|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
entr0cks
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2006
|
22.03.2013 18:38:08
|
|
|
Oli mahti video ära kuulata. Üks mure, mida ka kergelt puudutati ja on mulgi mõttest läbi käinud, on et nö sõltuvus internetist kui info allikast süveneb - lihtsam on otsida, kui oma peaga mõelda.
Rõõmu tegi veel, kui mainiti, et meie tegelesime enda asjadega ja tahtsime oma elukvaliteeti parandada, kui muu maailm avastas, mis siin toimub .
Mina olen igati tänulik olemasoleva tehnoloogiaga, aga see ei tähenda, et ma paremat ei nõuaks .
_________________ VULTR - proovimiseks krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
22.03.2013 19:15:48
|
|
|
... kuidas välistab internetist info otsimine mõtlemise ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
entr0cks
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2006
|
22.03.2013 19:42:47
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... kuidas välistab internetist info otsimine mõtlemise ? |
Ei väidagi, et välistab või tohutult mõjutaks. Lihtsalt ajul ei teki nagu niivõrd suurt vajadust midagi meeles hoida või proovida ise välja nuputada, kui säärane alternatiiv eksisteerib, millele saab ka järjest lihtsamini ligi.
Otsimine võib aega säästa ja teisiti kasulik olla, aga pideval kasutamisel võtab ära hetki, kus muidu oleks mingisugune mõtteareng toimunud. Ning leidub inimesi, kes lähevad lihtsama vastupanu teed, kui et prooviksid midagi (mingil tasemel) mõista.
Muidugi kõik oleneb kõigest nö ja antud väide on lihtsalt üks mõte.
_________________ VULTR - proovimiseks krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavv
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2008
|
22.03.2013 20:27:32
|
|
|
| Jah, e-teenused on Eestis ikka tasemel ja ise tellin enamus asju e-poodidest nii eestimaistest kui välismaalt ja kasutan usinalt teisigi e-teenuseid. Ikka jube mõelda kui kord kaob internet ära siis nagu koopamees koopas istud ja leiad alternatiivse tegevuse.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
22.03.2013 22:50:58
|
|
|
| entr0cks kirjutas: |
| DigeBeni kirjutas: |
| ... kuidas välistab internetist info otsimine mõtlemise ? |
Ei väidagi, et välistab või tohutult mõjutaks. Lihtsalt ajul ei teki nagu niivõrd suurt vajadust midagi meeles hoida või proovida ise välja nuputada, kui säärane alternatiiv eksisteerib, millele saab ka järjest lihtsamini ligi.
Otsimine võib aega säästa ja teisiti kasulik olla, aga pideval kasutamisel võtab ära hetki, kus muidu oleks mingisugune mõtteareng toimunud. Ning leidub inimesi, kes lähevad lihtsama vastupanu teed, kui et prooviksid midagi (mingil tasemel) mõista.
Muidugi kõik oleneb kõigest nö ja antud väide on lihtsalt üks mõte. |
... mind paneb alati muigama, kui öeldakse, et töö tegi ahvist inimese, ahvist tegi inimese pigem võime mõelda, kuidas vähema töö ja vaevaga saavutada sama palju või rohkemgi. Kummalisel kombel arvavad aga paljud endiselt, et ilma rasket tööd tegemata ja vaeva nägemata, poleks nagu tehtu sama palju väärt. Ma siiralt ei saa aru, miks peaks raiskama mõttetegevust otsinguprotsessile, kui seda võiks pigem rakendada leitud info töötlemisel ja realiseerimisel. Eesmärk ei ole ju info otsimine vaid soovitud info kasutamine, otsinguprotsess on lihtsalt vaheetapp, mis tuleb läbida ja kui internet aitab seda kiiremini läbida, siis mis on selles halba ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
entr0cks
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.03.2013 13:52:40
|
|
|
Aga polegi mõtet vaadata seda, mis toimub praegu. Mõelda tuleb sellele, mis on, näiteks, aastal 2015 ja kuidas selleks ajaks Aasia ja Aafrika on Eestist mööda rallinud ja Eesti aeglane IT-susla vaatab pealt, kuidas väga kiirelt arenevate riikide IT-kiirrongid mööda kimavad.
PS: Igatahes Aasia valmustub vaikselt juba praegu petabitiste võrkude ehitamiseks.
Üks ametlik pressiteade kah, aastast 2012:
World Record One Petabit per Second Fiber Transmission over 50-km:
Equivalent to Sending 5,000 HDTV Videos per Second over a Single Fiber
http://www.ntt.co.jp/news2012/1209e/120920a.html
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aliorg
HV vaatleja
liitunud: 18.09.2007
|
23.03.2013 16:37:31
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| entr0cks kirjutas: |
| DigeBeni kirjutas: |
| ... kuidas välistab internetist info otsimine mõtlemise ? |
Ei väidagi, et välistab või tohutult mõjutaks. Lihtsalt ajul ei teki nagu niivõrd suurt vajadust midagi meeles hoida või proovida ise välja nuputada, kui säärane alternatiiv eksisteerib, millele saab ka järjest lihtsamini ligi.
