat uuendanud, ehk Slot 1 võtan õhtul ette ja näitan teile.

Lisan veel hetkeseisuga enda ülevaate (exelist tegin pildi)

Spoiler Spoiler Spoiler


Ja võiksite öelda, kuidas teil vaadata neid vähe suuremaid "pisipilte" kas liiga suur või sobib (ise kasutan fullhd reso ja ei oska öelda kuidas väiksema resoga paistab.

Hetkel kõik, õhtul vaatame SLOT 1 ka üle (siis olemas olevad vaadatud ja edaspidi saab prosesid "lisades" ainult uusi. Uued ehk juba homme õhtul (oleneb kui sõnapidajad inimesed siin HV-s on icon_smile.gif )

K.

_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotkas1
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2009




sõnum 19.04.2013 00:20:45 vasta tsitaadiga

jõudu teemaga beer_yum.gif
pildid enamvähem, uurin igaks juhuks enda varamu ka läbi vb saadan paar enda proset ka sinu omadele seltsi
edit: minu mmx200 SY045/VSU näitab aida64 Level 1 cache size 2x16kb ja Level 2 cache size 512kb icon_biggrin.gif üks selline masin veel elus ja tegutseb vanade printerite võrgus hoidmisega
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 19.04.2013 00:35:57 vasta tsitaadiga

Teema põnev. thumbs_up.gif
Kui sa kogu info paned esimesse posti, siis ära kasuta nii palju "täna"-t, pane kuupäevi ka.
Best of luck.
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2013 01:27:39 vasta tsitaadiga

link :: INFO võetud hetkel siit + pildid

kotkas1, Tänud, kindel, et sinu mmx200 spec on õige?


Pentium PRO-d on need vinged 256KB ja üks on tõesti 512KB (aga võibolla on minu googeldamis oskus nautkene liiga "vinge" icon_lol.gif)



Samas see ka ei saa olla, kuna seal L1 8 + 8 KB, 16 x 16 KB on jah MMX-id aga see 512KB siis ei klapi, äkki sul lihtsalt nii äge prose icon_biggrin.gif igatahes, kui aida lolli ei mängi ja need numbrid tõesed, siis peab mingi aeg googeldama pikemalt.

Ja kui sul vedelevad mõned prosed, kes otsivad hubast vanadekodu siis anna PS-is teada, kuidas need näiteks lunastada saaksin.

waux, Tänud, aga puhas laiskus, kuna kuupäev on niikuinii postituse kohal kirjas, koos kellaajaga.

_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A5DK
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2005




sõnum 19.04.2013 19:18:11 vasta tsitaadiga

Endal vedeleb üks vana pavilion DV6565EN. Prose mäletamist mööda oli AMD Turion X2 1.89Ghz.
Kui on soovi siis mingi aeg paari nädala jooksul vast paneks posti(tahad vist ainult proset või äkki koos emaplaadiga?)
Muidu kõik põhikomponendid töötavad, aga lagunenud on ta kõvasti. Viimati panin käima lühistades lintkaablit mille all minu teada oli ka kõlarid:D.
Saada PS kui huvi on ja täpsusta kas tahad ainult proset või emmega koos?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotkas1
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2009




sõnum 19.04.2013 19:25:52 vasta tsitaadiga

lammutasin laiali enda oma cpu peal toote kood Intel Pentium FV80502200 SY045/VSU, ma arvan et aida64 ja cpuz ei oska lihtsalt vanakesega läbi saada icon_lol.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2013 19:33:05 vasta tsitaadiga

Üks Socket A 750MHz Duron kast üle, kui huvi pakub ja kunagi Tallinnasse satun.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2013 20:42:14 vasta tsitaadiga

Saadan teile PS-id, täna õhtul vähe pikem jutt Slot 1-st (pool valmis, loodan hilisõhtul teemat update-ida

kotkas1, võibolla ei pannudki pange, osadel oli eraldi emaplaadil ka lisa mälu, prose jaoks ?

_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
onni
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2007




sõnum 19.04.2013 20:45:41 vasta tsitaadiga

Vanad asjad ikka huvitavad icon_biggrin.gif .tubli icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotkas1
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2009




sõnum 19.04.2013 21:24:49 vasta tsitaadiga

prosele lisa mälu ka olemas eraldi kaardina, kui ps teema huvi pakub siis saadan kaasa
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 00:18:57 vasta tsitaadiga

Ikka pakub huvi!

Nii, nagu lubatud vaatame üle oma 5 Slot 1, mis hetkel kogunenud.
Miks ma sellega viivitasin? Sellepärast, et ma ei oska nendest ilusaid pilte teha ja päris sedasi, et taust jääks puhas (kasutan selleks valget lehte ja kui suures plaanis pilti teha, siis ei jää taust kena, tahaks igale pildile võimaluse korral neutraalset valget tausta.

Iga "uue" ühenduspesa/socketi lisamisel üldjuhul panin lingi viitega rohkema info saamiseks, aga nüüd võiks pesa kohta kohe postituses kirjutada, et huvilisel lihtsam ja endal parem ülevaade. Esimesi postitusi muuta ei viitsi, kuigi seal täheldanud palju vigu, ideeliselt peaks edaspidi siiski üritan vähemalt vanemate socketite kohta kirjutada, õpime koos prose huvitavat maailmas.



Võtame nüüd Slot 1 lühidalt ette, üsna eriline kinnituspesa.

Lihtne ülevaade :

Nimi : Slot 1
Siin/FSB : 66MHz,100MHz, *133MHz*
Prose pinge : 1.3 - 3.50V
Protsessorid :
Pentium II - 233-450MHz
Celeron - 266-433MHz
Pentium III - 450-1133MHz
Slocketit kasutades (370) :
Celeron ja Pentium kuni 1400MHz
Via Cryix III - 350-733MHz
Via C3 - 733-1200MHz
440FX kiibistikuga ja vastava Slocketiga sai ka Socket 8 e. Pentium Pro

Lühi ülevaade:

Slot 1 on kasett tüüpi ühendusega, kokku on 242 kontakti ja pikkuseks 13.29cm, see disainiti Pentium II tulekuga, alguses muidugi sellepärast selline, et saaks kenasti testida - oleks ruumi testida, erinevaid transistoreid jne, et saavutada parim tulemus. Pentium II jaoks tehti ja hiljem kasutati ka Celeroni odavaid protsessoreid. Pentium III oli viimane kes kasutas Slot 1 arhitektuuri. Kui tuli uus põlvkond Pentium 4 siis Intel lõplikult lõpetas Slot 1 arhitektuuri arendamise (järelikult polnud päris see õige, kuigi ühendada on kerge, üsna tugev jne). Kõige kiirem Slot 1 prose oli Pentium III 1133MHz oma 133MHz siiniga, Spec number SL4YV (kindlasti on vaja endale saada icon_lol.gif)

Kokku oli 3 erineva kujuga Slot 1, okei kuju oli üpriski sama, väiksed muutused siiski olid, alustame algusest/vanemast:

SECC - The Single Edge Contact Cartridge
Kasutati alguses esimeste Pentium 2 slot 1-del. Prose ise on suletud hübriid-plast? ja metallist kestas/karbis, taga külg on plastikust, mille küljepeal on andmed ja speckid, suurelt on Pentium II logo ja Inteli hologramm kleebis. Esimene pool on tehtud alumiiniumist(must), mis on ise kontaktis prose tuumaga-parem jahutus, sinna peale omakorda siis suurem radikas+ventilaator. Teiste prosetüüpidega võrreldes väga tugev, ei saa jalgu-pinne ära murda ja kannatab ka kerget retsi. Samuti oli argument, et kõvasti vähem vigastusi paigaldades arvutisse, sealhulgas ka jahuti paigaldus on tunduvalt ohutum, ei riku tuuma.