Otsimine võib aega säästa ja teisiti kasulik olla, aga pideval kasutamisel võtab ära hetki, kus muidu oleks mingisugune mõtteareng toimunud. Ning leidub inimesi, kes lähevad lihtsama vastupanu teed, kui et prooviksid midagi (mingil tasemel) mõista.
Muidugi kõik oleneb kõigest nö ja antud väide on lihtsalt üks mõte. |
... mind paneb alati muigama, kui öeldakse, et töö tegi ahvist inimese, ahvist tegi inimese pigem võime mõelda, kuidas vähema töö ja vaevaga saavutada sama palju või rohkemgi. Kummalisel kombel arvavad aga paljud endiselt, et ilma rasket tööd tegemata ja vaeva nägemata, poleks nagu tehtu sama palju väärt. Ma siiralt ei saa aru, miks peaks raiskama mõttetegevust otsinguprotsessile, kui seda võiks pigem rakendada leitud info töötlemisel ja realiseerimisel. Eesmärk ei ole ju info otsimine vaid soovitud info kasutamine, otsinguprotsess on lihtsalt vaheetapp, mis tuleb läbida ja kui internet aitab seda kiiremini läbida, siis mis on selles halba ? |
Ise ei suudaks seda paremini öelda, väga väga õige.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AlvinL
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.03.2013
|
23.03.2013 19:43:03
|
|
|
Mingisuguse statistika alusel, mis ma kuskilt lugesin, Eesti üldse pidavat olema kuskil esireas maailmas internetivahendajate poolest, kvaliteeti nagu jagub - muidugi ma ei tea, mis kellelgi selle kohta öelda on, aga mulle tundub, et selline väide on õigustatud. Samas see on väike riik ja rahvast on NATUKE vähem, vb see siis soodustab kiiremat arengut. Kogu seda kremplit on lihtsam kontrollida Eesti mastaabis võrreldes Aasia riikidega, kus igal tuttaval on 10 last ja nende lastel on 100 tuttavat, kellel on 50 last näkku ja noh, you get the idea - tundub see siis nii arukas mõte orgunnida mõnele miljardile inimesele ID kaart ja rakendada kõike neid uhkeid teenuseid, mis meil on - no kurat, ei mängi välja.
_________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud. |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
izzo
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2003
|
24.03.2013 15:14:45
|
|
|
Muarust just mängib välja. Selle asemel, et nood miljard matsi peaksid sõitma kuhugi büroodesse paberit määrima, et omi asju ajada, oleks igaühel neti id-telefon ja kiirteid peaks ainult töölkäimiseks kulutama:)
_________________ elisa: saad viie euro eest kuus nokia telefoni! |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
25.03.2013 12:24:24
|
|
|
| A-lvin kirjutas: |
| Mingisuguse statistika alusel, mis ma kuskilt lugesin, Eesti üldse pidavat olema kuskil esireas maailmas internetivahendajate poolest, kvaliteeti nagu jagub - muidugi ma ei tea, mis kellelgi selle kohta öelda on, aga mulle tundub, et selline väide on õigustatud. |
Eestis on siuke imelik fenomen, et kui sa lööd oma poe näiteks kuskil Tallinna ääres püsti siis statistiliselt on ilma suurema pingutuseta pooltel riigi elanikest võimalus sinu poodi külastada.
Seega erilist pinget pole tegelikult meil arendada e-kaubandust teatud sektoris samuti võib statistikaga igasugu imelikke ja uhkeid numbreid it sektoris teha kui ala 80% sellest asub ühes pisikeses piirkonnas. Mida ma mõtlen, on see, et enamus it teenustest ja pakkumistest on kuidagi kasulikud ja võimaldatud vaid teatud regioonides, reaalselt kõigile üldkasulikke teenuseid/valikuid on vaid käputäis. Aga eks see on ka kapitalismi vms puhul paratamatus kui rahvastik jaguneb nagu ta meil jaguneb.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Amperloom
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2005
|
25.03.2013 22:45:44
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
tahanteada, uudis räägib e-teenustest, mitte kaabli paksusest  |
| ot: |
Oi kui mõõda ma seda lauset mõtlesin |
Aga olgem ausad, e-teenused on mugavad ja niivõrd sisse harjunud juba,
et kui ID kaardi tarkvara või muu tarkvara mis sellega seotus ei tööta...jääb niimõnigi asi tegemata.
Mina olen siis digiajastu alguses sündinud tegelane ja olen elus, kui ei eksi ligi 4 kirja postiga saatnud.
Kui seda peaks hakkama igapäevaselt tegema, poleks midagi imestada, ega mõelda......praegu,
kui saadan kirja (viimased 4 aastat pole seda teinud) aga esimese asjana vaataks internetist järgi kuidas seda tegema peab.
Tegelikult pole hullu midagi, ilmselt eelnev kirjutatu jätab mõnele mulje, et olen idioot.
Aga esimese hooga kui kirja hakkaks saatma peab nati mõtlema küll, et kuidas see käis.
_________________ TehnikaUudised - VirtuaalRuum |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|