Pärast seda tuli SEPP - Single Edge Protsessor Package
Sellel puudus ümbris/karp, oli mõeldud odava otsa Celeronide jaoks e. ainult trükkplaat, kuhu peale joodetud prose


SECC2
See tuli koos Pentium III, pmst täpselt sama mis SECC aga prose esimene alumiinium plaati ei olnud, jahutus radikas läks otse vastu tuuma.



Inteli kiibistikud:

Nimi : Intel 440FX
Tutvustati : 06.03.1996
Siin/FSB : 66MHz
Mälu toetus : EDO-DRAM
Prose toetus : Pentium Pro, Pentium II (66MHz FSB), Celeron (Covington ja Mendocino tuumaga)

Kiibistik kasutas nii Socket 8 (Pentium Pro) kui ka meie teemaalune Slot 1 (Pentium II ja varajased Celeronid)
EI toeta AGP ega SDRAM
Samas toetas kuni 2 proset SMP-s (SMP - sümmeertriline mitmikprotsessori süsteem tsentraliseeritud jagatud mälu ühe operatsiooni süsteemi all)

Nimi : Intel 440LX
Tutvustati : 27.08.1997
Siin/FSB : 66MHz
Mälu toetus : EDO-DRAM, SDRAM
Prose toetus : Pentium II (66MHZ FSB), Celeron (Covington ja Mendocino tuumaga)
AGP 2x, UDMA/33
Põhilised uuendused AGP ja SDRAMi ühilduvus/toetus.

Nimi : Intel 440EX
Tutvustati : 04.1998

Täpselt samad andmed mis ülemisel 440LX-il aga toetas kuni 256MB mälu ja puudus SMP tugi.

Nüüd vähe suurema uuenduse läbinud:

Nimi : Intel 440BX
Tutvustati : 04.1998
Siin/FSB : 66MHz ja 100MHz (mõned toetasid ülekiirendades 133MHz ja tänu sellele sai kasutada Socket 370 prosesid üleminekuga Slocket)
Mälu toetus : SDRAM kuni 4 pulka ja 256MB (PC66 ja PC100, PC133 ka kui ülekiirendasid)
Prose toetus : Pentium II (66MHz ja 100MHz FSB), Pentium III (100MHz FSB, ülekiirendades ka 133MHz), Celeron (Covington, Mendocino, Coppermine)

Lisad : AGP 2x (olenevalt plaadist toetas kuni 32MB või 64MB), UDMA/3, kuni 2 proset SMP.

Nimi : Intel 440ZX
Tutvustati : 11.1998
Siin/FSB : 66MHz ja 100MHz (sama jutt mis 440BX-il)
Mälu toetus : SDRAM (sama jutt mis ülemisel 440BX-il)
Prose Toetus : Pentium II (66MHz ja 100MHz FSB), Pentium III (100MHz FSB, ülekiirendades ka 133MHz), Celeron (Covington, Mendocino, Coppermine)

Lisad : AGP 2x, UDMA/33

Mis neil ülemisega vahet oli, ei teagi icon_lol.gif

Nüüd Inteli tolleaegne lipulaev/kiibistik, tõsine High-end kraam!

Nimi : Intel 820/820E (Camino)
Tutvustati : 11.1999
Siin/FSB : 66MHz, 100MHz ja 133MHz
Mälu Toetus : RDRAM, SDRAM (PC133)
Prose toetus : Kõik Slot 1 peale istuvad prosed

Lisad : AGP 4x, UDMA/66 (i820) UDMA/100 (i820E), kuni 2 proset SMP-s

Pikaks kiskunud, aga võtame VIA-d ka läbi, 3 tükki õnneks.

Nimi : Via Apollo Pro / Pro+
Tutvustati : 1998
Siin/FSB : 66MHz ja 100MHz (sama jutt mis 440BX, ehk ülekiirendades sai 133MHz ja Slocketi abil 370)
Mälu toetus : SDRAM
Prose toetus : Pentium Pro (66MHz FSB), Pentium II (66MHz ja 100MHz FSB), Pentium III (100MHz FSB, 133MHz ülekiirendamisel), Celeron (Covington, Mendocino, Coppermine)

Lisad : AGP 2x, UDMA/33 ja UDMA/66 (VT82C596B)


Nimi : Via Apollo Pro 133
Tutvustati : 07.1999
Siin/FSB : 66MHz, 100MHz ja 133MHz
Mälu toetus : SDRAM
Prose toetus : Kõik Slot 1 peale istuvad prosed

Lisad : AGP 2x, UDMA/33 (VT82C596A), UDMA/66 (VT82C596B/VT82C686A)[size], UDMA/100 [size=7](VT82C686B)

Ja sellest vähe vingem versioon:

Nimi : Via Apollo Pro 133A
Tutvustati : 10.1999

Põhilised muutused eelmisega olid:

AGP 4x, kaotas UDMA/33 ja SMP (kuni 2 proset)


Siin kindlasti on küsimusi, mis vahet on näiteks Pentium III 600MHz ja Pentium III 600EB, mõlemad ju 600MHz, aga nimi erinev.
B ja EB mudel on erilne seeria Pentium III-le. E tähendab Coppermine tuuma ja B 133MHz Siini/FSB. Naljakas on sellejuures see et Inteli kiibistikud ametlikult ei toeta 133MHz siini (kuigi mõned i820 baasil plaadid toetasid). Ehk kui tahad kasutada siis kas VIA Apollo Pro või seda sama Inteli 800 seeria mõnda plaati (Tolle aja kohta üüratult kallis high-end serveri plaat/tööjaam + sageli olid need RDRAM-iga, ehk tõsine raharöövel omal ajal, samas jõudlus maksab). Samas oli ka alternatiiv, mõned 440BX/ZX kiibistikuga plaadid toimisid, kuigi ametlikult ei toetanud (toimimine - on saadud täiesti stabiilseks).

Kuna üleval oli juttu Slocketitest, siis need olid pmst üleminekud:
Slot 1 -> Socket 8

Slot 1 -> Socket 370



Kuna hetkel on piltide upload veidi raskendatud, siis lisan enda praegused olemas olevad prosed natukene hiljem.
Ja sry, ei viitsi mingit vigadeparandust teha, mõni sõna veits kõver siis neelake alla icon_lol.gif

K.

_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif


viimati muutis Kustav 20.04.2013 01:05:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.04.2013 00:49:46 vasta tsitaadiga

eksisteerib vel selline asi nagu slot A. vist on kuskil tallinnas, hiiul ka 1 masin , milles selline plaat koos prosega sisaldub, vajadusel uurin aga järele lähed ise. homme on tallinna tulek aga ma unustasin paki homseks valmis etha, seega peab 1 teine pöev selle pakiamsiega tegelema. vedeleb m479 t, celeronide näol ning vist ka 1 P mis ei tööta, A d, vana 370 t.. pentium pro pind peaks kullaga kaetud olema mikroni paksuselt. legendaarset celeron 300A d ma sul seal kogus ei näinud.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 01:21:56 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
eksisteerib vel selline asi nagu slot A. vist on kuskil tallinnas, hiiul ka 1 masin , milles selline plaat koos prosega sisaldub, vajadusel uurin aga järele lähed ise. homme on tallinna tulek aga ma unustasin paki homseks valmis etha, seega peab 1 teine pöev selle pakiamsiega tegelema. vedeleb m479 t, celeronide näol ning vist ka 1 P mis ei tööta, A d, vana 370 t.. pentium pro pind peaks kullaga kaetud olema mikroni paksuselt. legendaarset celeron 300A d ma sul seal kogus ei näinud.

Prosede kohta, töökord pole niivõrd oluline aga välimus peaks siiski olema nii enam vähem ja et tuvastada saaks. Aga kui prose rindel täpsemaid uudiseid siis viska mulle PSi. Ise sõidan 26. ära ja tagasi siis alles 10. mai.

Kusjuures jah, Slot A on täitsa olemas ja miskipärast läks meelest mainida, samas see on siiski erinev, küll mitte suuresti kuju ja mõõtude suhtes (1:1 vist 242 ühendus klemmi jne) samas need prosed mis sinna peale läksid olid erineva arhitektuuriga, nimelt AMD Athloni pere tegi Slot A peal kõrge jõudlusega prosesid, kasutades esimesena AMD K7 arhitektuuri ( socket A/462 )
Aga ma arvan, et võtaks selle täpsemalt ette, kui kätte satub üks Slot A prose, siis süveneks korra, kuigi see Slot A oli nii väikest aega, prosesid toodeti erinevatel andmeid kuskil 9 kuu jooksul.. aga siiski on üksteist seletada.

Ja ühte Slot A proset olen isegi enda käega katsunud, kui väga mööda ei mäleta siis oli tegu 800MHz isendiga.

_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.04.2013 10:25:31 vasta tsitaadiga

mul oli 700mhz isend.

tene asi mille sa varasematega oled ära unustanud, et amd ja intel on kasutanud sama (super)socket 7 t. AMD k6-2 k6-3 prosed olid. avhega, et inteli asjade fsb oli 66mhz aga amde asjadel oli fsb 100mhz. K6-3 omas ka l3 taseme cache i. k6-3 550mhz peale on kunagi masin ehitatud ja see vedas isegi XP d täiesti talutavalt tolle aja kohta. sp1 oli vist juba välja tulnud.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 10:42:59 vasta tsitaadiga

Kusjuures pole ära unustanud, lihtsalt ma kirjutan nendest ja toon need välja, mis on reaalselt minu valduses, millest ise teen pildid (Slot 1 teemas jah pidin netist võtma pildid, kuna emaplaati ega ka slocketeid polnud käepärast). Kui minu kätte mõni K6 jõuab siis kindlasti süvenen täpsemalt. Alguses lisasin lihtsalt pildid ja andmed, nüüd üritaks peale puhta tuima andmete ka natukene tausta inffi kirjutada. Täna üritaks enda prosede seisu vähe uuendada siin, lauapeal ootavad veel 5 proset, millest pilti teha ja siia lisada, kokku siis 10 proset mida teile tutvustada.

K.

_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.04.2013 11:03:13 vasta tsitaadiga

http://en.wikipedia.org/wiki/CPU_socket
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 16:03:23 vasta tsitaadiga

Nii väike lubatud Update:

Pikka juttu hetkel kirjutama ei hakka, lihtsalt uuendan.

Slot 1 SECC ja järjestame jällegi takti järgi.

Nimi : Intel Pentium II 233 MHz
Takt : 233MHz
Vahemälu : 512KB
Siin/FSB : 66MHz
Tuuma nimi : Klamath
Tuuma stepping : C1
Spec : SL2HF
Tuuma pinge : 2.8V


Viimane pilt on alumiinium plaadist, kõikidel SECC-idel on see samasugune, sinne külge käib jahutus, rohkem ma tagumist pilti ei hakka siia panema.


Nimi : Intel Pentium II 233 MHz
Takt : 233 MHz
Vahemälu : 512KB
Siin/FSB : 66MHz
Tuuma nimi : Klamath
Tuuma stepping : C0
Spec : SL264
Tuuma pinge : 2.8V




Nimi : Intel Pentium II 300 MHz
Takt : 300MHz
Vahemälu : 512KB
Siin/FSB : 66MHz
Tuuma nimi : Klamath
Tuuma stepping : C1
Spec : SL2QC
Tuuma pinge : 2.8V




Nimi : Intel Pentium II 350MHz
Takt : 350MHz
Vahemälu : 512KB
Siin/FSB : 100MHz
Tuuma nimi : Deschutes
Tuuma stepping : dB0
Spec : SL2WZ
Tuuma pinge : 2.0V




SECC2 :

Nimi : Intel Pentium II 350 MHz
Takt : 350MHz
Vahemälu : 512KB
Siin/FSB : 100MHz
Tuuma nimi : Deschutes
Tuuma stepping : dB0
Spec : SL37F
Tuuma pinge : 2.0V




Nimi : Intel Pentium III 600EB
Takt : 600MHz
Vahemälu : 256KB
Siin/FSB : 133MHz
Tuuma nimi : Coppermine
Tuuma stepping : cA2
Spec : SL3H7
Tuuma pinge : 1.65V




Socket 370

Nimi : Intel Celeron 366MHz
Takt : 366MHz
Vahemälu : 128KB
Siin/FSB : 66MHz
Tuuma Nimi : Mendocino
Tuuma stepping : B0
Spec : SL35S
Tuuma pinge : 2V
Max temp : 85c



Nimi : Intel Celeron 700 MHz
Takt : 700MHz
Vahemälu : 128KB
Siin/FSB : 66MHz
Tuuma Nimi : Coppermine-128
Tuuma stepping : C0
Spec : SL4P8
Tuuma pinge : 1.7V
Max temp : 80c



Socket 478

Nimi : Intel Celeron 2000 MHz
Takt : 2000MHz
Vahemälu : 128KB
Siin/FSB : 400MHz
Tuuma Nimi : Northwood-128
Tuuma stepping : D1
Spec : SL6VR
Tuuma pinge : 1.25 - 1.525V
Max temp - 68c



Socket M - 478-pin Micro-FCPGA

Nimi : Intel Core Duo T2050
Takt : 1600MHz
Vahemälu : 2048KB
Siin/FSB : 533MHz
Tuuma Nimi : ????
Tuuma stepping : ????
Spec : SL9BN
Tuuma pinge : ????
Max temp : ????
(cpu worldi kiirel uurimisel ei tabanud, hetkel väga aega pole uurida, niiet kes oskab täpsustada nende ?? asemel, oleks väga tänulik)



Inteli tabeli täiendus ka:
Spoiler Spoiler Spoiler


Laudustamisest niipalju, et hetkel liiguvad peale uurimist ja pildistamist klaasi taha, hiljem kui ruum otsa saab siis peab mingi stendi moodi asja uurima (IDEID?)




Üks pilt veel, mis oleks juhtunud, kui Slot 1 oleks jäänud icon_lol.gif


Ahjaa, nagu esimes postis, siis lubasin ka kirjutada inimesed kes on mulle pakkunud ja täiesti tasuta (või ainult posti eest) protsessoreid..

DJDUCK siit foorumist, suured suured tänud!

_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 16:17:48 vasta tsitaadiga

Aga kuhu Slot 1 radikad said? Mul oleks hädasti veel vähemalt ühte head suurt radikat vaja Slot 1 jaoks. Kui mõni selline sul leiduks, siis võiks ehk vahetada peotäie prosede vastu.
_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 16:21:07 vasta tsitaadiga

Millisele vaja on? SECC või SECC2 ? SEPP pole mul.
_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 16:50:20 vasta tsitaadiga

No seda kraami sai minu mäletamist mööda ka ristkasutada siiski. Põhiline on, et asi peaks võimalikult suur olema.
_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 17:11:37 vasta tsitaadiga

Midagi sain kuurist, viskan pildid PSi.
_________________
Kogun arvuti protsessoreid, kui teil leidub kuskil mõni, siis hea meelega võtan vastu icon_smile.gif
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 20:06:28 vasta tsitaadiga

T2050 kohta:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 1296 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 917
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  M2gra cpu haigus mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.